Téma: John Carter

greeen 2012 márc. 15. - 23:47:35
(64/244)
Sajnos ez magasztos eszme amit leírsz de ez semmiképpen nem így van!Alapvetõ és elsõdleges motivációként még úgy nem álltak neki filmnek,hogy az se számít ha hatalmas anyagi buktával jár,csak közvetítse az erkölcsi értékeket!A filmvilágot nem most hanem szinte a kezdetek óta is a haszonszerzés motiválja és határozza meg sikerét!(kivéve persze a különféle propagandafilmeket,promóciós alkotásokat stb stb...)Az hogy komoly erkölcsi és mûvészi értékeket is meglovagol illetve közvetít az csak egy külön unikum a kasszasiker felett!A pontszám hogy 6.8 vagy 7.6 egy tetszési index a széles rétegek ingerküszöbét tükrözve, hogy mennyire tudta meghatni õket a produkció!De egyetlen mércéje van a sikernek,amit a rendezõ,a forgalmazó,a színészek és a producer stb stb.is elvár!A bevétel!Ha nincs megfelelõ anyagi bevétel?A szinészek Imige csökken,a rendezõ nem vonza a producereket annyira majd,illetve a producerek piszkosul dühössek.: :) Márpedig a siker az ha az emberek akarnak látni valamit,ellenállhatatlanul bemennek a moziba és viszik a pénzt.Még ha nem jön Oszkár bácsi és nem lesz 8.3 csak 7.1 az imdb pontszám sem...
9/10
erdling 2012 márc. 15. - 23:28:51 9/10
(63/244)
nem gondolom, hogy egy film sikerének valódi mércéje a pénzügyi mutató lenne. ez a filmet megvalósulni segítõ gazdasági szövetségek (producer, szponzor, stb.) pénzügyi sikerének mércéje. az imdb-n pl. nem a bevételek alapján kapnak pontokat és kritikát a filmek, hanem tetszési index alapján (akárcsak elvileg itt). nos, abból nem tûnik kiemelkedõ sikernek a világok harca spielberg féle feldolgozása. sokkal inkább a szárnyas fejvadász, vagy a 2001 ûrodüsszeia (csak hogy a valamilyen fictionnál maradjunk) :)

a pénzügyi eredményesség, mint mutató nagyon kétséges következtetésekhez vezet, pl. a kereskedelmi tévék mûsorai kiemelkedõen "jobbak" vagy "sikeresebbek" számtalan kulturálisan (téma, esztétika, stb.) is kiemelhetõ alkotásnál, miközben valójában a társadalom aktuális esetlenségén élõsködõ (nem egyértelmûen káros vagy hasznos) szervezõdést láthatunk a megjelenésükben, aminek elsõdleges lényege éppen a pénzügyi eredményesség, semmi más. nem úgy, mint a filmek esetében, amelyek viszont elsõdlegesen mûvészeti alkotások. (hm?)
greeen 2012 márc. 15. - 22:26:50
(62/244)
Már bocs de akkor ezt a kritikádat hogy nincs benne semmi Avatar és Star Wars feeling, gondolom te a készítõknek írod mert Amerikáben ezzel a szlogennel is nyomták és marketingelték a filmet a készítõk a tv elõzetesekben ,hogy "Before Star Wars, before Avatar, there was John Carter...". Neked nyilván tetszik a film és ebben nincs is semmi rossz.
greeen 2012 márc. 15. - 22:15:57
(61/244)
Igen a világok harca nagyon nagy siker lett.
Box Office
Budget: (bekerülési költség)
$132,000,000 (estimated)
Opening Weekend:
LBP 90,766,520 (Lebanon) (3 July 2005)
Gross: (összes bevétel)
$588,929,061 (Worldwide)

Közel fél milliárdot hasznot termeltek vele.Ez nagy sikernek számít.Mert folyamatosan vitte az embereket be a moziba.Sajnos a John Carter már most elõrevetíthetõ hogy nagyot fog bukni!A John Carter óriási büdzsé ellenére eddig nagyon szegényesen termel.
A marketing költségeivel együtt 350 millió dollár lett a vége.Eddig a nemzetközi és amerikai bevételeket is nézve 100-120 milliót hozott!Egyes (gondolom produceri igényeket is kielégítve) számítások szerint eme gigantikus ráfordítások miatt közel 600 milliót kellene minimum a filmnek termelnie hogy nullszaldós legyen.Úgy tippelik hogy ennek talán a fele fog visszajönni..:(
És mi is határozza meg egy film sikerét?Hát nem az mint a Leleményes Hugóét hogy ráaggattak jó pár Oszkárt de óriási bukta volt a jegypénztáraknál,ugyanis alig hozta vissza a bekerülési költség felét!Hidd el a producer és a rendezõ simán a kukába dobálná az érte kapott oszkárokat,ha bevitte volna helyette az embereket a moziba és sok 100 millió dollárral többet termel.A Sikert az anyagi bevétel tudja egyértelmû tényként igazolni.
9/10
erdling 2012 márc. 15. - 20:55:37 9/10
(60/244)
ööö - a világok harca feldolgozás nagy siker lett volna?
nekem épp az volt a zavaró, hogy nem tudták eldönteni, mennyire maradjanak az eredeti sztorinál ill. mennyiben újítsák a kort és a környezetet, mikor ha nagyon muszáj, azzal is tudnak "modern érzetet" keltve az olvasatlan nemzedék igényeire hatni, ha újabb, trendi elemekkel dúsítják a könyvet. ma pl. már minden fõhõs harcmûvész is egyben, mindegy, hogy sherlock holmes vagy leonidas király. (még szerencse, hogy 20 évvel ezelõtt ez nem volt kötelezõ, és deckard vagy pl. a terminátor még nem kungfuztak)

siralmas különben, hogy alig tudja valaki, ki volt burroughs (vagy wells, lem, bradbury, stb.) - ez a nemzedék már fel sem vállalja a képzelõerõ kockázatos használatát holmi cikis könyvolvasással :(((

kíváncsi vagyok a filmre, rövidesen megnézem.
10/10
gabor96 2012 márc. 15. - 20:39:22 10/10
(59/244)
Nálam 10 pontos volt.
Tudtam mire kell számítani, nem gondoltam, hogy Inception szintû sztorija van, úgyhogy arra se kellett rá készülnöm. Ez egy kib@szott jó fantasy kib@szott jó történettel. Ráadásul teljesen egyedi!!!! Nincs benne Star Wars, se Avatar se semmilyen másik filmbõl semmi sem se nem sem. Mondjátok meg nekem részletesen, hol a f@szomban van benne Star Wars és majd miután leellenõriztem talán elhiszem :D.
De tényleg.
Ne elõzetes alapján ítéljetek. Az egy kedvcsináló. Utána miután megnéztétek, nézzetek utána, mire adtok ki pénzt. Megnéztek egy ajánlót (kritikát ne, mert azok szinte mind ruppótlanok manapság), vagy megnézitek milyen könyv alapján lett adaptálva meg satöbbi. Nagyon király filmecske volt ez. Egy teljesen más, egyedi világba varázsol el és még steampunkos is. Szerintem már megvan 2012 egyik (de csak egyik, mert még azért van pár) legjobb mozija! Alig várom, hogy valahogyan újra megnézzem.
Ez tipikusan az a film, amit a széles mozivásznon kell látni, mert úgy éled bele magad rendesen. Igen, ez egy akciókkal dúsított mozi, de ettõl még nem kell rá azt mondani, hogy agyatlan kardozós. Nem tukmálok bele senki be semmit, elfogadom a hozzászólásokat, de akkor ti nem tudtok normálisan azonosulni a filmmel. Én már az elején megettem a popcornomat, és annyira beleéltem magam, hogy a végén vettem észre, hogy a piám fele még maradt, úgyhogy haza fele volt mit iszogatni :D
Egy problémám volt és egy problémám van még mindig. Hogy nem volt hosszabb, és hogy k.rvára sok pénzbõl csinálták, amit várhatnak még egy ideig, hogy visszahozza, úgyhogy félek nem lesz 2.-ik rész. De ha nem lesz, akkor is kielégítendõ, mert annyira nincs nyitva hagyva a történet, csak annyira, ha van 2.-ik rész, akkor lehessen tovább bontani a dolgokat.
10/10, GO TO THE CINEMA, AND DON'T READ ME!!! ;)
greeen 2012 márc. 15. - 16:58:13
(58/244)
Ezzel nincs is gond amit mondasz,hogy nagyon régi a regény és hogy abban az idõben lényegesen hiányosabb volt a tudományos ismeretünk,csakhogy pont ezért van a forgatókönyv.Amit sajnos jelen esetben erõsen meghatározza a film sikerét a rendezõ (Andrew Stanton) nagy bánatára.Mint a legtöbb helyen is olvasható õ mindent megtett azokon a kereteken belül,amit a Disney megszabott neki de nyilván tisztában is volt azzal ez mikkel járhat 2012-ben.Egy példát említve a sok közül a 2005-ös Világok Harca is csak úgy tudott átütõ siker lenni a 21 -században,hogy az eredeti regényt átértelmezve,az 1953 filmhez képest jelentõsen megújult technikai ismeretekkel (annak ellenére hogy szinte a történet teljesen ugyanaz)egy mai elvárásoknak megfelelõ filmet készítettek.Ezeken a szinteken is erõsen meghúzták a határokat a filmnél,ami miatt már valóban a gyermekmese kategóriába süllyed.Pedig a film analógiáján és dramaturgiáján semmit sem rontott volna egy kicsit (icipicit) realisztikusabb történet,már amennyire ez a szó ebben a mûfajban valamilyen szinten is jelen van.:)
5/10
Kallair1997 2012 márc. 15. - 12:13:29 5/10
(57/244)
Én tegnap néztem meg a moziban.Hát.... ennél azért jobbra számítottam.
A legszarabb jelenet szerintem az volt, mikor vissza fordult a sivatag közepén és levágott azokból a zöld szarokból egyedül össze-vissza csapkodva kb. 300százat.
Igazából addig volt jó a történet amíg nekiállt hugyozni a börtönben.
Az a kutyaszerûség tetszett benne.Nekem 10/5
8/10
Cserno Billy 2012 márc. 15. - 08:12:10 8/10
(56/244)
Mint korábban tanult kollégám említette, a történet nem mai gyerek (1912-es), E.R. Burroughs a Tarzan könyvekkel párhuzamosan írta. John Carter a marsi Tarzan, ám míg a majomember esetében senki nem teszi fel a kérdést, hogy például "Ugyan már, egy szál késsel hogy gyõzhet le egy oroszlánt?", addig John Carternél felmerül, miként ugorhat ekkorát a Marson. Mondjuk ahelyett, hogy jutott el oda, vagy miért nem fullad meg. Persze erre is van a történetben magyarázat, ahogy az ugrálásra is. Természetesen ettõl még a vékony légkörön keresztül a felszínt érõ kozmikus sugárzás simán kinyírná szegény földinket. Szerintem vagy elfogadjuk mindegyik magyarázatot (amirõl meg nem esik szó, azzal mi sem foglalkozunk) és megnézünk egy szórakoztatásra készült filmet, vagy akkor vessünk el mindet és vágjuk ki a kukába a cuccot...
A filmipar tele van ilyen tudományosan megalapozatlan effektekkel, történetekkel (az Avatart és az Armageddont ki látta? :D ). Ráadásul ezek mai történetek, a mai ismereteinkkel a háttérben. Ha nem tévedek, 1912-be kissé még gyerekcipõben járt a Mars kutatás. Ehhez képest John Carter története elfogadható, egészségesnek nevezhetõ kompromisszumot teremt a fikció és kora tudományos szintje között. Ahogy az író ismertebb, Tarzan nevû hõsének kalandjai is kellemes kikapcsolódást jelenthetnek egy nem dokumentumkönyvre vágyó olvasónak, még ha az afrikai életképek egy része valós tényeken is alapul.
greeen 2012 márc. 15. - 01:12:13
(55/244)
Hát ez tényleg nem egy gatyába csinálós film.De még csak nem is izgalmas.:) Valami Star Wars lebitítva,vagy inkább Harc az Endor bolygón szerû gyerekeknek készült hakesz.

Spoiler.:
Tudom tudom film meg minden,nem is kötök bele a meseszerûbbnél meseszerûbb figurákba ,az ugató óriásbékába meg a rozmárfejû navikba se,de hogy a csávó miért ugrál 200 métereseket azt nem tudom megfejteni,még ha csak 35 kiló is a marsi gravitáció miatt.:))Na jó a lassan 100 éve írt mesében ez még nem volt lényeg.:)
Darth Plagueis 2012 márc. 14. - 22:14:29 Előzmény sheepworld
(54/244)
B@szki ! Akkor legközelebb nézzetek Tarr Bélát ! :D
1/10
Zoltka 2012 márc. 14. - 11:11:23 1/10
(53/244)
Ez tényleg nem sokat ért. Tipikus történet, tipikus szereplõekkel, amirõl már számtalan bõrt lehúztak, anno gyerekkorom meséi is ezt tartalmazták. Van egy hõs, aki rendelkezik 19+1 élettel, de tulajdonképpen legyen halhatatlan, aki megmenti az egész világot, sõt az egész univerzumot, s a végén elnyeri a szépséges hercegnõ kezeit, aki csak a megmentõjére várt, mert másnak szánták, jaj szegény kezét. Hõsünk világutazó, bolygóutazó, ki a jég hátán is megél, akarom mondani a Mars hátán, vérbeli harcos, tökéletes katona, ugróbajnok, s egyben hódító Don Juan, aki egyik pillanatban a Földön másik pillanatban már a Marson ugrál, mint a kenguru, s ugrabugrálva menti meg a szegény elnyomottakat. :) Nevetséges. Egy 10 éves gyermeknek ez a film maga a Kánaán, de inkább valamikor 80-as években, nem 2012-ben. Valakinek nagy protekciója lehetett a filmgyárban, hogy ezt jóváhagyta. Ámen.
1/10
ak47s 2012 márc. 13. - 21:09:04 1/10
(52/244)
Botrány.....szeretem a fantasy filmeket,de ez tényleg csak gyerekeknek való.Egy újabb amerikai rágógumi...Kb 20 percet néztem belõle.
8/10
Bordin 2012 márc. 13. - 07:16:50 8/10 Előzmény spizzer
(51/244)
Egy 1910-es években megírt könyvsorozat egyik kötetének filmes feldolgozása a film. Az Avatarhoz nincs több köze, mint a Csillagok háborújához, ugyanis mindkét film merített ötletet a könyvbõl, már amennyire én tudom.
Emiatt lehetnek hasonlóságok, de közel sem annyi, mint pl. Avatar és Pocahontas között:D
Angolul tudók elõnyben:
http://filmbuzi.hu/archives/2010/01/05/avatar-pocahontas/
(Csak csendben megjegyzem, az is jó film volt a hasonlóságok ellenére.)
Ha képes vagy elvonatkoztatni attól, hogy más filmekhez hasonlítsd, megéri megnézni.
Nagyon szép a látvány, nekem a díszlet is bejött, a sztori meg kellemes volt. Voltak benne poénok, minden, ami egy kellemes szórakozáshoz kell.
Nálam 7/10, de ez is csak azért, mert néhány szálat nem magyaráztak meg benne, de mivel egy könyvsorozatról van szó, szerintem ez szándékos lehetett.
De ha csak azért mész moziba, hogy az összes filmhez hasonlítsd, amit eddig láttál, akkor ne ülj be rá, mert újat nem fog adni.
arobesz 2012 márc. 12. - 20:49:35
(50/244)
Gyerekkorom kedvenc könyvei voltak, erre tegnap egy reklámból jövök rá, hogy ebbõl készítettek filmet. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lett!!!
1/10
sheepworld 2012 márc. 12. - 20:38:37 1/10
(49/244)
ez valami rettenet!!!10 éves kisfiúknak ajánlom.film felénél kijöttünk....
spizzer 2012 márc. 12. - 20:02:33
(48/244)
Aki látta moziban, annak érdekelne a véleménye: Érdemes kiadni érte pénzt? Vagy egy gyenge koppintású Avatár kék lények nélkül?
Elõre köszi a választ
offtopic
dzoltanl 2012 márc. 12. - 18:49:07
(47/244)
ha esetleg valakit érdekelné,orosz kamerás felvétel online . http://onlinekeeno.ru/adventure/419-dzhon-karter.html
10/10
Kendy 2012 márc. 12. - 17:15:35 10/10
(46/244)
Tegnap sikerûlt megnéznem a filmet!
:)

Bevallom õszintén semmit se tudtam errõl a filmrõl.
A könyvrõl sem.
Azt sem tudtam,hogy létezik ilyen címû könyv.

De mindezek ellenére nekem nagyon tetszett!
:)
Szuper!

Még úgy is nagyon bejött a film,hogy nagyon gyenge minõségben láttam.
buncow 2012 márc. 12. - 12:25:23 Előzmény MartinDuke
(45/244)
Igen, manapság már az a lényeg, hogy az agyad berobbanjon a fotel háttámlájára a látványtól, miközben zombiként nyálcsorgatva tátod a szádat 2 órán át, és miután kijössz a moziból és megkérdezik mirõl szólt a film, képes leszel annyit kibökni, hogy ... öö, dzsooon kárterr, menni marss...öööö bumm bumm gyáááheeee, hercegnõ... töcstöcs....öö...
Mikor megláttam a trailert nem tudtam, hogy mi a fene ez, dzson kráter jellegtelen fejét mutatták ahogy zöld háttér elõtt enyhén számítógépes utánérzéssel ugrik két kurva nagyot valami számítógépes lények között.. a fõhõs ráadásul úgy néz ki mint Perzsia hercegének b-kategóriás klónja..

Nem akarom leírni a filmet, mert nem láttam szóval biztos nagyon látványos meg minden, majd egyszer lehet megnézem én is, csupán jó lenne már valami eredeti sztori, látványos megvalósítással, a fantasy-nak az lenne a lényege, hogy használják a készítõk a fantáziájukat, dehát ez a leírtak alapján, meg a trailer alapján...