olahmiki1959 2016 jún. 22. - 06:58:21
(17/37)
Ja, még egy észrevétel, ami viszont abszolút pozitívuma a filmnek!
A zene szenzációs, a Pink Floyd együttes "The Dark Side of The Moon" ("A Hold sötét oldala") címû lemezének anyagából válogatott a szerkesztõ.
A lemez több, mint 40 éves, ennek ellenére olyan modern, hogy valami elképesztõ!
A zene 10/10.
olahmiki1959 2016 jún. 22. - 06:46:16
(16/37)
A film elsõ percétõl kezdve az utolsóig nem tudtam - és most sem tudom, miután lelkiismeretesen végignéztem a filmet -, hogy ki kicsoda!
Próbáltam kitalálni, hogy felnõtt korban ki lehet a két Down-szindrómás gyerek - a kisfiú és a kislány -, de ez nem jött be, aztán próbáltam a családi összefüggéseket, kapcsolatokat feltárni a szereplõk között, de a sok egyformán sötét hajú és hasonló arcberendezésû nõ között nem tudtam eligazodni, aztán már csak abban reménykedtem, hogy a végére talán "összeáll" a történet, és világossá válnak a zavaros részletek, de ebben sem volt szerencsém.
Engem nem érdekelnek a homályos magyarázatok, a fennkölt gondolatok "elengedésrõl", meg hasonló okfejtésekrõl, ez egy - kimondom: elképesztõen zagyva, teljesen zavaros, idõnként kifejezetten unalmas film, amely megpróbál jelentõsnek látszani, de ahelyett egy rendezõi és forgatókönyvírói totális csõd!
A Down szindrómás kisfiú meglepõen jól és természetesen játszott, ez az egyetlen értékelhetõ mozzanata a filmnek.
Katasztrófa!
10/10
bundi8 2016 jún. 21. - 18:51:31 10/10
(15/37)
10/10
10/10
tirszin 2015 máj. 25. - 23:02:26 10/10
(14/37)
Nagyon jó film, kissé mélyebbre megy a felszínnél!
Érdekes olvasni, milyen szélsõségesen megosztja az embereket. :)
proklima 2015 jan. 29. - 14:23:57
(13/37)
Nem szoktam úgy véleményt mondani, hogy nem nézem végig a filmet. Ezt is megnéztem. Több ezer filmet láttam már, de ez volt az egyik legunalmasabb. Ennél már John Grierson Heringhalászok(Drifters)c. (fekete-fehér, némafilm, angol dokumentumfilm, 49 perc, 1929)filmje is jobban tetszett. Pont ezért pontot nem adok. Pont....
10/10
BlackCos 2014 júl. 21. - 04:37:27 10/10
(12/37)
Nagyon jó!!! Öröm mostanság ilyet is látni.
10/10
csineva-xx 2014 márc. 07. - 00:30:09 10/10
(11/37)
Igen, igaz, hogy a reinkarnáció a válasz az egyik szereplõnk kérdésére, de azért ez a film egy ennél sokkal "banálisabb", általánosabb kérdést old meg: elengedés... Qva nehéz dolog ez (mondjuk olyan szépen és odaadóan szeretni se könnyû, ahogy itt az érintettek teszik...), de meg kell történnie, másként újra kapjuk - a reinkarnáció szerint... De nem kell ebben hinni (úgyis sokan elvetik, nem baj!), elég végignézni a párhuzamot (mint két teljesen egymástól független sztorit...) és milyen kézenfekvõvé válik a megoldás: engedd el! Valahogy, így vagy úgy... Ez is egy gyöngyszem a sok jó film között!
10/10
1/10
xardarab 2014 jan. 21. - 10:37:20 1/10
(10/37)
idegesítõen mûvész vagyok........:-)
deery 2013 dec. 25. - 15:27:12
(9/37)
Totálisan egyet értek jennymonamourral!
10/10
NADALFAN 2013 nov. 18. - 18:19:35 10/10
(8/37)
na ez egy olyasmi mûvészfilm ami bizony tetszett, nem is kicsit. a francia felhõatlasz ,de szemben az amerikaival aminél klasszisokkal jobb. a reinkarnáció a központi témája ,de nagyon jó rendezõi meglátásokkal. sokáig nem is értettem miért a párhuzamos történet más- más idõsíkban , de mindenre fény derül. persze ehhez kell egy bizonyos affinitás ,aki teljesen elutasítja ezeket a dogmákat bizony érthetelenül áll a filmhez. a filmm tökéletes -így 10/10 !
ezt csak ajánlani tudom!
1/10
jennymonamour 2013 júl. 24. - 09:00:56 1/10
(7/37)
Az EZO TV kitartó nézõinek és coelhói bölcsességek kedvelõinek mindenesetre kifejezetten ajánlott.
1/10
jennymonamour 2013 júl. 24. - 08:59:07 1/10
(6/37)
Bármilyen figyelemreméltóak is voltak egyes mozzanatok (például a képi megoldások, a párhuzamos történetvezetés), ez a film nem több, mint egy világlátás, elképzelés, hit propagandafilmje, és mivel az egész mû dramaturgiáját teljesen elhibázott módon ez határozza meg, nincs meg benne az az egyetemesség, ami a mûalkotások alapvetõ feltétele.
Félreértés ne essék, nem a transzcendenciával van a baj. Lehet bármilyen világnézetrõl, vallásról (akár Buddháról vagy éppen Jézusról is)olyan filmet csinálni, amit egy nem hívõ ember is be tud fogadni, ha megfelelõen egyetemes, és nem az adott vallás, világnézet kiüresített elveit próbálja szájba rágni, és azokra hivatkozva erõltetett módon megmagyarázni egy-két erõsen kétségbe vonható dolgot.
Az ebben a filmben szereplõ "elmélet" azonban még csak nem is vallás, hanem egy kiüresített, leegyszerûsített ideológia, amit a film készítõi teljesen lebutítottak, és olyannak ábrázolták az ember életét, mint ha egy olyan szakácskönyv lenne, amiben mondjuk a bableves receptjénél nincs leírva, hogy hogyan kell elkészíteni a rántást, de ha visszalapozunk a bevezetéshez, akkor ott megtaláljuk, beillesztjük, és minden rendben.

És mint ilyen, ez a film egyszerûen értékelhetetlen.

AZ EZO TV kitartó nézõinek és coelhói bölcsességek kedvelõinek mindenesetre kifejezetten ajánlott.

SPOILER

Soha nem láttam még ilyen mulatságos (és rendkívül demagóg) módon megideologizálni a megcsalást. Ugyanis a film szerint a férfi joggal hagyta el gyermekkori szerelmét, lányai anyját húsz év után, mert már egy elõzõ közös életükbõl is kiderült, hogy nem õ az igazi lelki társa. ("Ikerlángja".) (Mert mit számít a közös kamaszkor, az együtt átélt rengeteg élmény, a két gyönyörû gyerek, ha volt már egy elõzõ közös élet, ami még sem volt annyira jó? Na ugye.)
És hogy a férfi "ikerlángja" még véletlenül sem egy korban hozzáillõ, átlagos, esetleg kevésbé jó külsejû asszony, hanem egy nála jóval fiatalabb, gyönyörû szõke nõ? Ezen azt hiszem nem kell csodálkoznunk.
pinkaqua19 2013 ápr. 16. - 10:49:39 Előzmény missnixon
(5/37)
**** SPOILER****
Köszi, idáig összeraktam.
A vállra borulós sírós éjszaka közepén beállítós jelenet nem volt tiszta, csak sejtésem volt, amit Te most visszaigazoltál :)
A vége, az esküvõn megjelenõs még mindig homály, egyszerûen nekem ez nem passzol az egészhez. Vmi mással fejeztem volna be a filmet, ami épp ugyanazt sugallja, hogy mindenki elfogadja a sorsát és próbál továbblépni. Vagy vmi ilyesmi. Vagy kevesebb. Vagy több. Nemtom. Nem így, na. :)
Köszi a választ! :)
missnixon 2013 ápr. 06. - 22:35:53 Előzmény pinkaqua19
(4/37)
Imádtam ezt a filmet! Pár napja néztem meg de még mindig rajta kattogok. 10/10 és külön 10-es a zenének!





***SPOILER***

A látónõ elmondja a barátnõjének, hogy el kell fogadnia, hogy nem õ az ikerlángja az exférjének és meg kell tanulnia elengedni, hogy megtalálja azt az embert aki valóban az. A kisfiú és az anyukája esetében is ez volt a baj, nem engedte hogy szeresse a kislányt és ezért történt a baleset is. Amikor sírva odament és bocsánatot kért, ezt szerette volna tisztázni. Magyarul a dj volt fiú, a kislány az új nõ, és az exfeleség az anya. Így már stimt? :)
8/10
sanderb 2013 márc. 18. - 14:38:10 8/10
(3/37)
Jól ragadott meg egy bizonyos hangulatot a mû, és ez már nem kevés. Drukkoltam a párhuzamoknak is - azért a végtelenben mégiscsak össze szoktak érni! Ritka atmoszférájú, jó film. 10/8
pinkaqua19 2013 jan. 23. - 13:06:11
(2/37)
Tetszett a film, a zene különösen. De. Vki elmagyarázna pár dolgot? Nemétem...



***SPOILER***

Miért ment az exnej sírva a férjhez? Miért kért bocsánatot? Hogy nem volt képes elengedni a pasit aki évekig a társa/párja/szerelme volt?
És az, hogy elment a volt férj esküvõjére, az egyenlõ azzal, hogy megbékélt a sorssal, hagyta a férjet élni? De akkor miért tûnt mégis olyan erõltetettnek a jókedve? Vagy az már csak rossz színészi alakítás? Azt nem hinném. Mintha csak megjátszaná, hogy mintegy megmutassa, minden ok, de legbelül ugyanúgy fáj. Nekem ez jött le. Csak ennek nincs értelme.
Patkocsilla 2012 dec. 26. - 22:25:56
(1/37)
Figyelemre méltó, érdekes film, elsõre nem is értettem meg teljesen. Remélem, vetítik majd késõbb is. Több olyan emberi problémát boncolgat, ami fontos az ember életében: szoros szülõ-gyermek kapcsolat, párkapcsolatban a lelki társ léte-nemléte, ezek elromlásának feldolgozása.