Téma: Barbie

8/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 aug. 23. - 08:37:31 8/10 Előzmény The Cortez
(116/216)
Köztünk fél éve megszakadt a párbeszéd, de lehet, hogy nem emlékszel. De igazad van, adjunk új esélyt a kulturált csevegésnek, értékelem a gesztust, bár érdemes még dolgozni a megvalósítás módján.

Németországgal és úgy általában a skandinávokkal mi a fenntartásod? Minden létező problémájukkal együtt fényévekkel jobb helyzetben vannak, mint mi, ráadásul a gazdasági és különösképpen. kulturális leszakadásunk egyre csak fokozódik. És készséggel elfogadom a fenntartásaidat a felsorolt női politikusokkal kapcsolatban, de úgy vélem, hogy a mi jelenlegi országvezetésünk bajainak a szóba hozott országban és régióban akkor se lesznek a közelében, ha holnaptól következetesen a társadalmaik legsúlyosabban értelmi fogyatékos nőtagjait kihozzák a zárt osztályaikról és kizárólag azokat iktatják hivatalba. A céges felső- és középvezetői vonalon a pszichopátia csökkentése kérdésében fején találtad a szöget, a felsővezetői pszichopátia területén például valóban jelentős javulást hozna a nemi arányok néminemű kiegyensúlyozódása. De legalább annyira fontos lenne a konszenzualitásra gyakorolt pozitív hatása, illetve a gyakorlatiasabb döntések meghozatala szempontjából. Könnyen meg tudom jósolni, hogy ezzel kapcsolatban lesznek ellenvetéseid, úgyhogy a több női vezetőt ne úgy képzeld el, mint a mostani tipikus magyar berendezkedés női ellenpólusát, abban valóban nem lenne megváltás, hanem olyan döntéshozói teamekre gondolj, amelyekben az eltérő nemű tagok kiegészítik egymás látásmódját és kultúráját, és egymásra valamilyen szinten kontrollt képesek gyakorolni.
The Cortez 2023 aug. 22. - 23:03:37 Előzmény Ahoj poplacsek
(115/216)
„Például meg vagyok győződve róla, hogy sokkal szerencsésebbek lennénk, ha több női politikusunk”

Az tuti, mint Németország meg a skandinávok. De Clinton és Dobrev is nagyon bizalomgerjesztő jelenségek.

„és céges felső és középvezetőnk lenne,”

Mert mitől lenne jobb? Ők kevésbé lennének pszichopaták?
10/10
Dr. McFly 2023 aug. 21. - 07:30:19 10/10 Előzmény WC papír
(114/216)
Legalább mozgott aznap valamit.
1/10
WC papír 2023 aug. 20. - 20:37:28 1/10
(113/216)
Pusztítóan gyenge film, beillik a jelenlegi gender-agyatlan világba, őszinte részvétem a jövő generációknak. Ez a film nem tartalmaz értéket! Szánalmas próbálkozás az egyébként is identitászavarral küzdők teljes tudathasadására.
10/10
offtopic
Sanchoponcho 2023 aug. 20. - 11:45:56 10/10 Előzmény Dr. McFly
(112/216)
Én először azt hittem, hogy egy zsíros állásért megy (a Dolgozó lány végén van egy ilyen jelenet), meg is lepődtem, mikor kiderült, hogy valójában mit keres ott. Nekem az jött le belőle, hogy elsősorban nő akart lenni. Többek közt ezért sem tartom igazán feministának a filmet.
10/10
Dr. McFly 2023 aug. 20. - 03:20:35 10/10
(111/216)
Kíváncsi vagyok, hogy amikor Barbie megjelenik a nőgyógyásznál, azt ki hogyan értelmezte? Fogamzásgátlást akar, esetleg babát vár, vagy egyéb? Gondolom, azért fejezték így be, hogy mindenki beleképzelhesse a neki szimpatikus verziót. De szerintem, bármiért is jött, az nem eléggé feminista befejezése a filmnek.
10/10
offtopic
Gwen1 2023 aug. 19. - 23:50:24 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(110/216)
Ettől azért többre számítottam.
Büszke lehetsz magadra a nertársnőző spanoddal együtt, aki csak tiltani tud, olvasni nem. Inkább fenyegetőzött, amit nyilván töröltek.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 aug. 19. - 20:38:17 8/10 Előzmény Gwen1
(109/216)
Már nagyon kínos, amit leművelsz itt.
10/10
Dr. McFly 2023 aug. 19. - 19:41:31 10/10
(108/216)
Gwen1 egy igazi nertárs(nő?) lehet, én már letiltottam, mert 10 ezer Ft/óra alatt nem állok szóba az ilyenekkel. De nektek kitartást a felhomályosításához. Nem először találkozom ezzel a dumával, igaz, többnyire frusztrált incel lúzer pasiktól. Szóval érdemes lenne lenyomni a vitában, ha már meggyőzni nem lehet.
10/10
offtopic
Gwen1 2023 aug. 19. - 18:38:19 10/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(107/216)
Félrevezető, nyilvánosan megszégyenítő dolgokat állítasz rólam. Egy szóval nem írtam olyat, hogy a nők butábbak lennének, ez a saját értelmezésed és saját szavaid. A férfi agyra,miszerint nagyobb az agyi kapacitásuk azt értettem, hogy bizony sok mindenhez jobbak. Ha nem így van,miért nem ők pl országok miniszterelnökei többségben ma, 2023-ban, vagy egész egyszerűen miért nincs pl több női politikus még ma sem,mint férfi? A gyereknevelés nem mentség, főleg azért sem, mert rengeteg gyerektelen nő van és nyilván nem banánköztársaságokra gondolok!És kedves Port, kérem a degradáló kommentet levenni szíveskedjenek Ahoj poplacsektől, amit aug.19. 16:19-kor írt rólam, miszerint engem kiskoromban a családom úgy "kondicionált" hogy a nők butábbak és én ebbe beletörődtem! Ez sértés és már személyeskedés! (Egyébként,ha elég intelligens lettél volna, nekem címzed egyenesen, amit másnak ide okádtál rólam!)
8/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 aug. 19. - 16:19:59 8/10 Előzmény Sanchoponcho
(106/216)
Szerintem az igenis igaz, hogy a két nem eltérően működik. Csak az nem, hogy ettől az egyik vagy másik szellemileg a másik felett áll. Egyszerűen másban jobb az egyik és másban a másik. Vannak szakmák, amelyikben az egyik sikeresebb, van, amelyikben a másik. Az egyik térlátásban erősebb, a másik figyelemmegosztásban stbstb... Nem hiszem, hogy azért nem lesz több nő profi szakács, mert otthon ők főznek és már nincs kedvük vagy ilyesmi. Divatot se azért nem terveznek annyira, mert otthon már kidivattervezték magukat. Viszont vannak szakmák, ahol sokkal jobb lenne, ha több nő volna, de a társadalmi normák ezt ma még sajnos megnehezítik. Például meg vagyok győződve róla, hogy sokkal szerencsésebbek lennénk, ha több női politikusunk és céges felső és középvezetőnk lenne, viszont egy nőnek ma Magyarországon ezekben a szerepekben a többszörösét kell bizonyítaniuk, mint a férfiaknak, hogy érvényesülhessenek. Gwen önleértékelő elképzelése ezért cinkes, amikor azt mondja, hm, kevés nő jut el vezető szerepbe, nyilván azért, mert a nők butábbak, kicsi az agyuk. Nem is értem, hogy rendelheti magát alá így. Alighanem már kiskorában a családban így kondicionálták, de akkor azon dolgozni kell, nem beletörődni. A film egyik fő üzenete éppen az, hogy ennek senkivel nem szabadna megtörténnie, egyik nem se nyomhatja le a másikat.
10/10
Sanchoponcho 2023 aug. 19. - 13:12:07 10/10 Előzmény Gwen1
(105/216)
Nem ismerek hivatalos statisztikát orvos nemi eloszlás ügyben Magyarországgal kapcsolatban, de Ausztriára, Angliára ez nem igaz. A japán orvosi egyetemi felvételi botrányról pedig szerintem sokan olvastak. Séf nyilván az lesz, akinek otthon nem kell főznie. Majd ha a családra 99 százalékban a férfiak főznek, akkor a nők lesznek többségében a séfek. Szerintem a híres divattervezők aránya nagyjából ugyanannyi.
10/10
offtopic
Gwen1 2023 aug. 19. - 12:55:43 10/10 Előzmény Sanchoponcho
(104/216)
OK, akkor így írom, hátha így érthetőbb: még mindig, azaz 2023-ban több férfi orvos van pl. Vagy séf. Vagy híres divattervező.
10/10
Sanchoponcho 2023 aug. 19. - 12:49:37 10/10
(103/216)
Mindenképp megnéztem volna a filmet, de csak azért mentem el miatta moziba, mert érdekelt, hogy van-e alapja annak az iszonyatos felháborodásnak, ami többnyire férfiaktól olvasható. Nem volt ebben sem férfigyűlölet, sem túltolt feminizmus. Ezt a film vége is alátámasztja. Jó film, volt komoly mondanivalója, de sokan többet látnak bele, mint ami valójában van.
7/10
Kram24 2023 aug. 19. - 12:40:53 7/10
(102/216)
Nekem is bejött. Bár a film majdnem végig feminista a vége szerintem egy kicsit beint neki. Ugye a gyermekvállalást támogatja, bár attol még lehet feminista. A két világ egyébként ellentéte egymásnak, így a film mind a feminizmusnak, mind a himsovinizmusnak beint egy picit. És akkor a kapitalizmusról még nem is beszéltünk. Az én meglátásom szerint mintha a film vége azt sugallná hogy a cégeknél el kéne osztani igazságosan a vezetői pozíciókat a férfiak és a nők között. Bár ez már csak az én szubjektív véleményem
10/10
Sanchoponcho 2023 aug. 19. - 12:36:53 10/10 Előzmény Gwen1
(101/216)
Azért vannak az élvonalban, mert van "pár" száz év előnyük, ami annak köszönhető, hogy elnyomták a nőket. A nők nem tanulhattak, nem dolgozhattak. Az az egy-két kiváltságos, aki tanulhatott többnyire vitte is valamire. De javaslom Dr. Hugonnai Vilma munkásságának tanulmányozását, és kicsit jobban képbe kerülsz a múltban élt nők lehetőségeivel kapcsolatban.
10/10
Dr. McFly 2023 aug. 19. - 11:15:05 10/10
(100/216)
Ez a film egész jól parodizálja a hímsovinizmust, de a befejezése szerintem nem elég feminista. Barbie elmegy a nőgyógyászhoz, hogy végre belevethesse magát a szexuális életbe? Talán a harmadik világbeli nőknek üzentek ezzel, ahol fogamzásgátlóhoz jutni is nagy eredmény. Én úgy fejeztem volna be a filmet, hogy Barbie elmegy a fodrászhoz, vágat magának egy kényelmes rövid frizurát, majd beleveti magát valami vagány hobbiba/munkába, ahol összetalálkozik egy klassz, feminista férfival és boldogan élnek kettecskén, örökkön-örökké.
8/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 aug. 19. - 10:45:44 8/10 Előzmény Dr. McFly
(99/216)
Én tegnap elképedve olvastam amit írt, de rájöttem hogy alighanem paródia, és úgy már vicces.
10/10
offtopic
Gwen1 2023 aug. 19. - 09:34:13 10/10
(98/216)
OK, ha már így, akkor így: a patriarchátus nem a férfiak FIZIKAI fölénye volt a nőkkel szemben, hanem demográfiai, kulturális, ökológiai, történelmi tényezők kombinációjával jött létre. Biztosan ezt szeretted volna írni, csak egy bárdolatlan t.skó vagy. Döbbenet.
10/10
Dr. McFly 2023 aug. 19. - 08:58:00 10/10 Előzmény Gwen1
(97/216)
A nők és férfiak "agyi kapacitása" nem különbözik. Az ész az agy barázdáltságával függ össze, ami ugyanolyan mértékű a különböző térfogatú férfi és női agynál. Az élvonalban való felülreprezentáltság a fizikai erőn alapuló patriarchátus eredménye. Pont a lényegét nem értetted meg ennek a szerencsétlen Barbie filmnek. Úgy látszik, nem volt eléggé szájbarágós. Döbbenet.