Darkoscsaj 2007 okt. 22. - 09:41:28
(8/48)
Háth szerintem is jó film, és ami azt illeti megvan rá az oka annak aki a címet kitalálta, hogy ne Nibelungok gyûrûje legyen... nem is tudom mi lehetett... bírom h állandóan piszkálják a filmcímeket emberkék, közbe meg eszükbe se jut hogy nem az a cél hogy angol címet tükörfordítsanak, hanem hogy ugyanúgy felkeltsék az emberek figyelmét ahogy az angol cím teszi ott, ahol angolul beszélnek... megragadna minden emberben egy olyan cím, hogy nibelungok gyûrûje? valszeg nem... ezért kellett egy egyszerû cím... nem tudom mit kell folyton pampogni...
puma 2006 okt. 23. - 10:04:45 Előzmény Lorelai
(7/48)
Kedves mindannyiotok!
Azzal kezdeném, hogy egyszerûbb volna onnan indulni, hogy a filmnek mi is volt az eredeti címe ami magyarra fordítva a Niebelungok gyûrûje – hogy ki fordítja magyarra a filmcímeket, nem tudom, de égtelen egy nagy barom lehet, mert az eredeti címmel még csak köszönõ viszonyban sincs! – és az egész a Niebelung legendárium – ha valaki nem tudná a kelta mondavilág – jóval régebbi (csak pár száz évvel), esetleg csak annyi köze van a gyûrûk urának hozzá, hogy ebbõl is ihletõrött Tolkien!
Az egy dolog, hogy filmes szemszögbõl hogyan készítették el, de nem hollywood vacka az biztos!

A legelején a filmnek van egy marha nagy baki, a kereszténység megjelenését vagy 20.000 évvel ezelõttre datálja, ez kissé durva szépséghiba, egyébként élvezhetõ film!
Lorelai 2006 aug. 08. - 11:04:44
(6/48)
Szerintem nem is látta a filmet azért mondja ezt. Csak mert a hasonlít cím az nem azt jelenti higy lemásolták a filmet.
Vica 2006 aug. 08. - 07:27:36 Előzmény F.Torres
(5/48)
Szerintem egyáltalán nem,ez már nagyon régi legenda,csak most került megfilmesítésre.A film nagyon jó lett,és még csak nem is hasonlít a Gyûrûk Urára.Nem is értem,hogy hasonlíthatod össze a kettõt,teljesen más a két film.
Vica 2006 aug. 08. - 07:27:32 Előzmény F.Torres
(4/48)
Szerintem egyáltalán nem,ez már nagyon régi legenda,csak most került megfilmesítésre.A film nagyon jó lett,és még csak nem is hasonlít a Gyûrûk Urára.Nem is értem,hogy hasonlíthatod össze a kettõt,teljesen más a két film.
Wenva 2006 aug. 07. - 11:00:14 Előzmény F.Torres
(3/48)
Ne hülyéskedj már, ez egy sok X éves legenda, a gyûrûk ura meg egy kitalált (és nagyon jó) mese... még hogy a gyûrûk ura majmolása...
Lorelai 2006 aug. 05. - 18:37:55 Előzmény F.Torres
(2/48)
Szerintem jó film és semmi köze a gyûrû urához.
F.Torres 2006 júl. 30. - 11:31:16
(1/48)
nemtom mire jó ez a film tisztára a Gyûrûk ura majmolása...