Téma: Castle

Petrapetrus 2013 máj. 17. - 08:31:01 Előzmény batagy
(1060/1240)
Sajnos. :(
Gondolom nyári szünet után jönnek az új évaddal. Talán nyárra ismétlõ jelleggel beteszik az elõzõ évadokat, vagy csak a legutóbbit...
batagy 2013 máj. 16. - 21:43:58
(1059/1240)
Most véget ért az RTL Blukon a Mentalista 4. évad. Azt gondoltam korábban hogy akkor most folytatják a Castle újabb évadával, de mást tûztek mûsorra. :(
10/10
vikipici 2013 febr. 07. - 18:24:25 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1058/1240)
Akkor neked még szerencséd volt:D Csányi Sándorral? Azta. A mázlista:D.

Ma megnéztem a lakóhelyemen lévõ könyvtárban a könyvet,de nincs nekik:(. Nálatok nincs meg a sulikönyvtárban Petra?:D
De lehet megpróbálom aput rábeszélni,hadd vegyem meg.
10/10
csibe0813 2013 febr. 07. - 15:29:38 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1057/1240)
elég jó pasi az biztos! :P
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 06. - 08:40:07 Előzmény vikipici
(1056/1240)
Engem nem annyira kellett bemutatni, mert a többség látásból már ismert. Egy színészismerõsöm vitt be (õ csinálta a projektet). Akkor még egy vidéki (helyi) színházban dolgozott. Azóta már Budapestre szerzõdött.
Néhány színészt viszonylag jól ismertem tõlünk egyébként.
Efféle ajánlatokat nem kaptam. :D Legalábbis poénkodásnál több senkivel nem volt. Mondjuk egyszer valaki megkérdezte tõlem, hogy az a bizonyos színész, aki bevett a projektbe, szóval hogy vele egy pár vagyunk-e. :D Mondtam, hogy neeem... :)
Amúgy érdekes volt, takaríthattam a színpadot, mozgathattam díszletet, találkozhattam a szereplõkkel, szórólapoztam, felügyeltem a nézõtéren, árulhattam jegyeket és adhattam tájékoztatást a programokról (külföldieknek is), emlékszem, volt nap, hogy az ebédszünetet leszámítva szinte végig kint ültem a kikötõben. :D De nem zavart, elvoltam... :D A szállás meg az öltözõben volt (konkrétan egy vaságyon aludtam :)), ahol ha jól rémlik hárman-négyen aludtunk. :) Értelemszerûen amikor próba zajlott vagy elõadás, nem lehetett ott lenni. Viszont az egyik kedvenc darabomat lehozták és megnéztem a függöny másik oldaláról is. Érdekes volt, hogy mi zajlik a háttérben, amíg 1-2 emberke a színpadon éppen élesben játszik. :)
Kikkel találkoztam? Hát, sok mindenkivel, de néhány név, akik ismertebbek: Csányi Sándor (:P), Pokorny Lia, Gubás Gabi, Huszár Zsolt (az a színész, aki nemrég tragikus balesetben elhunyt :( ), Kocsis Pál (Barátok közt), Kakasy Dóra (Barátok közt), Máté Gábor, Ficzere Béla (azt hiszem a tv2-n volt valami kabaréjellegû mûsor, amiben szerepelt), a Cotton Club Singers tagjai, meg hirtelen nem is tudom... :) Voltak páran. :)
10/10
vikipici 2013 febr. 05. - 17:58:53 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1055/1240)
A színházi munkáról hallottam jót is, rosszat is(anya mesélte,hogy anno a barátnõje színházban dolgozott és bemutatta néhány ismert színésznek,akik elég érdekes ajánlatokat tettek neki...)
De ha beszélhettél a színészekkel és ingyen nézhetted az elõadásokat,valóban örök élmény lehetett:). Kikkel találkoztál?

Hát igen,minden sztárnak vannak elvetemült rajongói:):S.
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 11:32:38 Előzmény csibe0813
(1054/1240)
Szerintem az érdeklõdés picit függ a kortól is, bár nem feltétlenül. Ki mire fogékony inkább. Ha nagyon el kéne magyaráznom, miért szeretem ezt a sorozatot, nem is nagyon tudnám megfogalmazni. Van benne valami, ami a többiben nem igazán. Talán a kedves humora, a mély mondanivalók és a szerethetõ karakterek teszik leginkább jóvá ezt a sorozatot. Mondjuk még így is van mit kritizálni rajta, de a mai választékban ez a széria külön gyöngyszemnek mondható még így is.
Meg nekem külön bejön a címszereplõ infantilis bolondsága, ami a saját páromra emlékeztet. Mindig van valami poén a zsebében, amit fel tud dobni. Szeretem az ilyen férfiakat, akik intellektuálisak és humoruk is van. Ha Castle-t valami csúnyácska színész játszaná, akkor is nagyon lehetne szeretni. Nathan zseniális, de szerintem az sem lett volna nagy mellényúlás, ha egy kevésbé jóképû színészt választanak a szerepre. Mûködött volna úgy is - szerintem.
Nathan az 5. évadban egyébként azért már itt-ott láthatóan ráncos. :) Persze ez semmit nem vesz el a dologból. :)
Jól mutat együtt Stana és Nathan, de majd õk eldöntik, hogy kivel érzik jól magukat. :D

"az amerikaiak hangja kifejezetten más, mint magyaroké.. nekik inkább sokkal mélyebb"
Ez szerintem marhaság. Ott is vannak mélyebb hangú és magasabb hangú emberek. Egyszerûen más az akcentus, máshogy hangsúlyoznak. De a hang alapvetõen nem más, mint bárhol máshol.

Ha neked bejön, egészségedre. Én az amcsi akcentustól a falat kaparom, mert vagy nem értem, vagy ha értem is, akkor idegesít, ahogy kiejtik a szavakat. Szerintem a britek sokkal szebben beszélik az angol nyelvet, de ez ízlés és esetleg megszokás kérdése. :)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 11:22:20 Előzmény Wolfy88
(1053/1240)
Szerintem simán hozzá lehet szokni az eredeti hanghoz szinkron után is. Én például világéletemben szinkronnal néztem a Poirot-ot, most meg oda vagyok és vissza az eredeti hangsávért, sokkal jobb, mint a magyar. :) Vagy csak én vagyok ilyen gyorsan alkalmazkodó típus. :)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 11:20:22 Előzmény zora
(1052/1240)
Azért micsoda szemfüles emberkék vannak! Nem semmi! :) Kíváncsi lennék, hogy a Barátok közt esetében például ki lenne oly merész, hogy vállalkozzon egy ilyenre... Szerintem ott már maguk a készítõk sem tudják, ki hány éves. XD

Mollyval néztem 1-2 interjút én nagyon szimpatikus lány. Értelmes, helyes. Ritka manapság az ilyen 19 éves... :)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 11:18:16 Előzmény vikipici
(1051/1240)
Megmondom õszintén, anno én nem csináltam diákmunkát. Egy nyáron határoztam el, hogy jó, legyen. Persze munkát nem tudtak adni. Illetve lett volna egy másik városban TESCO-s pakolás, de mikor értesítettek, otthon sem voltam... Ennyit a nagy nyári munkáról.
Dolgozni dolgoztam viszont mást, máshol, de azt a tapasztalatért és az élményért. Pénzt egy fillért sem kaptam érte, de az élményért megérte. (színházi munka volt) Illetve ingyen nézhettem meg az összes elõadást is, már ha éppen közben nem volt valami teendõm. :) De jó volt.
Igen, suliban. Annyira nem fárasztóak, bár az kicsit idegesít, hogy tõlem várják el, hogy ugráljak nekik. Döbbenetes, de még a gimnazisták sem ismerik az ABC-t... Sõt, arra is lusták, hogy elolvassák a kiírásokat.
Azt mondod? Nem tudom, engem odaragasztott magához a Castle. :) De talán nem is baj, ha a kiskölykök nem csinálnak maguk alá a gyönyörûségtõl, meg nem csinálnak hülyét magukból mindenféle fórumokon, közönségtalálkozókon, stb. Vannak olyan fanok, akik "életveszélyesek". :))
10/10
vikipici 2013 febr. 03. - 10:24:40 10/10 Előzmény csibe0813
(1050/1240)
Ezekbõl a munkákból nem nagyon lehet megélni,csak fizetéskiegészítésnek vagy nyári munkának jók. De nagyon alul fizetik. Régen pedig többet lehetett keresni velük, úgy hallottam.

Megnéztem én is pár interjút,meg olyan videót,ahol Nathan és Stana a Richard Castle könyvbõl olvasnak fel részeket.Hát ezen szakadtam xD. Bár nem nagyon értettem mit mondott,de olyan viccesen olvasta fel Nathan,hogy nem bírtam ki röhögés nélkül:D.
Wolfy88 2013 febr. 02. - 22:27:22
(1049/1240)
Most így gyorsan meghallgattam egy-egy interjút Stanával és Nathannel és így megítélve szerintem nagyon eltaláltak a magyar szinkronhangok. Nathan hangja eredetileg valóban kicsit mélyebb karcosabb de a karakteréhez és a szöveghez teljesen jó a magyar kicsit lágyabb hang. Stana pedig olyan igazi nõies hanggal rendelkezik kicsit de tényleg csak egy árnyalatnyival tér el a szinkrontól. Csak így hogy szinkronosan kezdtem el nézni nehéz lenne az eredeti hanghoz hozzászokni habár valószínûleg a megértésével nem lenne bajom (meg hát a lustaság :D ). Remélem azért emlékeztetõül leadják majd legalább a 3. évadot a 4. elõtt.
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:56:25 10/10 Előzmény niky24
(1048/1240)
csak annyit mondok, hogy 5. évad 1.részét már láttam :P és kifejezetten izgi :DD
TÖBB szempontból is.. :))
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:54:22 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1047/1240)
az amerikaiak hangja kifejezetten más, mint magyaroké.. nekik inkább sokkal mélyebb.
talán én vagyok érdekes, de nekem kifejezetten bejön az "amerikai hang, akcentus".

viszont Stana hangja is nagyon jó.
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:52:20 10/10 Előzmény vikipici
(1046/1240)
"de lehetnének igazából is egy pár:)"

;) szerintem is :P jól néznek ki:DD
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:50:35 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1045/1240)
szerintem sem idõsek :)) kifejezetten fiatal arcuk van. nem csak mert mindig vidámak, vigyorognak, hanem az arcuk fiatal:))
nekem mindkettõnek bejön a hangja. :P
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:48:26 10/10 Előzmény Petrapetrus
(1044/1240)
szeretem azt a kis marconánt :P
"olyan marconán jó képû vagyok !" :DDDDDDD
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:46:51 10/10 Előzmény vikipici
(1043/1240)
engem sem érdekel a Mentalista.
:S
így viszont letöltöm a Castle-t és vissza fogom nézni, amiket nem láttam :(
sokkal jobban érdekel a Castle.. :)))))))
10/10
csibe0813 2013 febr. 02. - 13:44:32 10/10 Előzmény vikipici
(1042/1240)
Bocsi, hogy közbe szólok:( én is majdnem ebben a munka körben dolgozom! csak nem kihordom, hanem osztogatok! volt délutáni mûszak is, de megszûnt, így a fizetésem pont a felére csökkent... :\ szóval, én is mást keresek!

szerintem ez nem kortól függ, hanem inkább érdeklõdéstõl... én kifejezetten imádom ezt a sorozatot, ha nem tudom megnézni a tv-ben, mert nem vagyok tv közelben vissza nézem a részeket :))
10/10
zora 2013 febr. 01. - 06:43:33 10/10
(1041/1240)
Eleinte én is azt hittem, aztán nálam sokkal fanatikusabb rajongók kiszámolták, és ha jól emlékszem, talán Marlowe, vagy valamelyik író is elejtett egy megjegyzést.
Úgy 2 éve olvastam valamelyik amerikai fórumoldalon.
Kiszámolás: ugye Kate 19 volt, mikor anyukája meghalt, aztán szó volt arról, õ hány éve gyászoja... Ilyen, és ehhez hasonló "kiszólások" segítenek.
Ja, meg hogy Castle hány éve ír, a lánya mennyi idõs volt éppen egy bizonyos könyv megjelenésekor - az egyedüli biztos pont Alexis, vagyis Molly. Mert õ VALÓBAN annyi, amennyit játszik. Tavaly õsszel volt 19.