10/10
Venom23 2010 júl. 29. - 20:58:06 10/10
(99/259)
Járna neki az oscar, de ha már itt tartunk, a másik ilyen jómadár Johnny Deep. Õneki is kijárna már egy szobrocska.
Szóval, remélem megkapják. Bár a mostani szerepek alapján Leo-t, esélyesebbnek tartom rá.
10/10
monnci 2010 júl. 28. - 20:16:43 10/10
(98/259)
Leo-t elõször a Titanicban láttam kb 10 évesen.
de eleve nem értem ezt a "nyálas" jelzõt, amivel õt többen illetik, vagyis mostmár egyre kevesebben szerencsére. a Titanicban a keményfiút kellene játszania, vagy mi? na mindegy.
már a véres gyémántban is nagyon megtetszett a színészi játéka, de az utolsó két filmje (Viharsziget, Eredet) két kedvencemmé vált.
persze közbejátszik, hogy mindkét film története különleges és magávalragadó, az már csak a plusz, hogy Leo játszik bennük.

Leoban azt szeretem, hogy bármilyen karaktert is kell alakítania -lehet az jófiú, vagy éppen rosszfiú, hõs szerelmes, vagy nyomozó- 100%-ban beleéli magát a szerepébe. és ettõl jó egy színész. hogy sokoldalú, és képes bármilyen karaktert élethûen eljátszani.
korunk egyik legjobb és legjelentõsebb színésze, szóval énis azt mondom, hogy Oscar-t neki minél hamarabb! :)
10/10
Edkó 2010 júl. 28. - 11:46:09 10/10
(97/259)
nekem õ teljesíti be legjobban a (modernkori)"színész" fogalmát... szerintem õ erre született... ösztönösen tehetséges... nem egyszerûen csak jó... kiváló színész "szõröstül-bõröstül"...
10/10
Edkó 2010 júl. 28. - 11:42:56 10/10
(96/259)
így igaz el kellne neki már egy Oscar...
10/10
Venom23 2010 júl. 25. - 06:49:09 10/10
(95/259)
Nagyon sokan szidják, hogy nyálas, meg túlságosan gyerekes a külseje. Én mindig kedveltem, nagyon jó színész. Akármilyen filmben játszott eddig, abszolút hozta a karakter tokkal-vonóval.
A mostani filmjei meg már a kétkedõket is meggyõzi szerintem.
Nálam a legnagyobbak közt van. 10/10-es
offtopic
Andee34 2010 jún. 14. - 10:24:44 Előzmény eszter1
(94/259)
Van poszterem eladó Leoról. Ha érdekel, légyszi privizz rám.
eszter1 2010 jún. 08. - 14:15:41
(93/259)
egy szó: zseni
offtopic
Andee34 2010 jún. 07. - 20:01:40
(92/259)
Eladó egy 2 oldalas Leos poszter. Akinek kell, privizzen rám.
orsss 2010 ápr. 10. - 17:18:07 Előzmény sz.ildiko
(91/259)
Most láttam a Viharszigetet, és nagyon tetszett!! Igaz Leora, h nagy körültekintéssel válogat a szerepek között.Egyszerûen hatalmasak a filmjei. Amikor a Titanic után megszállottan kezdtem rajongani érte, mindenki kiröhögött, mert senki nem jósolt ekkora jövõt neki, pedig bárki bármit mond, az a legnagyobb filmje..mostmár kárörvendõen látom, hogy mindenki kezdi be-beismerni, hogy ki is lett mára. Szerintem az a jó színész, aki azon kívül, hogy megnézik a filmjét, képes valami pluszt adni az embereknek. Ezt értse mki úgy, ahogy akarja:) Nagyszerû ember, sok interjút olvasok vele és lenyûgözõ, hogy mennyire természetesen alakít bármilyen karaktert. A part a kedvencem tõle, nem azért, mert az a legnagyobb alakítása, hanem mert valahogy nagyon a szívemhez nõtt az a film a mondanivalója miatt. Viszont mostmár nagyon megérdemelné az Oscart, tuti vele együtt fogok sírni amikor ez megtörténik:))Kíváncsian várjuk az Inception-t:)
sz.ildiko 2010 ápr. 03. - 14:30:19
(90/259)
Ha mar Oscar-alakitasnal tartunk,akkor a Revolutionary road-ot nezzetek meg,szerintam abban volt a legjobb mind kozul.
b.luca 2010 márc. 27. - 19:52:35 Előzmény ienysiv
(89/259)
így van oscart neki, nagyon jó színész !a véres gyémántban hatalmas volt.

Remélem egyszer megkapja és nem vmi gagyi fimért, mint szegény rossell crowe a gladiátorét,(mert hogy a csodálatos elméért jobban meg érte volna.)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 11:39:27 10/10
(88/259)
Nem akarom ismételni az alattam szólókat, akik méltatják, de tényleg így van, aki a KÜLSEJE miatt szkeptikus Leo-val szemben, azt csak sajnálni lehet. :) (nekem egyébként nem jön be, mint pasi, bár csúnyának se tartom, inkább semleges.) Bár azt veszem észre, mára sokan eljutottak már odáig, hogy túljutottak a külsõségeken. :) Arról nem tehet, hogy kölyökképe van, és sokan "nyálasnak", szépfiúnak tartották/tartják. Amúgy meg, kezd "férfiasodni" manapság, lassan-lassan rajta is fog az "idõ". :)

Nekem szerencsém volt, mert a megrendítõ erejû Ez a fiúk sorsá-ban láttam elõször, és nem a Titanic-ban, v. a R&J-ban. (bár ezek sem voltak rosszak. A Titanic-ot SEM kell szégyellnie, bár a szerepe kommersz, a film nem elsõsorban miatta filmtörténeti örökzöld, inkább ÖSSZESSÉGÉBEN. Valljuk be, Jack szerepe nem túl sok színészi kihívásra ad jelentõséget, inkább átlagosan jó, és csodálkozom, h. pont EZÉRT kapott GG-jelölést).

Kedvenceket nem írok le tõle, eleget soroltak már alattam. A Viharsziget egyértelmûen a top3-ban benne van tõle.

Összefoglalva: korosztálya LEGJOBB színészének tartom, ánblokk is elõkelõ helyen van a ranglistán. Nekem magas, hogy már 19 évesen Oscar-ra jelölik (Gilbert Grape), és Golden Globe-ot is csak az Aviátor-ért(?) kap elõször....(most csak a Port-ra hagyatkoztam, de javítsatok ki, ha tévedek!) Talán ebben is közrejátszhatott a kölyökarc. :( Fura h. az E.A.F.S.-ért semmi, az 1 Kosaras Naplójáért semmi, stb... Elfogultság nélkül, már többx-ös GG-osnak kellett volna lennie a 90s években, az Aviátor-ért pedig 1ért. Oscar járt volna :P Na, majd talán a Vihar-ért. ;)
Öregkorára tuti nem 1 sorakozik majd a vitrinjében. :)
10/10
charlena08 2010 márc. 15. - 09:27:48 10/10 Előzmény ienysiv
(87/259)
Szívembõl szóltál! :)))
10/10
ienysiv 2010 márc. 15. - 00:41:18 10/10
(86/259)
Nagyon nagy színész,már régesrég megérdemelte volna az Oscart!Remélem a Viharszigetért meg is fogja kapni!
teva56 2010 márc. 14. - 20:35:04
(85/259)
Köszi,igazad van,leragadtam a Titanicnál.
10/10
Anti12 2010 márc. 14. - 18:34:39 10/10 Előzmény teva56
(84/259)
"Megmutatta,hogy már nem csak a szép fius
szerepekre alkalmas,hanem igazán komoly
filmekben is."

Szerintem ezt õ már ezelõtt is bizonyította nagyon sokszor.Eleinte valahogy nem bírtam a képét,így voltam Matt Damonnal is,de engem meggyõzött,szerintem remek,sokoldalú színész,nagyon szép jövõ elõtt áll.Valahogy engem néha Jack Nicholsonra emlékeztet.
teva56 2010 márc. 13. - 19:15:56
(83/259)
Számomra egyre jobban bebízonyosodik,hogy
tehetséges színész.Ma láttam a Viharsziget
filmjét,abban igazán nagyot alakított.
Megmutatta,hogy már nem csak a szép fius
szerepekre alkalmas,hanem igazán komoly
filmekben is.
10/10
Istenasszony 2010 márc. 10. - 20:46:05 10/10
(82/259)
Igazán tehetséges színész, az egyik kedvencem. Minden filmjében nagyon alakít. A Titanicban is jó volt, és a film is nagyon szép, hiába szidják sokan.
10/10
Bellavita 2010 márc. 06. - 12:13:40 10/10
(81/259)
Leonardo egyre inkább bizonyítja, hogy az átlagosnál sokkal tehetségesebb színész, kiváltképp Hollywoodban. Az elsõ szerep, amire emlékszem, a Titanic volt, az uncsi szirupos szerelmi történet, de tagadhatatlan, hogy jó volt benne. Utána láttam a Kapj el ha tudsz-ban és akkor kezdtem felfigyelni rá, az Aviátorban már kezdtem megbocsátani neki a romantikus hõsszerepet és kezdtem átértékelni õt. Azóta szép lassan a kedvenc színészemmé vált és már a régi filmjeit is megnézem, minap láttam a Gilbert Grape-et, ahol 19 évesen már olyan nagyot alakít, hogy elképesztõ. Azóta amit láttam, abban mind szenzációs,s manapság szerencsére már nem olyan kölyökképû, talán kezd igazi férfivá érni lassan :-)Még nem kapta meg az Oscart, de szerintem ez számára nem is olyan fontos, hiszen érezhetõen az üres sikerfilmek helyett inkább a kihívással teli szerepek, a tartalmassabb filmek felé fordul. A Titanic-ra pedig szüksége volt az elismertséghez, ez tagadhatatlan, ügyesen lavírozik a kasszasikert és ismertséget hozó filmek és a tartalmassabb darabok között. Ez a fiú nagyon nagy jövõ elõtt áll még.Gratu, Leo!
10/10
Cameliana 2010 márc. 05. - 20:59:44 10/10
(80/259)
Totál meg tudom érteni Scorsese-t, hogy miért foglalkoztatja elõszeretettel DiCapriot a mûveiben. Ez a színész maga a fõnyeremény egy filmben. Eszméletlen mekkorákat alakít már jópár éve, és milyen nagy filmekben! Õ aztán nem fecséreli el a tehetségét.
Azért elgondolkodtató, hogy milyen nagy alkotásokról marad le az, aki csak az iránta érzett ellenszenv miatt nem nézi meg a filmjeit...