zee944 2008 jan. 27. - 13:54:43
(76/656)
Az, hogy Ridley Scott futószalagon gyártja a filmeket, nem jelenti azt, hogy mindegyik "iparosmunka", sõt.

A legtöbbször a fejem fogom az ajánlóidtól, annyira szeretnél brilírozni, hogy olyan szavakkal dobálózol és máshonnan szedett szófordulatokat használsz, amikrõl te magad sem tudod, mit jelentenek.
zee944 2008 jan. 27. - 13:47:42
(75/656)
De jó, hogy kioktatsz úgy, hogy te magad szenvedsz fogalomzavarban... "jól megcsinált"? Frászt. Az iparosmunka nem ezt jelenti. Inkább eredetiség nélkül, rutinból jól-rosszul összerakott valamit. Ez sehogy nem illik az Alien-re.
F_E_B 2008 jan. 27. - 11:25:12
(74/656)
Szerintem ez nem a jol megcsinalt filmet jelenti, inkabb azt, hogy otlet nelkul a megszokott klisekbol es eszkozokkel osszerakott film.
Nos, szerintem ez az adott filmre nem igaz.

Valo igaz, hogy Ridley Scott a '90-es evek kozepetol ontja a filmeket (melyek kozul keveset lattam), de az Alien az egyik elso filmje, igy valoszinuleg ekkor meg messze volt az elsablonosodastol.
Biztos nem jo parhuzam, de Szoke Andras palyaja kezdeten olyan muveket alkotott, mint a Citromdiszno, ma pedig mar a Hasutasok szintjere sullyedt.

Egyebkent tonhal: Javits ki ha tevednek, de szerintem a 85-os beiras nem csupan a te agyadbol kipattant iromany.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 05:38:31 8/10
(73/656)
Magyarázd már el nekem légyszi!
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 27. - 05:30:10 8/10
(72/656)
Mondd csak! Miért? Nem tudom mi rosszat szóltam, Ridley Scott bizony egy iparos, nézd meg, hogy gyártja a filmeket futószalagon!
zee944 2008 jan. 27. - 04:30:47
(71/656)
Profi iparosmunka? Már bocs, de ez egy hülyeség.
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 26. - 22:33:40 8/10
(70/656)
Remek kis nosztalgia-darab, ha valaki szeretné "szanészéjjel félni" magát. Emellet Ridley Scott egyik legjobb rendezése, üdítõen félelmetes hangulattal. A kezdésnél meglepõen vehetjük tudomásul, hogy a helyszín csupán egy ûrhajó fedélzetére korlátozódik, azonban az elnyújtott, lassú, talán a legénység mindennapjainak bemutatására szánt eseménysorozat olyannyira el lett találva, hogy egy pillanatig sem unatkozunk, a késõbbi, dermesztõ hangulatú jeleneteknél pedig már végképp nem. Érdekesség, hogy habár a karakterek nem túl kidolgozottak, mégis érezhetjük, hogy teljesen különbözõek, abszolút nem sztereotípikusak. A színészek jók, Ian Holm a gyilkos android szerepében fajsújos félelemforrássá válik, karakterének komolyabb megismerése által mini-kritikát kapnak a pénz-éhes vállalatok, és a buzgó-mócsing, sikerhajhász kutatók is. Sigorney Weaver, habár belesétál egy-két sztereotípikus "libaságba", mégis jelentõs teljesítményt tudhat magáénak. Végképp nem unatkozhatunk a néhol Hitchcock-i elemekben bõvelkedõ, késleltetõ jelenetekben, ahol kifejezetten szerencsés módon csupán egyetlen pillanatra látható a riadalom forrása. A rémálmaink talán újabb dimenzióját megnyitó, kifejezetten fantáziadúsan megalkotott szörnyeteg talán itt elõször, egymagában volt a leghatásossabb, és legrémületesebb, nem pedig a James Cameron által rendezett második részben, ahol századmagával nyüzsgött a vásznon. A THX technológia ugyan mára már elavult, a rendezésnek, és a sötét zugokban bõvelkedõ, örökérvényû hangulatkovács díszleteknek köszönhetõen a film még mindíg ugyanazt a bizarr-pozitív, lüktetõgyomros izgalmat váltja ki, mint 29 évvel ezelõtt. Habár korszakalkotó volt a maga nemében, a Nyolcadik utas a halál, mégis csak egy profi iparosmunkával megalkotott sci-fi horror, nem több, ráadásul még Sigourney Weaver jópár számmal kisebb bugyiját is meg kell sasolnunk, ami valljuk be, a formátlanság által nem valami gusztusos. Ha ez utóbbi nem is, a film azonban gondosan formált. Sõt, igazi ideglelõs, szórakoztató rettenet. 82%
pite40 2007 dec. 18. - 07:26:32
(69/656)
Nagyon sirály film!Akinek nem tetszik az nézzen gyõzikét.
10/10
Zajac 2007 nov. 08. - 15:35:40 10/10
(68/656)
Hát az elsõ rész számomra az elsõ sci-fi amit láttam,gyerekként és most is bármikor megnézem.
A mai technikához szokot szemem észrevett pár mulatató részletett,de a film hangulata feledtette velem :-))
zszoltan 2007 nov. 08. - 14:30:46
(67/656)
Én is így látom. Az elsõ résznek még volt egy jó kis thrilleres hatása. A folytatásai inkább már csak amolyan lövöldözõs-üldözõs akció/sci-fi kategóriába sorolhatóak, szerintem. (Már amiket én láttam.)
efes 2007 nov. 07. - 19:56:21
(66/656)
amit belinkeltem, az egy minisorozat, nem láttam ugyan, de elég erõs a castingja... lehet, hogy rákeresek.
efes 2007 nov. 07. - 19:55:16
(65/656)
hehe, szép kerek ez így. ;)
efes 2007 nov. 07. - 19:41:54
(64/656)
nem tom, megvan-e, hogy a filmbéli ûrhajó neve joseph conrad 1904-es azonos, nostromo címû regényébõl jön. a vicces az egészben az, hogy az alien film nagy vonalakban, távolról akár feldolgozása is lehet a regénynek. persze, az alapmûben nincs szörny, de bányászattal foglalkozó cég megbízásából érkezik egy hajó egy távoli és ismeretlen dél-amerikai országba, ahol sok érdekes dolog történik legénységével. érdemes elolvasni, de van filmfeldolgozása is: http://www.imdb.com/title/tt0115296/
10/10
Geri23 2007 nov. 07. - 15:32:58 10/10
(63/656)
Nagyon jó film, jól meg van csinálva, izgalmas és nem mutatják egyben a rémet, de tudjuk, hogy ott van! Minden elismerésem, maradadndót alkotott a stáb! A többi alien film, csak silány utánzata az eredetinek!
FEB1 2007 jún. 18. - 08:01:10
(62/656)
Szerintem nekem a regi szinkronos valtozat van meg...

Amugy a minap ujraneztem, es van benne tenyleg sok megmosolyogtato resz. Plane ha a tobbi, -alien kultura szempontjabol- jobban kifejlett reszt nezzuk.

Peldul amikor a szorny elkapja Dallast annyi latszik, hogy a szorny ember szeruen elorehajol, es kinyujtja a ket kezet.

Azt sem tudtam mire velni, hogy mit csinal az alien az urkompba, miutan Ripley eszrevette. Nyitogatja a szajat, a keze is mozog, de vajon mire var?

A konyvben a macskat probalja elkapni, de itt nem hiszem
10/10
mikehodges 2007 jún. 17. - 19:14:54 10/10
(61/656)
Akkor irogass azokhoz a filmekhez,amiket szeretsz!már megfigyeltem,hogy minden valamit is érõ filmhez szeretsz írni valami "szépet",hogy másokat hergelj,a döntõ többséget,akik rajonganak ezekért az értékes movie-kért,ejnye-bejnye,nem szép dolog:-(...manapság tucat számra készülnek a szemetek,ezért is fokozottan megbecsülendõek a régebbi évtizedeknek ezen idõtálló termékei,melyeknek az értéke csak nõhet,ahogy múlnak az évek.
Számomra,s sok kritikus számára,mai szemmel vizsgálva az Alien mûvészfilm,elkészültekor még eretnekség lett volna rá ilyet mondani.Engem a film legvégén párszor a sírás is megkörnyékezett(mikor Ripley elmondja a jelentését a mikrofonba,fõleg),mert annyira átéreztem a film esztétikai,s mûvészi(vagy mesteri)felépítésének szépségét!szerintem ritka,ha egy sci-fi horror ilyesfajta reakciót vált ki a nézõbõl.
Na azt javaslom,járj inkább színházba,vagy múzeumba;-),(elõbbibe én is gyakran szoktam:-))

U.I.:Bejóóó lenne megszerezni valahogy az elsõ két részt a régi szinkronnal!!azok olyan,de olyan jók voltak!ha valakinek megvan,nem venném rossz néven éppenséggel,ha írna nekem levelet.:-)(tárgyalhatnánk némi üzletrõl akár...)
A tábornok 2007 máj. 09. - 12:21:27
(60/656)
Az más. Ha nem kedveled a sci-fi mûfajt az nem gond,de ez a film akkor is a mûfaj színvonalas,filmtörténeti részét képezi. Nemcsak az alien egyedisége,életciklusának bemutatása teszi különlegessé a film értékét,hanem a zseniális színészek is (Harry Dean Stanton, Ian Holm, John Hurt...). A film a mai elvárások tekintetében már nem vált ki akkora hatást, mint 1979-ben. Igaz az is,hogy lassú,vontatott a tempó, de épp így teremti meg azt a zseniális atmoszférát,amely áthatja az egész filmet.
A tábornok 2007 máj. 09. - 12:00:26
(59/656)
Engem is. De mindig akad valaki,aki nem értékeli a jó filmeket, vagy egyszerûen fel sem tudta fogni, mit látott a képernyõn...
Redfield 2007 máj. 09. - 11:14:44
(58/656)
Ez azért kicsit mellbe vágott. Tény, hogy azóta készülnek sokkal meggyõzõbben ábrázolt rémségek is vászonra / képernyõre, és a félelmet is rengeteg oldalról sikeresen megközelítették már, de hogy pont EZT a filmet szóld le... profi alapmû, kis túlzással mind a négy része. (túlzás nélkül szerintem: az elsõ három) és igen, riogatós, paráztatós film. De hogy abból a legigényesebbek között van, az kétségbe vonhatatlan. Ha ugyanezt inkább napjainkban valósítják meg, semmit sem érne, elveszne a süllyesztõben, mert mindent a látványorgia és a tipikus amcsi humor, meg a kétpercenként való ijesztgetés vinne, ráadásul biztos, hogy tennének bele valami szerelmi szálat is a hülyék. Úgyhogy van miért remekmûnek mondani.
A tábornok 2007 máj. 08. - 21:14:25
(57/656)
Egyébként szép pénzeket elkérnek a filmzenékért, emlékszem az Aliens soundtrackjét majdnem 6000 ft-ért sikerült beszereznem. Hiába, a minõséget meg kell fizetni. Azért a kedvencem az Alien zenéje, Jerry Goldsmith utánozhatatlan stílusával. Isten nyugosztalja!