Téma: 500 nap nyár

9/10
r0t0 2012 jún. 20. - 08:00:30 9/10
(112/152)
Megint egy olyan film, amirõl mindenhol azt lehet olvasni: csak nõknek... Ez egy jó nagy b&romság. :) Inkább úgy fogalmaznék: érzelemszegény, sekélyes vagy élettapasztalatnak híján levõ férfiaknak nem ajánlott.
Nekem bejött. :P
9/10
borovnica 2012 febr. 09. - 00:32:50
(111/152)
Amint megnéztem a One Day-t (2011), ez a – korábban látott – film jutott eszembe róla. És látom, hogy még nem írtam ide, hogy: szeretem. :-)
10/10
szabolci 2012 jan. 02. - 19:53:23 10/10
(110/152)
Ahogy beleolvastam a kommentekbe, újat nem nagyon tudok írni.
Nekem nagyon bejött, mert nem szokványos, nem nyálas, nem happy endes, nem aktuális disco hitekkel van tele (a Pixies "Here Comes the Man"-je kifejezetten nagyon nagyon jó választás volt) és érdekes a szereplök nem aktuális divatízlés alapján összeállított stílusa is. Kedves, megmosolyogtatós, érzelmes, de nem giccses (talán csak a musiceles rász) és kicsit meg kell eröltetni magunkat, ha követni akarjuk az eseményeket. Párom nem bírta végignézni, ezért gyanítom, inkább nönenüeknek szól. ZD-t nem annyira szeretem, de még így is 10/10.
8/10
sanderb 2011 aug. 23. - 16:12:39 8/10
(109/152)
Itt sem stimmel a fenti ismertetõ, de ettõl tekintsünk el, mert spoilerezni kellene, na azt meg nem akarok.
Nem volt ez a film annyira rossz, sõt egész pofás kis alkotás lett. Ügyes megoldásokkal lazítottak, kötöttek össze, fonták a szálakat. Végig lekötötte a figyelmet és kerülte, amennyire csak lehet a kliséket. Na jó, egy-kettõ így is becsúszott. Rendhagyóan kezdett, tárgyalt és fejezett be. Számomra üdeséget jelentett. 10/8
6/10
carragher 2011 júl. 16. - 17:01:58 6/10
(108/152)
Tudd valaki olyan oldalt a Vaterán kívül ahol megtudnám venni ezt a filmet olcsóban mint 5000Ft Blu ray-en?
5/10
Rahar 2011 júl. 05. - 23:19:01 5/10
(107/152)
Én úgy gondolom hogy a film készítõi egy teljesen hétköznapi alaptörténetet és cselekményvezetést próbáltak a lehetõ legérdekesebben, izgalmasabban és mondanivalóval átitatva bemutatni. A probléma az, hogy engem maga a téma nem érdekelt, de végignéztem, mert figyelemre méltónak találtam az idõbeli ugrásokat és ugyanarra az eseményre adott ellentétes reakciókat. De jó lenne, ha ezen film alkotói valami érdekes történetet dolgoznának fel, jelenítenének meg, szerintem igencsak jó film kerekedne ki belõle. Összességében 10 pontból 5 pontra értékeltem. Tetszik a film befejezésének realizmusa. Aki szereti a romantikus filmeket annak ajánlani tudom, aki viszont vígjátékot akar nézni az kerülje el.
slacio 2011 febr. 22. - 22:22:05
(106/152)
Megnéztem angolul és magyarul is. Ugyanaz. :)
A történet hétköznapi, de nagyon élvezhetõen tálalt. Ilyesmit mindenki átél elõbb vagy utóbb és elköveti ezeket a hibákat, hogy aztán újra és újra megtehesse. :)
9/10
RoKKfish 2011 jan. 26. - 16:31:51 9/10
(105/152)
Hmmm... Ha férfi lennél, azt mondanám, nincs elég tapasztalatod a nõkkel, ha a végén meglepõdtél a csaj hozzáállásán. Persze nyilván nem minden nõ ilyen, de úgy fogalmaznék, hogy az a férfi, akinek nem volt még hasonló élménye, az - bizonyos szempontból - vagy nagyon szerencsés, vagy nagyon tapasztalatlan...
6/10
Cameron92 2011 jan. 26. - 13:23:21 6/10 Előzmény abgeschminkt
(104/152)
Jobbra számítottam igazából. Jónak tûnt a sztori, de a film valahogy mégse lett az. Kicsit követhetetlen volt a sok ugrálás miatt. Meg a csaj hozzáállása a végén, elég meglepõ....ahhoz képest hogy nem kötelezi el magát. Na mindegy, azért egyszer nézhetõ.
abgeschminkt 2011 jan. 13. - 09:05:03
(103/152)
Korrekt film volt. Helyesek voltak a szereplõk és nagyon hétköznapi történet.
a legjobb jelenet, a tánc a parkban.:)
5/10
gra66er 2011 jan. 04. - 17:44:04 5/10
(102/152)
Azt nem merném kijelenteni, hogy a film jó vagy rossz, talán elgondolkodtatónak lehet nevezni, de szórakoztatónak -legalábbis az én esetemben- semmiképpen sem. Viszont a fõszereplõ srác tényleg jól játszott. Az idõben ugrálás nem hiszem, hogy hozzáadott volna a film értékéhez, erõltetettnek tûnt. Szerintem óriási baklövés ezt a filmet a romantikus vígjáték kategóriában elhelyezni, mert egyrészt igenis drámáról van szó; és az, hogy milyen várakozással/hangulatban ül le valaki megnézni igenis nagyban befolyásolja, hogyan fog neki tetszeni.

***SPOILER***
Az ugrálás miatt nem lehet nyomonkövetni, hogyan változik a fõhõs hozzáállása a "rózsaszín szemüvegtõl" a totális mélypontig. Már az elején kiderül, hogy valami nem fog stimmelni, már csak az a kérdés, mi és hogyan fog elromlani kettejük közt. Néhány megoldás érdekes volt, a reality vs expected illetve az ugyanarra a képsorra elmondott dícséretek és szidalmazások, de ezt már mások is írták.

5/10
trudy 2010 dec. 31. - 01:38:20
(101/152)
Nem egy szokványos film... a végzõdése is kicsit meglepõ volt, de egyébként jól szórakoztam. A színészeket jól választották meg, a helyszínek, szituációk is hangulatosak, vannak benne újszerûen ható ötletek, egyszóval a rendezés kiváló.
A Tom-ot alakító Joseph Gordon-Levitt szuperül játszotta a szerepét, a nézõ együtt örül és szenved a sráccal, valamint ez a film tanúságtétel amellett, hogy a férfiaknak igenis vannak érzelmeik. Az már más kérdés, hogy vajon az is szerepel-e a film üzenetei között, hogy ha az ember fia vesztesnek született, akkor hiába áhítozik a kívánt nõ után, aki ideig-óráig játszadozik vele, aztán úgyis otthagyja a fenébe, és ez így van jól... érdekes, hogy a cukormázas jelenetek mögött milyen keserû igazságok rejlenek.
10/10
fnori 2010 nov. 07. - 10:42:04 10/10
(100/152)
általában én is a magyar címadások ellen vagyok, de ez most teljesen jogos szerintem is, hiszen a film is pont erre a szimbólumra játszik rá. köszönöm az intelligens kommenteket! sushinak pedig üzenem, hogy az, hogy a Summer nagy betûvel van írva, jelen esetben semmit nem jelent, mert az angol címben minden szót nagy betûvel írnak (kivétel: a, of, stb)

a film tetszett, mindenkinek ajánlom aki már nem bírja a csöpögõs amerikai vackokat. szép mûvészi elemek vannak benne, mint vizuálisan mint pedig szövegileg.
sushi 2010 okt. 15. - 17:31:18
(99/152)
Azt hittem, hogy a tavasz jelenti a szerelem évszakát és a fáknak a kivirágzását, kizöldülését.... és ha már ennyire értelmesen elmagyaráztad a címnek a szimbólikus jelentését, akkor légy szíves ennek is mond már el mert valahogy nem nagyon látom az összefüggést:

http://port.hu/a_rejtelyek_haza_the_glass_house/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=42573&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

Az a helyzet, hogy nagyon sokszor szójátékokat találnak ki az amerikaiak a film és a cím között...amit magyarok szerintem nem mindig értenek és ezért le se fordítják értelmesen...most ez az 500 days of summerben nem volt annyira jelentõség teljes, de sokszor elrontják magyar fordításban a címeket...és szerintem nagyon is utal a Summerre pont ez az hogy szójátékról van szó...már megint...itt nagyon nem lehetett félreértelmezni a címet...de nagyon is kettõs jelentõséget adnak így neki...
én elhiszem neked hogy az of szót nem szokták személyeknél használni stb.stb...de a Summer szót nem is szokták nagy betûvel írni...
Egyébként valóban a fiúról szól az egész film, de neki meg az élete a Summer-rõl...vagyis ezért nem lehet 500 nap Tom...
sushi 2010 okt. 15. - 17:14:50 Előzmény Charles Foster Kane
(98/152)
De szerintem, akkor is a lányra utal a Summer...vagy tán ezt véletlen egybeesésnek gondolod???és abból gondoltam hogy a csajra utal mert nagy S-el van írva...(remélem tudod hogy az angolban kis s betûvel szokták írni)
Móni Póni 2010 okt. 14. - 09:58:57
(97/152)
Nincs harag! ;)
Móni Póni 2010 okt. 13. - 22:13:52
(96/152)
Igazad van. De lenne még egy kérdésem: miért nem írják úgy, h 500 nap Nyár? Ahogy az eredeti címben is...

(Egyébként ha már kioktatás: a mindig második i-je rövid i-vel írandó!) :) De ez már csak szõrszálhasogatás, én nem nézem le az embereket, amiért nem tudnak helyesen írni, de õk bezzeg lenéznek engem, amiért nem értem a film címét! :) Nem baj...
1/10
zotyo04 2010 okt. 13. - 22:03:49 1/10
(95/152)
Néhányan itt a film címérõl vitáznak értelmetlenül.

A filmrõl annyit, hogy valami rémálom a felénél kilõttem, össze-vissza ugrálnak az idõben, már nem is vágom, hogy most épp még együtt vannak vagy már nem. A fõszereplõnõ a világ egyik legidegesítõbb karaktere egy HP. A ruházatukon meg tökre kivoltam, úgy öltözködnek+a frizurájuk is olyan, mintha a 60-as években, lennénk, pedig elvileg a jelenben játszódik. A film nem vigjáték, ha be kéne kategórizálni annyit írnék: tragédia.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 12. - 13:00:34
(94/152)
OFF

Érdekes film lenne. Nem embereket ölne, csak minden percben megkérdezné, hogy "Ott vagyunk már?!". Egészen, amíg nem érnek a Marsra. Vágatlanul. Benne lenne a filmtörténet 10 legidegesítõbb alkotásában, közvetlenül néhány Olsen-ikres film után.
9/10
RoKKfish 2010 okt. 12. - 12:51:26 9/10
(93/152)
Eh... "Nyolcadik utas a Szamár"-ra kellett volna fordítani, oszt nem lenne vita.