10/10
SWENN 2010 márc. 26. - 17:33:25 10/10 Előzmény domoca
(93/273)
Egyetértek: a könyv szenzációs, lebilincselõ....mondhatni azt is:szép.
A filmet még nem láttam, de meg fogom nézni.
A krimiket nem szeretem, de ezt nem tudtam letenni.
Vki írta, hogy a film 16 éven felüli...? ...tehát félõs...?
domoca 2010 márc. 26. - 10:21:33
(92/273)
A könyv állati jó, gördülékeny, lebilincselõ a stílusa. Akinek a film nem tetszett, olvassa el könyvben. Sokkal nehezebb úgy filmet nézni, ha tudjuk, hogy egy könyv adaptációja. Ezt csak így lehetett feldolgozni, a film világa egy szigorú, kötött világ, míg a könyvben szabadon szárnyalhat az író fantáziája.
Ezt a sztorit csak így lehetett megoldani, jó szinészek, jó zene, szép fényképezés...amikor meg kijöttem a moziból megerõsödött az elhatározás bennem, hogy a tíz éves gyerekemre hatványozottabban fogok vigyázni, mert szeretném ha felnõne....
10/10
breegooca 2010 márc. 22. - 21:43:01 10/10
(91/273)
nekem nagyon tetszett a film...a legjobb barátnõmmel végigsírtuk az egészet, pedig egyikõnk sincs oda a csöpögõs, nyálas filmekért, de ez nem is az, sokkal inkább szívhezszóló..Saoirse Ronan és Stanley Tucci játéka egyértelmûen a legjobb, Mark Wahlberg sem rossz, Rachel Weisz semmitmondó, Susan Sarandon pedig csempész egy kis nevetést a sok sírás közé :) hibának én egyedül a befejezést mondanám, sokkal jobban meg lehetett volna csinálni azt a lezuhanást.

u.i.megértem azokat, akiknek nem világos a film 1-1 jelenete, nekem se lenne, ha nem olvastam volna a könyvet, úgyhogy merem ajánlani! az is csodás.

10/10 nálam
Skanoja 2010 márc. 22. - 18:26:33
(90/273)
Én is azoknak a táborát gazdagítom, akik számára hatalmas csalódás a film.
Mikor megláttam az elõzetest, rohantam volna a moziba, de hálistennek a párom rávett hogy otthon nézzük meg. Nem bántam meg, illetve igen - azt hogy megnéztem. Kusza - tele értelmetlen jelenetekkel (amiket nem fejtek ki, Eca 76-nak már sikerült) - és bár egyáltalán nem vagyok érzéketlen, sõt, sokat tudok bõgni egy filmen, de ez a valami egyáltalán nem ért el hatást nálam.(pedig idegesítõ módon hatásvadász volt.) Alig tudtuk végig szenvedni a párommal.
Érdekes, hogy néhányan spirituális felfogású embereknek ajánlják. Én is valami olyasmi volnék, mégsem tetszett. Attól hogy valami a halálról akar szólni valamilyen formában, még nem biztos hogy jól teszi azt, vagy tetszik olyanoknak akiket érdekel a halál utáni élet és hisznek a lélekvándorlásban.
Mindezek ellenére a könyvnek szívesen adnék egy esélyt, lehet értelmet adna azoknak a dolgoknak amik a filmben sületlenségnek és hatásvadásznak tûntek.
Mindenkitõl elnézést, akinek tetszett a film, de én is ki szerettem volna nyilvánítani a véleményemet, remélem nem harapjátok le a fejemet miatta.
10/10
gio14 2010 márc. 21. - 22:18:51 10/10
(89/273)
Nagyon jó filmnek tartom. Drámai, megható, kicsit izgalmas, kicsit romantikus, remek zenével.
Remek festõi képekkel a és metaforikus párhuzamokkal a mennyország és való világ között. Ügyes húzás, a világok közötti átmenet, s az ezzel való kicsit thrilleres feszültség teremtés.
Szép íve van a filmnek a különbözõ mûfajokból való kóstolgatással és a hatások váltakozásával is.
Saoirse Ronan remekül játszott, várom még a képernyõre, szerintem sokra viheti!

***SPOILER***
Az üvegek összetörésének megjelenése a mennyországban Susie számára -> remek kivitelezés volt, az átmeneti felfedezések örömét a látványos új világban megtörte azzal, hogy tudatosította Susieban, milyen fájdalom keletkezett a családban az elvesztésével. Az ötlet, hogy keveredik a menny elõtti átmeneti világban a valóság és mesei világ, nagyon tetszik.
***SPOILER VÉGE***
zolanana 2010 márc. 20. - 19:12:36 Előzmény kicsijyz
(88/273)
Lélekrázó a könyv.
3/10
pankalin 2010 márc. 18. - 23:01:36 3/10
(87/273)
borzasztóan eklektikus, mintha maga sem tudná melyik vonalon akarna elindulni, egy kis, egy kis az, romantikus tinidráma, walt disney ízû családi vígjáték (fõleg a nagyi bohóckodásai, ezt betudom annak, h azért Susan Sarandonnak mégiscsak ki kellett vmit találni ebben a filmben), egy kis pszichothriller, egy kis horror (SPOILER: mi volt ez a hatásvadász kukoricában üldözõs rész?!, aminek nemhogy semmi értelme nem volt, dehogy majdnem meghal az apa is?! hagyjuk már... ennél már csak az volt nevetségesebb, ahogyan meghalt a gyilkos, értem én, h párhuzam gödör-gödör, meg épp lehulló jégcsapok, de azért eléggé bruhihihi módon megoldva)
na és hogy ne legyen olyan szokványos, egy kis szürreális szerintem ilyen lehet a menny elõszobája felhang

10/3 de csak és kizárólag Stanley Tucci zseniális alakítása miatt, a felismerhetetlenségig eltorzult, mesteri!
5/10
RixosWalerius 2010 márc. 17. - 19:04:50 5/10
(86/273)
giccses - elírtam
5/10
RixosWalerius 2010 márc. 17. - 19:04:01 5/10
(85/273)
Nekem ez a film nyomasztó volt, és gyiccses...
Maximum 10/5
7/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 16. - 15:36:46 7/10
(84/273)
Engem is megráz, hogy valakinek lemészárolják a családját, és a nagyapja neveli fel, de mégsem estem mély depresszióba a vuktól. Pedig még csak 4 éves voltam!!! Kemény, mi?

A csomagolás a lényeg, tudod? Ha ettõl kikészültél, nézz meg néhány Lynch filmet. Senkit nem darabolnak fel, még sem valószínû, hogy jól fogsz aludni.
kicsijyz 2010 márc. 16. - 14:14:56
(83/273)
Jelentem 16 éves vagyok, és ha belegondolok, hogy tényleg vannak ilyen szerencsétlen korombeli, sõt, fiatalabb lányok, akiket valami undorító perverz megöl és megerõszakol, azért megráz...
A könyv nagyon jó volt, a film kissé túl fantasy-s, de mindkettõ elég megrázó. Szerintem.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 16. - 00:24:12 10/10
(82/273)
azt átvitten kell érteni, "még mindig kísértett", "nem tudtam tõle szabadulni". sztem itt a leleplezésés és a bosszú utáni vágyra gondoltak, meg a félelmre, hogy újra lecsap. amúgy tényleg mindent lelõttek a trailerben, még jó h nem láttam a film elõtt :/
10/10
mermaid girl 2010 márc. 16. - 00:02:54 10/10
(81/273)
A könyv meg (bár nem olvastam) állítólag nyersebb, mint a film, mert leírják benne, hogyan erõszakolja meg a kislányt, meg ott nem a sapkáját találják meg, hanem az egyik testrészét, szóval nem egy leányálom.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 15. - 23:54:40 10/10
(80/273)
én 22 vagyok és engem megérintett és ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy messze nem én vagyok ez egyetlen 16 fölött, úgyhogy szerintem ez nem igaz...
7/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 15. - 23:00:55 7/10
(79/273)
Hogy a gyerekeknek mivel, hány éves korban kell megismerkedni, az az egyik legelcseszettebb kérdés a mai társadalomban.

De persze ez is látszólagos. Vuk egész családját lemészárolják, és mégis. Ki ne nézetné meg gyermekével?

Ebben a filmben több drámai feszültség van, ezért ajánlanám 10-16 éveseknek inkább. Nekik még tud újat mondani, ilyen szép celofán csomagolásban is, de nem rázza meg õket.

Nem hiszem, hogy ez a film bárkit komolyan megérintene 16 év fölött. Biztos vagyok benne, hogy a regény is tiniknek készült, akik épp ismerkednek a halál gondolatával.
10/10
Scarecrow 2010 márc. 15. - 22:34:14 10/10
(78/273)
Ízlések és pofonok, hogy kinek milyen film jön be. Nem érzem magamnak a jogot, hogy megítéljek akárkit is, legfõképp egy filmélmény alapján, és senkit sem fogok megszólni, aki kijelenti, hogy nem ragadta meg ez az alkotás, ha pedig meg is indokolja, annak örülök, csak a vulgáris pocskondiázást kerüljük, mert az viszont már engem is bosszant.
Úgy vélem, hogy a halál és az utánavaló élet az emberiség nagy kérdései közé tartozik, hiszen ezért is vagyunk emberek, mert tudjuk, hogy egyszer el fog jönni. Félünk tõle, nem tudjuk megérteni, pedig a világ egyik leghétköznapibb jelenségérõl van szó, mint a születés, a földgolyó minden tized-másodpercében megtörténik valakivel. Ez a film annak az ábrázolásával próbálkozik, amely felülmúlja az emberi képzeletet, illetve a regény is. Pont ez benne a szép: megragadni a megragadhatatlant, és egy olyan fényt ábrázolni vizuális effektusokkal, amit igazából a mi élõ szemünk még nem is láthat.
ndoroty 2010 márc. 15. - 21:56:29
(77/273)
Hát, én alapból az a fajta ember vagyok, aki értékelni szokta a mûvészfilmeket, vagy aminek van mondanivalója, vagy gondolata..
Ennek ellenére a film egy óriási pofon volt.
Az elõzetes lenyûgözött, de most újra megnézve, azonkívül, hogy lelövi a film teljes cselekményét, néhány olyan dolgot is mond benne, amit én nem vettem észre a filmben. ("a gyilkosom a halálom után is üldözött" - ez hol volt?)
A színészek alakítása fantasztikus volt egyébként, Ruth szerepétõl a hideg borsódzott a hátamon. Szóval az ötlet jó volt nagyon, a helyszínek, és a szereplõk szintén, bár pl nemhiszem, hogy egy 70-es évekbeli környezetet varázsoltak elénk a készítõk, de szerintem kiszámítható volt nagyon..
A gondolatmenet, mondanivaló, teljesen egyetértek azokkal amiket az elõbbiek leírtak, de nekem valahogy nem erre került a hangsúly..
A tempó túl gyors volt, sokszor érthetetlen, természetellenes fordulatokkal.
Egynek elment, legközelebb talán egy év múlva megnézem ha nagyon unatkozok.
Egy szó, mint száz, azoknak ajánlom akik inkább spirituálisak, szeretnek filozofálni.. ja és minimum 16 felettiek.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 15. - 20:42:58 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(76/273)
Hát szerintem ez a film nagyon nem való 12 év alatti gyereknek :S
Nem véletlenül kapta azt a 16-os karikát. Azért remélem szülõként elõvigyázatosabb leszel. Eleve 6 éves kor körül kezdi felfogni, hogy mi az a halál, nem hiszem h egy brutális gyerekgyilkossággal kéne felvezetni, épp elég megrázõ egy gyereknek már az is, hogy a nagyi nem kel fel többé.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 15. - 20:25:55 10/10 Előzmény Scarecrow
(75/273)
"Ezért szomorú ez a film, mert a megfosztott lehetõségekrõl, és az elengedésrõl szól." Igen, ezt még kiegészíteném a tehetetlenség érzésével, hogy vannak bizonyos dolgok, amiket nem tudunk befolyásolni, akármenynire is szeretnénk, hanem csak két dolgot tehetünk: elfogadjuk vagy nem fogadjuk el.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 15. - 20:22:29 10/10 Előzmény Zsücc
(74/273)
Mert az nem a Mennyország volt, hanem amolyan Purgatórium szerûség. Ahogy utaltak is rá, a Mennyországban nincs többé fájdalom, de itt még nagyon is volt...Nekem egyébként tetszett ez a gondolat is, hogyha valaki meghal, akkor neki magának is fel kell dolgoznia a saját halálát, nemcsak úgy mint ha elvágták volna hirtelen átkerül a mennybe ahol minden szép és jó, hiszen ha a lélek örök, akkor kell, hogy legyen benne folyamatosság is.