Gabe007 2009 júl. 22. - 21:00:20
(72/232)
Sziasztok!
Nekem nagyon tetzett a film! Michael Mann ismét ügyesen nyúlt egy klasszikus témához, kiváló színészvezetéssel és történetmeséléssel.
A problémák. Miért kell meglepõdni a HD kamera használatán?? Ez fõként tõled kérdezem Bigpapa? Ok, hogy különbözhetnek a véleményeink és ez a jó!! No de kérdem én, ha így meglepõdtél a "gagyi" képi világon akkor hol voltál Mann elõzõ két filmjénél? Mind a Colleteral mind a Miami Vice is ebben a stílusban készült. A 3. filmnél már nem illik a HD kamera használatánál meglepõdni! :)) /Arról nem is beszélve, hogy sok film készül ebben a formátumban , amelyeken nem szembetûnõ. pl. Superman visszatér, Angyalok és démonok, Papírrepülõk stb. de itt a zársebesség másként van beállítva, de ez már tényleg technikai dolog, ami nem mindenkit érdekel. :)/ A képi világ Mann-ál doku szerû, folytonos mozgású, tehát olyan mintha szabadszemmel látnánk az eseményeket. Ok, hogy eddig évtizedek óta filmre forgattak és forgatnak és nem ehhez szoktunk,de szerintem ez nem baj. Mann egyedi stílusa lett! Nem kell, hogy tetszenn,de ne féljetek az újtól. A lövöldözõs jelenetek. Mann, mindig is nyitott volt arra, hogy természetes helyszíni hangokkal halljuk a fegyvereket /pl. Szemtõl szemben néhol ill. Collateral, Miami Vice/. Tehát élethû, tehát majd megszokjátok, mert biztos vagyok benne, hogy Mann stílusát egyre többen átveszik majd! Lehet szeretni, lehet utálni de ilyen a stílusa. Szerintem ha valaki próbál újat mutatni, élethûbben prezentálni az nem baj!! De ez az én véleményem!
Na és amivel NAGYON NEM ÉRTEK EGYET!!!!!
Senki sem jelentheti ki, hogy NE NÉZD MEG!!! Ill. NEM ÉRI MEG A JEGY ÁRÁT.
Bigpapa! Te magad írtad, hogy el kell fogadnunk más véleményét! Ez így van. Tehát milyen alapon állítja bárki is, hogy a saját szubjektív véleménye egyezni fog másokéval, akik még nem látták a filmet. Akik a te írásod alapján nem nézik meg, majd DVD-n megnézve bánni fogja, hogy nem látta moziban. Ennyi.
Sokkal korrektebb a NEKEM NEM TETSZETT, a NE NÉZZÉTEK MEG MOZIBAN-nál!!
5/10
nuke7 2009 júl. 22. - 13:33:02 5/10
(71/232)
NE NÉZZÉTEK MEG MOZIBAN!
(amugy is tul hosszu, depp jo - de mikor nem az ? - a többirõl meg inkább nem beszélnék, nem éri meg)
Mermaid. 2009 júl. 22. - 06:35:56
(70/232)
:D hát ez jó.....
2/10
offtopic
Bigpapa 2009 júl. 22. - 01:10:57 2/10 Előzmény seth81
(69/232)
És meg ne haragudj,de van még egy gondolat a "mert a magyar filmezés is ezért tart ott ahol" mondatodhoz.
A magyar filmek nagy átlagban ilyenek,mint a mostani TV2-es Kísértések. Ki azaz elvetemült, aki magyar filmdrámát akar nézni moziban? Most belenéztem,de 3 perc után majdnem feltörtem az eldobható borotvámat,hogy kivegyem a pengét és felvágjam az ereimet! :))
Imádom az igényes magyar filmet. Egri Csillagok,Liliomfi,Koppányi Aga,Ötvös Csöpi filmek,régi Kabos filmek. Az újak közül egy bolond,üvegtigris,valami Amerika. Kommerszek? Lehet. De meg tudom nézni õket többször is.
De ezek a filmrámák, amik a "Magyar filmezést" jelentik,siralmasak.Van egy réteg akiknek szól. Nem sajnálom tõlük esküszöm. Csak nekem ne kelljen ezekre a filmeknek büszke magyarként gondolnom. Ne kelljen megnéznem. Írtam példának korábban a Bujtor féle zsaruvér csigavér borzalmat. 3x 60 perces filmet csináltak, gagyibbnál gagyibb történettel és szereplõkkel. Ha ezt a pénzt, amit erre szántak egy mozifilmre költik, jobban kidolgozzák a sztorit,kihagyják a borzalmas rendõrcsajokat, akkor rekord bevétele lett volna, hiszen a 30-as korosztály,de megkockáztatom, alattunk is,Ötvös Csöpin nõtt fel. Nekünk még pénzünk is van (fizetés) beülni moziba. Nem töltögetünk le.Ez az Õ igénytelenségük, hogy 28 év nimbuszát ezzel a három szarral lerombolták. Itt tart a magyar film(es)!
2/10
offtopic
Bigpapa 2009 júl. 22. - 00:52:35 2/10 Előzmény seth81
(68/232)
Az a baj, hogy kiragadsz egy-egy mondatot és azokon lovagolsz.Ha veszed a fáradtságot és elolvasod néhány hozzászólásomat, láthatod, hogy igen is azt szoktam ajánlani, hogy moziban nézzék meg. Sõt! Az Indy 4-nél elég jó kis vitám volt a letöltögetõ gyerekekkel. De ez a film NEM ÉRI MEG az 1350Ft-os jegy árát.Tudod mi jó gengszter film? A Halál keresztútján például.Az sem egy pörgõ akciófilm, de végig bele tudod magad élni a harmincas évekbe. És itt? A faházas lövöldözésnél olyan gagyira sikerült a felvétel,na meg az autós üldözésnél, hogy zokogtam.
Nem az a baj, hogy neked tetszik a film,vagy nekem nem.Hanem az, hogy képtelen vagy elviselni, hogy van valaki, aki nem úgy gondol erre a filmre, ahogy Te.És ezt csak úgy tudod levezetni, hogy majdnem személyeskedésbe mész át. Ez butaság, mert gondolom nem rokonod Michael Mann,és százalékban sem vagy benne a filmben. Fogadd el, hogy igenis vannak más vélemények, furcsább (részemrõl kíméletlenebb) kritikák.
Imádom Depp-et. A Karib-tenger kalózai 1-et láttam, vagy 30x. A második részt talán 10x, viszont a harmadik részt 1x moziban és soha többé nem is nézem meg.A végén azaz örvényes két hajós csata olyan gagyi lett, hogy hazavágta az elsõ 2 rész nívóját is.Sokaknak tetszik. Vagy ott van a Napfény. Hupililát hánytam tõle. Életem egyik legborzasztóbb élménye moziban. Leírtam, hogy nem tetszett. Nekem estek, hogy f@sz vagyok,mert nem értem a mondanivalóját. Hát csak válaszoltam, hogy lehet, hogy f@sz vagyok,de értem a mondanivalóját,de akkor is ragyi film. Nekik bejön.Van, aki élete legnagyobb filmjének tartja. Egészségére.
Nekem bejött a Spancserek és a Trópusi vihar. Jókat röhögtem rajta, elengedtem magam a film alatt és nem azon agyaltam,mi ez a szar? Írtam róla kritikát, hogy nekem tetszett, de elõttem és utánam is volt, aki leokádta a filmet. Mit csináljak vele? Verjem pofán,mert nem egyezik a véleményünk? Anyázzak 4 hozzászóláson át? Tanítsam meg gyorstalpalón filmet készíteni? Hát nem leszarom, hogy tetszett-e neki,vagy sem? Én leírtam,mit gondolok. Õ is leírta, hogy mit gondol. És ennyi.
Nah, világbéke ;)
1/10
offtopic
QT.buff.Lilcsy 2009 júl. 21. - 20:54:35 1/10
(67/232)
Miért hol tart a magyar filmezés?
nah szóval...
én örültem volna pár ilyen NE ÉZZÉTEK MEG A MOZIBAN kommentnek, mielött megnéztem, mert qa szar érzés volt ott ülni:s
Véleményemet a filmrõl már leírtam...
seth81 2009 júl. 21. - 19:28:09
(66/232)
Hát igen sejtettem...de mindig nehéz az árral szemben...Tehát ha még nem esett volna le..mégegyszer: én is ellenzem a HD-s kép használatát a nagyvásznon. A filmre úgy ültembe hogy semmitsem tudtam a storyról és csak negatív kritikát hallottam a filmrõl...mégsem írnék olyat egy filmre ami nem tetszett (mert volt, nem is egy ilyen)hogy: MEG NE NÉZZÉTEK MOZIBAN!!!Döntse el mindenki maga milyen volt ha már belöletek élünk, ami nem igaz, mert a magyar filmezés is ezért tart ott ahol( "mert ugye ha tehetitek töltsétek le,,) !!Lehet kritizálni de más porigalázni más munkáját, de tudom ez a portál direkt erre van kitalálva. Nekem ez jobban bántja a szemem, ezért én kérek elnézést nem megbántásdiból írok...csak vagyok oly naiv, hogy azt hiszem még lehetne egy kis tiszteletett injekcíózni a nagyelvárású elkényeztetett nagyérdemûbe, egy olyan popcornosított tömegcíkké vált mûvészeti ágazat iránt mint a film. Egyesek szerint ezt meg én nem várhatom el...
szinhazimado 2009 júl. 21. - 18:02:16
(65/232)
üdv! tudja vk. pl, hogy ezt a filmet szinkronosan is meg lehet nézni vagy csak feliratosan a mozikban? jó lenne tudni!
Kicsit értetlenkedve olvastam a negatív véleményeket, eddig meg akartam nézni a filmet, de ezeket olvasván sokkal szkeptikusabb lettem..
Mermaid. 2009 júl. 21. - 11:19:41
(64/232)
Pártatlanul csak annyit szólnék hozzá a kisujj stb vitához.....

A FILMESEK belõlünk élnek, ergo a véleményünkbõl....tetszik vagy nem!
2/10
Bigpapa 2009 júl. 21. - 10:26:15 2/10 Előzmény yippikaya
(63/232)
Ennyit tudtál hozzáfûzni csillagvirág? :))))Érdekes, más pontosan tudja,mirõl beszélek. nem azt írtam, hogy a vége fõcím elõtti nagy lövöldözés, hanem azt, hogy a film végén a bankból kijövet.Aki látta a filmet, tudja mirõl van szó.
Na mindegy.
6/10
Judybaba 2009 júl. 21. - 10:25:04 6/10
(62/232)
KIS FIGYELMET KÉREK!!!!

Próbáljuk már meg betartani hogy nem kritizáljuk a másik véleményét ok??
Mert baromira zavaró!!!!
Seth 81! Neked nagyon tetszett ez a film. OKÉ.

Pelunak, Bigpapánka, és még sok más nézõnek pedig NEM!, (beleértve engem is)!

Ennyi.
És ez rohadtúl nem annak a kérdése, hogy "Kíváncsi lennék vajon hány filmet ráztatok már ki a kisújatokból, ami a nagyvásznakon landolt..."

Mert ennyi erõvel akkor mindegyik filmrõl csak pozitívat lehetne írni, mert mi úgysem tudunk egy filmet sem létrehozni!!!!

Amúgy neked minden film tetszett?? Na ugye hogy nem! És valaki már rád szólt azért mert rosszat mertél írni egy filmrõl??

Én igenis képviselem az álláspontomat, és õszintén megmondom hogy nagyon nem tetszett a film!!!!
Ez nem egy jó film! És amikor én néztem , egyfolytában szivárogtak ki az emberek a moziból...ennyi.

ÉS senki nem bírálhatja felül a véleményemet! És SENKI véleményét!!!!
2/10
Bigpapa 2009 júl. 21. - 10:22:31 2/10
(61/232)
Miért kéne ahhoz nekem filmet készítenem, hogy elmondhassam róla a véleményemet? Hidd el, nem a Közellenségek volt az elsõ film, amit láttam. Én nem csinálom a filmeket,hanem nézem. És mivel fizetek érte, joggal kritizálom. Ahogy Michael Mann is kritizálhatná azt a házat, amit a cégem felépít, és esetleg nem tetszik neki,vagy nem ízlik a kaja, amit a szakácsom csinál az éttermemben, esetleg a fodrászom rosszul vágja a haját.Fizet érte, nem azt kapja, amit várt.
Én sem, és azt hiszem a sok negatív kritikában többen írták, hogy nem egy monumentális alkotás ez a film.A HD kamerával gyakorlatilag pofánvágják az összes moziba járó emberkét, mert nincs "filmhatása" a filmnek, nincs atmoszférája. Olyan,mint valami olcsó,gagyi Tv film, amit azért egy baromi drága,kölcsönzött HD kamerával forgattak le.Azt ne mondd nekem, hogy neked jobban bejön egy ilyen HD kamerás film,mint egy normál kamerával rögzített.
Azt a hülye is tudja, hogy a sztorin sokat nem variálhat,hisz megtörtént esemény, valós személyek. Nem vártam, hogy Terminátor üzemmódban John Dillinger kijön az utcára és kasza :))))De az tény, hogy elég vegyes társasággal néztem meg a filmet és mindenki egybehangzóan azt mondta, ez gagyi lett. Lányok,fiúk vegyesen. Persze tudom, velünk van a baj, meg azzal a tucat emberrel,aki kritizálni merte a filmet.
seth81 2009 júl. 21. - 00:51:57
(60/232)
Elhûlve olvasom ezeket a negatív kritikákat....Kíváncsi lennék vajon hány filmet ráztatok már ki a kisújatokból, ami a nagyvásznakon landolt.(fõleg te bigpapa)...Aki ismeri Mann munkáit az tudhatná hogy már az elõzõ 2 filmjénél átált a HD kamerákra...amit ugyan szokni kell az igaz!...A történet ha utánna olvass az ember meglepöen történelem hû...Cotillard szerepétõl eltekintve..így hát kár vitatkozni azon mennyire kiszámítható vagy nem, igy volt, ez történt! A fegyverhangok pedig mint már a heatben is..a natur hangjukon dübörögnek. A kamera rángatásról annyit, én letudtam követni mindent..nemúgy mint egy transzformersnél vagy hasonlónál. Egyszóval a film nagyszerû alkotás!! A HD képet én is utáltam, de nem terelte el a figyelmemet magáról az alkotásról...és így bizony jobb ha elgondolkodtok mert egyre több lesz az ilyen.
yippikaya 2009 júl. 20. - 17:46:32 Előzmény Bigpapa
(59/232)
:D:DMár ne haragudj, de ez vicces hogy legalább 400szor láttad azt a bankos jelenetet,és még nem realizáltad hogy az nem a film végén van,hanem bõ 50 perccel a vége elõtt:)
1/10
pelu 2009 júl. 20. - 10:59:42 1/10
(58/232)
Soha nem aludtam el moziban még filmen, na ezen sikerült. Borzalmasan unalmas, vontatott szar az egész. Nem ajánlom senkinek!
9/10
th.zsofi 2009 júl. 19. - 23:38:52 9/10
(57/232)
sok rosszat írtatok a filmrõl, hát nemtudom, nekem tetszett a film, bár az tény, h a kamera felvételek nem voltak vmi jók, néha zavaró volt, de johnny jót alakított itt is!
2/10
Bigpapa 2009 júl. 19. - 22:59:14 2/10
(56/232)
Jó tanács! MEG NE NÉZZÉTEK MOZIBAN!!!

És akkor a miértek...

A cím találó.Közellenségek.Két közellenség is van ebben a filmben. Az egyik a rendezõ,Michael Mann, a másik pedig az operatõr,Dante Spinotti, akit ezért a filmért villamosszékbe kéne ültetni.
Végig azt hittem, egy Werk filmet nézek, amit digitális kamerával vettek fel, aztán majd jön a film, amit rendes filmre rögzítenek.De nem.Kaptunk egy Zsaruvér csigavér minõségû szart!Bujtorék is ott bacták el( a sztori is borzalom), hogy már nem filmre rögzítenek, hanem digitális kamerával vesznek mindent.Így nincs atmoszférája a filmnek.
Ahogy ennek sem volt. Olyan gagyi a lövöldözés.És pont Michael Manntõl, aki a Szemtõl szemben filmben olyan zseniális lövöldözést forgatott,mint a film végén a bankból kijövet. Azt a rész,ha nem láttam 400x, akkor egyszer sem.
Semmi feszültség nincs a filmben. Senkinek sem drukkolsz, hogy bárcsak más vége lenne. Jól írták elõttem, hogy néha olyan szánalmasan unalmas a film, hogy fellélegeztem,ha lelõttek valakit, vagy benyitott valaki az ajtón. Imádom a lassú filmeket (Keresztapa),mert lebilincsel,jó a sztori és van benne egy állandó feszültség. Depp hozza azt, amit ebbõl lehet, ahogy Bale is, de õket leszámítva egy rakás kaki.
Már a film elején szembesülsz azzal, hogy 20 perc múlva rád tör az epilepsziás roham,mert úgy rángatják a kamerát,mint a 12 éves Ricsike a kukiját a paplan alatt. Utolsó sorban ültünk, és azon filóztam,ha én néha semmit sem látok, a 6. sorban a suttyó Nachost zabáló ujjatlan pólós brigád mit lát? Mondjuk örültem volna, ha a koporsó fedelét látják,amint épp rájuk szögelik :)))))
Nem tudom,ki kezdte el Hollywoodban ezt a kézi kamerás megoldást,de visszamennék az idõbe és vízbe fojtanám csecsemõ korába.Én elsõnek a Napfényben taliztam rángatós kamerával. Ott majdnem lerókáztam az elõttem ülõt. Aztán jött a Cloverfield, amit nem voltam hajlandó megnézni, és most ez.
Összegzés:
A film nem film,hanem valami rossz,de túl éles dokumentumfilm minõség, ami miatt azt hiszed, a Spektrumot nézed. Nem izgalmas sem a lövöldözés,sem pedig az autós üldözés. Senki sem nõ a szívedhez,így letojod,ki hal meg. Több poén lehetett volna a filmben,az legalább oldja azt a méla unalmat,ami viszont áthatja. Ha tehetitek, töltsétek le, vagy várjátok meg, míg adja az RTL. Ott legalább lesz szünet, ami alatt ki lehet menni kajálni,vagy dobni egy sárgát.

Depp miatt 2/10,amúgy nulla lenne,de az itt nincs.
2/10
antimason 2009 júl. 19. - 21:41:03 2/10
(55/232)
Valóban agyonüti a filmet a buta kamerarángatás.
Olyan, mintegy videoklip.
Csak sajnos ezzel teljesen agyonütötték a filmet.
Nem tudsz ráhangolódni, elmélyedni benne, élvezni az akciókat.
Sajnos olyan lett a film, mint egy drágább TV-s produkció.
QWERTASDF 2009 júl. 19. - 20:34:28
(54/232)
Én ezt a filmet egy kísérletnek tartom... Kísérlet, mind a kameramozgás, mind a zene (illetve, pontosabban annak sokszori hiánya), mind pedig a történet felépítése szempontjából. A hiba számomra egy volt, mégpedig, hogy olykor baromira unalmas volt... Már-már könyörögtem, hogy vki. lõjjön már le vkit., vagy raboljanak már egy bankot... sok volt a felesleges párbeszéd, és, úgy éreztem, hogy mindent a számba rágnak... Egy ilyen stílusú filmnek rejtélyesebbnek kellett volna lennie. Szerettem volna gondolkodni, hogy ki árulja el Johnnyt, vagy, hogy, szökik meg... Ettõl függetlenül tetszett a film, és Johnnyra nagyon illett ez a szerep, de sztem. sokkal többet is ki lehetett volna belõle hozni. Egyébként a szememben nagyon hasonlít a Batman - Kezdõdik-re (vontatottság, dialógusok tömkelege).
1/10
agregator 2009 júl. 19. - 20:14:19 1/10
(53/232)
Sajnos nem jött be a film. A kamerarázás nem jött be, fõleg az elején zavart. Meg a sztori elég kiszámítható volt. A lényeg, hogy elég nyomasztó volt s lenyomott nem pedig feldobódtam. Úgyhogy mától csak vígjátékot fogok nézni.