10/10
offtopic
cellasto 2013 dec. 28. - 15:08:35 10/10
(456/656)
a többi kiállított dolog nem is maradt meg bennem,csak ez a kettõ :d
úgy 15 éve lehetett talán...
ValeK 2013 dec. 28. - 15:03:23
(455/656)
Szívesen megnéztem volna én is :) .
10/10
cellasto 2013 dec. 28. - 15:01:13 10/10
(454/656)
annó régen a PECSÁ-ban volt egy kiállítás,ott ki volt állítva egy"sima"lény,meg a királynõ is a bolygó neve halál-ból...
elég ijesztõek voltak,fõleg a királynõ,mert akkora volt kb,mint a felmben..az emberek fölé magasodott rendesen :)))
ValeK 2013 dec. 28. - 14:57:03
(453/656)
Egyet értünk. :)
ValeK 2013 dec. 27. - 23:12:35
(452/656)
Én gyerek koromba pont e miatt rettegtem ezektõl a filmektõl, mert nem egy rajzolt cgi szörnytõl kellett félni mint ma amirõl tudom,hogy nem is létezik ott sincs...hanem valós kézzel fogható teremtményeket voltak. :) .
Annak ellenére,hogy tudtam ez csak bábú/robot akkor is elültette a fejembe a valós létezõ érzés gondolatát ami nagyon rémisztõ volt.
Ezt még a 2. részre is sikerült át vinniük mert ott is pl a királynõt kis millió animatronica mozgatta + még 2 ember is helyet kapott benne, akik egymás mellet a jobb illetve bal kezét mozgatták, belegondolva ilyet kitalálni. :)

Az Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen topikba feltett kérdésedre a válasz mivel nem akarok külön írni mert lusta vagyok :)
Nem,a könyvekbe már jóval a film elõtt összehozták a 2 fajt.A Predator 2 be a koponya ilyen kis utalás volt aktoriba hogy, lehet késõbb majd filmen is egymásnak engedik õket,ahogy meg is történt :) .
9/10
jani-wan 2013 dec. 27. - 20:55:21 9/10 Előzmény Sz Peter
(451/656)
"Szürke, fekete és a fehér?! Abszolút irreleváns ezeket belemagyarázni."
Nem az. Csak nem érted az összefüggéseket. ;)
Nem mindenki képes felfogni, hogy mi értelme van egy hegyet megmászni, és a hegymászók hiába magyarázzák el, sosem fogják megérteni. Ahogy te sem érted ennyi magyarázat után sem, hogy mi a különbség a két eset között.
Nincs mit tenni. Így jártál. ;)
Sz Peter 2013 dec. 27. - 19:36:41
(450/656)
Szürke, fekete és a fehér?! Abszolút irreleváns ezeket belemagyarázni.
Egyszerûen különbözõképpen látjuk a dolgokat.
Kane nem tudós. Én sem vagyok az, de attól még van annyi józan eszem, hogy hasonló szituációban feltételezzem azt, hogy egy idegen, ismeretlen életforma veszélyes is lehet.
De nem vagyunk egyformák, lehet te is ugyanazt tetted volna amit Kane. Hacsak nem vagy tudós! ;)



"mivel korábban idegen életformával az ember még nem találkozott, ezért hagyatkozik az általános tapasztalatra, és megnézi "mi kel ki a tojásból", ami ugye általában teljesen veszélytelen minden emberre nézve"

Ezzel a mondattal viszont sikerült megnevettetned! Köszi! :)
9/10
jani-wan 2013 dec. 26. - 18:31:23 9/10
(449/656)
Nos, ha te ilyeneket írsz hogy:
"Látod-látod, pont most igazoltad a kettõs mércét! ;)"
ami egyáltalán nem felel meg a valóságnak,
vagy azt olyat hogy:
"ne érezd magad megbántva és ne dacosan riposztolj"
amit szintén csak te képzeltél bele, akkor ne várj mást.
Egyébként az 543-as tartalmazza a logikus választ az 539-re.

Ami pedig a vitatott esetek közti különbséget illeti, te nem látod a szürkét, csak a feketét és a fehéret. Nem beszélve arról hogy a szürkének is rengeteg árnyalata van.
Rengeteg apró tényezõt kell ugyanis az embernek figyelembe vennie ahhoz, hogy a megfelelõ árnyalatot meglássa, azaz a megfelelõ konzekvenciát levonhassa.
Ha ezek közül az apró tényezõk közül néhányat nagyvonalúan kezel, vagy egyáltalán nem vesz figyelembe, akkor jó esély van rá hogy az ember nem a megfelelõ konzekvenciát vonja le.
Amiket figyelembe kell venni, és ami miatt különbséget kell tenni a két eset megítélésénél, hogy
1. Kane-nek fogalma sincs mibe keveredtek, míg az az idióta tudja hogy veszélyes helyre mennek. Nem elhanyagolható!
2. Kane nem tudós, hanem az elsõ tiszt (Ash a tudományos tiszt), míg a másik egy magasan képzett biológus. Óriási különbség.
3. De ami a legfontosabb, hogy Kane egy tojás alakú valamit talál, amiben mintha valami megmozdulna, majd mikor kinyílik a valami, mivel korábban idegen életformával az ember még nem találkozott, ezért hagyatkozik az általános tapasztalatra, és megnézi "mi kel ki a tojásból", ami ugye általában teljesen veszélytelen minden emberre nézve, illetve igazából azt sem tudhatja hogy kikel-e egyáltalán valami, mert ennyi erõvel az a valami lehet valamiféle növény, gomba stb... is. A másik esetben viszont az a b@rom "játszik" egy teljesen kifejlett idegen életformával.
Összefoglalva, amit Kane csinált az életszerû, amit a "profi tudós", az nem az.
Ha te ezek után sem látod az óriási különbséget, akkor úgysem fogod megérteni.

Kellemes karácsonyt
offtopic
Sz Peter 2013 dec. 26. - 14:24:31
(448/656)
Az, hogy gúnyosan visszaismétled amiket neked írtam, ez nem érv!
Sz Peter 2013 dec. 26. - 11:37:03
(447/656)
Ok, akkor különbözõképpen látjuk. Nekem Kane és Fifield tette is nevetséges volt, mindkettõ következményeit meglehetett volna profibban is valósítani. Ezért nem tartom egyik filmet sem hibátlannak. ;)
Sz Peter 2013 dec. 26. - 09:13:29
(446/656)
Elõször ezt írtad:
"Nem emlékszem rá, hogy Kane ilyesmiket csinált volna."
Aztán:
"Hülyeséget csinált. Erre a hülyeségre épül a film. "

Ez a kettõ üti egymást. ;)
9/10
jani-wan 2013 dec. 25. - 22:30:19 9/10
(445/656)
Meg ne bántódj már, mert nincs igazad. Tényleg nem érdemes ilyesmi miatt sírni. ;)
Sz Peter 2013 dec. 25. - 20:05:37
(444/656)
Ergo cáfoltad az 540-et. ;)
Sz Peter 2013 dec. 25. - 09:57:25
(443/656)
Most ne érezd magad megbántva és ne dacosan riposztolj, hanem érvelj logikusan.

"ráadásul egy egyszerû tojásszerû valaminek nézett ki, ami bármi is lehet"

Mégis mi? Húsvéti tojás? Látta, hogy élõlény mikor megmozdult, erre ott bámészkodott tovább.
Arról nem is beszélve, hogy egyedül indult el mászkálni ami megint amatõr dolog.


"így az a normális ha közelebb megy megvizsgálni,"

És mi lett ennek a következménye: az egész legénység megpusztult.
9/10
jani-wan 2013 dec. 25. - 09:09:50 9/10
(442/656)
Látod-látod, hogy elhiteted magaddal amit gondolni akarsz, akkor is ha az ellenkezõje van leírva! ;)
10/10
cellasto 2013 dec. 24. - 21:17:28 10/10
(441/656)
érdekes,én nem ezekre a dolgokra figyelek :D
Sz Peter 2013 dec. 24. - 20:51:23
(440/656)
Hány éve láttad ezt a filmet? Szerintem nézd meg még egyszer a Kane-es részt! ;)
Én konkrétan a fejem fogtam, hogy mekkora ökörség amit a fickó csinál. A kapitányról nem is beszélve, mikor a legfõbb biztonsági protokollt szegi meg.
Sz Peter 2013 dec. 24. - 12:51:29
(439/656)
Látod-látod, pont most igazoltad a kettõs mércét! ;)
9/10
jani-wan 2013 dec. 24. - 11:41:19 9/10
(438/656)
Szerintem meg vannak kis bakik, amik fölött el lehet siklani, és vannak bakik amik az egész film élvezhetõségének rovására mennek. A kettõ között különbséget kell tehát tenni.

És ne hasonlítsd már Kane-t ahhoz az idiótához. Kane nem tudta mihez meg oda, ráadásul egy egyszerû tojásszerû valaminek nézett ki, ami bármi is lehet, így az a normális ha közelebb megy megvizsgálni, míg az a b@rom látta hogy az valamiféle idegen élõlény.
Úgyhogy a válasz: Nem, Kane nem ugyanazt csinálta. ;)
offtopic
Sz Peter 2013 dec. 24. - 11:17:13
(437/656)
Csak nem érted a lényeget.
Kettõs mérce: a régi filmekben nem lát hibát, csak az újakban!