9/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 03. - 23:43:02 9/10 Előzmény davidska
(52/772)
Másodszor is megnéztem, két zseniális részlet, ami felett elsõre átsiklott a tekintetem:

(2. kérdésre Jamal nem tudja a választ, pedig elivleg annyit kérdeznek, h a nemzeti jelképnek számító 3 oroszlán alatt milyen szöveg található)
"Rendõr1: ...Az ötéves kislányom tudja erre a választ,te meg nem tudtad. Elég fura egy milliomos zsenitõl. Mi történt? A segítõd kiment pisilni?
Rendõr2: A felügyelõ kérdezett valamit.
Jamal: Mennyibe kerül egy panipuri a Dharisha boltban Chowpatty-ben?
Rendõr1: Tessék?
Jamal: Panipuri. Egy tál. Mennyi?
Rendõr2: 10 rúpia.
Jamal: Nem.A Diwali óta 15.
Jamal: Ki lopta el Constable Varmy biciklijét a Santa Cruz állomásnál múlt csütörtökön? Tudod ki volt az? Juhu-ban ezt mindenki tudja. Még az ötévesek is..."

vagy, amin a legnagyobbat röhögtem (ha nem nézed meg nem fogod érteni):
"Akkor lásd az igazi Amerikát, fiam."

Különben elképesztõ, h egy alapvetõen szórakoztató célzattal készült film milyen frappánsan képes szólni arról, h a kultúra és a mûveltség mennyire nem egyetemes fogalmak. Különben, ha jobban belegondolok, akkor a Slumdogot úgy is fel lehet fogni, mint egy ironikus történetet a tudásról. A Taj Mahalnál forgatott jelenetek, szerintem, egyértelmûen a film talán legjobb képsorai. Boyle-ék humoruknál voltak. :-)
10/10
davidska 2009 febr. 03. - 14:59:52 10/10
(51/772)
szerintem ez egy nagyszerû alkotás. Kimondhatatlanul szép képekkel és hangulattal. Szerintem a film célja fõként India bemutatása volt, ami nagyon jól sikerült. Valóban kiszámítható volt a film kicsit, de szerintem így volt rendben, nem kell minden filmben giga-mega-csavarnak és -csattanónak lennie.
Az tény hogy 20 milláért szerintem is nevetséges volt az utolsó kérdés(egyébként gondoltam hogy valami ilyesmi lesz), de korábban valaki nagyon jól megfogalmazta, hogy a "legyen ön is milliomos" játék csak eszköze volt a filmnek.
10/10
arobesz 2009 febr. 03. - 09:44:58
(50/772)
Aki erre a filmre azt mondja, hogy szar, annak egészen egyszerûen nincsenek rendben az értékrendjei... fantasztikus film, tele emberi sorsokkal, drámai, lenyûgözõ, sokkoló.

Jól tudom, hogy megtörtént ez a film?
10/10
marky 2009 febr. 02. - 23:03:10 10/10
(49/772)
WOW!10-es!
Párszor meg fogom nézni még! Velõig ható tanulmányút volt ez a film INDIA legmélyebb csakráiba.
Eszméletlen jó a forgatókönyv, zsenialitás határán mozgó képek, rabul ejtõ filmzene.
A szereplõk fantasztikusan jók, õrület lehetett a casting, Danny Boyle elõtt letszem a lantot, akárcsak a Trainspottingnál is tettem.
Minden rendben van ebben a filmben, meghökkentõen jól sikerült egybegyûrni a drámát a néhol már szélsõségesen retro gegekkel. Az operatõri munka egy orgia a szemnek, a színek fantasztikusan passzolnak a szituációkhoz, történésekhez, a kameraállások nagy pluszt adnak a filmnek. A fõszereplõ lány pedig ájulat gyönyörû.
8/10
Gyuri04 2009 febr. 02. - 15:30:16 8/10
(48/772)
Jó film,pedig nem szeretem az ilyeneket,de még engem is lekötött.Mondjuk nem értem miért írják hogy krimi..
szucsi77 2009 febr. 01. - 15:05:54
(47/772)
Nagyon jó film. Egyedi, pörgõs, drámai és fõleg hogy megmutatja mennyire örüljünk annak ahol élünk. 10/10
10/10
domoca 2009 febr. 01. - 12:59:15 10/10
(46/772)
Sziasztiok, a film zseniális, kedvenc filmje lett a családnak. Sztárok és trükkök nélkül. 10/10
8/10
Nita:) 2009 febr. 01. - 10:49:31 8/10
(45/772)
Én is imádom a filmet,magával ragadó,kedves és nagyon izgalmas.
A tánci-tánci a végén... hát...
Nem is tudom mihez lehetne hasonlítani...
Talán olyan egy kicsit mintha a Shindler listája végén leadnák a bakikat...
10/10
renicsa 2009 febr. 01. - 10:05:57 10/10
(44/772)
Annyira jó film!!!Rengeteg egyedi ötlet van benne, végre olyan történik 1 filmben, amit nem lehet elõre megmondani, nem sablonos. A végén a tánc teljesen kiszakított az egészbõl...nem kellett volna ezzel a végét elrontani. De ettõl még mindenkinek csak ajánlani tudom és nem fogok csodálkozni ha megkap pár Oscar bácsit:)
evercsy 2009 jan. 31. - 01:16:59
(43/772)
nekem tetszett. igaz, van benne néhány szokványos monumentum, de az összehatás remek volt.
3/10
offtopic
bourne 2009 jan. 30. - 22:02:46 3/10
(42/772)
errõl már akkor meg voltam gyõzõdve ... azért is hagytam el olyan lóhalálában a termet ... volt elég megpróbáltatás a film alatt, még egyet nem viselt volna el a gyönge idegrendszerem :))))
Newcastle United 2009 jan. 30. - 21:59:05
(41/772)
Hat nem sokat veszitettel a tanc kihagyasa miatt... az autogrammos jelenet azert tenyleg jo volt.:)
3/10
bourne 2009 jan. 30. - 21:54:08 3/10
(40/772)
örvendek akkor, h nem csak én voltam az, aki ezen a kérdésen nevetett ... :))) én a végét már nem nagyon láttam ... addig birtam amig elkezdték a tánci-máncit ... majd még a maradék kukoricát is eldobtam, úgy menekültem :))))

ez azonban nem ment meg minket attól, h az Oscaron is nagy eséllyel elvigyen mindent ...

de a kakis autogrammos jelenet azért nagyon el lett találva :)))
Newcastle United 2009 jan. 30. - 21:44:03 Előzmény bourne
(39/772)
Itt Angliaban rohoges volt a reakcio, hogy milyen hulyek az indiaiak, hogy ez a jatek utolso kerdese.:)
A film nem nagyon tetszett. Fiu a semmibol, minden jo ha a vege jo, stb. A zaro tanc meg kifejezetten idiota volt, csak a bugyuta bollywoodi filmekben latni ilyet.
Attrax 2009 jan. 30. - 19:31:04
(38/772)
Én sem állhatom szó nélkül,mert egy biztos:Figyelemre méltó alkotás.És ami megdöbbentõ az, ahogy fényképezve van!Remek operatõri munka.Az életszagú történet az "Utca királyai"-ra emlékeztet ami szintén egy gyöngyszem a maga nemében.
A kezdeti kb.1/3-ig tartó komolyságot eléggé elviccelték a végére és túl mély gondolatokat adtak a gyerekek szájába de elfogadható.A "tudok olvasni"jó poén volt.Összességében nálam 10/9
Vityaboy 2009 jan. 30. - 11:43:59 Előzmény janka:)
(37/772)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz!

A film rendben van. Szerintem a készítõk célja nem a "katarzis" elérése volt, hanem a szórakoztatás.
Mivel Indiában játszódik, elkerülhetetlen, hogy egy csipetnyi Indiát is bemutasson a nézõnek.
A táncos jelenettel a végén sincs semmi gond (nem értem miért akadnak ki ezen annyian). Nem a film része, szerintem csak egyfajta tisztelgés a régi zenés-táncos hindi filmek elõtt.

Összességénem rendben van a film.
Inkább egy ilyen, egyedi alkotás nyerjen díjakat, mint egy újabb, Hollywoodi "sztárokat" felvonultató, gigaköltségvetésbõl készült produkció...
10/10
janka:) 2009 jan. 28. - 01:12:04 10/10
(36/772)
Szerintem ez a film úgy jó ahogy van, nálam 10es:)
shoc 2009 jan. 27. - 18:14:28
(35/772)
érdekes. nem volt rossz film, de annyira nem volt jó... annakidején értettem hogy az amelia csodálatos élete miért tarolt akkorát - francia film létére... ez a film is jó, de eléggé "szokványos" a sztori. jó ötlet a "legyen ön is milliomos"-téma meglovagolása, de azt is el tudom fogadni ha a zone europa tv adón látom a filmet hétfõn este 9-kor. lehetett volna kicsit nagyobb a katarzis... valahogy nem volt mélyenszántó, pedig ott volt benne a lehetõség... a végén pedig a táncikálás számomra nagyon fura volt. vidám meg jópofa, de nem egy olyan film amit 1001 dijra jelölnék.

Nagyon szépek a felvételek, tök jól van megfotózva. egész jó a sztori, szimpi a fõszereplõ srác.

Nagyon aranyosak a fõszereplõk... ez volt az elsõ filmjük... jó érzés lehet egyik napról a másikra becsöppenni hollywoodba. látszik a hogy a gálákon hogy megvannak illetõdve... tök aranyosak. gratulálok nekik...

félreértés ne essék: örülök hogy nem egy amerikai mozi a sláger, de szerintem a szabadság útjai sokkal fajinabb mozi volt - és ezt ugy mondom hogy nem szeretem a dicaprio-t és a mendest sem annyira.
3/10
bourne 2009 jan. 27. - 00:04:23 3/10
(34/772)
hát ebben az évben is kellett választani egy filmet, ami a "semmibõl" jött és mindent vitt ...
azért csodálkozom, h annyi GG-t nyert ... nem mondom, jó poénok vannak a filmben, de azért annyira nem fantasztikus ...

jó poén pl amikor a kisgyerek megszerzi az autogramot ... de a csajszis szál ... hát az gázos ... szerintem totál erõltetett ... ha kihagyják belõle és megmarad a két testvér párharca, akkor sokkal érdekesebb lett volna ... de hát ugye kell a lamúr, mert attól esik mindenki össze meg hanyatt ...

és azért bárki bármit mond, az elsõ pár jelenet után lehetett tudni h mi lesz a végsõ kérdés ... a legjobb az egészben az, h én itt Canada ban néztem meg ... népes társasággal ... viszont az én pofámról sült le a bõr, amikor kiderült h a 8 emberbõl senki nem tudta a választ ...
9/10
Zempy 2009 jan. 26. - 23:36:39 9/10
(33/772)
Jó hír: elõreugrott a hazai premier, "már" február 19-tól látható!