Cullangka 2009 aug. 21. - 11:41:36
(59/99)
én tegnap néztem meg az hbo-n csak mert unatkoztam:) régóta rajt van a gépemen de nem jutottam el odáig h emgnézzem, pedig angy hírverése votl! számomra 1x-i nézésre jó volt de nem hiszem h megtudnám nézni 4-5x... sztem is kicsit már lerágott csont de tt sztem inkább a grafika miatt csinálták:) Beowulf nagyon szépen meg volt csinálva és a katonái is, de a királyné olyan volt mintha a Shrekbõl szalajtották volna:D ritka az ilyen ribancos démon is, de én sajnáltam grendelt:( Hát azt végig lehetett tudni mi lesz a vége

spoiler!

egy kicsit hülyeség volt h amikor nem érte el a kb 40 cm-es kardal a sárkány szívét sitty-sutty levágja a karját elveszti a kardot aztán meg sima kézzel eléri... lol:D
Sok mondanivalója nem volt de azért unalomûzõnek jó:)

10/7
Anteris 2009 aug. 20. - 22:42:49
(58/99)
nekem mindegy, az õ pénzük.
1/10
magyi 2009 aug. 20. - 22:25:54 1/10 Előzmény tomarill
(57/99)
Csak azt nem értem erre a sz---a ,hogy palizák be az öreget (Sir Anthony Hopkins)
Anteris 2009 aug. 20. - 22:24:22
(56/99)
létezik, hogy csak nekem jönnek már ki a könyökömön ezek a szörnyes-trollos-lovagos, sötéthangulatú fantasy-filmek?? Valaki szólhatna ezeknek a rendezõknek, hogy bár nekik még újdonság lehet, mert 60 évesek láttak elõször számítógépet de mi már nem esünk hasra a renderelt grafikától és másra, és most már valami másra, valami élvezhetõ és élményt nyújtó dologra vágyunk.
2/10
tomarill 2009 aug. 02. - 22:52:55 2/10 Előzmény bourne
(55/99)
Az elsõ film volt, amit 3D-ben láttam, azért volt akkor élvezhetõ, de egyébként a sztori pocsék. 2D-ben egy 2/10-et ér.
bourne 2009 máj. 20. - 10:16:16 Előzmény gadashun
(54/99)
én azt értem és tudom, h az eredeti sem egy pörgõs eseményû, izgalmakkal teli alkotás ... de ha már ilyen technikával csinálták meg, gondoltam teszenk hozzá valamit, amivel élvezhetõvé válik ... csak sajnos tévedtem ...
gadashun 2009 máj. 20. - 08:55:30 Előzmény bourne
(53/99)
Ne csodálkozzatok! Az eredeti mû sem egy nagy szám. Szerb Antal ezt a mûvet említi a Világirodalom történetében, mint korból említhetõ mûvét, de a tartalmát ennyiben foglalja össze: Hogarth király sörcsarnokában idõnként megjelenik egy szörny, s magával visz egy embert. Azt án jön Beowulf, és rendet tesz. Bocs, ha nem szó szerint idéztem, de kb. 25 éve olvastam ezt a passzust, a könyv pedig nincsen kéznél.
A sztori egyik forrása lesz az Arthur (Arthus)-mondakörrel együt a késõbbi lovagi világnak.
bourne 2009 ápr. 17. - 12:06:53
(52/99)
esküszöm h próbáltam benne valami élvezhetõt találni, de nem ment ... így konkrétan semmi nem volt a filmben, ami megfogott volna ... kénytelen vagyok azt mondani, h ez tényleg egy rakás szerencsétlenség ...
10/10
idõjós1010 2009 ápr. 09. - 21:16:02 10/10
(51/99)
A csalódottságod megértem, én sem pont arra számítottam amit kaptam, viszont az én esetemben szerencsésebb volt a helyzet, mert igen hamar rákaptam az ízére, és abszolút pozitívan gondolok még most is vissza rá, mindenféle "tüske" nélkül.
8/10
ffixer 2009 ápr. 09. - 20:50:12 8/10
(50/99)
Én nagyon vártam, de aztán valahogy elkerültem a moziban, aztán megvettem DVD-n, és hatalmasat csalódtam. Ennél sokkal, de sokkal jobbra számítottam, de azért még így is egy 8/10
8/10
Túrin 2008 nov. 21. - 23:46:27 8/10 Előzmény Semprini
(49/99)
A hibák, amiket leírtál, nem is annyira hibák, mint inkább "feature"-ök.
Gondolok itt arra, h Beowulf nem öregedett meg annyira. Õ Beowulf, tehát méltóságteljesen öregszik. Csakúgy, mint neje. :)

Grendel fülén én is filóztam, és ugyan az eredeti legendát még nem olvastam (ami késik, nem múlik), de nem lehet mögötte egy olyan koncepció, hogy az Angie-démon által minden uralkodó a saját neki szánt, különbejáratú démonát nemzi?
Tehát pl. Grendel azért ilyen kis érzékeny hallású, mert a király a mulatozásra, heje-hujára fecsérli az erejét és idejét, és erre figyelmezteti szörnyszülött fia érzékeny hallása (és pont ezért nem zavarja a saját üvöltése).

Mondom, nem tudom, eredetiben hogy volt, de nekem hasonlók jutottak eszembe.
7/10
Semprini 2008 aug. 27. - 00:13:23 7/10
(48/99)
Annak idején a moziban nem néztem meg, sem 3D-s, sem normál formájában, de akik a 3D-s vetítésre ültek be, nagyon dicsérték. Viszont DVD-n megvan és már másodszor néztem meg, és most jobban tetszett, mint elsõre.
Igazi látványfilm, a sztori voltaképpen nem tartogat túl sok meglepetést, melldöngetõ hõseposz a'la Hollywood, egy kis Gyûrûk ura-beütéssel (a sárkányra gondolok, ami akár a nazgúlok unokatesója is lehetne). Viszont ez az élõ szereplõket rajzolt figurákká animálunk-dolog nem igazán tetszik. néhány premier plánon megtévesztõ a dolog, pl. Beowulf elsõ megjelenésekor a viharos tengeren éjszaka, de a nappali, jól világított felvételeknél nagyon kilóg a lóláb. A nõi szereplõk élettelen viaszbábuknak tûnnek (a királynõt mintha nem is Robin Wright Penn-rõl, hanem a Shrek-beli Fiona hercegnõrõl mintázták volna), a férfiak közül pedig John Malkovich karaktere még a nõket is alulmúlja, egyszerûen nem is hasonlít élõ emberre. A legjobban kidolgozott figurák Beowulf, Wiglaf és Hrothgar király, bár a mozgásuk a totálképeken azért hagy némi kívánnivalót. Angelina Jolie - túl azon, hogy mindösszesen kb. négy percnyit tölt a vásznon, a legrosszabbul animált szereplõ, az az érzésem, mintha szándékosan csinálták volna meg ennyire hiteltelenül, egyszerûen kilóg a filmbõl, mezítlábas tûsarka és kígyószerûen mozgó copfja pedig egyenesen nevetséges volt. Viszont a tájak kidolgozása és az akciójelenetek tényleg szenzációsak, ott beleadtak apait-anyait.
A kaland- és fantasy-filmekben szokásos logikai bakikból itt is van jópár, ami már elsõ megnézésre szemet szúr. Pl. Grendel hallása túlérzékeny, de a saját üvöltése nem idegesíti csak az embereké? A királynõ alig öregszik, míg a férfiszereplõk a film végére aggastyánná változnak, kivéve Beowulfot, aki azért még öregemberként is elég jól tartja magát. Sorolhatnám még az ilyen és ehhez hasonló dolgokat, de mindez alig számít valamit. Összességében minden hibája ellenére mégis szórakoztató filmnek tartom, még meg fogom nézni párszor. Lehetne persze sokkal jobb is, de hogy átlagos film lenne, azt semmi esetre sem lehet rámnondani.
10/7
9/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 14:51:18 9/10
(47/99)
Egy gyerek az oviban azt kébzel gonosznak akit akar. Szerintem mindegy hogy most õ gonosz gonosz elleni küldelmet lát e a tévében vagy jót gonosz ellen,az eredmény úgyis az hogy megpórbál a tv-ben látott küzdelem nyertesének szmélyével azonosulni. ha pedig már azonosult nemhiszem hogy megvárná a megfeleõ alkalmat,az indok kibontakozását arra hogy õ verekdjen. A lényeg úgyis csak a bunyó marad.
Ha viszont othon nem látja az agressziót,az oviban jó esélyel max félni fog attól aki majd õt bántani akarja,és kerüli majd a verekedést. Dehogy ez most jó vagy rossz.............a késõbbiekben még visszaüthet,nemjó ha a gyerek félénk marad, de az sem ha állandóan domináns akar lenni mindenkivel szemben. A középutat kéne megtalálni,de az már nem csupán a neveltetésbõl fakad (sztem)abba már a gének is beleszólnak. Ngyobrészt a gének viszik inkább valamely irányba a srácot. (sztem)
9/10
lemezek01 2008 júl. 24. - 11:39:01 9/10
(46/99)
Egyes szükõk nem is feltétlen titkolni akarják az agresszió létét a világban,hisz ez mint ahogyan teis irtad lehetetlen. Viszont azt még talán elérhetik gyerekeiknél,hogy ne lássa az örömöt egymás pusztításában. Persze hogy ez mennyire célravezetõ a késõbbiekben azt nem tudom...........Lehet így is nevelni,de mindenkiben benne van már a génnyeibe az egymás elleni erõszak,és mind élvezzük :-)
leopard26 2008 júl. 24. - 01:33:37
(45/99)
Ebben egyetértek,mert ha eltitkuljuk elõle és kimegy az utcára már agresszióba ütközik
9/10
lemezek01 2008 júl. 23. - 23:28:11 9/10
(44/99)
Vannak szülõk akik még egy vizipisztojt sem vennénnének saját gyereküknek,mondván köze van a gyarló agresszióhoz. Sokan TV-t se vesznek othonra,kb ugyanezért,nomeg sok másért.......... Így is lehet,de meddig?
9/10
lemezek01 2008 júl. 23. - 23:18:29 9/10
(43/99)
Kövezzetek meg érte,nekem tetszett!!!!!!
Én minden hibájával együtt imádtam.
A hanghatások,a látvány mind rendben volt. A sztori hagyott némi kívánnivalót magu után,és néhány jelenet fõleg már a végén igencsak meseszerû volt,már bõven túl a hihetetlen határain,de ez még ígyis egy remek film.

Íme a szörnyanyuka,csatoltam,remélem sikerrel
7/10
Ze74 2008 júl. 01. - 00:15:33 7/10 Előzmény Indigo
(42/99)
A közepén kicsit lankad a sztori és a vége nekem meglepetés lett,nem erre számitottam,de nagyon látványos,ha lenne gyerekem biztos nem engedném megnézni neki,nem az a gyerek mesefilm.A látvány viszont kárpotolt,érte.Nem is ba hogy nem hus-vér szinészekel csinálták,mert én láttam a Christoper Lambert föszereplésével,....na hát azt senkinek nem ajánlom,hacsak szét nem akarjátok röhögni magatokat!!!
7/10
Indigo 2008 jún. 30. - 18:21:36 7/10
(41/99)
Most láttam a filmet DVD-n, 2D-ben. Szerintem nézhetõ, egyszeri szórakozásnak nem olyan rossz, mint ahogyan itt néhányan állítják.
Animációról lévén szó, a látvány egész jó. Bár néhol nagyon látszik rajta, hogy "mû", viszont vannak jelenetek, ahol csak lestem, mert nem akartam elhinni, hogy ez animáció, annyira valóságosnak tûnt.
Ami nagyon tetszett, hogy Beowulf-ot nem próbálták meg hibátlan, tökéletes hõsként ábrázolni, hanem esendõ, gyarló ember volt õ is a filmben, aki sztárolta magát, hazudott, megcsalt, bûnbe esett, stb... De nagyon átjött Hrotgar király (Anthony Hopkins) és Winglaf személyisége is.
A zenék pedig nagyon jók, egy hõsi eposzhoz jobbat el sem tudnék képzelni :)
6/10
Zempy 2008 jún. 20. - 22:12:30 6/10
(40/99)
Ó, jaj. Talán az volt a baj, hogy nem 3D-ben néztem? Így, rendesen "mezei" minõségben ez nem volt semmilyen szinten igényes szórakozás, ezt nem feledtette még a látvány sem. Ami szép, és valóban mérföldkõ, de ez itt kevés! Olvastam a mondát, szerencsére nem tér el nagyban tõle. És mégsem lett jó, valami hiányzik, egy kis szellemiséggel kellett volna megtölteni... vagy a fõhõst valahogy ábrázolni, megismertetni a nézõvel. számomra legalábbis végig idegen maradt Beowulf. Az egész film üres, de nagyon. Angelina jelenete pedig nagyon ravasz húzás volt, mert emiatt lényegesen többen tódultak a moziba... mindenesetre elég kiábrándítónak tartom ezért az 3 percért (!) vele reklámozni a trailereket és plakátokat. Miatta emlékezetes a film ezen része, még fel is ébredtem a félálomból, de után menthetetlenül újra elbóbiskoltam. Még a befejezés is igen összecsapott és fura, pedig legalább az meg lenne rendesen csinálva.
Szóval nem érdemel a film különösebb dicséretet. Megtanulhatták volna már a filmesek, hogy csak a látványnak alárendelt, és egyéb téren bénán megvalósított film manapság talán elég egy kis kasszasikerhez, de nevének fennmaradásához már semmiképp.