Téma: A pankrátor

7/10
sleepwalker77 2009 febr. 28. - 08:32:00 7/10
(42/202)
Érdekes film, de nekem annyira nem jött be hogy valaha is megnézzem még egyszer.
Azért egy 7-est megér.
10/10
martiin 2009 febr. 26. - 18:06:40 10/10
(41/202)
Nemtudjátok mikor mutatják be ezt a filmet Magyarországon?
10/10
bélusH 2009 febr. 24. - 16:09:02 10/10
(40/202)
Nagyzserû film! Darren Aronofsky az egyik kedvenv rendezõm. Filmjei közül a Rekviem egy álomért volt rám a legnagyobb hatással. Ezután láttam a forrás cimû remekmûvét, ami valóban egy mestermûnka, mûvészi minden egyes képkockája...

A "The Wrestler" cimû film egy kivénhedt pankrátorról szól, aki a 80-as években szakmája egyik legelismertebb és legnagyobb sztárja volt. Mára viszont egy kiöregedett ember, aki egy lakókocsiparkban él, aminek a bérleti diját sem képes fizetni. Az egyik mérkõzése után azonban sulyos szivrohamot kap, ami után nem folytathatja tovább a sportolást.
Csendben éli tovább unalmas életét és megpróbál beilleszkedni a társadalomba, de rá kell döbbennie, hogy nem tud elszakadni a multjától...

Sajnálom, hogy nem Mickey Rourke kapta meg a legjobb férfi fõszereplõnek járó oszkárt, ugyanis hatalmasat alakitott ebben a filmben... Elképzelni sem tudnék mást igy utólag ebben a szerepben...

10/10
csaj 2009 febr. 23. - 21:14:26
(39/202)
hm, ez szép volt
9/10
beo71 2009 febr. 23. - 21:08:13 9/10
(38/202)
Végre egy film, ami az életrõl szól, végre egy amerikai film,amiben nem sikerül minden a fõhõsnek, nem lesz övé a fõhõsnõ és fele királyság, hanem megtörténik az, ami a való életben szinte mindig történik, hogy ami szarul áll, az tönkre megy és a dolgok nagyon eltudnak baszódni. Mickey Rourke szenzációs és Marisa Tomei-Evan Rachel Wood is odateszi magát, frankó alakítások,maradandó film. 9/10.
Lassú, nagyon lassú, mint néha az életünk, akciófilm rajongóknak nem ajánlanám.
Le Chef 2009 febr. 22. - 09:02:34
(37/202)
Rourke igazi önmaga, reméltem hogy a "szépség és a szörnyeteg" dolog tovább tud menni, de így lett jó.
Tomei néni 45 évesen jól tartja magát meg kell hagyni.
Vikke 2009 febr. 21. - 19:20:05
(36/202)
Ez a szerep teljes mértékben Mickey Rourkenak lett kitalálva, egyszerûen nem tudok mást elképzelni erre a szerepre. Hallottam valahol, hogy azt mondták, hogy a filmben tulajdonképpen Önmagát alakította. Meglehet, vannak hasonlóságok. Nekem a története is tetszett, nyugodtan jelölhették volna több kategóriában is a filmet. Marisa Tomeitõl nem voltam különösen elájulva.
10/10
hencz56 2009 febr. 20. - 15:16:49 10/10 Előzmény napoletana
(35/202)
A legjobb színész végre visszatért!Remélem megkapja végre a maximális tiszteletet és az Oscar szobrocskát!
napoletana 2009 febr. 18. - 16:51:42 Előzmény oldindianboy
(34/202)
Tegnap néztem meg a filmet, szerintem nagyon jó, elképesztõen játszik Mickey Rourke, és ha belegondolok, hogy a 9 és fél 7-ben hogy nézett ki és itt... Na, de ez most mellékes, a lényeg, hogy totál passzolt Rourke személyiségéhez ez a karakter, nem hiszem, hogy túl sokat kellett agyalnia a szerep megformálásán.
A millió dolláros bébi párhuzamról... Hát, szerintem a két film ég és föld, a hasonlóságot én a családi háttérben látom, mármint mindketten magányosak voltak, illetve a két karakter megszállottsága kötheti össze a két filmet. Ugyan mindketten véget akartak vetni az életüknek, de teljesen más okból. Szerintem annyira más a mondanivalója a két filmnek. A millió dolláros bébinél elõször a felkapaszkodást, a csúcsratörést, aztán a hirtelen jött végzetes balesetet láthatjuk, a Pankrátorban meg igazából az önpusztítását.
Mindenesetre a film jó, én ajánlom mindenkinek, remélem nem Sean Penn fogja megkapni a "Milk"-ért az Oscart...
szotske 2009 febr. 15. - 14:28:11
(33/202)
Végre visszatért Mickey Rourke!! Jó film, de én inkább otthoni mozira ajánlom egy üveg bor mellett...
Rika 2009 febr. 15. - 11:05:35
(32/202)
Megnéztem a Mozi!Mozi!Mozi-n az elõzetest, és mostmár mindenképpen meg akarom nézni. Ha nem a helyes (egyátalán nem ronda a drágám, vagy csak nekem van kifacsart ízlésem) pankrátorunk, hát a kissé elcsépelt de érdekes történet miatt. Ha nem csinálnak belõle egy Rocky sokadik részt, akkor érdemes lesz megnézni.
oldindianboy 2009 febr. 07. - 22:12:38
(31/202)
Ha jobban belegondolunk, akkor erõs párhuzam vonható Mickey Rourke és Axl Rose karrierje között.
Per pillanat még külsõre is hasonlítanak!:)
Mindketten megjárták már a Mennyet és a Poklot is...
És mindkettõ egy nagy dobással tért vissza 2008-ban: Rourke a Pankrátorral, Axl meg a Kínai Demokráciával...
Ja és simán el tudom képzelni, hogy Rourke a valóságban is nagy Guns N' Roses rajongó, nem csak filmbeli karaktere, "Kos" csipázza a bandát!:)
De, hogy egy pár szót a filmrõl is szóljak, nekem tetszett!
Mondjuk akinek már a Millió Dolláros Bébi sem jött be, az viszont nyugodtan kihagyhatja.
Legalábbis szerintem.
Mert azért valljuk be, elég erõs a párhuzam!
pozsizsuzsi 2009 febr. 06. - 14:32:13
(30/202)
Nagyon bírtam mindíg is a fazont, örülök a díjának, de azért Rómeót már a legjobb maszkmester sem faragna belõle. :;)
hotyka 2009 febr. 06. - 14:03:11
(29/202)
Jó majd megnézem a filmet,csak bosszant,h sok helyen azt írták,h a smink volt a nyerõ és Pitt meg nem játszott semmit és ez nem igaz.
És nekem is fáj szívem Angelináért de nagyon jó párost alkotnak és õszintén drukkolok azért nekik,mert vhogy jó embereknek érzem õket... Szegény Aniston ezt hogy dolgozza fel,h egykori riválisa sokkal sikeresebb és csúcson van meg gyerekezik......
8/10
offtopic
Obránszky Ármin 2009 febr. 06. - 13:44:34 8/10
(28/202)
Ne kergess az õrületbe, ember! Nem feltétlenül kettõs mérce, ha az egyik alakítást jobbnak tartom a másiknál. Az Akadémia is ezt fogja tenni... :-) Pitt nem tehetségtelen, a korábbi Fincher-filmekben és a Blöffben nagyon bírtam. Különben az Akadémiával szemben inkább a sármos emberek szorulnak védelemre, nem a deformált arcúak. :-)
Ja és Angelina miatt tényleg irigylem Pittet. :-)
hotyka 2009 febr. 06. - 13:02:59
(27/202)
Hát akkor nem nagy kunszt eljátszani azt amilyen meg õ valójában...erre meg azt tudom akkor mondani. azt halottam róla,h életben is hasonló a karaktere,meg most tényleg el akar kezdeni pankrátorkodni, szerintem elég sok így a hasonlóság... Nem az õ bravúrját akarom lekicsinyíteni csak azt hogy egyenlõ mércével nézzük a Brad Pittet is. Azért mert õ sármosabb kinézetû,azért még nem kell irigykedni rá,meg mondani,h márpedig a csúnya szegény fiú kapjon mindenképp oscart és ne a sikeres sármos tehetségtelen szép fiú (ami persze teljesen nem így van egyik színésznél sem,csak sok ember fejében ezek a klisék vannak...)
8/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 06. - 12:38:56 8/10
(26/202)
Ne haragudj, de ez nem volt egy logikus gondolatmenet! Abból, h Pitt nem nyújt különösebben kiemelkedõ alakítást -különben szerintem is ez a helyzet-, nem következik az, h senki, akinek az arca el van maszkírozva nem képes erre. Ha láttad a filmet, akkor tudod, h a Wrestlerben nem a számítógépes trükkök dominálnak és ha láttál mostanában készült képet Rourke-ról, akkor pedig azt tudhatod, h lényegében csak a forradások kerültek rá az ábrázatára a film kedvéért, tényleg ilyen borzasztóan fest a valóságban is... Egyébként, szerintem, Mickey Rourke játéka elképesztõ mélyen átélt, persze, én is írtam, h helyzeti elõnye van a fizimiskájának köszönhetõen, de ez keveset von le az érdemeibõl.
pozsizsuzsi 2009 febr. 06. - 11:45:07
(25/202)
Rouerkenak nincs szüksége maszkmesterre...
hotyka 2009 febr. 06. - 11:34:42
(24/202)
Hát kicsit szkeptikus vagyok azé ezzel a nagy alakítással. Sokan kritizálták,hogy Brad Pitt semmit nem nyújt a B.B ben,mert csak a maszknak köszönhetõ mindenféle arcjátéka (ami tisztára nem így van egyébként szerintem)
Hát akkor ez Mickey Rourke ra is érvényes. Jól el van torzítva,rettentõ külsõ és akkor erre is mindenki ugrik.Nem azt mondom,hogy baj hogy így néz ki de akkor legyünk igazságosak a másikkal szemben is és hogy ha az egyikre elmondjuk,hogy csak a maszkoknak köszönhetõ mindenféle színészkedés,akkor a másiknál is mondjuk el.Ez így korrekt!
8/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 06. - 01:23:18 8/10
(23/202)
Fõhõsünk, Randy számára mintha két valóság létezne: a tesztoszterontól duzzadó óriáscsecsemõk metállal és vérrel övezett, a szubkultúrán kívül állók számára meghökkentõen groteszk, sõt nevetséges világa és az, ami azon túl van. Elõbbi univerzumnak õ a nyugállományba vonult, legendás fejedelme, akinek az autogramját felnõtt férfiak esedezve kérik el, miközben szemükben felcsillannak a gyerekkori emlékek és akinek egy-egy jó szavát lesi a többi pankrátor, a másikban csak egy csóró senkiházi, aki megalázó alkalmi munkákból próbálja meg fenntartani magát és akit legemberibb kapcsolat egy night club táncosnõjéhez fûz. Emberünk egy jól sikerült, mûlábbal veréssel és egyéb finomságokkal megspékelt meccse után összerogy az öltözõben. Kiderül, h választania kell: vagy megpróbál beilleszkedni a "normális" életbe és pankráció nélkül élni vagy visszatér a ringbe egy alighanem utolsó nagy szereplés erejéig...
Darren Aronofsky filmje nem különösebben újszerû, de olyan igényesen kivitelezett, h azok érdeklõdésére is számot tarthat, akik számára nem túl vonzó a küzdõsportok pátosszal teli világa. Igazából nagyon érdekes az, ahogy a rendezõ a pankrációhoz viszonyul. Egyrészt némi iróniával mutatja be azt, másrészt viszont érzékelteti, h ez a résztvevõk és a közönség számára is véresen komoly, jelentõs esemény. Annak ellenére, h a Wrestler a látszat ellenére nem sportfilm, kiválóan mûködnek a ringben felvett jelenetek, kellõen feszültek, az embert hol mosolyra késztetik, hol megfagy a vér az ereiben.
Pankrátorunk (ki)útkeresése nem kevésbé pazar! A Rourke-Tomei és a Rourke-Wood párosok jelenetei elképesztõen jól sikerültek. MR elég nagy helyzeti elõnnyel indul a többi Oscarra nominálttal szemben -ezt az arcot elég nehéz elfelejteni-, de ebben a filmben tényleg zseniálisat alakít, meg lennék lepve, ha díj nélkül kellene hazatérnie. De ha a fene fenét eszik is, én akkor is Jenkinsért fogok szorítani! Hajrá, Mr. Fisher! :-) Marisa Tomei se egészen esélytelen, bár Penélope Cruz õrülete jobban passzol Ledger Jokeréhez, mint táncosnõnk meleg barna szemei. :-)
Összességében a Wrestler egy igényes, remekül kivitelezett dráma, meglepõ, h nem került be a legjobb öt közé! Nálam nyerni ugyan nem nyerne, de ott lenne.