Téma: Hannibal

Juccmokk 2007 jún. 03. - 23:32:25
(95/295)
A Hannibalt olvastam, az ébredésrõl beszéltem. Azaz, amit nem olvastam még. :)
Arden 2007 jún. 03. - 23:21:30
(94/295)
Megnéztem még1x a risingot - merem remélni, hogy 1000xjobb a könyv, mint a film, különben csalódni leszek kénytelen bálványozott Harrisemben, és azt nehezen élné túl énem infantilis fele...:) A Hannibal jó könyv - ha letudtad a dolgaid, akkor feltétlen olvasd el.;)
Arden 2007 jún. 03. - 23:18:21
(93/295)
Ne vedd sértésnek, de ez passzívon nem olyan nagy teljesítmény...
Sammie 2007 jún. 03. - 22:56:54
(92/295)
Hát ez vicces.. Én pont passzív féléven vagyok pont most a vizsgaidõszakban olvastam el az ébredést :P ...
Juccmokk 2007 jún. 03. - 20:45:48 Előzmény Arden
(91/295)
Jah, a könyv nekem is kéne, az eddigi sztoriknál ugye mindig kidolgozottabb volt az iromány.
Amúgy õrület ez a vizsgaidõsuck, úh. egy darabig biztos nem fogom elolvasni.
Arden 2007 máj. 29. - 10:07:37 Előzmény Juccmokk
(90/295)
Monnyuk sztem ezek az "apró" dolgok voltak még a legkevésbé idegesítõek... engem a VÉGÉvel csesztek fel nagyon... Hihetetlen, hogy ezt így elrontották...
Arden 2007 máj. 29. - 10:06:03 Előzmény Juccmokk
(89/295)
Hi! Bocsi, azóta nem jártam erre...:)

Nem volt még meg. Vizsgáim voltak, és még le sem töltöttem - csak a könyv porosodik a szekrényen egyelõre... Mert most a Zabhegyezõt olvasom, de ha befejeztem akkor ennek is nekilátok. Nem merem a filmet megnézni a könyv ismerete nélkül... De több trailert láttam, és kicsit félek, hogy Anthony nélkül nem lesz az igazi. Valahogy ez a G.U. srác nem szimpi... Amúgy most, hogy megnéztem a Karib tenger kalózait, szent meggyõzõdésem, hogy a Cutler Beckettet alakító Tom Hollander IDEÁLIS lett volna a fiatal Hannibál szerepére - elsõsorban azért, mert hasonlít Anthonyra és kiváló színész...B)
Juccmokk 2007 máj. 12. - 16:59:35
(88/295)
Sokmindent trééül oldottak meg a filmesek ebben ez egészben. Bár ez nem oly lényeges, de sztem baromi vicces volt, h. A bárányokban Crawford egy szálkavékony férfiatlan arcú fickó, A vörös sárkányban meg egy markáns kinézetû, köpcös ember játszotta. :D
Vki! A Hannibál ébredése megvolt már?
Arden 2007 máj. 11. - 21:43:45 Előzmény Sammie
(87/295)
Ezt én is tudtam...:D De ezeket sem lehet kapni itthon - annyira azért meg nem vagyok perfekt angol, hogy az emlékezetpalotákról szóló cuccot megérthessem.B) Azért köszi.:)

Hát persze, hogy nem lenne ugyanaz, de ettõl még nagyon gáz sztem így. Még az alternatív befejezés is kismillió kérdést hagy - én nem értem Harris hogyan engedhette, hogy így elcsesszék a sztorit.
Sammie 2007 máj. 11. - 15:44:31
(86/295)
Az emlékezet palotárol csak annyit tudok amit a Harris is írt a könyv végén hogy Frances A. Yaters Az emlékezés mûvészete és Jonathan D. Spence Matteo Ricci emlékezetpalotályából származik az ötlet.

Folytatást szerintem írni lehetne de megfilmesíteni nem! Nemcsk azért mert Anthonny megöregedett hanem a homlokegyenest más befejezésért sem. Vagy ha mégis akkor azt biztos hogy nem Thomas Harris írná és az már azért nem az igazi :P
Arden 2007 máj. 11. - 10:00:36
(85/295)
Jajj vazz, ne is mondd!!!!!:D És a jelenet, mikor megölte Masont??? Bannyek. Na az horrorisztikus lett volna. Ez a disznós dolog ahhoz képest semmi volt!!!!B) Monnyuk Mason beteges hajlamai sem jöttek át a filmben annyira, mint a könyvben. Lehet, hogy gáz, de akiket Lecter kicsinált...sztem mind megérdemelték. Na jó - talán a fuvolás pasi nem... de hát Hannibalnak is lehetnek gyenge pillanatai.:P

Nekem a Mischás beszélgetés volt a kedvencem... Amikor Startling azt monta, hogy Lecterben is van elég hely a húgának... Meg az emlékezet palotás részek!!!! WOOOOW. Keresgéltem könyveket róla - de semmit sem találtam... Ha esetleg neked vmi a kezedbe akad, akkor szólj légyszi!:)

Jucc! Sztem is tök cool volt az a rész. Engem is érdekelt volna. Persze Lectert önös célok vezérelték... de aztán ugye rájött, hogy "bármennyit is suttogna a bábnak" az ha akar, egy napon elrepül. Most így olyan befejezetlen a sztori sztem. Bár a Hannibal idején szóbakerült egy folytatás... de már el van b@szva az egész. Pedig Claricenek Hannibal mellett van a helye.
Sammie 2007 máj. 10. - 23:02:44
(84/295)
Juteszembe még azt sajnáltam nagyon hogy a filbõl teljesen kiírták Mason hugát Margotot.... Pedig az sem egy egyszerû karakter :)
Sammie 2007 máj. 10. - 22:47:13
(83/295)
Moesko!

-Kerendler: -Sosem vehetnéd fel a telefont az irodámban! Olyan a kiejtésed mint egy tahó vidéki p*csának!
-Erre Starling: Nézze! Lehet hogy úgy hangzik mintha én lennék Twist Olivér, de én KÉREK MÉG!

Ez volt az a mondat amikor mindenhol felált a szõr rajtam miközben olvastam :)
Juccmokk 2007 máj. 10. - 21:20:35
(82/295)
Aki nem olvasta a könyvet és nem is kíváncsi rá, most ne olvassa ezt.
Amit nagyon sajnálok, h. a filmbõl kihagytak, az, mikor Hannibal narkózta Clarice-t, és segített feldolgozni az apja halálát. Erre nagyon kíváncsi lettem vna vizuálisan. :) De ez van.
Arden 2007 máj. 10. - 20:45:01
(81/295)
Hannibal
Arden 2007 máj. 10. - 20:44:13
(80/295)
Nem akarlak kiábrándítani, de Clarice és Hannibal együtt ették meg Paul Krendler agyát... aztán meg már Hanniban sem mészárolt többet, mert Clarice kitöltötte a Mischa után maradt ûrt... meg minden más teret is Lecter elméjében.:)
Arden 2007 máj. 10. - 17:23:51
(79/295)
Ha belegondolunk Hannibal élvezetbõl ölt...(többnyire). Ez az állatias része az egyéniségének és sztem Clarice-hez is ugyan ez (vagy inkább egy nagyon hasonló) állatias szenvedély/érzés köti.
Juccmokk 2007 máj. 10. - 16:39:57
(78/295)
Mikor elõször hallottam, h. ez a könyv befejezése, hülyeségnek tartottam, még akkor is, miután olvastam a könyvet. De ahogy telik az idõ, egyre inkább hajlok rá, hogy-bár sztem nagyon érdekes a filmbéli bef.- jobb a könyv szerinti. De azt még mindig nem tudom hová tenni, hogy Starling belenyugszik, h. Hannibal megölt jó néhány embert, és végül úgy dönt, leéli vele az életét.
Arden 2007 máj. 10. - 16:13:20
(77/295)
Pedig a 10évvel korábbi ujj-simi óta erre a pillanatra vártam.B) Éssss nem merték bevállalni. A könyv(ek)ben jobban érzõdik, hogy õk azé' klafán vonzódnak egymáshoz. Amúgy Lecter nem vette el Starlingot - csak együtt élnek...:P
Arden 2007 máj. 10. - 16:04:03
(76/295)
Pedig az lett volna az egyetlen ésszerû befejezés.