Téma: Angyalszív

cherry baby 2007 nov. 27. - 09:22:09
(25/205)
még nem láttam, de felvettem most hétvégén. ha lesz idõm megnézem
10/10
k11zoltan 2007 nov. 26. - 19:31:25 10/10 Előzmény vini_
(24/205)
Mer' írtam én, hogy bajom van vele?
Mer' szerintem nem.
Olvasd csak:

Nem tartozik a kedvenceim közé.
( = nem a kedvenc színészem, akinek minden filmjét megnézem)


A film egyébként nem volt rossz, a rendezõ egy másik filmje az Éjféli expressz is legalább ilyen jó. (csak mert azt is most néztem :) )
shikaka 2007 nov. 26. - 14:59:25
(23/205)
Mára virradóra megnéztem, és nagyon tetszett ez a film.

Mai szemmel annyi bajom volt, hogy a csattanót elég könnyen kitaláltam elõre. (az utóbbi idõben divat az ilyesmi, szóval lehet rá számítani.)


A zene (és a szívdobogás), az amcsi mocsárvidék hangulata, a jó kis film noir fõhös (nagyon illik Rourke-hoz), a lázálmok, a fényképezés...
Egyszóval minden nagyon tetszett.

Szerintem érdemes megnézni.
vini_ 2007 nov. 26. - 00:29:14
(22/205)
az elõttem szólóhoz: hát nem tudom Te milyen filmeket nézel vagy milyen filmek tetszhetnek neked, de azért Robert De Niro-val nem tudom mi bajod lehet, mert azért õ neki pl sztem nagyon rossz filmje nem nagyon vannak sõt..,de ez a filmje se a legrosszabbbak közé tartozik nekem!!
Csak kár, hogy ilyen késõn adják ezt is! Jobb ,hogy ilyen filmet adnak mint vlmi japán "Hiruko a Goblin" vagy a "Rontás" címû japán trash filmet!
bigoneoszi 2007 nov. 26. - 00:27:33
(21/205)
És valahogyan át lehetne importálni nekem is? Eléggé tetszik!!!
10/10
k11zoltan 2007 nov. 25. - 22:55:01 10/10
(20/205)
Mickey Rourke-t nem szeretem egyáltalán. Robert De Niro sem tartozik a kedvenceim közé. A filmrõl meg majd késõbb írok...
Littlebear 2007 nov. 25. - 22:30:47
(19/205)
Nagyon jó film. Ezekre mondom én, hogy atmoszférikus. De gondolom a TV2 szokás szerint kivág belõle mindent. ..plusz a new orleans-i, urbankáoszi hangulathoz kapunk mosóport, kalgont és könnyed hitellehetõségeket. Szerintem meg sem nézem, inkább kiveszem egy tékából. Ér annyit a film!
realcowboy 2007 nov. 25. - 22:16:28
(18/205)
hát egy filmfannak azért Mickey Rourky val, meg Di Níróval azért illik képben lenni szerintem. errõl a filmrõl meg mindkettõjüknél esik szó. nekem nagyon tetszett, moziban láttam elõször, elég "megterhelõ" film lelkileg, nem háttértelevízózó film. :-)
Brambilla 2007 nov. 25. - 20:42:51
(17/205)
Legalább fél évembe telt, mire meg tudtam szerezni, erre most rá egy-két hónapra leadják tévében!
Persze azért örülök neki, biztos megnézem és ez egy olyan film, amit talán kevesebben láttak vagy régen látták, pedig nagyon jó.
Szerencsére a képírókhoz képest emberi idõpontban adják.
efes 2007 nov. 25. - 15:35:39
(16/205)
nincs mit. louis cypher.
moderátor 2007 nov. 25. - 14:01:06
(15/205)
Tételezzük fel azt, hogy egyes látogtatók itt és most olvasnak elõször a filmrõl. Köszönjük.
zszoltan 2007 nov. 25. - 13:52:34
(14/205)
Számomra ez egy elég jó ajánló volt. Megtudtam belõle, hogy milyen témáról szól, mennyire érdemes megnézni, és azt is, hogy milyen késõi órán. Kösz perry!
10/10
k11zoltan 2007 nov. 25. - 13:43:21 10/10
(13/205)
Hát én nem vagyok teljesen újszülött, de errõl a filmrõl még nem is hallottam (pedig nagy filmfan vagyok) így ma este pótolom...
efes 2007 nov. 25. - 13:39:26
(12/205)
viszont akkor meg én kezdek el lovagolni. van-e értelme spoilerezésrõl beszélni 2007-ben egy 1987-ben készült, agyonkommentált, agyonkritizált és agyonelemzett filmmel kapcsolatban? tudom, hagyjuk meg az újszülötteknek a régi vicceken nevetés örömét, de akkor meg nem lehet az öregebbeknek összekacsintani hasonkorú embertársaikkal, och, ach, nur nicht vor dem kindern?
kevinspéci 2007 nov. 25. - 12:19:46
(11/205)
Húha. Kegyetlen ez a film. Fõleg amikor a végén kiderül, ki a hunyó.

Roppant komor hangvételû alkotás. Szeretem az ilyeneket, amik végig bilincsben tartják a nézõt.
perry 2007 nov. 25. - 11:36:04
(10/205)
D.Sz. eljött az idõ , hogy ......:)
efes 2007 nov. 25. - 11:31:59
(9/205)
szerintem is ez alan parker legjobb filmje...:)))
perry 2007 nov. 25. - 09:12:15 Előzmény Newcastle United
(8/205)
Kedveskéim!
A jó öreg Alan Parker nagy kisérletezõ. Neki köszönhetjük a Madárkákat ezt a csodálatos emberi
érzelmekben gazdag filmet. De álljon itt néhány pöpec filmje : Bugsy Melone a gyerekekkel forgatott gengszter történet, a Fal ez a korokat átívelõ Pink Floyd zenés -animációs - játékfilmes utópia Orveli méretekben. Jellemzõ , hogy mennyire sokoldalu: börtöndráma Éjféli expressz, vagy társadalomkritika Lángoló Mississippi.
Angyalszív mûfaja misztikus thriller. A cím magáért beszél. Harry Angel egyensági leszármazottja Dashiel Hamett és Raymond Chandler
könyveibõl ismerõs cinikus amorális figurájának.
Itt lép be Cyphre /Niro/ egy szimpla megbizatással és szabadul el a történet a józan észtõl és a realitás talajáról.
Az Angyalszív szerintem minden idõk egyik legjobb midkult filmje, amely sikeresen vegyíti a legalantasabb belezõs horror hatáselemeit és
a filozofikus létkérdéseket.
A filmben keveredik a woodoo mágia a "fád" detektív, rejtályes karakterek és nagyszerû színészi alakítások. Kutatás az elveszett öntudat után, és megtapasztaljuk , hogy a pokol közelebb van mint azt az angyalok gondolnánk.
A film woodoo elõdje az 1943 -ban megjelent Zombival sétáltam Jacques Tourneur által jegyzet trash mozi ebben a mûfajban.
Megfigyelhetitek , hogy a filmben visszatér a forgó ventilátor , utalva a körforgás okkult szimbólumára. Képi megvalósításában pedig a film noir legjobb hagyományit követi. Különösen a kontrasztos fény árnyék fényképezésben.
Amitól számomra izgalmas a film az a több szál, valóság, álom, misztikum , izgalmas keveredése.
Persze gyõzhetne a jó és már kész is az "amerikai" film. Parker ebben is a sötétebb utat választja, nyitva hagyva az Angyalok bukásának lehetõségét. Az ember hallhatatlanság iránti vágya ösi, izzó vágyakozás , és meg is mérgezi a
társadalmi normák iránti lojalitást.
Persze mondhatnátok mitõl jó ez a film felebarátaim attól, hogy olyan mint egy boszorkány konyha terméke. Minden benne van és
a hatása alá kerühetsz , ha nincs megfelelõ bûbáj a tarsolyodban.
Na és akkor itt van ez az eszeveszettûl jó New Orleans-i jazz zene. Síro és zaklatott, hol nyöszörgõ tormbitáival, melankólikus szaxofonjaival.
Irtó dögös ,jól adagolt és feszültségkeltõ dallamival.
Szóval ezért kedvelem én az Angyalszívet.
7/10
Newcastle United 2007 febr. 22. - 14:11:46 7/10
(7/205)
Kimondottan tetszett és Mickey Rourke tényleg nagy volt. Bûnügyi filmre számítottam, így még érdekesebb és fordulatosabb volt számomra az egész.
Redfield 2006 nov. 17. - 09:23:20
(6/205)
Valóban elképesztõen jó alakítást nyújtott, de volt azóta már hasonló teljesítménye. Nézd meg a Barfly (Törzsvendég) c. filmet. Ha nem tévedek, kicsivel utána készült.