9/10
Thotty 2010 márc. 15. - 19:36:14 9/10
(73/273)
Sajnálom, aki úgy vélekedik a filmrõl, mint mondjuk Zsücc. Ez egy fantasztikus film, annak, aki elindult a spirituális úton. Ami leginkább tetszik, hogy nem a mai zajos, zsúfolt vilgában játszódik, hanem 30 évvel ezelõtt, egy letisztult, csendesebb korban, épp azért, hogy a lényeget vedd észre!!
Engem nagyon megfogott Susie játéka, a zene, a színek, szóval csak ajánlani tudom minden hozzám hasonlóan gondolkodó társamnak. :)
7/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 15. - 17:12:48 7/10
(72/273)
A film nem olyan szar, mint ahogy lehúzzák. Kissé persze hullámzó - pl. ebben a drámai hangvételû darabban is megtalálja helyét a housework comedy (ennél jobb kifejezést erre eddig nem találtam), de épp csak annyira lóg ki, hogy még jóízûen tudjon nevetni az ember. De utóíz azért van.

Másfél órában ilyen érzelmi változásoknak kitenni a nézõt, erõs. A könyvben el tudom képzelni, hogy követhetõ volt, és ez a hullámzás jót tett a történetnek, de ez így gyors volt.

Aztán persze ott van, hogy szájbarágós, meg nem igazán szól semmi olyanról, amirõl még lehetne újat mondani. És még azt is giccsesen teszi.

De azért kedves, azért szórakoztató, azért szép, és néhány subplottal még fel is tudták pörgetni a sztorit.

Azt nem értem, hogy az ujjakról készült közelik miért néztek ki olyan trógerül. Olyan volt a kép, mintha a telómmal vettem volna fel. Erre tud valaki magyarázatot adni?

Mindenesetre, ha lenne egy tizenkét év alatti gyerekem, akinek mutatni akarnék valamit a halálról, vele még megnézetném. 10/7

És hát a fõ zenei téma... megelõlegezem, hogy a legszebb dal idén a moziban. Az ember hallgatja, és tényleg azt érzi, hogy ez valahonnan a túlvilágról jön.
10/10
CinnaMooon 2010 márc. 15. - 13:43:50 10/10
(71/273)
A film csodálatos, én is úgy gondolom, hogy a megfelelõ üzenet megértéséhez szükséges egy kis átlényegülés. Nem mindenki képes befogadni az ilyen filmeket. Számomra a legjobban a történet tempója tetszett, nem volt túl gyors, mindennek megvolt a maga ideje lassan bontakozott ki. Fantasztikus volt ahogy Suzie halála megelevenedett. A szimbólumok is mind mind tökéletesen érthetõek voltak. A zene telitalálat. Tucci félelmetesen hátborzongató. Saorsie Ronan játéka nekem néhol sok volt, de tökéletesen keltette életre Suzie karakterét. Összességében egy gyöngyszem ez a film. Még sokszor szeretném megnézni.
szemiramisz 2010 márc. 15. - 12:20:33 Előzmény sorlix
(70/273)
Attól, mert nem tetszik, még tudhatjuk, mi a mûvészet, nem gondolod? Ez a fajta sarkalatos kijelentés is sok mindent elárul. Rólad...Ezért vannak különbözõ ízlések...mint írtam...további jó mozizást...
leja 2010 márc. 15. - 03:23:16 Előzmény caomilla
(69/273)
"This Mortal Coil - Song to the Siren" szól a végén, ami a lost highway-ben is hallható
sorlix 2010 márc. 15. - 01:08:02
(68/273)
Olyas valamire jöttem rá, hogy ti emberek nem tudjátok mi az, hogy mûvészet. Számomra ez egy csodás álom volt ez a film, valami zseniálisan lett össze rakva, hihetetlen hangulata van és engem igen is meghatott 10/11
szemiramisz 2010 márc. 14. - 23:55:44
(67/273)
Nem ájultam el. Könyvben lehet, hogy jobb. Többször akartam kimenni. De ízlések és pofonok.
6/10
Hörcsögg 2010 márc. 14. - 22:59:25 6/10
(66/273)
Film elsõ harmada egész jó volt, de aztán romlani kezdett a színvonal. Egyszer megfontoltam, hogy kimenjek-e a filmrõl, de adok neki 10/6ot, többször én sem nézem meg.
1/10
Zsücc 2010 márc. 14. - 21:23:16 1/10
(65/273)
Elõre mondom, hogy ez az én véleményem, amit szeretnék megosztani, de nem akarnám, hogy valaki lehurrogjon.
A tényleg megható alapsztori ellenére életem egyik legunalmasabb, legnyomasztóbb és legkuszább filmje volt, egyértelmûen a valaha volt legrosszabb húszba került az én filmes listámon.
Igaz, hogy a sztori elég drámai. Igaz, hogy jók a színészek (Tucci pl nagyon-nagyon brutálisan jó). Igaz, hogy csodálatos volt a látványvilág, és igaz, hogy a szereplõk egészen emberiek és nem elrugaszkodottak voltak.
Mégsem nézném meg SOHA többet ezt a filmet, még ha fizetnének sem. Én egyfolytában valami olyasmire vártam, ami felébreszt, nem sokon múlt, hogy elaludjak rajta. Nekem nem elég, hogy van egy gyilkos és van egy áldozat, ennyi erõvel könyvet is olvashatnék. A mennyország szép volt, de nyomasztó és fel nem foghatom, hogy valaki így képzeli el a "szép túlvilágot"...
Szóval én nagyon kevés film esetén értékelek így, de ez nekem iszonyatos élmény volt, és nem azért mert megfogott. Emlékezni fogok rá még fél év múlva talán, de csak mert olyan rossz összhatást keltett bennem, amit õszintén sajnálok. :S
10/10
Scarecrow 2010 márc. 14. - 18:43:46 10/10
(64/273)
Számomra már eleve az alapszituáció szomorú, mert adott egy kislány, egy gyerek, akit 14 éves korában brutálisan meggyilkolnak, csak bele kell gondolni, hogy mi mindent vettek el tõle az életével együtt, és ez a tragikus, elvenni valamit, mielõtt elkezdõdhetett volna: megfosztották a vágyaitól, a jövõjétõl, az eljövendõ szerelemtõl, karriertõl, családtól, ezek a motívumok mind-mind visszaköszönnek: láthajuk Susie "mennyországában" azokat a víziókat, amikor fotózzák õt a képzeletbeli riporterek, láthatjuk, hogy szomorú vágyakozással tekint Rayre, a fiúra, akivel összejöhetett volna. Az élet még is megy tovább, és ahogy õ is elmeséli: még a kishúga is utoléri, mert õ is szerelmes lesz, majd a végén lehet látni, hogy babát vár. Ezért szomorú ez a film, mert a megfosztott lehetõségekrõl, és az elengedésrõl szól.
Egyébként meg vagyok vele elégedve, hogy Istent nem tették bele. Véleményem szerint sokan eleve rosszul állnak Isten fogalmához. Istent mi teremtettük a saját képünkre, mi anthropomizáltuk, ruháztuk fel jósággal és könyörülettel, holott egy olyan alaktalan, hatalmas, mindent átfogó erõrõl van szó, amely már elõttünk és utánunk is létezni fog, mert független az emberektõl. A filmben talán a fényt lehet "Istennek" tekinteni.
Nagyon jól fel van építve, és több van benne a szimbólumok által, mint amennyit az ember elsõre felfog. Egyesek szerint a kisgyerekek még látják a szellemeket, érzékelik a felsõbb világot, ezért jelenti ki Susie öccse is olyan nagy természetességgel azt, mert õ tudja: Susie a világok között van.
10/10
mermaid girl 2010 márc. 14. - 16:27:50 10/10
(63/273)
Egyetértek veled és kaladdal is.
Szerintem egyébként ez a film vagy nagyon tetszik valakinek vagy nagyon nem, ez látszik a hozzászólásokból és a pontozásból is.

Mondjuk, aki nem szereti az érzelmes filmeket, az nem tudom miért ül be egy ilyen mozira, mégis mit várt?
Szerintem nem kell különösebben érzékenylelkûnek sem lenni ahhoz, hogy valakit megérintsen ez a film, számomra inkább az az ijesztõ, hogy valaki képes teljesen immunis módon reagálni, holott minimális empátiával élvezhetõ a film. Ha valakit egy ilyen téma sem tud megindtani, akkor nem tudom mi az, ami igen...
Egyáltalán nem érzem azt sem, hogy zagyvaság lett volna, szerintem nagyon is összhangban voltak a dolgok, maximum egyesek számára nem volt világos, hogy mi mivel kapcsolódik össze, vagy mi a jelentõsége. Ahogy elõttem írták, valószínûleg nem tudott mit kezdeni a szimbólumokkal.

Én valamiért nagyon át tudtam érezni ezt a filmet, talán azért, mert nemrég még kislány voltam. De megérteni igazán csak akkor fogom, ha lesz egy gyerekem.
10/10
Scarecrow 2010 márc. 14. - 09:57:44 10/10
(62/273)
Ez egy CGI köntösbe csomagolt 21. századi mûvészfilm, ennél fogva nem kifejezetten közönségbarát, de szerintem nem is annak készült, sokkalta inkább ragyogó gyöngyszemeként tündököl a filmipar új lépcsõfokán, amikor az Alice Csodaországban szerû abszurd képi megjelenítésnek tulajdonképpen már csak az emberi képzelet szabhat határt.
Mivel nem közönségbarát film, ezért valószínûleg sokan a szék karfáját kaparászva nézhetik végig a filmet, mint csak egy egyszernézõs alkotást, holott többször is látni kell, mert kemény szimbólumokkal dolgozik, illetve jelekkel. "Érthetetlensége", "üres vágányai" által sugall valami olyasfajta földöntúli varázst, amit csak ábrázolni tudunk, átérezni, megérteni halandó fejjel sohasem. A film legnagyobb erénye a látvány, az ebbõl fakadó hangulat, zene, erõssége és hátránya egyszerre a színészi játék, mert míg a meggyilkolt kislány és a gyilkos Stanley Tucci játéka magával ragadó, addig Rachel Weisz és Mark Walhberg illetve Saradon egyfajta töltelékszereplõk (mintha a nevükön kívül mást nem adtak volna a filmhez). Az alkotás nagyon jól ábrázolja az idõ és tér-viszonyokat, de mint említettem a szimbólumokkal meggyûlhet a nézõ baja, holott a mû jelentõs részét kiteszik filozófiailag nem is olyan alaptalanul: mert ez a komfortos "mennyország" egy szubjektív, posztmodern világszemlélet, ahol a halott kislány pszichéjének teremtésével képes teremteni kutyákat, játékokat, ahol esik az esõ, ha sír, ahol emlékének tárgyai vannak jelen, végül a gyilkos is megkapja a büntetését, és távozik Susan is, amint föld alá kerül, és a szülei, anyja végül elereszti õt, amint kinyitja szobájának az ablakát kiszellõztetve a régi levegõt.
"Senki nem veszi észre, hogy elmegyünk.

Úgy értem...a pillanatot, amikor ténylegesen

elmegyünk. Legfeljebb egy suttogást hallasz,

a víz susogását, ahogy a hullám partot ér. A nevem Salmon.
Mint a hal. 14 éves voltam, amikor meggyilkoltak,
1973-ban december 6-án. Egy pillanatig itt voltam. Aztán elmentem. Mindannyiótoknak hosszú és boldog életet kívánok."
10/10
kalad 2010 márc. 13. - 01:17:28 10/10
(61/273)
Mostanában nemnagyon stimmel a kritika, és az én véleményem a filmeket illetõen. Scorsese Viharszige c. filmjét az egekbe emelték, Peter Jackson Komfortos Mennyországát pedig a sárba taposták, de legalábbis erõsen kritizálták. Nálam pont fordítva van, de ez legyen az én bajom.
A film zseniális! A könyvet sajnos nemolvastam,de lehet, nem is baj, mert akkor valószínûleg lenne bennem hiányérzet, mert ugye nemlehet egy teljes könyvet átültetni a mozivászonra. Amit viszont Jacksontól látunk az egy nagyszerûen felépített, remek arányérzékkel bemutatott történet, sikerült a feszültséget végig fentartani, egészen a film leges-legvégéig. Illetve a film leges-legvége nem a feszültségrõl szól, annál inkább egy nagyon jó, érzelmekre vastagon ható, de nem patetikus befejezést látunk, nagyon ügyesen megoldva.
A fõszereplõ lány (Saorsie Ronan) elképesztõ jól játszik, annyira természetesen, kedvesen oldja meg a feladatát, hogy önmagában már ez is egy fantasztikus élmény. A kretén gyilkos (Stanley Tucci)is remekel a filmben, annyira szánalmas, de egyúttal visszataszító a figura, hogy elképesztõ.
Írhatnék még a jó zenérõl, ügyes vágásról, és az érdekes látványvilágról, de nemteszem, illetve csak annyit jegyeznék meg, hogy egyáltalán nem öncélú képi tobzódás az, amit látunk a köztes világban, ugyanis erõsen összefüggnek a valódi és az ugymond "túlvilági" események. Tessék csak megfigyelni! Ja, és elmenni a moziba, mert érdemes!
10/10
10/10
MosFet 2010 márc. 12. - 10:46:41 10/10
(60/273)
Profi film. Lebilincselõ és nagyon jó történet. Én nem olvastam könyvben, de a mai technológiával látható megoldások sokat kivehettek belõle, ami annak fantáziadús létét igazolja.
aurora89 2010 márc. 11. - 04:10:17
(59/273)
Hat engem most fogtok megkovezni, de akkor is elmondom a velemenyem! :)
Roviden szolva szornyu!!!! Csak azert neztem vegig, mert kivancsi voltam, feljavul-e a vegere, de nem.
A konyvet azert oilvastam el, mert hallottam hogy megfilmesitik. Nosza, gondoltam, hajra. A konyv viszonylag erdekes volt, bar azert gyorsan kiolvastam ket nap alatt, hogy ne tartson sokaig, szoval annyira azert nem volt nagy szam. A film borzadaly, pedig nagyon ritkan mondok ilyet egy filmrol.
10/10
NADAL14 2010 márc. 11. - 00:12:40 10/10
(58/273)
Nekem nagyon tetszett ,fõleg a hangulata miatt ,mert annyira szomorú történet, de mégis + kisugárzása van a filmnek .Talán van ott fenn egy ország.....
Balivet6 2010 márc. 10. - 20:35:00
(57/273)
jó kis kreatív film volt... de én is úgy éreztem h maradt még benne kihasználatlan lehetõség bõven... amúgy nem éreztem ezt olyan siratós filmnek... sztem nem ez volt a céljuk vele... inkább csak elgondolkodtató... Stanley Tucci tényleg jól alakította figurát :D
9/10
caomilla 2010 márc. 10. - 18:00:06 9/10
(56/273)
Otthon nem néztem volna végig de moziban egész élvezhetõ volt.
Nem tudja valaki véletlenül a szám címét, ami a film legvégén volt, mikor minden halott nõ elõjött?
6/10
Butterfly1986 2010 márc. 10. - 00:56:20 6/10
(55/273)
Elnézést a SPOILER-t elfelejtettem kirakni az elõzõ hozzászólásomban. Vigyázat azoknak, akik még nem látták;)
6/10
Butterfly1986 2010 márc. 10. - 00:53:53 6/10
(54/273)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én többet vártam. Most vagy az a nagy büdös helyzet, hogy én erõsödtem meg lelkileg, vagy csak nem nézek jó filmeket az utóbbi idõben. Míg a Boldogság nyomában, Hét élet, Szerelmünk lapjai és a Marley meg én c. filmeken zokogtam, ezen nem tudtam. Pedig ez is arra hivatott, hogy ilyen hatást váltson ki az emberekbõl. Belõlem nem tudott:( Nem tudtam azonosulni egyik karakterrel sem. Az eleje jól indult, egy darabig nagyon tetszett. De utána valahogyan ellaposodott. Voltak nagyon jól megcsinált részek. Mint pl. amikor a testvér kutakszik a házban és hazaér a gyilkos. Izgalmas momentum volt. Tetszett az eleje, körülbelül addig ameddig a kislányt meg nem gyilkolták. Furcsa volt ennek a bizonyos "komfortos mennyországnak" az ábrázolása számomra. Rachel Weisz-ot bármennyire is fantasztikus színésznõnek tartom, de ebben nem játszott túl jó. Stanley Tucci ellenben fantasztikus figura. Nekem 10/6. Rám férne már egy jó film:)