offtopic
janderka febr. 27. 20:19:22 Előzmény napraforgó
(117/157)
Az a helyzet, hogy bár kb 2 perc lenne megírni egy ilyen állampolgári bejelentést, érdemben úgyse történne semmi. Ahogy a korhatárkarikás bírságokat is csak mutatóba alkalmazzák - és azokat is csak akkor, ha demonstratív üzenni akarnak vele (vagy az adott csatornának, hogy "óvatosabban ám a rendszerkritikával, mert lecsap a kecsap!", vagy a bamba plebsznek, hogy "látjátok, mink aztán nagyon a szívünkön viseljük a gyermekeitek védelmét!".

A másik meg, hogy nem tudom (és nem is akarok rákeresni sem), hogy ki is volna vitathatatlanul a legilletékesebb egy ilyen ügyben. Hogy legalább rutinból ne próbáljanak meg azonnal lepattintani - mondván "nem komponensek a témában".
6/10
napraforgó febr. 27. 15:39:16 6/10 Előzmény janderka
(116/157)
Nemcsak a kereskedelmi csatornáknál van ilyen "megvezetés". Tegnap este hiába vártam a Duna csatornán a 18.00 órás híreket, valami más volt helyette. Csak később volt valami híradó-féle.
Néha meg a déli hírek maradnak el. Pedig a Duna közszolgálati csatorna.
Ami bosszantó, az, hogy ezt nem jelentik be előre, nem úsztatnak be egy inzertet sem a változásról, és sajnos a teletext műsorújságja sem jelzi. Pedig legalább ott elvárható lenne.
Biztos más lenne a helyzet, ha szankcionálnák a nézők nem megfelelő tájékoztatását.
offtopic
janderka febr. 27. 13:42:37 Előzmény napraforgó
(115/157)
Függetlenül attól, hogy mit gondolok ezekről a tévéműsorokról, az ilyenfajta "megvezetést" egyfajta fogyasztóvédelmi vétségként szerintem törvényi szinten kellene kezelni - és adott esetben szankcionálni. Minimum a szabadon fogható adók esetében, de akár a kábelhálózatok kínálatában szereplő egyéb csatornáknál is. Mert ez is egyfajta megtévesztés. Úgymond "kiszállítási csúszás".
6/10
napraforgó febr. 27. 05:51:27 6/10
(114/157)
Ki tudja? hol ezt írják, hol azt.
Én igazán kedvelem A mi kis falunkat, de azért nem annyira, hogy késő este is ezt nézzem cirka ötödször.

De más csatorna sem megbízható. A Viasa2 sok év után újra leadja az anno közkedvelt A mi kis farmunk (Little House on the Praire) c. sorozatot, de véletlenül sem abban az időpontban, amit a Port.hu, meg a Teletext megjelölt.
Talán azt hiszik, hogy a nézők gondolatolvasók és majd kitalálják.
10/10
nickname81 febr. 26. 20:35:54 10/10
(113/157)
Akkor most mégsem teszik vissza 21:30-ra a kezdést? Március 4. Héten is 22:35 van írva 😔
6/10
napraforgó febr. 26. 10:59:17 6/10
(112/157)
Az túlzás, hogy rajongó lennék, de mostanra már eléggé megkedveltem. Az első 10-20 rész nagyon uncsi volt, de mostanra belelendültek.
Ha a 60 rész után nem lesz 2. évad, azért remélem, hogy valami tisztességes lezárást találnak neki.
janderka febr. 25. 11:07:46 Előzmény napraforgó
(111/157)
Látom, erősen együtt mozogsz a történettel. Szinte már rajongó szinten :)))
De ér ez a lagymatagság ennyi odaadást?
6/10
napraforgó febr. 25. 09:34:43 6/10 Előzmény luci87
(110/157)
Látszik, hogy Laci nem egy észlény. Már gyerekkorukban is Béla volt az okosabb. Biztos vagyok benne, hogy Ricsi, mint a ravasz róka kidumálta a sajtot -most már a 6 milliót a buta holló Laci szájából/kezéből.
Laci tényleg hülye. Ahelyett, hogy megadta volna Bélának a 3 milliót (pedig ő nem is kért kamatot), meg a másik 3 millát annak, akinek a perc István a behajtója, inkább tovább tartozik fűnek-fának.
Perc István hetente jön a kamatokért és gyakorlatilag az egész család veszélyben van, mert ki tudja, kin fog a behajtó bosszút állni, Lacinak még csak eszébe sem jut megszabadulni a kölcsöntől. Inkább mindenféle kockázatos befektetésekbe vág, amire épp rábeszélik.
5/10
luci87 febr. 25. 08:28:19 5/10 Előzmény napraforgó
(109/157)
Á, eltúlzott jelenet volt az.
Holnap kíváncsi leszek, hogy alakul a sorsuk, lesz e bekules..
6/10
napraforgó febr. 24. 19:17:13 6/10 Előzmény luci87
(108/157)
Csúnya vélemény a nőkről - ahogy facérrá válik egy 40 körüli férfi, máris ráveti magát egy rakás nő.
Azért nem hiszem, hogy a valóságban is ilyenek lennének a nők - mindegy milyen pasi, jó, vagy rossz, csak legyen???
5/10
luci87 febr. 24. 16:55:45 5/10 Előzmény napraforgó
(107/157)
Felhaboritott Laci,egy felelotlen link alak.
Ahelyett,hogy rohant volna a 3 millioval Belahoz,es bocsanatot kert volna a kesedelemert,es a sok szemetsegeert..Ehelyett vigan iszogatnak es baxik visszavinni a penzt..

Szerencsetlen Bela..nagyon megsajnaltam..tenyleg elarultak,es egy vadidegen no visz csak neki tortat a szulinapjara...Igaz hogy a nagy dobozban egy pici tortacska volt amit " egesz delutan" sutott a no,de akkor is...
6/10
napraforgó febr. 24. 07:13:15 6/10
(106/157)
A 40. rész elég jó volt. Az asszonyok fellázadnak férjeik ostoba, gyerekes viselkedésén és Tivadarral együtt elköltöznek Veráék dunabogdányi nyaralójába. Aztán megjelenik itt Nóra és Tibi is, akiknek szintén elegük van apáik viselkedéséből.
A két pasi, haragos fél pedig magára marad otthon. Béla egyedül tölti a születésnapját, Laci pedig félkarú óriás Sára nélkül.
Ricsi visszatér és mindenkit megnyugtat a viselkedésével. Megkéri Merci kezét, aki pedig már éppen a szakításon törte a fejét. Lacit pedig leitatva meggyőzi, hogy a visszakapott pénzt ne az adósságai törlesztésére fordítsa, hanem újra bízza rá. Így Laci csak kb. egy órára látta a pénzét, aztán azzal megint Ricsi távozott. Pedig Béla már hajlana a kibékülésre, ha visszakapná a 3 millióját.
6/10
napraforgó febr. 24. 05:58:24 6/10
(105/157)
Ha megnézed a "Játszási időpontok"-at, láthatod, hogy március 4-től újra 21.30 van megjelölve kezdési időpontként.
10/10
nickname81 febr. 23. 21:12:31 10/10 Előzmény napraforgó
(104/157)
Tényleg?? Nagyon jó lenne! 🥰
10/10
nickname81 febr. 23. 21:11:33 10/10
(103/157)
Nekem nagyon tetszik a sorozat, kellemesen csalódás volt minden színész.
Nagyon jól játszanak.Mi néztük,nézzük .
6/10
napraforgó febr. 23. 13:36:20 6/10
(102/157)
Most látom, hogy visszahozzák a tehenet 21.30-ra!
janderka febr. 22. 16:53:17 Előzmény napraforgó
(101/157)
Szerintem két felől szedik a bevételt. Egyik valóban az eladott reklámidő*, a másik azonban a gyártási támogatás, amit a lekönyvelt költségeik után kapnak. Ennél fogva talán már nem is annyira érthetetlen, hogy a látható minőség ellenére miért is hirdették magukról, hogy ez a sorozat lett minden idők legdrágább szériája...

*Régi teóriám, hogy ezzel is lehet ügyeskedni. A csatorna 2x-es áron számlázza ki a legérdektelenebb idősávok reklámidejét is a direkt ezt igénylő hirdetőknek, akik ezzel és az adott reklámfilmek szintén túlárazott leköltségelésével tolhatják ki a pénzeiket a cégeikből, vagy hozhatják ki nullára a nyereségességüket.
6/10
napraforgó febr. 22. 11:24:17 6/10 Előzmény janderka
(100/157)
Ezt azért nem értem, mert ha már beleöltek egy rakás pénzt, nekik is az az érdekük, hogy minél többen nézzék. Mert akkor tudnak eladni több reklámidőt.
De ha éjszaka sugározzák néhány álmatlanságban szenvedő nézőnek, hát azok se fogják nézni a hülye reklámokat.
janderka febr. 22. 09:53:08 Előzmény napraforgó
(99/157)
Inkább mi, műsornézők nem karjuk megérteni, hogy a műsorok a legtöbb esetben nem nekünk szólnak, hanem a lenyúlásnak.
5/10
luci87 febr. 22. 09:25:56 5/10 Előzmény napraforgó
(98/157)
Szerintem is inkabb delutanra tehettek volna,tobben neznek,de szerintem pont az volt a cel,h minel kevesenben lassak...ha mar ennyire rossz volt a nezettseg.
A tegnapit még en se lattam,az elotti resz kicsit gyengebb volt,de lesz itt még érdekesebb is,ahogy a Holdponton olvasommaz elozeteseket.