6/10
King Diamond 2013 márc. 13. - 15:05:43 6/10
(30/70)
SPOILER IS LEHET!!!
Végül moziban néztük meg ezt a filmet is. Szeretem az olyan filmeket, melyek könyv alapján készülnek, viszont azokat nem, amik önmagukban nem érthetõk, ha nem olvassa el valaki elõtte a könyvet. És, mint olvastam a korábbi hozzászólásokban, ennek a vége egy kicsit ilyen lett. Én úgy gondolom a film végét illetõen, hogy elõször a sötét oldalt választotta volna a kiscsaj, mert ugye azt hitte, hogy a barátja halt meg, viszont, mikor kiderült, hogy nem, már a jó oldalt fogja. Szóval szerintem a jó oldalt fogja választani, de ez majd gondolom egy esetleges folytatásból derülne ki ténylegesen. Viszont lehet, hogy az már nem is lesz, mert borzasztó kevés bevételt hozott (még a gyártási költségét sem hozta vissza). Amit egyfelõl megértek, mert elég unalmas volt azért itt-ott, még a moziban is szunyókáltam néha, pedig az azért nem könnyû. A színészek nekem tetszettek. Viszont egynél többször nem ajánlatos megnézni, ahhoz túl hosszú. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása. Ha lesz, valószínûleg azt is megnézzük. A közepesnél kicsit jobb lett, de nem tudnám teljes mértékben azt mondani, hogy megérte moziban megnézni. Pedig egy fantasy filmtõl ezt várná el az ember.
6/10
10/10
Kennyke93 2013 márc. 01. - 11:32:23 10/10 Előzmény mimzy
(29/70)
Valamilyen szinten megértheti, de teljesen a lényeget a könyvel együtt lehet megérteni szerintem. Legalábbis nekem nem jött volna le minden részlet a végét illetõen, ha nem olvastam volna elõtte a könyvet. Bár a vége szinte teljesen más lett, mint a könyvben, szóval nem tudom, hogy így egyáltalán terveznek-e folytatást, meg ugye elég kevés bevételt is hozott.
4/10
mimzy 2013 febr. 27. - 22:56:21 4/10 Előzmény Kennyke93
(28/70)
Ezek szerint, aki csak a filmet látta, az nem értheti meg a történetet, mert nekem sem volt világos, amíg nem olvastam a hozzászólásod.
Hisztismyrtle 2013 febr. 19. - 18:29:06
(27/70)
Húú köszi! :) így most már tényleg minden világos :D
10/10
Kennyke93 2013 febr. 19. - 15:28:37 10/10
(26/70)
***SPOILER PÓTOLVA***

Hát nem egészen így van. Ha olvastad volna a könyvet akkor tudnád, hogy a kiválasztás nem történt meg, mivel nem lesz sötét igézõ és fényhozó is egyben. Csak az átok tört meg miszerint valamelyik oldal kiválasztja majd, és így majd Lena választhat, de még nem választott. A szemérõl meg annyit hogy valamennyi gonoszság megmutatkozott belõle ezért lett az egyik szeme arany színû, ami néha "felizzik", mint ahogy a film végén látható volt Ridley-nél meg az Sarafine-nél is. Látszik, hogy nem igazán értetted meg a film történetét teljesen.
8/10
ginihu 2013 febr. 19. - 14:07:03 8/10
(25/70)
Egyetértek, úgy látszik mi ugyanazt a filmet láttunk. :)
kofa59 2013 febr. 19. - 13:59:50
(24/70)
Jézus... Hogy mi? Spoiler de megtörtént a kiválasztás és egyben volt jó és rossz is. Mint ahogy el is magyarázták, de ha ez valakinek még így sem esett volna le, a különbözõvé váló szemébõl rájöhetett volna... Aztán pedig mikor a srác meglátta a táblát, visszaemlékezett és kiálltotta a nevét, utána lett a lány teljesen jó. Én legalábbis ezt a filmet láttam.
Hisztismyrtle 2013 febr. 19. - 13:12:46
(23/70)
aham, értem köszi a választ :)
10/10
Kennyke93 2013 febr. 19. - 08:21:29 10/10 Előzmény Hisztismyrtle
(22/70)
Egyik sem. Mégsem történt meg a kiválasztás.
Hisztismyrtle 2013 febr. 18. - 20:46:00
(21/70)
Megnéztem a filmet, de vhogy jobbra számítottam. Bocsi, de nekem nem esett le, hogy akkor Lena Fényé vagy a Sötétségé lett-e, a jó vagy a gonosz oldalára állt-e. Lécci valaki magyarázza már el. :)
10/10
gari12345 2013 febr. 17. - 12:39:42 10/10
(20/70)
Nem értem, miért szólja le mindenki, csak azért mert nem pontról pontra ugyanaz van a filmben mint a könyvben. Nem lehet minden kis jelenetet beletenni a filmbe... mindenesetre én nem olvastam a könyvet, de ha olvastam is volna: akkor is külön értékelném a kettõt.
Amúgy a film, nekem nagyon tetszett... nem szeretem a fantasy filmeket, de szerintem itt nem voltak túlzásba víve "különleges, kitalált" részek, és ez jó volt. Voltak benne, nagyszerû jelenetek. A film készítõi tökéletesen megtalálták a harmóniát a romantikus, a "fantázia" és a drámai jelenetek között. A színészek kitettek magukért, remek volt az alakításuk. Fölösleges azt mondani, hogy egy szar film ismeretlen, tehetségtelen és fiatal színészekkel, hiszen valahol nekik is el kell kezdeni. És most komolyan, mi az, hogy "idegesítõ paródia benne Emma Thompson ripacskodása"... tessék? EZ A SZEREPE!!! Igen, a színészkedés mindenféle szerepekkel jár. Van, hogy egy színész(nõ) frusztráló szerepet kap, és? :DD
Aggiep007 2013 febr. 16. - 21:39:13 Előzmény gelwaith
(19/70)
Tökéletesen egyetértek az elõttem szólóval.
Sokat vártam a könyv után a filmtõl.
Aztáááán nagyon nagyot koppantam.
A film - annak ellenére, hogy a trailer miatt olvastam ki a könyvet, hiszen klassznak tûnt az a pár perc, amit mutattak elõre - valamiért teljesen más lett tényleg, mint a könyv.
Nekem az egész történetet elferdítették.
S bár természetesen - a természetfelettiekhez híven - voltak csodálatos dolgok a történetben, mint például, hogy Ethan és Lena tudnak gondolatban beszélgetni egymással, azt a filmben oly könnyedén el tudták volna játszatni a srácokkal... sok vicces és aranyos és romantikus helyzet volt a történetben emiatt (is), nagyon hiányzott a filmbõl. Illetve ahogy a végét kicsavarták!!!
Pedig tetszettek a szereplõk, jó volt a környezet, a kosztümök, szóval ebbõl még akár még szuperebb film is összejöhetett volna...
Úgyhogy sokadszorra érzem azt, hogy könyv:film 1:0.
Még mindig a könyv a nyerõbb!!!
gelwaith 2013 febr. 16. - 20:44:47
(18/70)
Sziasztok!
Olvastam a könyvet,tetszett és nagy reményekkel ültem a moziba.De annyira megváltoztatták a történet fonalát, hogy az borzasztó. A szereplõket mindenki máshogy képzeli el, úgyhogy azt még elnéztem. Ámbár nekem is paródiának tünt sokszor és szegény Emma Thomson ripacskodása(de hát ezt olvasta a forgatókönyvben,jól játszott csak hát nem így szólt az eredeti történet)A film vége meg!!
Nikla07 2013 febr. 16. - 20:42:25
(17/70)
Alapvetõ dolgok lettek elrontva mint pl. esett a hó de rájuk nem esett egy szem sem, csak a végén volt a lány karján két szem hó, de a hajuk csont száraz volt se egy hópihe vagy akármi. Szerintem erre azért figyelni kellett volna. Lehet nem lesz ebbõl második mozifilm...az asztal pörgetés az röhej volt, a tolldíszes kövér nõ szánalmas volt.
Nikla07 2013 febr. 16. - 20:29:13
(16/70)
Az alapsztori jó lenne, de a film nagyon gagyira sikerült. Az eleje unalmas, aztán mire végre történne valami izgalmas akkor a rossz számítógépes trükkökkel elrontják az egészet. Ezt egy profi csapatnak kellett volna filmre vinnie, nem így. A szereplõk helyesek, de a látvány nálam egy nagy nulla.
1/10
leedee 2013 febr. 16. - 15:49:43 1/10
(15/70)
Valami borzasztó volt. Ott ültem és azon gondolkodtam, hogy egy ilyen izgalmas könyvbõl, hogy lehet egy ilyen putrit csinálni. a Könyvhöz semmi köze, a szereplõk bohócok, tényleg olyan volt mint egy paródia.
1/10
AmeliaRose 2013 febr. 16. - 10:36:34 1/10
(14/70)
Na megnéztem... valami borzalmas "film" XD Kb olyan f.s mint az Alkonyat:D
Pedig a könyvet szerettem olvasni,de ez a film valami paródia szerintem:D nem bírtam sokáig... a tehetségtelen tini szereplõk... pffúúú
elena1717 2013 febr. 15. - 23:37:19
(13/70)
Ne adjatok ki ezervalamennyi forintot ezért a filmért! Úristen! Borzasztó.... nulla, gyerekes történet, jellemtelen szereplõk. Hosszú, unalmas, várnád, hogy történjen valami ütõs, és csak a nagy semmi. A befejezésre..hát semmit nem mondok.
2/10
lenccs 2013 febr. 15. - 22:48:41 2/10
(12/70)
Úgy érzem, nem én voltam a megcélzott korosztály...:-) Max. 18-ig nézhetõ, de az továbbra is kérdés maradt, hogy hány éves korig lehet ez a film még élvezhetõ is?!:-) 2/10
tanhu 2013 febr. 15. - 20:39:49
(11/70)
Na ezért az alkonyatnál ez fényévekkel jobb,igaz nem hinném,hogy ez erénynek tekinthetõ...