Téma: Godzilla

bobek 2012 máj. 01. - 21:00:15
(120/180)
gondoltam kivételesen megnézem ezt a filmet a retek klubon, 20.35-re van kiírva, valós kezdés 20.56-kor addig reklám meg ajánlók orrba-szájba..nem tartozna ez mondjuk a médiahatóságra, vagy ez már bevett gyakorlat ezeknél?
10/10
gabor96 2012 máj. 01. - 20:41:50 10/10
(119/180)
ezsolty!
Igazad van teljesen, az amcsi utálat nagyon erõs Magyarországon, de lehet csak azért, mert ha erõlködnénk sem tudnánk õket utol érni a filmek területén :D Máshol nincsen nagyon ilyen utálat nemzetek és nemzetek között én sem értem miért ilyen Magyarország.
Egyébként meg, ha Japánban készül el lehet, hogy nem lett volna utálat, de híres se lett volna és annyi pénzt se keresett volna amennyit. Egyszóval még jó ideig biztos ezt a mûvészeti ágat az amcsik és az angolok fogják uralni!
10/10-es film, igazi kultusz és szerintem ez alapmûnek számít! Aki nem látta, annak egyszer kötelezõ :)
Rolca 2012 máj. 01. - 16:22:20 Előzmény Esperanza Nunez-Fuertes
(118/180)
Matthew Broderick a 80-as években kezdte te f@sz.
3/10
Vrahno 2012 máj. 01. - 14:20:39 3/10 Előzmény ezsolty
(117/180)
Van igazság abban, amit írsz, de szerintem az óriásszörnyes filmek rajongóinak nem kimondottan azzal volt bajuk, hogy a film USA-béli volt, hanem hogy mennyire elrugaszkodott a feldolgozni szánt alapmûtõl. Ha megnézed az eredeti elgondolásokat, azok egy sokkal "Godzilla-hûbb" filmet ígértek, ami a japánt veszi alapjául, de kicsiszolgatja a hibáit, a szörnyet élethûbbre és tálalhatóbbá alakítja, megõrizve a "szellemét".

Képzeld el a csalódottságát egy teljes generációnak, ami a Godzilla filmeken nõtt föl, ígéretekkel halmozták el õket a film kapcsán, aztán amikor leültek a moziba, ezt kapták. Ha nem vetik el az eredeti terveket, akkor szerintem nem érdekelt volna senkit, hogy milyen nemzet termékérõl van szó.


Persze ez csak a rajongók részérõl van így. A többi embert, akinek nem tetszett a film, inkább az Emmerich-re jellemzõ giccses klisék húzták föl.
3/10
Vrahno 2012 máj. 01. - 14:11:13 3/10 Előzmény MADÁR8
(116/180)
"annyira hülyék vagytok, (Tisztelet a kivételnek) hogy egyesek úgy nézik a filmet, hogy megdumálja magával, hogy: "hát ennek nem így kellett volna történnie", "most ezt kellett volna csinálnod"...és ehez hasonlók. Néztétek egyáltalán a filmet??? (Godzit)
Sokan említették az avatárt, há én nem láttam de nemis vagyok nagyon kíváncsi rá. Haverjaim meséltek róla, és a ti felfogásotokkal élve: EZ HÜLYESÉG"

Nem. Nem azt nézzük, hogy az alapötlet hülyeség-e, hanem azt, hogy a kivitelezés milyen. Azért elvárható az, hogy ha a filmbéli eseményekben legyen valamiféle logika, ami nem ránt ki a filmbõl magából. Az olyan dolgok, hogy a szörny mérete jelenetenként változik, egy helikoptert simán összezúz a szájával, de egy kocsit már nem tud, pillanatok alatt eltûnik a radar elõl, hogy egy függõhíd állva marad, miután elszakadnak a vezetékei... ezek kiragadnak az élménybõl.


"Az amcsi elverné a japánt. :D"

Harcoltak már. Az amerikai verzió egy ütéstõl elrepült.

A vaskos combok pedig, hiszed vagy sem, éppen hogy élethûbbek lettek volna. Az itteni szörny vézna alkata képtelenséggé tenné, hogy egyáltalán fel tudjon állni, házakon való átfutásról nem is beszélve.
ezsolty 2012 ápr. 28. - 15:04:42
(115/180)
"...ami abban az idõben még egyáltalán NEM számított sablonosnak" - ez a mondat így akart kinézni :)
ezsolty 2012 ápr. 28. - 15:00:39
(114/180)
Szerintem azért kapja a millió fikázást, mert megint elõjön az a sablon, hogy "a csúnya nagy gonosz ellenség rátámad az amcsikra, de õk tökösen és egoista módon legyõzik" (ezt rengeteg fórumon hallottam már, hasonló megfogalmazással, de nem értek vele egyet, majd ha az olaszok/németek/franciák tudnak ekkora kaliberû filmet csinálni, akkor Rómában/Berlinben/Párizsban játszódik, ennyi...), ráadásul nem is eredeti, mivel a japánok találták ki :). Bár az "egoista" szó sem teljesen igaz, hiszen Roland Emmerich német, a filmben pedig franciák is szerepet kapnak, akár pozitív akár negatív értelemben :D Viszont én is örülnék már, ha nem minden ilyen film az USA-ra központosítana (pl. Emmerich többi filmje: Függetlenség napja, 2012, Holnapután, vagy más rendezõktõl Armageddon, Világok harca, King Kong. Igaz, utóbbinak az eredeti változata 1933-ban készült, ami abban az idõben még egyáltalán számított sablonosnak), ennek ellenére én szeretem az elõbb felsorolt filmek mindegyikét. Lefogadom, hogyha japán stábbal, tokiói helyszínnel, ugyanilyen effektekkel készül el 1998-ban a Godzilla, akkor nem kapna ennyi fikázást, mert nem az Amerika utálat (ez talán kicsit erõs, de sok helyen így veszem észre) beszélne egyes emberekbõl.

Számomra tökmindegy hogy New York, vagy Tokió, ha jó a film nem az fog érdekelni, hogy melyik nemzet csinálta meg. Azt nem mondom, hogy a filmtörténet gyöngyszeme, de szerintem már túlzottan alulértékelik... imdb-n 5.0 pfff... (amcsiktól csak 4.7-et kapott :D, ami ellent mond a fentebb említett "amerikás" dolognak, viszont a magyar fórumokban mégis gyakori ez az indok, hogy csak azért nem szeretik, mert "hatásvadász amcsi mocsok").

Én bírom Godzit! :)
10/10
DarkGirl 2012 ápr. 27. - 19:48:17 10/10
(113/180)
Egyik kedvenc filmem. :) 10/10
10/10
MADÁR8 2012 ápr. 25. - 17:16:37 10/10
(112/180)
Elolvastam az összes hozzászólást, és eléggé lehangolt. Szerintem sok ember nem tudja mit jelent az szó hogy FILM.
Én ha leülök megnézni egy filmet, akkor LESZAROM hogy nem elég kidolgozott a karakter, meg nem elég jó a történet. Legyen tele lövöldözésse-robbanásokkal, rohadt jól megcsinált jelenetekkel, és számomra részben kész egy jó film. Csak megjegyezném, hogy a RAMBO mind a 4 részében összesen nem lõttek ennyit, bár az nézõpont kérdése hogy ott 1 (KIRÁLY) ember, itt meg egy hadsereg van.
Sok filmnek elolvastam a hozzászólásait, és már boccs, de annyira hülyék vagytok, (Tisztelet a kivételnek) hogy egyesek úgy nézik a filmet, hogy megdumálja magával, hogy: "hát ennek nem így kellett volna történnie", "most ezt kellett volna csinálnod"...és ehez hasonlók. Néztétek egyáltalán a filmet??? (Godzit)
Sokan említették az avatárt, há én nem láttam de nemis vagyok nagyon kíváncsi rá. Haverjaim meséltek róla, és a ti felfogásotokkal élve: EZ HÜLYESÉG, 3 méteres kék etiópok...(nem tom mit csinálnak benne) A másik film amit mondanék az a TRANSFORMERS. Ne értsetek félre, láttam mind a 3 részt és NAGYON TETSZETT, csak hát néhol van olyan jelenet, hogy valami bazinagy dolog zuhan az égbõl (pl épületdarab) a felszíne tele van kis terjedelmû robbanásokkal, a törmelék miatt azt se tudom hogy mi az ami zuhan, DE ezt mégis imádjuk, mármint a filmet, pedig néhol azt se tudjuk mivan mert olyan gyorsan történnek dolgok. Ezt úgy értem hogy pl, 15 másodperc egy bunyó. Na, szóval néhol nem látjuk hogy mi az, és azt mondjuk király, a Godziban meg teljesen tiszta hogy mi micsoda, és azt mondjuk szar. :((((

Sokan fikázzák hogy Godzilla hogy néz ki. Hát szerintem baromi jól. Dögös, sportos kigyûrt állat, míg a japán verzióban egy...nem is tudom minõsíteni. Bár ha kisebb lett volna a combja akkor talán kinéz valahogy, de akkorsem úgy mint az amcsi. Régen néztem Godzilla vs King Kong videókat youtube-on, bár én az amcsi godzit akartam, a japán volt benne. Akkor láttam elõsször a japán verziót, és csak annyit mondtam: ez mi a fasz? mekkora combja van ennek.
Az amcsi elverné a japánt. :D

Ja és hogy rajzfilm folytatása lett. Régen néztem, ma már csak akkor ha éppen odakapcsolok, és csak annyit nem értek benne hogy mivel a film folytatása, úgye Godzi barátunk atomkísérlet miatt fejlõdött ki, és õ volt az elsõ szörny a világon, akkor a rajzfilmben meg mért van hirtelen tele az egész világ???? De mindegy, nézhetõ :DDDDD Király film!
10/10
kvivi100 2012 ápr. 04. - 18:18:13 10/10 Előzmény Vrahno
(111/180)
Köszönöm a válaszodat :D
3/10
Vrahno 2012 febr. 28. - 19:13:33 3/10 Előzmény kvivi100
(110/180)
Igazából nem második rész lesz, hanem egy teljesen új film, ami egy nagyon másfajta hangulatra törekszik majd, mint ez. Egyelõre még az év sem tisztázott, hogy mikor adják ki. Néhol például '14-et írnak.
10/10
kvivi100 2012 febr. 12. - 20:49:55 10/10 Előzmény M.Zs.F
(109/180)
Én egy 12 éves gyerek vagyok, aki nagyon szereti a Godzilla nevezetû filmet.Nekem nagyon tetszik.Igaz én még nem láttam az igazit,de szerintem az is jó lehet.Nagyon szeretem. Ha tehetném minden nap megnézném,ha nem kéne tanulnom.Úgy tudom 2012-ben adják ki a második részét.Nem tudja valaki megmondani hogy mikor?
7/10
M.Zs.F 2012 jan. 11. - 21:01:20 7/10
(108/180)
Nálam a mai napig visszatérõ film, amit évente-kétévente megnézek, mert látványos, izgalmas, kikapcsol. Egy ilyen típusú filmnek azt hiszem errõl kell szólnia, és nem a színészi játékról feltétlen. Nyilván az is dob a latba, de annyira azért nem szörnyû egyikük sem. Összességében jó kis film.

10/7
3/10
Vrahno 2011 aug. 09. - 21:05:17 3/10
(107/180)
Abban egyetértek, hogy a korai Godzilla külsõk közt volt eszméletlenül béna. Illetve a legtöbbjük az volt.

De abban nem, hogy az elvárások annyit változtak volna. Mint azt az e filmben szereplõ szörny népszerûtlensége bizonyítja, igenis volt igény egy, az eredetihez jobban hasonlító áttervezésre. Winston stúdiója ezt nyújtotta volna: élethû vonásokat adtak volna egy amúgy elég bizarr külsejû figurának, de megtartották a lényegét, felismerhetõ maradt. Tehát a nézõk nem egy merõben új szörnyet, csak egy új Godzillát akartak, amit nem kaptak meg.

Összehasonlításképpen ott van mondjuk Batman, aki szintén egy jelentõs popkulturális alak. Lehet, hogy a tûfülei meg a cikcakkos köpönyege ostobán fest, de ezek a karakter küllemének részei, amiket nem illik csak úgy kidobni.

Persze nekem személyesen ez a "Zilla" is tetszik, csak nem Godzilla neve alatt. Külön szörnyként jobban mûködik. Fõleg mivel még csak nem is rendelkezik az eredeti képességeivel (már ha eltekintünk a rajzfilmsorozattól).
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 19:56:06 8/10 Előzmény Mermaid.
(106/180)
A JurASSic Park? :)
9/10
Esperanza Nunez-Fuertes 2011 aug. 09. - 19:41:42 9/10
(105/180)
Úgy gondolom, ahhoz képes, hogy ez egy 98'-as film, megállta a helyét a korabeli "szörnyes" filmek között. A régi Godzilla tervek.....hát nem is tudom. Az 50'es 60'as években még simán emészthetõ volt a közönség számára a gaygi gumidinó forma, de figyelembe véve, azt, hogy az elvárások mennyiben változtak ez alatt a csaknem 50 év alatt....jól tették, hogy egy merõben új külsõvel álltak elõ. Ha megerõltetem magamat, még el is tudom képzelni, hogy egy mutáns iguana garázdálkodik New Yorkban.:)
Viszont a szereplõk......tényleg nem fõnyeremények, sõt mi több idegesítõek. Egyedül, a színészkedésben még kezdõ, Matthew Broderick az, aki képes nyújtani is valamit a filmvásznon, nem úgy mint például a kis szõke barátnõje, vagy a francia ügynök. Neki elnézzük, mert kezdõ és tapasztalatlan volt, nem úgy, mit Jean Reno.
3/10
Vrahno 2011 aug. 09. - 19:23:30 3/10
(104/180)
Nem az volt a baj, hogy a film nem hajazott hangulatban és kivitelezésben az eredeti filmekre, hanem hogy maga a szörny volt totál más. Gyakorlatilag egy teljesen független szörnyfilmet készítettek, aztán ráaggatták a Godzilla nevet. És az összes korai tervet a kukába dobták, az eredeti, Stan Winston-tervezte Godzilla kinézettõl kezdve a második szörnyig, akivel eredetileg Godzilla harcolt volna.

A rajongók részérõl ez volt a probléma. A kritikusok részérõl meg a szokásos Emmerich-féle klisék, irritáló szereplõk, logikai és folytonossági hibák tömkelege.
Mermaid. 2011 aug. 08. - 15:20:51
(103/180)
Inkább a Jurassic Park :)
8/10
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 08. - 15:19:09 8/10
(102/180)
Egyetértek.
MJ199720 2011 ápr. 25. - 20:29:34
(101/180)
Jó film, Jean Renonak Oscart kellett volna kapnia. 10/8