offtopic
ELog 2012 máj. 22. - 07:22:59
(135/195)
Még annyit, mert ezt fontosnak érzem, és kimaradt. Engem ott nem hat meg hitbeli kérdésekben, hogy ki milyen okos, hogy biztosan azok is nagyon okos emberek, meg igaz hitoktatók voltak, akik az emberek lelkébe a szeretõ Isten képe helyett a büntetõ Isten képét tették. Vagy akik szentmise kivételével zárva tartják a templomok ajtajait, hogy már be se lehessen menni, leülni és átadni magunkat Isten hangulatának. Akár azt is kiírhatnák, hogy Istennek most nincs fogadóórája.
offtopic
ELog 2012 máj. 22. - 06:51:07 Előzmény napraforgó
(134/195)
"ha neked úgy jó"? :) Ez kb. egyenértékû azzal, hogy aki hülye, haljon meg. De mivel még az igazság iránti igényt se érzem, néhány megállapítással rövidre zárom a témát.

1. megállapítás: "Szeress Te mindenki mást jobban magadnál, ha neked úgy jó." - Bocs, de ez nem választás kérdése. Mert még ha nem lenne is igazam, magasabb szintû szeretet mást jobban szeretni magunknál. Aki tehát képes rá, annak kötelessége is. De aki nem, törekednie annak is ajánlatos rá. Amúgy nem olyan nagy igény ez. Sokan mutatják ennek jeleit. Az összes misszionárius, orvosok, akik Afrikába mennek gyógyítani, mindenki, aki mások szolgálatát vállalja, és ezt nem a pénzért teszi. Mit gondolsz, miért van az, hogy nem annyira ezek üdvössége a kérdés, mint inkább a többieké?

2. megállapítás: Neves a hivatkozott igehirdetõ lehet, de kétlem, hogy olyan okos és igazi, ha olyanokat tanít Nektek, hogy nem kell jobban szeretnünk mást, mint magunkat. Az Újszövetségben 7 helyen szerepel az a kitétel, hogy szeressük felebarátunkat, mint önmagunkat, ill. még 1 helyen, ahol ez az ellenségszeretettel van összepárosítva. Most azon lépjünk túl, hogy ha még az ellenségszeretet is elvárás, akkor vajon a felebarátot nem kell-e jobban szeretnünk magunknál. A lényeg nem ez, hanem az, hogy a 8 hely egyikén sincs kiegészítve azzal, hogy nem kell jobban szeretnünk mást, mint magunkat. Szóval az ilyen "nem jobban!" szövegek belemagyarázások. A szeretet a Bibliában sehol nem szól saját magunk szeretésérõl, csak a felebarát szeretetérõl. Mindösszesen mint a felebarát szeretetének határa van megemlítve önmagunk szeretete, de ez nem felsõ, hanem alsó határ, amire a gazdag ifjúról szóló példabeszéd rá is mutat:

'Késõbb odalépett hozzá valaki és megkérdezte: "Mester, mi jót kell tennem, hogy eljussak az örök életre?" "Mit kérdesz engem a jóról? - válaszolta. Egy a jó, (az Isten). Ezért ha el akarsz jutni az életre, tartsd meg a parancsokat." Õ tovább kérdezte: "Melyeket?" Jézus fölsorolta: "Ne ölj, ne paráználkodjál, ne lopj, hamisan ne tanúskodjál, atyádat és anyádat tiszteld és szeresd felebarátodat, mint önmagadat." Az ifjú erre kijelentette: "Ezt mind megtartottam (fiatal korom óta). Mit kell még tennem?" Jézus így felelt: "Ha tökéletes akarsz lenni, menj, add el, amid van, és árát oszd szét a szegények közt, így kincsed lesz a mennyben. Aztán jöjj, kövess engem!" '

Mi ebbõl a tanulság? Jézus elsõ körben említi a felebaráti szeretetnek azt a mértékét, amikor úgy szeretjük a felebarátot, mint magunkat. És csak a második körben a szeretet azon mértékét, amikor a vagyonunkról, földi javainkról (általánosabban saját érdekeinkrõl) is lemondunk mások javára (is), mások érdekében (is). Ha tökéletességre vágyunk, akkor Jézus követésének ez utóbbi módját kell választanunk. Vagyis van több, magasabb szintû szeretet a magunk szeretetének mértékével behatárolt szeretetnél. Ez a második kör, a magasabb, de létezõ igény.

3. megállapítás. "És mi a véleményed arról a Jézusi tanításról, hogy: "Segíts magadon és az Isten is megsegít."" - Semmi. Mert ilyet nem hogy Jézus nem mondott, de az Újszövetségben sem szerepel ebben a formában. Sõt, ami azt illeti, a "magadon" szó egyetlen egyszer se fordul elõ az Újszövetségben. Ez Biblia hamisítás. Nem gondolom, hogy szándékos, de akkor is az.

"Õ mit tehetne érted, ha Te sajátmagadnak sem vagy olyan fontos, hogy próbálkozz?" - Ó, nagyon sok mindent tehet. Másrészt szó nincs arról, hogy nem vagyok magamnak fontos. Arról van szó, hogy a véges idõmet és energiámat inkább másra fordítom. Remélem, érzékelhetõ a különbség! Még csak azt se mondtam, hogy nem lehet próbálkozni. Csak mások érdekei ellenében nem. Másrészt: "...megérdemli a munkás az ellátását" (Mt. 10,10) Vagyis, ha az ember lemond saját érdekeirõl másokért (másokat szolgálni Isten szolgálata), akkor megérdemli, hogy Isten gondoskodjon róla. Nem tudom, van-e gyereked, de Te se csak akkor gondoskodsz vagy gondoskodtál róla, ha olyan nagyon tisztában volt saját értékeivel, ha érvényesítette saját érdekeit... Sõt, ami azt illeti az ember szeretetének egyik fokmérõje, hogy mennyire tud lemondani saját érdekeirõl. És ha megtette, máris jobban szerette a másik embert, mint saját magát. És Isten szeretete még nagyobb is a mienknél. Annak, hogy mit tesz értünk, nem a mi szeretetünk a feltétele, hanem az Övé. Ha pedig valami nem szolgálja a javunkat, akkor se segíti elõ, ha mindent megteszünk érte. És ez is a szeretetébõl következik.

Kicsit hosszabb lett, mint akartam. :)
10/10
offtopic
napraforgó 2012 máj. 18. - 19:26:29 10/10 Előzmény ELog
(133/195)
OFF
OKÉ, legyen így. Szeress Te mindenki mást jobban magadnál, ha neked úgy jó.
Én egy nagyon neves, okos, igazi igehirdetõtõl hallottam azt a véleményt, amit magamévá tettem és megosztottam veled. Neked persze nem muszáj elfogadnod.

"Ami rám vonatkozik, az minden Isten dolga, minden más viszont az én dolgom (is) ebben a világban. Röviden és tömören, nekem a világ dolgaival a másik emberrel kell foglalkoznom, nem saját magammal. Õérte kell tennem, nem magamért, õt kell szeretnem nem magamat." - mondod Te.

És mi a véleményed arról a Jézusi tanításról, hogy: "Segíts magadon és az Isten is megsegít."

Te a saját dolgaidat - passzívan - Istenre bízod és el vagy foglalva a mások ügyeivel. De az Úr azt mondja, hogy ne légy passzív, segíts magadon - és ha így teszel, õ is mellédáll és megsegít. De ha nem csinálsz semmit a magad ügyében, hát akkor miben segíthetne? Õ mit tehetne érted, ha Te sajátmagadnak sem vagy olyan fontos, hogy próbálkozz?
offtopic
ELog 2012 máj. 17. - 21:52:22
(132/195)
Ja, még annyit, a szeretet formáinál akartam mondani, csak aztán lemaradt: Hogy a szeretet formái lehetnek különbözõk, persze, de semmi esetre se keverhetõ össze a szeretet a szerelemmel, és az se, amit a szeretet nevében teszünk, azzal, amit a szerelem nevében. Szóval olyan blõdség, amit Monica követett el aztán Andrew még rá is tett egy lapáttal egy angyaltól biztosan nem elfogadható. Merthogy ettõl a kérdéstõl indultunk amikor elkezdtünk a szeretet formáiról beszélni.
offtopic
ELog 2012 máj. 17. - 21:43:42 Előzmény napraforgó
(131/195)
"Hát szerintem meg épp azt mondja. Isten nem biztat arra, hogy többet tegyél másért, mint magadért." - Nem is reagáltam volna, ha ezt le nem írod. Mert ez a világtörténelem legnagyobb tévedése. Jézus óta egyetlen törvény van, a szeretet törvénye. És annak nem lehetnek határai. Hogy elhiszed-e vagy nem, az nem az én dolgom, nekem nem érdekem meggyõzni Téged, se errõl, se semmi másról. A lényeg viszont az, hogy nem csak jobban kell szeretnünk másokat, mint magunkat, de a szeretet egyedül ekkor igazi. Magamat szeretni, magamról gondoskodni, nem az én dolgom, ezt nyugodtan rábízhatom Istenre. Ugyanígy nem az én dolgom magamat vádolni és magamnak megbocsátani se. Ami rám vonatkozik, az minden Isten dolga, minden más viszont az én dolgom (is) ebben a világban. Röviden és tömören, nekem a világ dolgaival a másik emberrel kell foglalkoznom, nem saját magammal. Õérte kell tennem, nem magamért, õt kell szeretnem nem magamat. És ha ezt megteszem erõm lehetõségeim szerint, akkor majd Isten mindent megad, amit én magamtól megvontam. Ennyi a lényeg. Ha nem hiszed, az nem az én problémám. :)

"Szerintem mindenkit épp úgy kell szeretni, ahogy neki szüksége van rá." - A szeretet megnyilvánulási módját illetõen igen, persze. Nyilván egy magatehetetlen öregembernek mások a helyzetébõl származó igényei, mint egy kisgyereknek. De mindkét szeretetben közös annak lényege, hogy egy embernek szól a szeretetem, és õt mint embert szeretem amikor neki a helyzetébõl adódó igényeit teljesítem.

"De errõl vitatkozz inkább egy teológussal, én nem vagyok az." - Nem én kezdtem vitát Veled, hanem Te velem. :) Én Jefferora reagáltam, amire Te közölted, hogy nem tudsz egyetérteni velem. Másrészt a fórumokat épp a vélemények ütköztetésére találták ki, ebbõl a szempontból lényegtelen, hogy ezek a véleménykülönbségek világnézetiek vagy nem. Off persze lehet egy fórumban valami, de ha észrevetted, az összes Neked szóló, a filmet csak érintõ hozzászólást offtopic küldtem el.
10/10
napraforgó 2012 máj. 13. - 08:16:36 10/10
(130/195)
"Egy kisbabát, egy nagymamát, a kollégát, vagy a szomszéd bácsit szeretni... Minél igazibb a szeretet, annál jobban hasonlítanak ezek egymásra."
Szerintem mindenkit épp úgy kell szeretni, ahogy neki szüksége van rá. Ne mond, hogy a kisbabának, meg a nagymamának, vagy a szomszéd bácsinak ugyanazok az igényei a szeretetet illetõen.
"Szeresd a te felebarátodat, mint tennmagadat - nem jobban!, de nem is kevésbé.' - Isten biztosan nem fogja azt mondani soha, hogy ne szeress jobban, mert ez már elég.

Hát szerintem meg épp azt mondja. Isten nem biztat arra, hogy többet tegyél másért, mint magadért. Tégy meg mindent, amit magadért is megtennél.
Azzal, hogy azt mondja, hogy szeresd a Te felebarátodat, mint tennmagadat, egy nagyszerû egyensúlyt állít fel. Nem kell másokat jobban szeretni, mint magadat, illetõleg nem kell magadat elhanyagolnod, háttérbe szorítanod mások rovására, mert Te éppoly értékes vagy, mint bárki más.

De errõl vitatkozz inkább egy teológussal, én nem vagyok az. És véletlenül sem akarom, hogy meggyõzz a véleményem ellenkezõjérõl, úgyhogy én itt most befejeztem a teológiai értekezést, szerintem tedd Te is azt, nem az ilyen fórumokat találták ki a világnézetek ütköztetésére.
offtopic
ELog 2012 máj. 13. - 00:24:10 Előzmény napraforgó
(129/195)
Huh! :) Egy kisbabát, egy nagymamát, a kollégát, vagy a szomszéd bácsit szeretni... Minél igazibb a szeretet, annál jobban hasonlítanak ezek egymásra.

'De nem hiszem, hogy Isten ezt kivánná tõlünk minden embertársunk esetében.'..., 'Szeresd a te felebarátodat, mint tennmagadat - nem jobban!, de nem is kevésbé.' - Isten biztosan nem fogja azt mondani soha, hogy ne szeress jobban, mert ez már elég. :)
10/10
napraforgó 2012 máj. 12. - 09:59:37 10/10 Előzmény ELog
(128/195)
"Andrew azt mondja, hogy szeretet többféle van. Szeretet egyféle van, az a fajta amelyikben a másik a fontosabb." mondod te.

Szerintem itt Andrew - és más is - arra gondolt, hogy máshogy szereti a gyermek az anyját, máshogy az apját, testvéreit, egyéb rokonait, vagy máshogy a szerelmét, a társát. Õ maga is máshogy szereti a saját gyermekeit, vagy a barátait, a kollégáit. Ezek nem pont egyforma érzések mindenki irányában, butaság lenne azt hinni, hogy minden, mindenki iránt érzett szeretett pontosan azonos. Nem lehet egy kisbabát, egy nagymamát, a kollégád, vagy a szomszéd bácsit egyformán szeretni. Mindenkinek másra, másféle szeretetre, megértésre, törõdésre van szüksége.
A lényeg valóban az, hogy az illetõ fontos legyen nekünk, bár azt hiszem hogy csak kevesen fontosabbak, mint saját magunk. Ez az igazi szeretet, szerelem, hogy értük feláldoznánk saját magunk is. De nem hiszem, hogy Isten ezt kivánná tõlünk minden embertársunk esetében.

Ne tégy olyat a te felebarátoddal, amit nem kívánsz magadnak - mondja az Ószövetség.
Tedd azt a te felebarátoddal, amit szeretnél, hogy veled tegyenek - mondja Jézus.

Az elsõ kívánság passzív - ne árts másnak. A második aktív: tégy jót.
Szeresd a te felebarátodat, mint tennmagadat - nem jobban!, de nem is kevésbé.
offtopic
ELog 2012 máj. 11. - 21:58:56 Előzmény napraforgó
(127/195)
Remélem, a mai rész megmutatta, hogy Glória az, akibõl Isten szól. Õ volt az elsõ aki megérezte, hogy ott a frigyláda mellett énekelnie kell. Lehet, hogy ostobaságokat tesz, hogy nem tud semmit, de Istent közvetíteni azt igen. Ó, nem üres õ, Isten nem teremt üres dolgokat, se állatot, se embert, se angyalt. Szeretni biztosan tud, a többi meg úgyis hiábavalóság. Persze, nekünk tudnunk kell dolgokat, mert életben kell maradnunk, de a dolog egyszerûen nem a tudásról szól, ami fontos, az nem a tudás. Vagy akkor miért mondta azt Jézus a gyerekekrõl hogy az övék a Mennyek országa? Mért nem azokról mondta ezt, akik sokat tudnak. A tudás megszerzésével egy csomó dolgot el is veszítünk. Rendszerint olyanokat, amik sokkal fontosabbak Istennek. Monica és Tess manipulálja a helyzeteket, azért, hogy célt érhessenek (miközben néha azt is elfelejtik, hogy az õ helyzetükben céljai csak Istennek lehetnek, nekik nem), Glória ösztönbõl cselekszik. Melyik áll közelebb Istenhez, az ösztönösség, vagy a manipuláció? Ráadásul ostobaságokra tanítják, lásd, amikor Andrew azt mondja, hogy szeretet többféle van. Szeretet egyféle van, az a fajta amelyikben a másik a fontosabb.

Az, hogy Glóriából Isten szól, nem azt jelenti, hogy Õ mindent tud, hanem azt, hogy amikor megnyilvánul, akkor azzal Istent képviseli. Visszautalva Jézus kijelentésére a gyerekekrõl. Vagy "Jézus így válaszolt: 'Nem olvastátok sohasem: gyermekek és csecsemõk szájával hirdetted dicséretedet?'" (Mt. 21,16) Azoknak a szájával, akik nem tudnak semmit. Ám ettõl még nem üresek.
10/10
napraforgó 2012 máj. 11. - 08:06:52 10/10
(126/195)
Sajnos nem tudok egyetérteni veled. Glóriát - akkor még neve sem volt - Monica és Tess szeme láttára teremtette meg Isten. Akkor az az angyalka még "üres" volt, nem tudott semmit, fõleg nem az emberek világáról. Nem véletlenül pátyolgatják a többiek.
Talán õ máshogy tanul, mint a többiek, talán máshogy is gondolkodik, de azért az, hogy belõle Isten szól, nem igaz, mivel Isten mindent tud, ez az angyal meg a világon semmit sem. És Glória eleinte csak butaságokat mond. Olyan, mint egy kisgyerek, aki nem tud semmit, ezért állandóan kérdez.

Monicáék tevékenységével én sem értek mindig egyet, néha nagyon amerikai, sõt nagyon halivúdi, de azért úgy általában tényleg emberi. A biblia , fõleg az újszövetség még mindig elég aktuális, de már az ószövetség is bizony sokszor nehezen érthetõ, távol áll tõlünk. Azt, hogy mennyire lehet modernizálni, átértelmezni, hát ez nyilván értelmezés, talán ízlés kérdése, talán teológiai viták is vannak róla. A reformáció is ilyen irányzat volt, a megcsontosodott, dogmákkal teletûzdelt Biblia újraértelmezése volt a kor szükségleteinek megfelelõen. Talán és lehet, hogy ma is újra kellene értelmezni a régi tanokat, vagy szavakat a régi értékek megõrzése mellett. Persze ezzel nem azt mondom, hogy alakítsunk még több egyházat, felekezetet, vagy pláne szektát, mert tudom, hogy onnantól már nem figyelek rájuk, amikor azt kezdik hirdetni, hogy mi mondjuk meg a tutit, ránk figyeljetek, csak mi tudjuk az igazat, a többi mind hamis vallás, blabla. Na és pláne a világvége hirdetések. Akkor végképp nem figyelek ezekre a hülyeségekre.
Ezüstliliom 2012 máj. 11. - 00:00:43 Előzmény x2r
(125/195)
Én is veszem fel a sorozatot, de sajnos rendetlenkedik a DVD felvevõm, és tönkretette azt a DVD-t, amire ezt a részt is felvettem.:( Így nekem négy részem ment tönkre, köztük ez is.
ELog 2012 máj. 10. - 21:53:37 Előzmény jeffero
(124/195)
Nekem tetszik. Mármint angyal. :) Az egyszerûen istenkáromlás, hogy Tess és Monica angyalt játszik, így Gloria az egyetlen aki (Andrew) mellett elmegy angyalnak. Sõt, nem csak elmegy, de egyenesen jó is. Az együgyûség határáig egyenes, nyílt, spontán (nem manipulatív és manipulált gondolkodású). Monicáék pont azt csinálják vele, amiért az ember kiûzetett a paradicsomból. Tanítgatják, vagyis ellátják a jó és rossz tudásának képességével. Most még Isten beszél belõle, nem a tudás. De ha ez a két álangyal tovább folytatja áldásos tevékenységét, akkor nem sokáig.
10/10
napraforgó 2012 máj. 08. - 08:19:14 10/10 Előzmény jeffero
(123/195)
Technoangyal. Bár a tegnapi részt nem láttam, csak a teremtését, de 'mókás' volt, ahogy kiszámolta a röppályát a robbanáskor.
A többi anygyal az emberi lélekkel foglalkozik - amely nemnagyon változott az évszázadok, évezredek alatt. Ez a Gória meg enciklopédiákat bifláz, meg matemetikai számításokat végez fejben másodpercek alatt. Computerangyal, csak kcsit gyorsabban mûködik.
10/10
jeffero 2012 máj. 07. - 20:53:56 10/10
(122/195)
Kinek hogy tetszik az új angyal, Gloria?
Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a karakterébõl. A szinkronhangja szerintem egész jól el van találva.
x2r 2012 máj. 03. - 15:41:07
(121/195)
Sziasztok!

A MindigTV ingyenes digitális földfelszíni DVB-T adásán szoktam nézni, rögzíteni és eredeti minõségben tárolni az Angyali érintés sorozatot, azonban sajnos a tegnapi 7. évad 23. Megkísértés részt valami hiba miatt nem sikerült rögzíteni, és mire észrevettem, már az ismétlés is majdnem lejárt...

Jó lenne, ha valaki hasonló minõségben felvette, és feltöltené nekem valahová, ahonnan le tudom tölteni, de az sem baj, ha gyengébb minõség, csak meglegyen...

Tudna valaki segíteni?

Üdvözlettel,
x2r
10/10
jeffero 2012 máj. 02. - 20:50:53 10/10
(120/195)
Érdekesség, hogy a mai részben (7. évad 23./ Megkísértés) vendégszerepelt Valerie Bertinelli, aki hamarosan állandó szereplõ lesz a 8. évadtól.
Mókásan indul ez a rész, de aztán valami egészen más lesz belõle. Egészen ledermedtem. "Hány halál angyala kell..."
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 16:27:32 Előzmény agella
(119/195)
Igen, ugyanaz a Roma Downey.
10/10
jeffero 2012 ápr. 21. - 13:25:26 10/10
(118/195)
Végre frissült a port.hu-n az Angyali érintés epizódlista, és megnyugodhatunk, a Magyar Televízió nem áll meg a sorozat 7. évadánál, hanem leadja az utolsó 2 évadot is!

Azonban jövõ héttõl elõrébb kerülnek a vetítési idõpontok, így az M1-en általában 14:55-kor, az M2-n 20:30-kor. De elõfordulhat, hogy 14:45-kor lesz, ami nem ideális, hisz akkor üti a LifeNetwork-ös ismétlést, így aki mindkét csatornán akarná nézni egymás után, vagy mondjuk beprogramozni, az megjárja, mert vagy az egyiknek a végét nem látja, vagy a másiknak az elejét.
10/10
jeffero 2012 ápr. 20. - 20:36:19 10/10 Előzmény agella
(117/195)
Én tavaly rákapcsoltam kíváncsiságból 2 nap a port.hu szerinti idõpontban, de teljesen más mûsor ment. Eszembe sem jutott, hogy ránézzek más netes mûsorújságban. Szerintem a port.hu most is hibásan jelezheti, mert ránéztem a tv.animare.hu oldalon is, és ott teljesen más idõpontban van a "Csoda - Roma Downey mûsora", és más epizódsorszámokat is hoz.

Hétköznaponként 6:00, ismétlés aznap este 18:05. Hétvégén nincs is, pedig a port.hu hozza szombat-vasárnapra is.

Az IMDb alapján - http://www.imdb.com/title/tt1385598/ - mintha tényleg lenne egy ilyen saját mûsora kedvenc Monicánknak, ez is biztosan hasonló lehet, mint pl. most a Universal-on a Paranormális akták: igazi vagy hamis? címû, ill. a LifeNetwork-ön is van valami hasonló, de ha már csodákat mutatnak be, akkor csak érdemes lenne belenézni, hátha kicsit hasonló hangulatú, mint az Angyali érintés sorozat, na meg azért is, mert a sorozaton kívül a színésznõ más filmekben ritkán látható.

Eredeti címe: Miracles and Visions: Fact or Fiction? (1996)

Igyekszem észben tartani, és beprogramozom hétfõn, és ha jó akkor utána próbálom rendszeresen venni.
Most látom a tv.animare.hu mûsor idõpont archívum alapján, hogy elég sokszor, tavaly is szinte egyfolytában adták, remélem idén is még lemegy párszor a csatornán.
Sajnálom, hogy elfeledkeztem tavaly róla, de ez a port.hu-nak is köszönhetõ, hogy hibás mûsort tesz közzé a csatornáról, ami azt így komolytalannak állítja be, és sok nézõ emiatt elpártolhat tõle.
10/10
agella 2012 ápr. 19. - 20:15:33 10/10
(116/195)
Valaki mondja meg, hogy a filmben szereplõ Roma Downey azonos-e azzal a Roma Downey-val, akinek a Zone Reality megy egy olyan mûsora, hogy Csoda Roma Downey-val?
Egyébként én is nagyon szeretem az Angyali érintés c. sorozatot. Sajnos az elfoglaltságaim (munka, házimunka, kerti munka stb.) miatt nem mindet tudtam megnézni, és az ismétléseket sem mindig, mert olyankor aludtam, bár próbáltam idõnként felkelni, de nem mindig sikerült.
Remélem, hogy fogják annyiszor ismételni, hogy elõbb-utóbb mindegyiket fogom majd látni.