Téma: A fantomlakó

10/10
KROK 2021 nov. 29. - 20:06:16 10/10
(82/82)
Még öcsémmel láttam, valamikor 2004-ben. A film momentumai és jellegzetességei annyira megmaradtak, hogy a "fantomlakás" "fantomlakó" kifejezés megmaradt közöttünk, és bár azóta sem néztük meg megint (egészen mostanáig) ez a film mégis nagyon emlékezetes. Az egyedi történet és koncepció teszi azzá.
Végig nagyon ügyesen operál a feszültséggel, van benne dráma, fordulat, és a vége milyen durván letaglózó! A végén a drámai fordulat, az még most is üt... gyakorlatilag libabőrös lettem most is (igaz erre nem is emlékeztem).

Tulajdonkép a Martin fantomlakott nála (vagy nem, ez egészen nem biztos, de hogy egyszer tőle ment le a pincébe az biztos), aztán félelmébe ő ment fantom lakni Martinhoz, csak éppen nem azt zárta be akit gondolt...
Klaudia szülinapos jelenete is remek példája a feszültségnek, Klaudia barátja meglátja Félixet, gondolja biztos Klaudia ismerőse... Klaudia pedig gondolja biztos a barátja ismerőse. Felixnél az egyik cink az is volt, hogy beleszeretett Klaudiába, és a féltékenysége vezetett végül a lebukásához.
Verát és Klaudiát pedig ugyanaz a színésznő alakította, amit nagyon jól kihoztak, mert ez csak a film végefelé tűnt fel. :D



Pontosan akkora hatású film, amire emlékeztem, nem csoda, hogy 17 évvel azután, hogy először láttam, ismét megakartam nézni.
2/10
Lspt78udkdbshoskwb 2020 dec. 13. - 20:37:54 2/10
(81/82)
Elég bugyuta film. Az első fele még elmegy, na de a második...
Elég zavaró volt az is, hogy ugyanaz a színésznő két szerepet játszik. A főszereplő (férfi) nem volt túl meggyőző.
4/10
jozsi86 2017 szept. 11. - 21:23:27 4/10
(80/82)
Tipikus spanyol horror/thriller jó ötlet, elcseszett megvalósítás...
kalalaa 2017 aug. 18. - 20:28:29
(79/82)
Mivel sokaknak nem világos a film ezért leírom:
SPOILER!

Felix paranoiás volt amin nem segített a férfi aki telefonálni akart, közben valószínûleg a pince érdekelte, mert arrafelé haladt az algút, ezért valóban eltûnt körülnézni. A csaj sem segített aki valmi olyasmit motyogott hogy elõbb utóbb úgyis kiderül hogy ott lakik... Ezt meg a gyerekükre értette aki a hasában volt. Ez tovább növelte a paranoiát.
A végén azért szólítják Martinnak mert nem látták jól és ugye a Martinnak kelett volna ott lennie.
A csajt a Felix lõtte le mert azt hitte hogy a fantomlakó az. Felix a végén nincs bezárva csakhát haldoklik. A csaj nem is neki mondja hogy itt halsz meg velem bezárva, hanem a gyereknek a hasában.
8/10
Ironka80 2016 szept. 25. - 13:41:47 8/10
(78/82)
Valami számomra sem világos. A film elején az építész fickót a barátnõje Félix-nek hívja, viszont a film második felében a tolókocsis nõnek a hozzá ellátogató férfi beszél az építészrõl és ott amikor beszél róla, Martin-nak nevezi. Ha jól vettem ki a dolgot...akkor így már teljesen kusza az egész számomra
10/10
kisgeee 2016 jún. 27. - 22:58:47 10/10 Előzmény captain099
(77/82)
Szerintem nem kell minden egyes kérdésre választ kapnunk, az ilyen kategóriájú filmeknek a sztorin túl a hangulatát kell elkapni, és akkor telitalálat. Logikai tökéletlenségek minden filmben elõfordulnak, szerintem itt apróbb bakik vannak csak, de nem vonnak le a film értékébõl:


***SPOILER***

-Müller asszony legurult a lépcsõn van ilyen, nincs ebben több persze a sztorit erõsíti a gyanús baleset
-a kutyája felrohant az emeletre, igen ez furcsa hisz nem volt ott akkor senki
-Félixre az ajtót a huzat is rácsaphatta, amikor a pincében volt
-akár a saját szõrét is megtalálhatta a fürdõkagylóban, de ott már dolgozott a paranoia
-Klaudia szülinapos jelenete...Klaudia barátja meglátja Félixet, gondolja biztos Klaudia ismerõse... Klaudia pedig gondolja biztos a barátja ismerõse.

Ez az én elméletem, meglátásom a történésekrõl. :)

***SPOILER***
10/10
kisgeee 2016 jún. 27. - 22:44:50 10/10
(76/82)
Nekem nagyon tetszett a film. Kicsit sem szokványos, és nem tudni mi történik majd a következõ percekben. Aki nyitottabb az elvont filmekre, és a dupla csavarokra, annak kötelezõ darab! :)
Végig ez motoszkált a fejemben a film közben: de egy hülye helyzet...
captain099 2014 jan. 26. - 10:46:59
(75/82)
Érdekes egy film... az alapsztori szerintem is jó, viszont tényleg vannak benne elcseszett/értelmetlen jelenetek + megválaszolatlan kérdések. 10-bõl 7-est adnék rá.

***SPOILER***

-Müller asszonyt ki lökte le a lépcsõrõl + a kutyája miért rohant fel célirányosan az emeletre?
-ki csukta rá Félixre az ajtót amikor a pincében volt?
-kinek a szõrét találta meg a fürdõkagylóban?
Na meghát a Klaudia szülinapos jelenete...amikor Klaudia barátja meglátja Félixet, nem tûnik fel neki, hogy egy totál idegen ember??? Mert mégha 100 embert hívott volna meg, akkor azt mondom oké, de kb 10-en ha lehettek, és még ebbõl a 10-bõl se tudja, hogy kiket hívott meg?? Számomra az is érdekes, hogy a szülinapi buliján a saját házában egy totál ismeretlen ember odamegy hozzá, elkezdi felsorolni azokat a dolgokat amiket szeret, és ez át se lépi az ingerküszöbét, csak annyit mond, hogy ki vagy te? :D

***SPOILER***
10/10
tombenko 2013 júl. 22. - 12:11:59 10/10
(74/82)
Elképesztõen nyomasztó film, ugyanakkor érdekfeszítõ is. Viszont tény, hogy nagyon oda kell figyelni, ami nem megy mindenkinek.
5/10
melody03 2012 okt. 28. - 19:08:00 5/10
(73/82)
A sztori szuper, de valahogy mégis nagyon elcseszett a közepe. Sok az értelmetlen jelenet és a megválaszolatlan kérdés (és nem a jó értelemben). Elég lapos volt, pedig ebbõl a történetbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni. 10/5
lacyka0317 2012 szept. 27. - 06:30:18 Előzmény veritas
(72/82)
SPOILER!

Ez így kerek, de van még pár kérdéses részlet mint például, hogy Müller asszonyt ki löki le a lépcsõn vagy épp az, hogy hogyan is kerül fel Vera az emeletre mikor az egyik jelenetben tisztán kivehetõ, hogy elmegy és otthagyja Félix-et!? Az ilyen thrillereket amiket a karakterek irracionális viselkedése tesz rejtélyessé és amelynek megtekintése után nyitott, megválaszolatlan kérdések maradnak a nézõben én nem sorolom a jó filmek közé. És emiatt egy tízes skálán hatost adnék rá.
10/10
DirtyBlond 2012 júl. 26. - 22:59:56 10/10
(71/82)
Ez egy nagyon jó film!! Elég nehéz kibogozni a szálakat, de a végére összeáll, plusz veritas kommentje mindent megmagyaráz! Köszi érte! :D
Rettentõ izgalmas és érdekes ez a film, mindenkinek ajánlom, bár a vége tényleg elég szomorú.
10/10
10/10
tamast2 2011 dec. 29. - 20:36:23 10/10 Előzmény veritas
(70/82)
Claudia szerintem annyira nem veletlenul zarja ra az ajtot a cukorbeteg ferjere.
10/10
tamast2 2011 dec. 29. - 20:30:35 10/10
(69/82)
Huuha! Nagyon jo thriller. Senkit ne tevesszen meg a 7,2 atlag! Az egyik legjobb, amit lattam! Olyan spanyolos :-)
veritas 2011 jún. 12. - 22:44:12
(68/82)
SPOILER

Akinek nem egyértelmû, annak leírom mi is történt a filmben: (ha leírta már valaki, sorry, nem olvastam végig a hsz-eket)

Martin, aki megpróbált minél több idõt távol lenni lebénult feleségétõl felfedezi az alagutat a pincéjében. Miután kideríti, hogy Felix házába vezet az alagút, becsönget hozzá, majd rákérdez a pincére. Miután megtudta ezt az információt (hogy van pince), VISSZATÉR A SAJÁT LAKÁSÁBA. Lemegy a pincébe, majd Claudia véletlenül rázárja az ajtót.
Martin miután ezt észreveszi, elkezdi átütni a falat a csákánnyal, ugyanis ahogy említve volt a filmben, két órán belül inzulin sokkot kaphat, felmegy a cukra, amibe belehal (és így is történt, nem jutott át a pincébe, belehalt.)
Tehát Felix házában nem volt elrejtõzve senki soha, Vera a konyhában a babájához beszélt (amirõl Felix nem tudott), majd késõbb pedig Verát lövi le a padláson(a film közepén), aki a képet keresi.
Nah, a többi egyéb dolog remélem nem szorul magyarázatra :)
4/10
ABERESQUE 2011 ápr. 25. - 04:31:24 4/10
(67/82)
ez komolyan nem egyertelmu a szamodra? en! ha-ha-ha...:)
4/10
ABERESQUE 2011 ápr. 25. - 04:29:53 4/10
(66/82)
egy ERTELMETLEN KATYVASZ az egesz film...

SPOILER

mindossze egy jo momentum van benne... a vegen a patt helyzet, h mindenki be van zarva... bar ha jobban belegondolunk egy redonyt felfesziteni, egy ajtot berugni nem valami nagy kunszt, foleg ha az ember az eleteert kuzd... ha meg mondjuk mukodott a telefon? akkor egy telefon hivas a csokanak es kiengedik, szoval pfff... nagy nulla: 4/10
kapabacsi 2010 nov. 01. - 17:51:17
(65/82)
Na ez a film kéne nekem tud valaki segíteni?
2/10
grubesa 2010 szept. 28. - 22:45:41 2/10
(64/82)
Szörnyû,borzalmas...stb.
2/10
10/10
seemur 2009 nov. 28. - 18:18:39 10/10 Előzmény nady
(63/82)
SPOILER:

Kiváncsi volt a csávó pincéjére.