glam 2007 jún. 03. - 06:44:44
(77/357)
Nekem tetszett a film, bár a második volt a legjobb mind közül. Lehet nem kéne megcsinálni a 4. részt, de biztos megnézném azt is. Egyébként szerintem annyira benne hagyták az esélyét, ha lenne negyedik tuti az lenne a témája, hogyan mentik meg Willt és adják vissza Elisabethnek.
A szívét pedig azért kellett kivágni, mert különben meghalt volna és az apja így akarta megmenteni.
Nekem egy dolog nem volt érthetõ, a többit mindet értettem úgy is, hogy 2X láttam eddig mindkét részét. Az nem vili számomra, hogy a gyerek az elején ha Jack, akkor hogyan élte túl, ha nem akkor meg hogy került Jeckhez az érme, ami a kalózkapitány gyûlésen nála volt.
Ja és ha már itt tartunk, senki nem eredeti tag volt, mondták, hogy mindenki tovább kell adja halála elõtt mint a szingapuri kapitány Elisabethnek. Hogy ki-kitõl kapta rejtély, de most õszintén, kell nekünk mindent tudni? Azt sem tudjuk miért harcolt Rómeó és Júlia családja, még is szeretjük, nem?
cicus8 2007 jún. 03. - 02:45:43
(76/357)
Hát én ekkora szart az életemben nem láttam. Egyszerûen nem is értem, hogy mi a f***t gondoltak a film készÍtõi. Ültem, és nem hittem el! Komolyan mondom, hogy az Rrl Klub-on kedd este jobb filmet vetÍtenek. Én éreztem magam kÍnosan, hogy ezt a f*st megnéztem
7/10
King Diamond 2007 jún. 03. - 01:02:00 7/10
(75/357)
Még múlt csütörtökön néztem meg a filmet, de a kiváló második rész után ettõl többet vártam... eddig nekem a második rész tetszik a legjobban, az elsõ az még túl gyerekes volt, ez a rész meg elment, bár tényleg néha kicsit kusza, de szerintem követhetõ volt a történet.
Egyébként Barbossa azért tért vissza, hogy együtt megmentsék Jack-et, majd megöljék Davy Jones-t, amit végül sikerrel teljesítettek is.
Ezek után valószínûsítem, hogy lesz negyedik rész is, mert ugye nem zártak le minden szálat. Bár hogy kik lépnek majd elõ gonosz szereplõkké, az még rejtély, de úgyis kitalálnak valamit:).
kakosz 2007 jún. 03. - 00:55:25
(74/357)
Ultragagyi.
A film vége felé már majdnem bealudtam.
mameha 2007 jún. 02. - 20:03:30
(73/357)
ez õszintén meglep... de persze mindenkinek más a véleménye. csak az érdekelne, hogy tudtad követni az eseményeket, és értetted is õket? mert én cirka az elsõ óra végén már elvesztettem a fonalat. nem, már az elsõ percben. máig nem tudom Borbarossza mi a fenét csinált ott (mint a Willék nagy haverja) és miért haragudott Will a csajra...
mameha 2007 jún. 02. - 16:05:14
(72/357)
Ez a 3. rész valami iszonyatos volt... nem tudom eléggé ecsetelni hogy milyen bozasztó. ha vkinek el kéne mesélnem hogy mi történt benne, nem tudnám elmondani, csak azt hogy mindenki mindenki elárult, hosszú volt és tele volt szarabbnál szarabb poénokkal.

<a target="_blank" href="http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/karib0523" title="http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/karib0523">index.hu</a>

itt van egy nagyon jó kritika (elsõ). aki eddig még nem látta, az jobban jár ha megvárja míg ki lehet venni kölcsönzõbõl, mert ezért én egy fillért nem adék. már csak az érdekelne hogy ha lesz 4. rész, akkor az még ennél is rosszabb lesz? (bár ezt mondjuk nehéz elképzelni)
tubi94 2007 jún. 02. - 14:19:40
(71/357)
Szerintem nagyon jó volt:) Lehet, hogy én csak azért gondolom így, mert az elsõt nem láttam és a második meg nem volt annyira jó...De akkor is nagyon tetszett... A maki volt a legcukibb^^
oszi57 2007 jún. 01. - 20:18:28
(70/357)
Még premier elõtt láttuk "dísz"vendégként ezt a hányadékot.
Soha nem szoktam hozzászolni semmihez, de ez a skizofrénia legyûrt, és írásra kényszerített. Kutatok az emlékezetemben, de még csak megközelítõleg elmebeteg "alkotás"-t sem láttam. Ráadásul "illett" végignéznem, mivel meghívott voltam. Úgy látszik Amerikában már sikerült a kórházprivatizáció, a pszcihiátriákat már bezárhattták, különben e film alkotói nem szaladgálhatnának szabadon. Bár veréb is van amíg... úgy látszik.
Brambilla 2007 máj. 29. - 20:33:31 Előzmény Redfield
(69/357)
Szerintem ez egy kicsit jobb volt, mint a második rész, bár az elsõhöz egyáltalán nem hasonlítható. Mindennek egyszer vége lesz és annak ellenére, hogy úgy fejezték be, hogy lehetne folytatni, a színészek úgysem vállalnának még egy részt, talán a készítõk sem, az már sok lenne és jobb a "csúcson" befejezni. Úgy, ahogy megcsinálták a Maffiózókkal is, persze az egy sorozat, de azt sikerült pont a legnagyobb nézettségnél abbahagyni. De ellenpéldaként ott a Rendõrakadémia, ami gyermekkorom vígjátékainak csúcsa volt, de fõleg az utolsó két rész annyira felesleges volt. Visszatérve ehhez a filmhez: a Karib-tengeren nem sok része játszódott és talán túlzás volt belerakni a kínaiakat. Meg nem tetszett a sok Sparrow kapitány sem, Depp egyedül is tud ökörködni, bár az jó poén volt mikor megette az agyát.
Arden 2007 máj. 29. - 17:56:44
(68/357)
A szív dolognak ezen a részén nem akadtam fenn. Valahogy logikus volt, mikor Will megkérte a csajt, hogy vigyázzon a szívére szószerint is. A második részben (csak 1x láttam) ha jól rémlik úgy van, hogy Davy "nem kaphatta meg a nõt" - szal ez akár azért is lehetett, mert hiányzott neki a szerelme - attól függetlenül, hogy a csaj ott volt, vagy nem a parton azon az egy napon. És csak a feladatát hanyagolta el a nõ eltûnése óta... arról nem esett szó, hogy mikor vágta ki a szívét. Amúgy meg Calypso emberi testbe zárt istennõ volt - de ember. Elõfordulhat, hogyha a szerelme örökké él, akkor ezzel együtt a nõ is örök életet kap. Persze nem mondom, hogy ezek a jó válaszok, és igazam van... de nekem nem tûnt bonyinak, és lezáratlannak semmi. Kipótoltam a hézagokat.:)

Egyébként volt egy olyan érzésem, hogy Calypso éppen Jack-kel volt elfoglalva azon a bizonyos napon... és ez valahogy elõre vetítette Elizabeth és Will házasságának sorsát is a következõ részre - sztem elég egyértelmû, hogy lesz 4. rész. õszintén egyedül abban reménykedtem, hogy Cutler túléli valahogy - bár szép halála volt, de akkor is.:)

A tintahal-hogyanra nem tudok választ. A partról egy ilyen nagytestû állat nem tud vissza"úszni" a tengerbe - szóval lehet Davy megparancsolta neki, hogy menjen a part közelébe - és aztán hagyta elpusztulni. passz. Végülis az állat úgy csinált, ahogyan Davy akarta... ezek után nekem tökmind1 hogyan ölte meg.
Face75 2007 máj. 29. - 15:57:15
(67/357)
A szíves dologban a következõt nem értettem:
- Addig értem hogy aki átszúrja a szívet, az lesz a kapitány, de miért kellett az õ szívét is kivágni? Davy Jones már azelõtt a Hollandi kapitánya volt és szállította a holtak lelkét mielõtt kivágta volna a szívét. Ezt akkor tette meg mikor Callypso nem várta 10 év után a parton és ezért lett &amp;#8222;átkozott&amp;#8221; a hajó. Mivel a végén mindenkit feloldoztak, nem értem miért kellett kivágni a szívet, mivel szerintem ez nem tartozott a feladathoz. (Egyébként Elizabeth a 4-dik partraszállás után min. 60 éves lesz míg William nem öregszik)
- Azt értettem hogy Davy Jones ölte meg a tintahalat, de hogy???? Lekardozta?J
- Barbosa a kalóztanácsban az üvegszemet tette a tányérba ami azt jelenti, hogy az elõzõ tanácson élõhalotként vett részt és õ is azok között volt aki bezárta Callypso-t a testbe. (mivel azért nem érmék voltak az érmék, mert le voltak annak idéjén égve a kapitányok) Viszont akkor JS-nak is ott kellett lennie.
Úgyhogy szerintem nem igazán egyértelmû. Hazafelé nem arról beszélgettünk, hogy milyen jó volt hanem arról hogy mi is történt.
A színészek azok jók voltak, le a kalappal! De ennyi.
123 2007 máj. 29. - 12:32:21
(66/357)
Sziasztok!

Ha csak ez a pár érthetetlen momentum lett volna, akkor azt mondom, hogy jól van, de sajnos nem érték be ennyivel. Láttam az elsõ két részt (igaz, nem tegnap, de láttam), és azt kell, hogy mondjam, hogy kb. másfél óra után adtam fel a reménytelen küzdelmet az értelem megkeresése után. Nagyobb társasággal voltam, és folyamatosan néztünk egymásra, hogy van-e köztünk valaki, aki még tudja követni a "ki kivel van vagy nincs, és egyébként is" c. játékot. Az elõzõ két film alapján nagyon vártam ezt a részt is, de úgy álltam fel (szétült hátsóval) a végén, hogy csak negyediket ne. Legalábbis ha a színvonal zuhanása ilyen ütemben folytatódik.

Biztos vagyok benne, hogy csomó "hard core" fan számára nem okozott gondot az események nyomonkövetése, de szerintem ott ette meg a fene azt a filmet, amit csak a legnagyobb rajongók értenek meg, tudnak követni, a sima földi halandók, akik csak egyszer látták az elõzõ részt, nem. A kevesebb néha amúgy is több lett volna (és ezt nem csak a látványra értem). Ok, hogy ez nem egy reality show, de azért a határt itt is meg kellett volna húzni a még elmegy-már túlzás között. Amikor épp nem az volt a bajom, hogy nem értem, akkor meg fogtam a fejem, hogy ugyan már gyerekek, ezt nem kéne. Néha kifejezetten röhögni támadt kedvem a nem poénnak szánt dolgokon is. Persze voltak jó dolgok is benne, de azok kb. mind Johnny Depp-hez köthetõk.

Sajnálom, mert amúgy nagyon vártam. Az elsõ rész után a második is kisebb csalódást okozott, de nem akkorát, mint most ez. Kár.
Arden 2007 máj. 29. - 09:59:43
(65/357)
Mit nem értettél a szívvel kapcsolatban? Sztem teljesen érthetõ volt a film, legalábbis nekem nem okozott gondot.
Válaszok:
Jack az elõzõ gyûlésen nem is volt ott. Nyílván kapták vkitõl a cuccot, aki korábban ott volt - pl Jack valszeg az apjától kapta. Barbosa megfogalmazása és szóhasználata arra enged következtetni, hogy már nem az a 9 ember ül ott, akik ugye eredetileg ott voltak...

"Hogy pusztult el a tintahal?" Lord Cutler Beckett még az elején mondta Davy Jonesnak, hogy "Megölettem veled a tintahaladat és még ebbõl sem tanultál?" Tehát a tintahalat a gazdája nyírta ki.
Face75 2007 máj. 29. - 09:35:04
(64/357)
Ekkorát már rég csalódtam egy filmben! Az, hogy a végén mindenki jól jár, csak az nem akiért szorít az ember, az érdekes húzás.
A "szíves" dolgot nem értettem.
Jack és Barbosa egyszerre nem lehetett kapitányként ott az elõzõ gyûlésen!
Hogy pusztult el a tintahal?
Meg egy csomó érthetetlen dolog volt.
Az elsõ 2 rész megvan dvd-n, de ezt nem biztos hogy megveszem.
Nolan1 2007 máj. 27. - 14:18:13
(63/357)
szerintem nem az a legnagyobb baj mert mindenki sajnalja h vege. a gyuruk ura 3. resze utan sem sirtam, mert ugy ereztem h ezt jol lezartak. ezt viszont nem zartak le jol. az a mindenki atver mindenkit feelingrol pedig annyit h a masodik reszben ezt is naygon jol meg tudtak csinalni: lasd amikor elszabadul az a nagy kerek es mindenki megy a kulcs utan. ebben szerintem nagyon zagyva volt az egesz. es ha mar megalkottak sparrow karakteret, akkor legalabb egy utos poent adhattak volna ebben a reszben is a szajaba. kotve hiszem h a nezok nagytobbseget a romanc miatti reszek vittek be a moziba.
7/10
Redfield 2007 máj. 27. - 12:05:52 7/10
(62/357)
Valóban kicsit hosszúra sikeredett, de volt benne minden ami kell. Összekuszálni azért kellett, mert sok új szálat nem iktathattak már be, viszont mindet el is kellett varrni, azt meg nehéz üresen végigvinni, unalmas lett volna. A látvány nagyon jó volt, az akciókkal sem volt gáz, a poénok is mûködtek itt-ott, a befejezés pedig szerintem jól meg lett csinálva. Nekem is jobban tetszett a második rész valamennyivel, de azt tegyük hozzá: itt a legtöbb elégedetlenkedés azért megy, mert azok után amiket eddig láttunk, és ahány lehetséges folytatás-alternatívát kiokoskodtunk, egyáltalán nem jó érzés úgy érezni, hogy tényleg vége. (persze a remény hal meg utoljára) de ezt a filmet nehezebb szeretni, mert egyelõre nem tudni, hogy mennyire végsõ ez a búcsú hõseinktõl.
Zotyipotyi 2007 máj. 27. - 11:04:44
(61/357)
Majdnem elaludtam rajta, kár hogy nem sikerült... Hosszú is, sz*r is! Túlbonyolítják a nagy semmit. Izgalom 0, csata 0, nyál töménytelen mennyiségben, eszement baromság (ami nem összetévesztendõ a humorral) úgyszintén.
Tamy. 2007 máj. 26. - 19:56:00
(60/357)
Én ma néztem meg, és nekem NAGYON tetszett!!!Két, és háromnegyed óra élvezet:):):)
Bár azzal egyet értek, hogy Jhonny tényleg keveset szerepelt benne..De ez várható volt azok után, hogy õt kellett megmenteni, és nem õ mentegetett..Õt elnéztem volna órákhosszat is...:)
De ezen kívül nekem nincs bajom a filmmel..És az utolsó megjegyzésed, hogy "milyen befejezés ez?"- arra csak azt tudom mondani, hogy lehet, hogy lesz 4. rész..Persze ez csak felvetõdött bennem..Én mindenesetre örülnék neki, mert odavagyok Jhonnyért
Arden 2007 máj. 25. - 22:30:28
(59/357)
Szvsz jó lett a film - nekem nagyon-nagyon bejött. A színészi játékok közül igazi csemege Lord Cutler Beckett minden rezzenése. Nagyon klafa volt. Ajánlom mindenkinek.:)
Nolan1 2007 máj. 25. - 21:55:53
(58/357)
haho mindenkinek. nos nekem hatalmas csalodas volt. pedig tenyleg szerettem az 1et is, a 2ot is..de ez..vartam, mint a mikulast, de olyan rossz szajizzel jottem ki a mozibol. amit elronthattak benne azt el is rontottak.

SPOILER:
1. semmi utos poen, amit fel tudnek eleveniteni.
2. sparrow igen keveset szerepel benne
3. a callypso-s szal egyaltalan nincs elvarrva
4. hat milyen befejezes ez?!?