Téma: Halhatatlanok

szevia 2009 jún. 16. - 09:37:22
(30/110)
Gyönyörû képek! Szerintem ez nem sci-fi pláne nem akciófilm (ezt utálom is egyébként, hogy a sci-fik szinte mind tképp akciófilmek sci-fi díszletben)
szóval ez a film csak használja ezeket a paneleket, de valójában a képek beszélnek. Õszintén szólva a "történetet" nem is egészen értettem, de nem zavart. (pl. mi lesz ezzel a kis újszülött csodalénnyel, s mi célból született..? ó, csak nem..??! leírni sem merem, ami most eszembejutott.)
feketevipera 2009 jún. 15. - 21:39:37
(29/110)
Azt hiszem, inkább megmaradok a "hagyományos" sci-fiknél, számomra ez már egy picit sok volt. Maga a film élvezhetõre sikeredett, csak a képi világa volt egy kicsit túlzsúfolt nekem. Ráadásul helyenként némileg idegesített az élõ és a rajzolt szereplõk vegyítése, és úgy éreztem, mintha a sztori idõnként el akarna veszni a túlzott részletezésben.
10/10
illyesarpad 2009 jún. 14. - 20:34:10 10/10
(28/110)
Eleinte engem sem fogott meg es en is unalmasnak talaltam de a vegere kikerekedett a tortenet es egy 10/10-es film lett! Latvanyos es nagyon egyedi! Nagyon tetszett!
qvik 2009 jún. 14. - 12:41:17
(27/110)
Wow!
Ezt magam sem tudtam volna pontosabban megfogalmazni.
Bár én csak "véletlenül tévedtem oda", és nem is az elejétõl láttam, a képernyõ elé ragasztott. Végre egy olyan fantasztikus film, ami nem az olcsó "puff-csimbum, fölrobbantalak, és igazam van, persze közben a Világot is megmentem" darabáru jelleget ölti az elsõ fél óra után.
Egy korábbi hozzászóláshoz: Ha egy film attól lenne jó, hogy kasszasiker, akkor valószínûleg rambó235/b-t néztem volna "Az ötödik pecsét" helyett.
10/10
offtopic
Xixi 2009 jún. 14. - 11:21:05 10/10
(26/110)
szvsz ez pont úgy szokott lenni, h ami top box office azért 100ft-ot fizetnék ki, nem hogy 1300-at :) :) :)
pl. http://www.imdb.com/boxoffice/alltimegross?region=world-wide
10/10
szingh 2009 jún. 14. - 10:47:42 10/10
(25/110)
Gyönyörû mese! A gyönyörûségtõl borzongva élveztem végig minden pillanatát. Ugye, hogy lehet igazi filmet csinálni! Ezt újra látni kell! Összehasnlításokra mindenképpen okot ad (Szárnyas fejvadász, Ötödik elem stb.), hiszen ez is egy apokaliptikus látomás. A mitológiai szál beleszövése a lehetséges jövõ szürreális víziójának kelméjébe, nem elõször alkalmazott eszköz, mely mester kezében elcsépelt ponyvából iskolapéldává nemesedik. Látványvilága, jól sikerült animációja olyan álomba rántja az erre fogékony nézõt, mely csupán Hieronymus Bosch képeivel vethetõ össze. Sajnálom azokat, akik a gyermekszoba hiánya, vagy az óceánon túli filmszörnyek hatására nyomorékká válva, elbutulva nem képesek belépni ebbe a csodavilágba.
10/10
7szünyü 2009 jún. 14. - 01:02:49 10/10
(24/110)
Óh, teremtõm (tervezõm)!
Már kezdtem beletörõdni, hogy sosem látok többé igazi scifit (bár az ázsiai filmiparban még bízom). Enki Bilal visszahozott valamennyit a hitembõl, hogy vannak még olyan (filmes) emberek, akik képesek normális (nem lézer-dirr-durr/thriller/zombi/véruszkár/mutáns/stb) *fantasztikus* filmet csinálni. Közben ezzel már azt hiszem azt is elárultam, kiknek *nem való* ez a film.
Ha már felmerült a Blade Runner (és remélem a rendezõi változat): össze lehet vele hasonlítani, de nem érdemes. Ez más film, teljesen más eszközökkel. (Mellesleg miért kéne egy filmnek pont a Blade Runner hangulatát visszaadni??? Arra ott a Blade Runner ;)
Azon lehetne vitatkozni, hogy ez most "klasszikus" scifi, vagy sem. Amennyire meg tudtam állapítani, keveredtek a stílusok a filmben: némi 'klasszikus' ('50-60-70-es évek), némi 'újhullám' ('70-80-as évek, aka 'belsõ ûr'), egy adag fantasy és egy adag cyberpunk (nyomokban steampunk :) Olyan lett, mint egy elbûvölõ, markáns koktél, sokféle íz együtthatásával. Bámulatos. Mivel Enki Bilal képregényekben utazik, ezért nem meglepõ, hogy a film látványvilága erõsen 'képregényesre' sikerült. (Azt hiszem, alapos kutatásnak nézek elébe Bilal mester képregényeit illetõen :)
Nem szaporítom tovább a szót, abszolút 10/10.
10/10
bandi911 2009 jún. 14. - 00:32:16 10/10
(23/110)
Hello mindenki!
Én most regisztráltam itt magam csak azért hogy hozzászólhassak.Most láttam elõször a filmet,de tetszett.Láttam jó véleményeket és rosszakat is én a jókkal értek egyet!
bourne 2009 jún. 13. - 23:28:32 Előzmény pg6830
(22/110)
hát én már láttam, de azt kell mondjam, h semminek nem hozza vissza a hangulatát ... fõleg nem a Blade Runnernek nem ... szerintem kár veszõdni vele ... az alapötlet nem rossz, de összességében az egész teljesen unalmas ... kár érte ...
jolimadár 2009 jún. 13. - 22:45:06
(21/110)
Hiába a látvány, ha nincs mögötte tartalom.
Mindig irigyeltem azt, aki a semmirõl ilyen sokat tud írni. Ennyi ökörséget összehozni hogy lehet?
A felsorolt egyéb sci-fi-k természetesen tökéletes alapmûvek, de nem is lehet a tartalmukat ilyen kivehetetlenül leírni.
pg6830 2009 jún. 13. - 19:49:52 Előzmény dracung
(20/110)
Ha a Star Wars I. (IV.) és III. része, a 2001 Ûrodüsszeia vagy a Nyolcadik utas a Halál sem tetszett, akkor valóban nem a Te mûfajod...
Egyébként lehet, hogy csak a film volt rossz!
;)
pg6830 2009 jún. 13. - 19:45:38 Előzmény sazoo
(19/110)
"tényleg kötelezõ darab Sci-Fi kedvelõknek."
Ha visszahozza Blade Runner (Szárnyas fejvadász) hangulatát, akkor kár is többet beszélni róla...
Akkor tényleg kötelezõ...
(És lehet, hogy ma megnézem)
pg6830 2009 jún. 13. - 19:39:22 Előzmény dracung
(18/110)
Ha a Star Wars I. (IV.) és III. része, a 2001 Ûrodüsszeia vagy a Nyolcadik utas a Halál sem tetszett, akkor valóban nem a Te mûfajod...
Egyébként lehet, hogy csak a film volt rossz!
;)
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 13. - 17:09:58
(17/110)
arra emlékszem a nikopolos szövegek nagyon jók voltak :)
Csak öreg hiba, hogy az ellenállókat nem használták fel ! Idegesítõ!
meg az egész inkább a szerelmi háromszögre meg a nagy miszticizmusra van kihegyezve
1/10
dracung 2009 máj. 30. - 12:57:59 1/10
(16/110)
ezután a film után rájöttem, hogy ez nagyon nem az én mûfajom. végigszenvedtem ezt a másfél órát, folyton azt nézegettem, mikor lesz már vége, de nem akartam abbahagyni a film közepén, mert úgy nem is lehet véleményt mondani ,ha nem nézi végi az ember. de sajnos nem tudok pozitívumot írni. engem zavart az animáció és a valóság keverése (nem Horusra gondolok, hanem az animációs "emberekre"). nem volt egész a történet, ide-oda kapkodtam a fejem, és sok dolog tisztázatlan maradt a számomra, amikre a film nem adott magyarázatot. szóval nekem nem tetszett, de ez csak egy vélemény, a többségnek tetszik, bár szerintem az értékelés túl magas pontszámot ad, én sajna csak egyest bírtam adni. tudom, hogy saját hiba, egyszerûen a sci-fi nem az én világom, és ez most be is bizonyosodott.
4/10
gjoe 2009 máj. 17. - 19:11:01 4/10
(15/110)
Lehet volna jó film ebbõl a sztoriból, de a végeredmény nagyon lélektelen volt.
Izgalom nulla, egyszerûen nincs miért végignézni a filmet. Mintha nem is egy film lett volna, hanem egymás után rakott jelenetek sora csupán. Nem állt össze egy egésszé amit az ember izgalommal nézzen, vagy egyszerûen érdekeljen. Sajnálom az idõt amit a megnézésével töltöttem.
4/10
Belmont 2009 ápr. 14. - 11:25:39
(14/110)
Hehe. Általában azok a legjobb filmek, amiket nagyon leszólnak ÉS nagyon dicsérnek a hozzászólók.

Most sincs másként. Nekem bejött a film.

Aki meg az ókori+jövõbeli egyveleg miatt aggódik, nézze meg pl. az Outlandert: ott is sci-fi és fantasy elemek keverednek, de egészében véve egy remek film. Pedig az alaptörténete aligha egyedi. (A vikingek korába zuhan le egy idegen ûrhajós, magával hozva egy vérszomjas idegen lényt is.)

Végül meg lehet nézni a Doomsdayt is elrettentõ példának: az is ilyen sci-fi + fantasy akart lenni (persze némi horrorral fûszerezve), de semmi több nem lett, mint egy újabb egyszer nézhetõs akciófilm... Mintha nem igazán tudta volna az író és a rendezõ, hogy hová is nyúljon. (Pont mint az angol konyha: zutty mindent egybe, oszt' maj' lesz belõle valami.)
leopard26 2009 jan. 18. - 12:25:24 Előzmény sazoo
(13/110)
Teljesen egyetértek veled!
10/10
sazoo 2008 dec. 04. - 22:16:09 10/10 Előzmény IntiR
(12/110)
Nem értek egyet, pont attól jó a film hogy behozza az ókori civilizációt. Finoman szólva egyáltalán nem értetted meg mi a mondandója a mûnek és persze nem tetszett neked. Nem pocsék, sõt egyetértek az ízlésesebb hozzászólókkal, tényleg kötelezõ darab Sci-Fi kedvelõknek.
A sztori jó, fõleg ha figyelitek a szereplõk érzelmi változásait és a politikai szálat is megértitek. Látványos akciójelenetnek azért azt merném nevezni, amikor a taxival menekülnek a kádból támadó elõl. :-) Persze ebbõl is látszik hogy olyan filmrõl mondasz véleményt amit fel sem fogtál.
Az utolsó két mondatod pedig minõsíti a stílusod és az neked való filmeket is. :-)

sazoo
ghiggia 2008 nov. 20. - 17:37:24
(11/110)
most ebben a filmben színészek, meg animációs emberkarakterek is vannak?? mégis mi ez?