Téma: A pankrátor

Dantes 2009 febr. 05. - 19:54:51
(22/202)
Ma megnéztem. Hm. Jó volt. Tetszett. És külön öröm hogy Mickey Rourke vissza tért.

Most megmutatta ,hogy õ egy igazán jó színész. Maga a film...hát kicsit Rocky-s, mármint az öregedõ lecsúszó sportoló az közös, minden más különbözik.

Azon gondolkodtam hogy milyen hiba is volt benne, mi nem tetszett, de ilyet nem találok. 10/10, a fenébe is, oda neki az Oscart, megérdemli!
kinsey 2009 febr. 05. - 18:44:29
(21/202)
Ez a film egyszerûen zseniális!Mickey Rourke szerintem eszméletlen nagy!Hiteles és megható alkotás!Remélem hogy az Oscart Mickey Rourke kapja meg!:)
10/10
Spike1983 2009 febr. 05. - 16:11:12 10/10
(20/202)
***SPOILER***
A Wrestler egy elképesztõen fajsúlyos, mély mondanivalójú, hihetetlenül emberi film, egy depresszív hangulatú drámai opusz, egy megcsömörlött ember(pankrátor) korhû és hiteles tablóképe, a géniusz Aronofsky-tól, egyik kedvenc rendezõmtõl, aki ugye olyan alapvetésekért volt felelõs, mint a Pi, a Rekviem egy álomért, vagy a Forrás! Mickey Rourke filmtörténeti alakítását vitt végbe, kérem szépen, és professzionális játékának minden percét, mimikájának és gesztustárának minden egyes mozzanatát elképedve és meghatódottan szemléli a nézõ a vásznon keresztül, akárcsak partnernõinek, Marisa Tomei, és Evan Rachel Wood lehengerlõ brillírozását, akik méltó partnerei voltak Rourke-nak a vásznon! Senki sem lett volna képes ezt úgy eljátszani, ahogyan õ! Hosszú év után egy minden elsöprõ, katartikus visszatérés, és való igaz, hogy õ felette is eljárt az idõ, hiszen lassacskán 57 éves lesz, mégis a fizikuma még mindig fiatalokat megszégyenítõen kõkemény!
Teljesen jogos volt számára az idei Golden Globe-díj, nem is beszélve az Oscar-jelölésérõl sem. Nos, úgy gondolom, hogy nagyon nagy harc lesz közte, és Brad Pitt között(Benjamin Button különös élete), hiszen úgy gondolom, hogy Pitt is élete alakítását vitte véghez Fincher grandiózus szuperprodukciójában. Én nagyon drukkolok a BB-nak, de bárki is legyen a gyõztes, hogy megérdemli a hõn áhított aranyszobrocskát, az nem is lehet kétséges és vita tárgya. Szívem szerint mindkettõjüknek odaítélném, de mivel mindig csak egy gyõztes van, ergo csak az arra legérdemesebb diadalmaskodhat. Bárhogy is történjék, a szememben mindketten Oscar-díjasok!

A Wrestler pedig egy kommemoratív mûalkotás, amely örökre beírta magát a legnagyobbak Pantheonjába! Mestermû! Mindenki számára kötelezõ, kihagyhatatlan filmalkotás!

10/10
_cola_ 2009 febr. 04. - 19:35:28
(19/202)
Egy valósághû film, nagyon jó alakításokkal.

Jók a díszletek és a ruhák. Mindennapiak, helyszínhez illõk, semmi túlzás nincs bennük. Megfelelõ alaphangulatot adnak a filmnek.

Randy 'The Ram' pankrátor életébe nyerhetünk betekintést, aki a '80-as években hatalmas sztár volt, napjainkra azonban egy kiégett, családjától külön élõ, magányos ember. Egy helyi klubban bunyózik, de már csak a környékbeli srácok, akik valóban rajonganak érte.

Micky Rourke nagyszerûen játssza, a - talán - valódi személyiségétõl sem túlságosan távol esõ karaktert, véleményem szerinte megérdemelné az Oscart. Rajta kívül két fontos szereplõ van még. A szakmájából lassan már kiöregedõ sztriptíz táncos Cassidy, illetve Stephanie, Randy lánya - köztük régóta megszûnt a kapcsolat. Számomra elsõ sorban a Cassidy-t játszó Marisa Tomei volt kiemelkedõ, de Evan Rachel Wood is remekül megoldja a csalódott lány szerepét.

A végeredmény egy nagyon kellemes mozi, ami talán az 'igaz történetek' filmekhez hasonlít a legjobban, de azoknál magasabb szintû a kivitelezése.
lebowski05 2009 febr. 01. - 19:05:26
(18/202)
Jó film. Nem vártam tõle ennyit annak tudatában, hogy Aronofsky milyen irányba tart. Hiteles film, még a kevés gyennyével együtt is. Szeretem az ilyen filmeket, amik az igazi emberekrõl szólnak. A szememben sokkal értékesebb film, mint az az imádott és valami borzasztóan üres, nem csöppet hatásvadász Benjamin Button, pedig én attól vártam többet.
10/10
bourne 2009 jan. 28. - 18:42:41 10/10
(17/202)
én tegnap este néztem meg a filmet ...
én azt kaptam amit vártam ... Mickey-t mint az utolsó lecsúszott embert ... Marisa-t mint a sötét angyalt ...

szerintem nagyon jó film volt ... a helyszinek annyira lehangolók voltak, amennyire meg lehet õket csinálni ... Mickey frankón hozta a figurát, amihez természetesen hozzátartozik, h sokat erõlködnie nem kellett, csak emlékzetnie ... Marisa pedig annyira jó volt h csak no ...

szerentem a Darren rendezéseit és szerencsére itt sem kellett szembesülni a nagy gennyedzõ nyáltengerrel ... szeretem ahogy néha viccesen bemutatja ezt az egész történetet ... és a mondatot, amikor Mickey kimondja a lányának, h semmi mást nem akar tõle, csak annyit, h ne utálja ...

errõl szól a film is ... semmi egyébrõl, de ahogyan azt közli, az hatalmas ...

spoiler ... mert van abban valami kétes, amikor a kiugrik a ringbõl az ellenfél után és egy mûlábbal kezdi püfölni, amit az egyik rajongó adott neki oda gyorsan ...

és az is hatalmas pillanat amikor Marisa felajánlja, h elmegy vele ruhát választani a lányának ... ahogy ott visszafordul, lehet érezni a levegõben, h valamit õ már megértett ...

mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek a gyomra nem birja a sok happy endet és olyan filmre vágyik, ami egy kicsit az életrõl szól
davidska 2009 jan. 27. - 18:55:49 Előzmény fehérkecica
(16/202)
1. igazad van...nem boxolóról szól a film, hanem pankrátorról. de én nem is ezt a tényt hegyeztem ki, mert jellegében hasonló.(küzdõsport-küzdõsport)

2. valóban nem néztem még meg a filmet, de úgy is írtam, hogy nem szeretek így véleményt alkotni, csak láttam a trailert, meg olvastam hogy mirõl szól nagyjából, meghogy mennyire fel van kapva és azért írtam le a véleményemet

3. Aronofsky-val nincs semmi bajom

4. ha nem is 1000 de azért több mint 100 küzdõsportos film készült
5. valóban sok van ezekbõl is: „így szeretlek - úgy szeretlek” „minél több liter mûvért használok fel annál félelmetesebb lesz a filmem” „szétlövöm az agyadat” filmek .... ezzel maximálisan egyetértek
sandros5000 2009 jan. 24. - 15:39:42
(15/202)
Egész pontosan
Rocky vs Millió dolláros bébi
3 vs 4 oscardíj
1 vs 2 golden globe díj
6 vs 3 oscar jelölés
1 vs 2 golden globe jelölés

Ha egy pici szerencséje van a Rocky-nak, nagyon lemosta volna a Bébit, de mivel van közöttük húsz év, és a Rocky volt ezen filmek úttörõje, mindenképp mondhatjuk, hogy partiban vannak egymással, sõt a Rocky mint úttörõ megérdemli hogy még nagyobb tisztelet.
20 év azért más most a felfogás a bizottságnak, az embereknek mint akkor volt, ezt vedd figyelembe.
sandros5000 2009 jan. 24. - 15:33:14 Előzmény fehérkecica
(14/202)
Nincs igazad, mert a Rocky 1 és a Milliódolláros bébi igen is egy napon említhetõ, sõt.
Hasonló történet mindkét filmben, hasonlóan jól kivitelezve. Nem véletlenül jutalmazta mindkét filmet oscarral a szakma.
Bizonyíték, mert én nem csak ígérgetk mint az old spice.

http://www.filmkatalogus.hu/Rocky--f5983
fehérkecica 2009 jan. 24. - 14:47:57 Előzmény davidska
(13/202)
1. Azért ne emlegessük már egy lapon a „Rocky”-t a „Milliódolláros bébi”-vel, van némi színvonalbeli különbség.
2. Ez a film nem is egy boxolóról szól.
3. Mintha az „így szeretlek - úgy szeretlek” romantikus filmekbõl, a „minél több liter mûvért használok fel annál félelmetesebb lesz a filmem” sikítozós horrorokból és a „szétlövöm az agyadat” Die Hard 1-tõl 5000-ig típusú akciófilmekbõl még nem lenne elég a piacon. Nem ezt a filmet kéne lerágott csontként emlegetni – pláne ha még nem is láttad!
4. Még ha 1000 pankrátoros film lenne a piacon, sem feltétlenül jelentené azt, hogy típusfilmmel van dolgunk, egy témát rengetegféleképpen meg lehet közelíteni. Nekem az, hogy Aronofsky rendezi, már elég ahhoz, hogy bizalmat szavazzak a filmnek. Biztos vagyok benne, hogy fog valami újat mutatni, eddig még egy munkájában sem csalódtam.
Zempy 2009 jan. 22. - 17:47:15
(12/202)
Rourke Oscarra jelölve! Azt olvastam, hogy

"Az idei kampány egyik legmocskosabb momentuma egy állítólagos SMS Sean Penn legnagyobb konkurense, Mickey Rourke mobiljáról, amelyben Pennt homofóbnak és átlagos színésznek titulálja - ez akár igaz, akár nem, inkább Rourke-nak árthat."
Zempy 2009 jan. 14. - 23:11:41
(11/202)
Rourke lesz a fõgonosz a Vasember 2-ben! Úgy tûnik, ez a visszatérés nagyon megdobta a karrierjét. Bár ez a hír lehet, hogy kacsa, azon a honlapon ahol olvastam, sok a téves infó.
Szaki 2009 jan. 14. - 14:18:01 Előzmény mpy
(10/202)
Nagyon várom már a filmet. Vasárnap éjjel megnéztem a Golden Globe gálát és szorítottam Mickey Rourke-nak , hogy õ nyerje meg a legjobb férfi fõszereplõ díjat. Mickey Rourke igazi nagy visszatérése ez a film.
Mindig is a legnagyobb filmszínészek között volt még ha az utóbbi idõben egy kicsit háttérbe is szorult a sok nyálas új filmsztártól.
Nagyon jó filmje még az Étkezde, Angyalszív, Félelem órái, Sin city,9-és fél hét.
Szaki75
mpy 2009 jan. 13. - 17:12:43 Előzmény davidska
(9/202)
nézd meg. tényleg jó. aztán írj.
davidska 2009 jan. 13. - 16:08:45
(8/202)
hát ez nem igaz!!! komolyan mondom ez hihetetlen. hány bõrt húznak már le errõl a témáról!!!!!!...nem láttam még a filmet (így nem is szeretek általában véleményt alkotni) de nem igaz hogy ha valaki csinál egy nehéz sorsú boxolós filmet annak mindjárt színig kinyalják a s*ggét.

a "rocky" meg a "dühöngõ bika" már untig elég volt!!! utána még a "millió dolláros bébi" most meg ez!! komolyan mondom ezek a boxos filmek mitõl ilyen népszerûek (személyszerint engem egyik sem fogott meg, de most nem is ez a lényeg)

még el lehetne sûtni egy nehéz sorsú karatésat meg egy nehéz sorsú párbajtõrözõt és akkor teljes lenne a paletta.

lefogadom, hogy rourke nyeri az oscart is (a golden globe után) pedig a dicaprio már réges rég megérdemelné (bár gyorsan hozzá teszem hogy a revolutionary road-ot sem láttam még)
10/10
qwertzz 2009 jan. 12. - 23:51:26 10/10 Előzmény Zempy
(7/202)
Az meglepett kissé, hogy Nicolas Cage-nek ajánlották fel elõször a fõszerepet, mert szerintem õ teljesen alkalmatlan lenne erre a szerepre. De hogy végül Mickey Rourke lett a fõszereplõ, így már érdekel a film. Szeretném megnézni mihamarabb.
Zempy 2008 dec. 30. - 23:28:06
(6/202)
Megnéztem az elõzetest... hát Rourke külseje nekem eddig is kicsit rémítõ volt, de ezzal a hajjal tényleg nagyon groteszk. Szerintem rettenetesen aberráltan fest, ami nyilván hozzájárul a hiteles karakterábrázoláshoz, de engem a hideg ráz tõle.
Zempy 2008 dec. 30. - 18:49:26
(5/202)
Remélhetõleg maga a film is jó, nemcsak Rourke alakítása, amit mindenki magasztal- hihetetlen, de komolyan nagy esélyes lehet az Oscar-díjra is! A fõszerepet Nicolas Cage-nek ajánlották fel, de õ valamiért nemet mondott. Nem tudom, mikor lesz a magyar bemutató, de remélem, nem kell már sokat várni rá! Engem kicsit emlékeztet az alapszitu a Millió dolláros bébire, legalább olyan jó legyen e film is!
sipka 2008 nov. 21. - 19:13:35
(4/202)
Valamiért úgy gondolom, hogy "Mickey Rourke" fogja megnyerni az Oscart a "legjobb férfi fõszereplõ" kategóriában... Nem csak amiatt, mert az akadémia imádja az ilyen elvont, nehéz sorsú figurákat, hanem azért mert tényleg lehengerlõ alakítást nyújt (legalábbis ezt vontam le az elõzetesbõl).
Csak abban reménykedem, hogy a másik favoritomat, "Heath Ledger"-t a "Legjobb férfi mellékszereplõ" kasztba sorolják, mivel õ is megérdemelné az elismerést. Bár sok elégedetlenkedõ illette "Ledger" játékát, hogy csak "csámcsog", meg a "nyelvét öltögeti", de igazából akármelyik (díjra nominált) hírességrõl elmondható ugyanez a "lenézõ" és "igazságtalan" kritika. Például "Anthony Hopkins" játéka is csak abból állt, hogy (pislogásokat nélkülözõ) tágra nyílt szemekkel nézegetett a kamerába, miközben egy kis huncut mosoly jelent meg tisztára suvickolt fizimiskáján, Hannibál Lecter megformálásakor. De "Johnny Depp" sem különb, akit melegebb hõmérsékletû mozgáskultúrája, és az egyfajta részegeket utánzó artikulációja miatt választottak ki az Oscarra érdemes aktor-tömegek közé. (S ezen tényeket úgy mondom, hogy én nagyon bírom "A bárányok hallgatnak"-ot, és a "Karib-tenger kalózai"-t is.)
Tehát "Heath"-nek mindenképp ott a helye a jelöltek 5-ös listáján, hiszen tényleg kimagasló alakítást nyújtott (szerintem).
S hamár a "The Wrestler" címû topicban vagyok, akkor beszúrnám a film elõzetesét :P Igéretes alkotás!

www.youtube.com/watch?v=XGnO1oQk2_w
sipka 2008 szept. 30. - 21:09:33
(3/202)
Mickey Rourke-nak manapság már nem terem olyan szerep, amiben megcsillogtathatná a Kim Basingert is letaglozó, férfiúi sármját, mivel ezen szexepiljét régesrég elvesztette a küzdõ-sporttal foglalkozó karrierje következményeként. Ezért csak olyan karaktereket ajánlanak föl neki, mint például az arcilag összekaszabolt Marv (Sin City), vagy az arcilag összevert Randy (The Wrestler). Tehát az a lényeg, hogy az általa eljátszott figurának ne legyen szép a fizimiskája...vagyis ronda legyen :P
Persze ettõl még szuper színész, csak hát elég rendesen kikészitette magát...
Na jó. Most, hogy "lecsúnyáztam" Mickey-t, jöjjön a Darren Aronofsky rendezte film története: Randy egy világhírû birkozó volt, akinek jelen pillanatában azzal kell keresnie a kenyerét, hogy megalázóan olcsó, és egyben véres mérközéseken vesz részt. Majd egyik nap szívrohamot él át, amelynek hatására abbahagyja eme sportágat, és megpróbálja helyrehozni a már régóta halasztgatott családi-konfliktust, elhidegült leányával. Majd a szerelem is betoppan egy "öregecskedõ" sztríptiztáncosnõ képében, így már csak egyetlen dolog hiányzik Randy számára: A RING!

Darren érdekes filmeket szokott forgatni, ezért is várom, hogy vajon milyen lehet ez az "Arany Oroszlán" díjjal jutalmazott alkotás. Amúgy a rendezõ következõ project-je is küzdõsport-orientált lesz, mely a "The Fighter" címet viseli, Mark Walhberg fõszereplésével. (Reméljük ezután leáll a sporttal-moviekkal, mielött még beskatulyáznák.)
S ami Mickey-t illeti... A "Johnny, a jófiú 2" helyett, ezek a produkciók vannak a tarsolyában: "The Informers", "The Night Job", "Killshot". (Szóval egy rút aktor is lehet kelendõ :)

UI: Az alábbi linken megtekinthetõ néhány jelenet az alkotásból.

www.youtube.com/watch?v=cRDainAvvrk&feature=related