Téma: Aranyborjú

Gecse Tamás 2014 máj. 02. - 22:15:05 Előzmény jooasszony
(2/2)
Gecse Tamásnak hívnak, a telefonszámom 06305647297. Ez a darab egy katasztrófa! Imádom Rejtõ Jenõ könyveit és az Ilf-Petrov szerzõpáros minden fellelhetõ mûveit is elolvastam. Elvittem a 14 éves fiamat erre a darabra, aki kortársaihoz hasonlóan nem olvas és legfeljebb a Dumaszínházba hajlandó elmenni. Bizonygattam neki, hogy ebbõl a könyvbõl csak egy zseniális darab születhet. Neki még szerencséje volt, mert a könyvet nem olvasta. Nekem viszont az egyik kedvencem és nem azért mentem a színházba, hogy egy nyálas darabot nézzek meg. Akinek tetszett a könyv, az nehogy elmenjen az elõadásra! A könyvet le se lehet tenni, annyira mulatságos és olyan maró gúnnyal mutatja be a Szovjetunió '20-30-as éveinek visszásságait, hogy máig nem értem, miért nem végezték ki az írókat. Na ebbõl az élménybõl nem jött át semmi. Akik szeretik a Júlia és a Romána szerelmes szösszeneteket, azoknak feltétlenül ajánlott ez a darab, mert kiderül, hogy a nõk nem a pénzre vágynak, hanem a kitartó és hûséges férfiakra. Mindenki más óvakodjon a darab megtekintésétõl!
jooasszony 2014 ápr. 25. - 23:19:02
(1/2)
Nagyon tetszett ez a feldolgozás, a szereplõk jók, különösen Zoszja és Osztap kettõse (Gallusz Nikolett és Hajdú Steve), a Gerendás-zene is sokszor elvarázsol. A rendezés és a díszlet is káprázatos volt. Nem vagyok nagyon oda az Ilf-Petrov szerzõpárosért, különösen Petrovért nem. De a ma látott színpadi változat bájos és humoros volt. Ez a történet még a "nagy Sztálini terror" elõtt, de már Lenin után játszódik. Itt még viszonylag szabad volt a kritika, fõleg ha az, az új rend élõsködõire és ügyeskedõire irányul. Szinte biztos vagyok benne, hogy az írók pont ilyen szerethetõnek és mulattatónak képzelték el a Nagy Kombinátort, mint ahogyan a Madách Stúdióban ma láthattuk.