Téma: Engedj be!

jamamura szadakó 2009 jún. 26. - 17:31:30
(27/327)
jer fel budapestre! megéri. :)
ghostgirl 2009 jún. 26. - 10:04:54
(26/327)
hát Egerben nem vetítik augusztus 6-ig...(addig van fent a mozimûsor)remélem utána igen, mert nagyon meg szeretném nézni:(
algi 2009 jún. 24. - 14:23:15 Előzmény sipka
(25/327)
Végre, valahára egy jó film. Már úgy vártam, hogy legyen valami. Ah, végre nem a robbanások, meg az ijesztgetések, hanem szépen fényképezett képek és értelmes forgatókönyv, a horrorelemek eredeti felhasználása, újranézhetõség.

Ha valaki bizonytalan lenne a film jellegét illetõen, akkor én amondó lennék, hogy szerintem a célközönség nagyban fedi a Faun labirintusának a célközönségét. Csak nehogy valaki azt mondja, hogy olyan, mert nem olyan, hanem tök más.

Se nem túl fiús, se nem túl nyálas, és amellett (vagy annak ellenére?), hogy értelmes film, még a nagyközönség számára is élvezhetõen van megcsinálva. Egyszóval tök jó.
jamamura szadakó 2009 jún. 19. - 01:09:11 Előzmény LevPista
(23/327)
16-os.

(és vajon, nem valyon. :)
sipka 2009 jún. 18. - 20:37:52
(22/327)
Azt hiszem a korhatár csak 16-os. Legalábbis a hazai plakáton ez a szám díszeleg.
LevPista 2009 jún. 18. - 20:30:17 Előzmény sipka
(21/327)
valyon 18-as???
sipka 2009 jún. 01. - 23:17:11
(20/327)
Beengedtem. S meg kell jegyeznem, nem mindennap lát ilyesmit az ember. Színtiszta felüdülés volt, hogy végre elém került egy ilyen film, amelyben nincsenek ezredjére megjátszott pillanatok és helyzetek, hanem tényleg valami újszerût és maradandót sikerült szemrevételeznem.
S hogy pont egy svéd csapatnak köszönhetem mindezt, az egészen elképesztõ :)
Az "Engedj be!" története elsõ hallásra elég bizarrnak tekinthetõ, ám második hallásra.....is :) S most nyilván nem a fizikailag 12 éves vámpír (Eli) és az azonos életkorú fiú (Oskar) közötti kapcsolatra gondolok, mint groteszk életképre. Nem, mert itt egészen más adja az esemény pikantériáját, amit nem igazán szeretnék felfedni. (Legalábbis a SPOILER szóig biztos hogy nem :)
De, hogy más vizekre evezzek: az operatõri munka valami lenyûgözõen profi!! Azok a csodálatos felvételek szinte túlzás nélkül belerajzolódnak az ember retinájába!!
SPOILER
Példaként néhány jelenet ami megragadta látóizmaimat:
1. Amikor Eli vérbeszerzõje kiesik a kórház ablakán.
2. A megharapott nõ meggyullad a napfénytõl.
3. Oskar vízbe való lenyomása, és a háttérben látható vendetta.
SPOILER VÉGE
Azért igencsak lelehet döbbenni, hogy még 2009 dacára is tudnak újat mutatni :)
Ám ami még említésre méltó (a sztori és a látványvilág mellett), hogy talán ezen mû keretein belül látható a legabszurdabb csók jelenet, amit idáig láttam!
SPOILER
Akkor most felvázolnám: Tehát egy 12 éves szõke srác smacizik egy (közvetlen) vériváson túlesõ, véres szájú 12 éves vámpírral, aki egyébként egy lánynak kinézõ fiú....volt.
Remélem nem kell ragoznom, hogy ez miért abszurd :)
SPOILER VÉGE
Akiket esetleg eltántorított a spoilerben leírtak (tudom valóban hülyén hangzik), azok ne határolódjanak el, mert ez egy átlagon felüli mozi, ami ugyan komótosan halad a végkifejletig, de igazán mûvészi és emlékezetes. Szerintem mindenki nyugodtan beengedheti XD
jamamura szadakó 2009 máj. 29. - 09:05:52
(19/327)
tényleg elég gigászi spoilereket lõdözöl el itt, szóval mindenki óvatosan olvasgasson. :)

SPOILER!!!

ráadásul újra kellene nézned a filmet (mondjuk, moziban? :), ugyanis a vámpírlány nem is lány (emiatt nekem is újra kell majd néznem), ugyanakkor érdekes a kapcsolata oskarral: részben természetesen érzelmi alapú, de azt sem szabad elfeledni, hogy hogy eli látja azt a fiún, hogy képes lenne ölni - ahhoz pedig már cak egy kis érzelmi lökés kell, hogy ne önvédelembõl, hanem mondjuk másért. szóval a kapcsolat szimbióta is, s az sem kizárt, hogy a késõbbiekben ráun oskarra, mint tette azt hakannal.

kis érzelmi happy endje ellenére elég szomorú film. de kétségkívül nagyon jó!
10/10
fulcsy 2009 máj. 29. - 01:36:56 10/10
(18/327)
ja! egyel lejjebb: S.P.O.I.L.E.R - faszom... (itt jegyezném meg, hogy aki nem hülye, az az elsõ gyanús szónál abbahagyja egy filmrõl szóló kommentár vagy elemzés vagy bármi más olvasását, ha nem akarja, hogy lelõjék neki a poent)
10/10
fulcsy 2009 máj. 29. - 01:23:52 10/10 Előzmény jamamura szadakó
(17/327)
azért az is milyen szép (nekünk), hogy az elsõ kontakt közöttük egy Rubik-kocka!

nálam az is felmerült (bár csak a filmet láttam), hogy Oszkár egy újabb társ a lány mellé, mint az, akit az apának (nagyapának) gondolunk az elején, és aki (Hakan a neve) a zsákmányokat szerzi Elinek. És hogy régen õ is egy ilyen fiatal fiú volt(mint Oszkár), aki beleszeretett Elibe. Ez persze már csak beleképzelgés, mert nem tudom az elõzményeket, hogy mikor vált vámpírrá a kiscsaj. (aki egyébként annyira szép, hogy engem is erõsen megfogott, és persze nem rossz értelemben, szerintem nagyon szép nõ lesz belõle)

a legutolsó dolog: ha jól emlékszem ez az egyetlen olyan vámpíros film (úgy értem, hogy szerepel benne, mert ez sokminden más is egyszerre), ahol teljes szívembõl a vérszívóknak drukkoltam, és boldog voltam a végén, sõt még sírtam is... ami jó az megfog. lehet, csak jó pillanatom volt megint, de nálam ez az év elsõ 10 pontos filmje, általában 9,5-ket osztogatok a nagyon faszákra is, ez most nagyon kilengette az osztályozásom.

köszi aeon-nak, hogy szólt még ezer éve, hogy ez a film VAN.
jamamura szadakó 2009 máj. 28. - 19:42:56
(16/327)
végleges magyar plakát.
jamamura szadakó 2009 máj. 08. - 10:13:35
(15/327)
bemutató: június végén. sõt, könyvben is megjelenik valamikor novemberben.
offtopic
bourne 2009 jan. 26. - 21:41:25 Előzmény Kemény Husi
(14/327)
akkor én is a sokak közé tartozom ... nekem ez volt az érzésem, mert azért Apámat nem láttam ilyen ivócimborákkal, pedig volt neki elég :)))
azért köszönöm az infot ... :)))
10/10
Kemény Husi 2009 jan. 24. - 02:07:46 10/10
(13/327)
A regénynek egyelõre nincs folytatása, ám az író tervezi, hogy egy rövid történeteket tartalmazó novelláskötetben megjelentet majd egy kb. 5-6 oldalas epilógust, amelyben megtudhatjuk, hogyan alakul a Oskar és Eli sorsa. A címe "Let the Old Dreams Die" lesz, de állítólag happy enddel végzõdne.
10/10
Kemény Husi 2009 jan. 24. - 02:06:32 10/10
(12/327)
SPOILER itt is.

Eredetileg benne lett volna a kasztrációs jelenet is egy flashback formájában (miután Eli véres arccal azt mondja Oskarnak, hogy "be me for a while", itt a regényben megcsókolják egymást, s ekkor Oskar a saját szemével látja, illetve éli át Eli emlékeit), de miután a rendezõ megtudta, hogy a jelenet leforgatásához meg kellett volna ölni egy disznót a kamera elõtt (halál komolyan így volt), úgy döntött, inkább kihagyják. Sokak szerint nem is nagyon illett volna bele a filmbe, bár tényleg egyértelmûbbé tett volna néhány dolgot.
Newcastle United 2009 jan. 23. - 23:42:28 Előzmény Bartuc
(11/327)
SPOILER

Nekem is kicsit gyanus volt a dolog. Elit jobban szemugyre kellett vennem eloszor miutan (tevesen) megallapitottam, hogy lany (bar a szineszno az:)). A melyebb hang is megteveszto volt, viszont az altalad leirtak alapjsn mar osszeallt a kep. Azert a filmben tehettek volna erre a tenyezero kicsit konkretabb utalast is.
Newcastle United 2009 jan. 23. - 23:35:03
(10/327)
Ilyet is csak a skandinavok tudnak.:) Egyedi abrazolas a legbensosegesebb viszonyokrol, a horror itt csak a koret, de nagyon jol illeszkedik az egeszhez.

A konyvnek van folytatasa?
10/10
Kemény Husi 2009 jan. 23. - 23:17:31 10/10 Előzmény bourne
(9/327)
Sokaknak ez a benyomása támadt az apáról, szerintem fõleg azért, mert az ivócimborája eléggé... furcsa megjelenésû. A rendezõ, Tomas Alfredson azt nyilatkozta ezzel kapcsolatban, hogy bár neki nem jutott eszébe, érdekes meglátásnak tartja.
Egyébként a könyvben, ami alapján a film készült, nincs szó ilyesmirõl, "egyszerû" részeges haverok csupán.
bourne 2009 jan. 19. - 17:10:16
(8/327)
szerintem is hatalmas nagy film volt ... én végig egy pózban ültem, h mikor fognak már a nagy vérengzések kezdõdni ... nem is baj, h annyira nem is voltak véresek a jelenetek, mert amikor a hid alatt elkapta a bácsit, akkor majdnem kiestem az alsónemûmbõl ... csak ajánlani tudom :))))

kérdés : azt valaki tudja-e hogy apuka meleg volt-e vagy csak nekem tûnt annak???