Téma: G. I. Jane

blatand 2013 márc. 29. - 15:36:57 Előzmény Vlado63
(109/129)
Kedves Vlado63!
Jordan O’Neil rendfokozata eredetileg is hadnagy, és ezzel az általa viselt rangjelzés tökéletes összhangban van. Ugyanis:
Az Amerikai Fegyveres Erõk (United States Armed Forces) szervezete 5 fegyvernemre, vagy szolgálati ágra (Service Branch) oszlik, amelyek a következõk:
- Hadsereg (US Army)
- Légierõ (US Air Force)
- Tengerészgyalogság (US Marine Corps)
- Haditengerészet (US Navy)
- Partiõrség (US Coast Guard)
A különbözõ fegyvernemek némileg eltérõ rendfokozati skálákat használnak, és ezek rangjelzései is eltérõek lehetnek. Ami valóban zavaró lehet, bizonyos esetekben a rangjelzések átfednek, vagyis ugyanaz a rangjelzés az egyes fegyvernemek esetében más (vagy legalábbis más megnevezésû) rendfokozatot jelöl. Itt is errõl van szó.
Az O’Neil által viselt rangjelzés (2 stráf) a Hadseregben, a Légierõnél és a Tengerészgyalogságnál valóban a századosi (captain) rangot jelzi, azonban a Haditengerészetnél, ahol O’Neil is szolgál, valamint a Partiõrségnél a hadnagyi (lieutenant) rendfokozat rangjelzése.
Az azonos rangjelzés használata nem véletlen, ugyanis az említett két rendfokozat a rendfokozati skálákon megegyezõ pozíciót foglal el (harmadik tiszti fokozat - O-3). A voltaképpen azonos rendfokozatok eltérõ megnevezésének oka a következõ: a Haditengerészet és a Partiõrség rendfokozati skáláján szintén megtalálható a captain rendfokozat, ami azonban e fegyvernemek esetében a 6. tiszti fokozat (O-6). E két fegyvernemben ugyanis az emberek hajókon szolgálnak, így itt a captain nem századost, hanem valóban a hajó kapitányát jelenti. Az egyéb fegyvernemeknél ennek a rendfokozatnak (O-6) az ezredesi (colonel) rang felel meg.
Az általa viselt rangjelzésnek megfelelõen tehát Jordan O’Neil valóban hadnagyi rangban szolgál az Egyesült Államok Haditengerészetének kötelékében.
Források:
http://www.military1.com/all-enlistment/318504-understand-ranks-and-insignia
Az egyes rendfokozatok rangjelzései megtalálhatók az egyes fegyvernemek hivatalos honlapjain is. Pl.:
http://www.army.mil
http://www.navy.mil
Az oldal keresõjébe be kell írni az „insignia” (rendfokozatok) kifejezést.
Üdvözlettel:
Blatand
Killbox 2013 márc. 29. - 15:27:55 Előzmény Vlado63
(108/129)
When a crusading chairperson of the military budget committee pressures the would be Navy secretary to begin full gender integration of the service, he offers the chance for a test case for a female trainee in the US Navy's elite SEAL/C.R.T. selection program. LT. Jordan O'Neill is given the assignment, but no one expects her to succeed in an inhumanly punishing regime that has a standard 60% dropout rate for men. However, O'Neill is determined to prove everyone wrong.

Lieutenant
LT

U.S. Navy/CoastGuard Officer Lieutenant
1/10
antimason 2013 márc. 29. - 11:25:58 1/10
(107/129)
Egy nõnek sem sikerült még a SEALS.
Vlado63 2013 márc. 10. - 19:55:16
(106/129)
Bár a film értékét nem befolyásolja, de a "hozzáértõket" zavarhatja, hogy a magyar szinkron (és itt a leírás is) hadnagyként említi Jane-t, holott a rendfokozati jelzése alapján (itt az elsõ képen is látható a vállán két "stráf"): százados. Feltételezem, hogy az eredeti angolban helyesen szerepel a rendfokozati megszólítása. (Márpedig a leutenant és a captain nem könnyen összetéveszthetõ.)
_goldie_ 2012 dec. 04. - 00:44:51
(105/129)
akkor a legszexibb a csaj mikor letúrja a haját a nullásgéppel
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m834lbwgMy1rtnu8vo1_500.jpg
ahogy Britney Spears is tette..csodálatos volt..
8/10
-greghouse- 2012 dec. 04. - 00:39:15 8/10
(104/129)
Na jó, most, hogy századszor nézem, lehet, hogy van benne feminista felülütés, de ha van is, szerintem nem ez a lényeg.
A lényeg a helytállás, bármilyen körülmények közt vagy.
És a lényeg a tartás, még akkor is, ha te nem értesz vele egyet.
És a lényeg, hogy a franc essen mindenkibe, te megállod a helyed...
..............(és most nagyon halkan mondom, akár a Palesztin Front kedvéért is.)
Megállod a helyed, mert hiszel valamiben.
Ennyi az üzenet.
8/10
-greghouse- 2012 dec. 03. - 22:58:19 8/10
(103/129)
Ki nem állhatom a feministákat, pontosabban az amerikai feministákat, akik szerint minden, de minden a nõké, tehát õk is menjenek le a bányába szenet lapátolni...menjenek.

De ez a film szerintem nem errõl szól.
Ez a film a bátorságról szól, arról, hogy igenis szembe kell szállni minden elõitélettel, és a szembeszállás legjobb módja nem az utcai tüntetés, hanem az, hogy megcsináljuk, amire képesek vagyunk.

Nem vagyok feminista, sõt. Nem szeretem a feministákat.
A nõket szeretem.
De ez a film az, amelyik megmutatja, hogy kik is tudtok ti, nõk, lenni, ha akartok. Nyilván nem csille tologató szénbányászok, biológiai oknál fogva. De harcosok, kemények, és ugyanakkor egyben szexi csajok tudtok lenni.

Demi Moore-ról sok rossz dolog terjengett. Ami a legrosszabb (szerintem is),hogy összeadta magát a Kucsera Eston gyerekkel, aki felhasználta õt ahhoz, hogy millió dolláros legyen a gázsija, aztán tovább lépett. Demi már bánja, hogy nem maradt meg Bruce mellett, jobban járt volna.

De a film másról szól. Kitartásról, keménységrõl, helytállásról. És ne feledjük a mellékszereplõket sem, akik fokozatosan elismerik ezt.

Csajok: nem kell feministának lenni ahhoz, hogy elismerjenek, és ...szeressenek is titeket.
Mi pasik, szeretjük az ilyen nõket.
Demi Moore nagyon jó volt, akárki akármit mond.
Jó film
Mumika 2012 dec. 03. - 15:54:23
(102/129)
Nagyon is tetszett ez a film. A történet elgondolkodtató, mire képesek a nõk, a férfiak világában. Azért mindenre nem. De a kivétel erõsíti a szabályt. Én is ismerek olyan nõket, akik kipofoznák a szemtelenkedõ férfiakból azt a bizonyost. Nagyon kemény nõk. Mégsem szabad a férfiakat a nõkkel összemérni. De a film ötlete nagyon jó. Olyan témát feszeget, amely sokakat érdekel. És Demi Moore nagyon jól játszott. Átérezte a szerepet. És nagyon kemény volt. Ezt szeretem benne igazán, hogy jól játszik.
Mike088 2012 szept. 01. - 16:13:26 Előzmény Hannibal Lecter
(101/129)
Mivel mind egyenlõnek születünk ezért a nõknek is helye van a seregben. Természetesen a nõ anatómiai felépítése nem összehasonlítható a férfiakéval, ebbõl kifolyólag más náluk a követelményrendszer (MH). De ne aggódj ismerek én olyan nõket, akik a sz@rt is kipofoznák néhány hõzöngõ pasasból.
offtopic
agarik 2012 júl. 26. - 22:22:42 Előzmény vénasszonyok -nyara
(100/129)
Nem. L. 120-as hsz.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 júl. 26. - 19:47:18
(99/129)
Hiányolom a válaszaidból a kereszténység ostorozását. Öregszel?
offtopic
agarik 2012 júl. 26. - 19:36:14
(98/129)
Nekem? Neked. Komolyan mondom.
agarik 2012 júl. 26. - 19:28:37
(97/129)
Már az is baj ha vki jól végzi a dolgát?

A magadfajta menjen, és tanulja ki egyetemen hogyan áldoztak kecskét sokezer éve, mert másra nem alkalmas.
agarik 2012 júl. 26. - 18:43:38
(96/129)
1) Az egyenjogúság kell, mert képzeld el ha TE nem vagy egyenjogú! Okés, legyen a nõ "anya", de akkor tõled megvonjuk a láthatási jogot, a neveléshez való jogot - csak fizesd ki ha már megcsináltad.

2) Az egész oka a munkaerõszükséglet. Mindenkinek a legjobb kell, és sz@rok bele honnan jön.
offtopic
Marcipáncica_ 2012 júl. 26. - 16:07:12
(95/129)
SPOILER

Éles bevetés volt, ahol megmentette a parancsnok ("Aragorn" :D) életét, mikor kihúzta visszavonuláskor a tûzvonalból. Kb ennyi ;)
DDLL 2012 júl. 26. - 15:19:03
(94/129)
Szasztok!

Vki leírná, hogy mi volt az után, hogy visszatért a kiképzésre o'neal? (jött a reklám és elaludtam)
köszi!
olahmiki1959 2012 júl. 25. - 04:35:53
(93/129)
Elég sokáig tetszett a film, amikor viszont elérkezett az a jelenet, hogy a csajt összeverik, katonai bakanccsal kõkeményen összerugdossák, - egy nõt! - és persze a végén összeszedi az erejét, és feltámad, na akkor bedobtam a törölközõt.
Ilyen barom nem lehet az amerikai rendezõ, akármennyire keménynek ábrázolta a Demi Moore által játszott nõt, mindennek van határa.
Egy ilyen verést - ha egyáltalán túléli valaki, - utána hetekig fekszik az intenzív osztályon, feldagadt szájjal, kék-zöld arccal, úgy, hogy csövek lógnak ki belõle, mûszerek pittyegnek a feje mellett, és csak a szemével tud integetni, ha kommunikálni akarnak vele.
Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy a rendezõ kapna egy igazi pofont, - csak egyet! - rögtön átértékelné az egészet.
Pedig a film alapötlete nem rossz, csak az ilyen gyerekes epizódok teszik hiteltelenné, és komolytalanná.
De hát egy igazi amerikai filmtõl mit várjunk? Ott mindenki f*sza gyerek, meg f*sza csaj, tehát mindenki mindent kibír.
Már ahogyan azt a rendezõ, és Móricka elképzeli...
offtopic
Sz. Péter 2012 júl. 24. - 20:35:53
(92/129)
De akkor miért írtál feltételes módban?
10/10
offtopic
950617 2012 júl. 24. - 15:26:29 10/10
(91/129)
Nem kell belõlem csinálni a hülyét, nekem anyám is volt a seregnél. Tudjuk melyik részére gondoltam.
offtopic
Sz. Péter 2012 júl. 24. - 15:22:06
(90/129)
"Ha a sereg koedukált lenne"

Melyik? Mert a U.S. ARMY az.
Sõt, a mienk is.