aluar 2013 júl. 22. - 09:50:56 Előzmény meggy100
(45/85)
Hát igen,ha így van a környezõ országokban,akkor úgy látszik,hogy tényleg-ahogy írod-velünk lehet bármit meg- csinálni.
Az,hogy nem volt nagy siker a film,az -szerintem-nem biztos,hogy azt jelenti,rossz.
Ahhoz képest pl.hogy mekkora film volt az Ezel-tudom,hogy az 2 évados-de nagyságrendben egy viszonylag szûk kör nézte itt nálunk,és semmiféle népszerûségi listán nem olvastam még,hogy szerepelne az Ezel,akárcsak az utolsó helyen is.Viszont a Tiltott szerelem vezeti ezeket a listákat-egyébként tényleg nagyon jó film az is,de az Ezel sem rosszabb.
Ha rosszul tudom,akkor helyesbítsetek,mert szeretném azt hallani,hogy az Ezel óriási népszerûségnek örvend, csak én nem tudok róla.
Én,ha rajtam mûlik,részemrõl a Szulejmánt kaszáltam volna el,de már az elsõ két rész után,és egyáltalán nem is bírom nézni.Ehhez képest?Nálunk elsõ számú török sorozat,addig sosem adtak egyet sem fõmûsoridõben,és minden országban hatalmas nézettsége van.Valószínûleg azért,mert kb.hozza a brazil szappanoperák szintjét,hiszen azokat is sokan nézik.Ez egy másik mûfaj,érthetõ,hogy a törökök ilyet is csinálnak,de a szomorû ebben,hogy itt nálunk mégis ez lesz minden idõk legnépszerûbb török sorozata.
Hát én esélyt adok a Hazugságok gyûrûjének,és próbálom az eredetit is mindig végignézni...
aluar 2013 júl. 22. - 09:33:31 Előzmény gmarta5
(44/85)
Én végignéztem mindent,és sajnos nem arról van szó,hogy 1 részt két részben adnak le.
Volt már olyan is,valóban,de most minden részt "leadnak"már ami legalábbis a számozását illeti....
Ha végig nézed az elsõ részt,akkor mindjárt észreveszed,hogy rengeteg jelenet van benne,a két pár magánéletérõl,pl.akár intimebb percek,akár beszélgetések/ugye aminkbõl egy szót sem értek,de biztosan fontosak,és árnyalják a történetet./
Pl.amikor Halil az elsõ részben hazamegy a barátaitól,akiknek elmesélte a balhét,akkor összepakol,és el akar költözni.A felesége hosszasan kérleli,könyörög,sír,még így is,hogy nem értem,látszik,hogy ez a nõ sokkal hisztisebb,problémásabb,és bonyolultabb,mint ami kiderült a magyar zanzából.
Ebben a filmben kulcsfontosságú ennek a két párnak a jelleme,egymáshoz fûzõdõ viszonya,és amit megmutatnak nekünk ebbõl,az nulla.
Vigignéztem az utolsó részt:
SPOILER:ezt csak az olvassa el,aki nem akarja végig nézni!Bár nem értem,de az egyértelmûen látszik,hogy a fõszereplõ és felesége kálváriájában döntõ jelentõségû szerepet játszik a barát Halil szerepe,és nem pozitív módon.
A történet vége Halil részérõl drámainak tûnik,de a fõszereplõ pár sorsa viszont happy end-es.
meggy100 2013 júl. 22. - 03:30:30 Előzmény gmarta5
(43/85)
Szerinted a tv2 miért vesz meg Törökországban szinte megbukott török sorozatokat ???
Gondolom azért, mert jóval olcsóbb, mint a sikeres török sorozatok !! Gondolom piti áron vették meg õket !!
Amúgy meg nem megfelezték a részeket, hanem kivágtak belõle minden részbõl egy csomó jelenetet !! És ez feéháborító más országokban ezt nem merték megtenni a ker. tévék !!
reay 2013 júl. 22. - 01:10:25
(42/85)
Szia! Csak így tudom leírni az oldal címét,hogy ne moderálják ki: webfilmek-sorozatok pont blogspot pont hu
elizabeth 2013 júl. 21. - 23:45:16
(41/85)
A 3. 4. rész mikor ment? mert a héten nincs, a jövõ héten meg már az 5. rész megy legalábbis a port.hu szerint.
teca1258 2013 júl. 21. - 22:37:27
(40/85)
Szép estét mindenkinek.
Ki tudja megmondani, hol nézhetném meg a sorozat elsõ részét, mert szerdán nem láttam.
reay 2013 júl. 21. - 22:31:32
(39/85)
Már megtaláltam, az elõbb még nem volt ott esküszöm. :D Mi ez a török áradás a tv2 részérõl?
reay 2013 júl. 21. - 22:28:25 Előzmény meggy100
(38/85)
Mi a címe annak ami a STV2-õn indult új török sorozat? Mert én nem látom a mûsorújságban.
2/10
gmarta5 2013 júl. 21. - 19:07:13 2/10
(37/85)
Ha megnézitek, hogy az eredeti, török változat 1 részének(YT http://www.youtube.com/watch?v=gtCstTAtugc)
hol van vége, az látható, hogy a megvágták nem azt jelenti, hogy kivágtak belõle, hanem azt, hogy 1 részt 2 részben. adnak le.
Én nem védem õket, Isten mentsem meg tõle, mert én is mélységesen fel vagyok háborodva, hogy mivel etetnek bennünket.
Ráadásul nem is egyszer, hanem unos untalan ismételve. És miért?? Azért mert a nézõt gyengeelméjûnek nézik, csak arra jó, hogy nekik minél több csatornán, minél több reklám bevételük legyen. Nevetséges huszadrangú filmeket vesznek, mert az értelmi szintünket valahova a béka feneke alá helyezik. Hja igen, nem muszáj nézni...na de akkor ne is kelljen fizetni!!!

Ennek a sorozatnak SON az eredeti címe és nem volt sikere a saját hazájában sem, a hétfõn kezdõdõ sorit T.országban is rövidre zárva befejezték, pedig az ország 1.számú színésznõje játszik benne. Ilyen fogadtatás tudatában miért vették ezek meg??? Most fedeztem fel, hogy a héten már nem is adják, csak 31-én.
malvinkicska 2013 júl. 21. - 18:51:16
(36/85)
Aluar igazad van az összes török sorozatot eddig meg néztem de a Szulejman nagy csalódás számomra is ritka rész hogy nincs szülés kíváncsi Hürrem vajúdására nem akarok vitát de többet vártam nézem Zsengiszéket majd mikor fenn van a neten meg nézem sokat nem vesztek gondolom pedig amúgy szeretem Halitot meg van még pár akinek szivesen nézem az alakítását.
meggy100 2013 júl. 21. - 18:45:12 Előzmény aluar
(35/85)
Egyik fórumozó, aki a Vajdaságban lakik, írta facebookon, hogy náluk vetitették és náluk sok török sorozatot vetitenek Szerbiában, de a horvátoknál is és a szlovéneknél is... de egyik ország ker. tévéje sem vágta meg ezeket a sorozatokat, csak nálunk mernek a ker. tévék ilyet megcsinálni, mert itt minden következmény nélkül megtehetik !!!! Ez felháborító !!!
Ahogy nézem a szupertv2-ön hétfõn induló új török sorozatot is megvágták jól, hisz azt is 50 percben adják le....minden részbõl kivágnak 30 percet kb....
a nézõk semmibe vétele ez !!!!
aluar 2013 júl. 20. - 14:19:18
(34/85)
Nem is csodálkozom ezen a nézettségen.
Konkréten nem akarok bántani senkit,de a filmek színvonalát sajnos nem a nézettség dönti el,hanem a nézõk színvonala.
Az Éjjel-nappal Budapest is nagy nézettségnek örvend,a Való Világ szériákról már nem is beszélve.
Úgy gondolom,a Szulejmán illeszkedik ebbe a vonulatba.Én az elsõ 1-2 rész után fel nem foghatom,hogy mit lehet rajta nézni.
És ezt mondom én,aki imádom a török sorozatokat,egyetlen kivétel idáig a Szulejmán.
Szóval,akinek tetszik,csak nézze és jó szórakozást,én maradok a Hazugságok gyúrûjénél,ez még megvágva is tartalmasabb,mint az.
Noémi 202 2013 júl. 20. - 10:35:25
(33/85)
A Hazugságok gyûrûjében 6,2,majd 4,4 százalékra volt képes.
A Szulejmán 22,majd 26 százalékos közönségarányt ért el.
reay 2013 júl. 19. - 21:39:31
(32/85)
Mindkét csatorna (tv2,rtl) egy nudli,sajnálom,hogy ezt a sorozatot nem az m1 vagy m2 vetíti,mint az ázsiaiakat. Azokat legalább ismételték is,meg nem vagdosták meg.Legalábbis,én nem vettem észre,hogy kivágtak volna bármit is,talán egy-két jelenetnél,de ilyet biztos nem csináltak,mint ez a két adó. És ott még reklám sincs mûsor közben.
malvinkicska 2013 júl. 19. - 20:18:39
(31/85)
Olvastam hogy botrányosan nyitott török vert törököt úgy élcelõdnek a nézõkkel a Szulejman centerbe vágta úgy alul maradt nézetsége a hazugságok gyûrûjének.
aluar 2013 júl. 19. - 18:45:07
(30/85)
Az,hogy megvágják,nagyon enyhe kifejezés.Most nézem az eredeti filmet,és megdöbbentem azon,hogy az 1.és a 2.rész is 1 óra 20 perces eredetileg.
Tehát mi,magyar nézõk már idáig meg lettünk rövidítve mintegy kétszer 35 perccel.
Vajon így volt ez a többi országban is,ahol leadták?
Ez nemcsak a nézõkkel,hanem a film készítõivel szemben is rendkívül tiszteletlen és unkorrekt eljárás,hogy gyakorlatilag az eredeti filmnek egy zanzásított,butított változatát adják le.
Én nem tudom,milyen szerzõdéseket kötnek a filmvilágban,de ezt a film készítõinek sem volna szabad engedniük.Hogyha az engedély benne van a szerzõdésben,akkor õk is hibásak abban,hogy az egyébként valószínûleg kiválóan felépített történet teli van érthetetlen utalásokkal,értelmetlen ugrálásokkal,és rendkívül sokat veszít az eredeti értékéból.
Nekem rettenetesen tetszik a film,és,és szomorû,hogy megvették,de mégis törökül kéne tudnom ahhoz,hogy egészében láthassam és ez mindenkire érvényes,aki szeretné élvezni ezt a filmet.
Ez egy tarthatatlan eljárás és olyan hozzáállás,ami még egy kereskedelmi csatornán is megengedhetetlen kéne,hogy legyen.
Nem igaz,hogy nem lenne idõ erre a filmre,adnák le a reklámokat,amiket úgyis muszály,és adnának kevesebbet abból a sok gagyi,nulla szinvonalú filmbõl,ami szinte nonstop megy.
Véleményem az RTL-re is érvényes,hogy most épp a TV2 szúr ki a nézõkkel,részletkérdés...
meggy100 2013 júl. 19. - 12:46:17
(29/85)
Sziasztok !
Jogosan háborgunk mindannyian, de a nézõket semmibe veszik, mind az rtl, mind a tv2, egyformák !! Nekik csak a reklámok a fontosak, a reklámokhoz vagdossák hozzá a sorozatokat !! Tehát adott egy adás idõ, abban elõször a reklámokat helyezik el és ehhez vagdossák hozzá a sorozatok adott részedit !! Az nem érdekes nekik, hogy kimaradnak fontos jelentek, érthetetlen lesz a filmsorozat, a lényeg, hogy az összes reklám lemenjen, meg legyen a sok bevételük...
A reklámozott szlogenjeik, hogy a nézõk az elsõk, az õ szórakoztatásuk a lényeg, ez egy nagy hazugság !!! Hisz semmibe veszik a háborgásunkat, ugyanúgy megvágják az új török sorozatokat, mint régebben az Ezelt, a Tiltott szerelmet...és a többi török sorozatot...
Én már az rtl-en és a tv2-ön szinte semmit nem nézek,ahogy sokan elfordultak tõlük a nézõk ennyire semmibe vétele miattt...viszont a török sorozatokat szeretem nagyon !!!
Az lenne a jó, ha az mtv1 venne török sorozatokat õk nem vagdossák meg a sorozatokat és még reklámmal sem szakitják meg a sorozataikat !!! Talán õket kéne sokunknak bombázni, hogy vegyenek török sorozatokat illetve távol-keleti sorozatokat /dél-koreai, japán/, hisz azok is nagyon jók !!
Szóval a ker.tévék azért vagdossák meg a török sorozatokat, mivel hosszúak a sok reklám meg a lételemük sajna, akkor minek vesznek ilyen sorozatokat vagy akkor miért nem adják le az egész sorozatrészt a sok reklámmal együtt bevállalva, hogy tovább tart idõben... és akkor mi lenne, ha tovább tartana ?? semmi kevesebb gagyi hülyeségük kerülne mûsorba :) amik fontosabbak nekik , mint egy jó török sorozat vágás nélküli leadása...illetve a nézõk megtartása, kéréseik figyelembe vétele...
Szóval rtl és tv2 ugyanaz ilyen téren, csesznek a nézõikre, semmibe vesznek bennünket....
malvinkicska 2013 júl. 19. - 08:38:10
(28/85)
Igazatok hogy háborogtok mert számomra is értelmetlen volt nagyon az eleje mivel nem régen nézek szappan operákat erre nem gondoltam meg keresem az eredetit ha lesz idõm és azt is meg nézem.A tv2 ezt csinálja mindig meg az idõpont változgatásba is élen járnak Egy szóval számukra a nézõ nem fontos csak a reklám, tudjuk abból van bevételük de ez azért sok.
Noémi 202 2013 júl. 19. - 05:46:10
(27/85)
A FEM3 csak szórakozik a nézõkkel!
A TSZ-t elkezdték 20:oo-kor vetíteni,utána átrakták 19:00-ra,majd reggel 10:05-re,9:55-re,6:55-re,most 6:00-kor adják,Július 22-tõl pedig 5:10-kor kezdõdik majd.
reay 2013 júl. 18. - 21:28:48 Előzmény meggy100
(26/85)
Én a Tsz-t nem néztem,csak elkezdtem,de mivel rendkívül nézõbarát lett a vetítési ideje,konkrétan kora reggel :D, így feladtam. Nekem ez lett volna a második török sorozat,amit elkezdek (az Ezel az elsõ), jónak ígérkezett,de hát ha így megvagdossák... Egyébként hallottam,hogy a Tiltott sz-nek is volt valami botránya,hogy az utolsó részt nem adták le végig (?). Komolyan,majmok dolgoznak ennél a csatornánál? Bár nem akarom a majmokat sértegetni,úgyhogy ezt visszavonom.
Amúgy a tv2-õt soha nem nézem,így nem tudtam mire számíthatok. Hát megkaptam. Jó sok reklám,egy "kis" vagdosás,meg kenó sorsolás is közbecsusszant.. :S