8/10
Brenda66 2009 febr. 22. - 17:00:26 8/10
(89/329)
Ma sikerült megnéznem a filmet.És igazából nagyon tetszett.Vicces volt ugyanakkor néhol komolyabb.Jo vol látni azt a kort és tetszett,h ahhoz képest, h magyar film milyen jól elénk tárták azt a kort.Talán a zenés jelenetek néhol sok volt,de azért jo film:)
10/10
Gabiniki 2009 febr. 22. - 15:22:45 10/10
(88/329)
Én is csak ismételni tudom a többieket, de akkor is elmondom, mert muszáj mindenkinek elmondanom, hogy ez a film fantasztikus! Miközben ültem a moziban és a vászonra meredtem, elképzeltem, hogy én is ott élek és akkor élek, amikor a történet játszódik, mert egyszerûen lehetetlen kivonni magad a hatás alól. És bár én már kinõttem a "kislányos-rajongós" korszakomból, de Szabó Kimmel Tamástól teljesen kész vagyok. Baromi szexi; mellesleg nagyon jó színész!. Fenyõ Iván kellemes csalódás volt... : )
10/10
Gabiniki 2009 febr. 22. - 15:20:59 10/10
(87/329)
Én is csak ismételni tudom a többieket, de akkor is elmondom, mert muszáj mindenkinek elmondanom, hogy ez a film fantasztikus! Miközben ültem a moziban és a vászonra meredtem, elképzeltem, hogy én is ott élek és akkor élek, amikor a történet játszódik, mert egyszerûen lehetetlen kivonni magad a hatás alól. És bár én már kinõttem a "kislányos-rajongós" korszakomból, de Szabó Kimmel Tamástól teljesen kész vagyok. Baromi szexi; mellesleg nagyon jó színész!. Fenyõ Iván kellemes csalódás volt... : )
9/10
dodszy 2009 febr. 22. - 14:26:49 9/10 Előzmény rosebud
(86/329)
egyetértek! persze nem csak azért érdemes megnézni, hogy támogassuk, tényleg jó film! sokban hasonlít a csinibabára, meg más magyar filmekre is utal (megáll az idõ, cha-cha-cha), ez persze nem baj, nagyon megvan a hangulata. én nem éltem még akkor, de így is nagyon tetszett.
10/10
rosebud 2009 febr. 21. - 13:46:12 10/10
(85/329)
Ha van olyan, aki nem látta még, annak kötelezõ! Támogassuk a magyar zenés filmet! Ez a film megérdemli!
"Mutassuk meg mi az a sótörés!"
cherry baby 2009 febr. 20. - 10:20:46
(84/329)
ha nem is ilyen cuccban, de nem is színes zakóban :DDDD
nézd meg a Teddy boyokat. Fejre mint a farkas emberek, tele tetkóval, szövet nadrág, hosszú színes zakó, creeper. Imádom õket :))))
cherry baby 2009 febr. 20. - 10:18:39
(83/329)
Bizony bizony. Fenyõ a várban dj-skedett is. Ott hallottuk elõször a Stray Cats-t, és az imádott Carl Perkins-t. (lásd: Körömlakk Baby) 1980as években... de már megnem mondom mikor :DDDDDDD naygon rég volt.
10/10
ediii181 2009 febr. 19. - 23:05:05 10/10
(82/329)
Fenyõ Iván <3 :)))
Bigpapa 2009 febr. 19. - 15:36:49
(81/329)
Láttam színházban és imádom a dalokat a mai napig. Nem vagyok elfogult Fenyõ Miki fan,de igenis amit Õ letett a hazai zenei élet asztalára, az valóban megérne egy utcatáblát!
Sokat jártam a Szentistván parkban, dolgoztam a Szamovár presszóban a Pozsonyi úton, ahol még a fénykorszakban klipet forgatott a Hungária. Sokszor ugrott be Fenyõ Miklós oda kávézni, amikor ott dolgoztam. Szóval a bõrömön éreztem akkor is 94-ben, hogy ott a "Fenyõmiki"! Jelenség az ember, egy ikon, s mint minden ikonnak, vannak jó és rossz akarói.

A film végig pörög, végig érdekes volt (számomra).A zene etalon, a szerelõk hihetetlenül profik. Scherer Péter akkorát játszik, hogy az nem igaz. Bepisiltem rajta a röhögéstõl.
A fiatalok - Szabó Kimmel Tamás, Fenyõ Iván,stb - félelmetesen profik. Szabó Kimmel annyira jól elkapta a figurát, hogy végig bele tudtam magam élni, Fenyõ Miki életébe. Hegedûs D.Géza is nagyon jó, ahogy az NDK táncegyüttes is :))))))a Kubai aratódallal.
Ez a film bemutat egy olyan életet, egy élet kezdetét, ami ha Amerikában történik, ma már bélyegeken lenne Fenyõ Miki képe, csillaga a Hollywood Boulevard-on ,és minden gyerek õt istenítené a mai napig.

"Hmmm, csináltam utcabált
És voltam utcagyerek.
De a rock and roll diplomához
Nem jár díszkeret,
És utcanév talán soha nem leszek."

Itthon csak a közönség fogja õt elismerni, de soha sem fogja életében megkapni azt a megbecsülést, amit megérdemel. Bár remélem tévedek, és egy napon megkapja a megérdemelt névtáblát egy utcán!

A film 10/10
cherry baby 2009 febr. 18. - 07:52:54
(80/329)
álljálljállj!!!!

De igen játszott a rockabillyknek. a legszebb korszaka volt :)))) Van aki forrón szereti címmel meg is jelent lemez. Jáki Attila féle Hungária... Még klubjuk is volt a MAHARTba. Oda is jártam. Hú de nagyon jó volt.

DE! amikor nyomult a rózsaszín zakóban, akkor még itt magyarországon nem voltak rockabillyk. vagy legalábbis nem igazán tudták mi az. én 69es születésû vagyok. emlékszem egy hungi koncertre a Blahán szilveszterkor. Hatalmas élmény volt. még kislány voltam, de ott tomboltam :DDDDDDDDDDD


Mint pl: vannak rockabillyk, akik szeretik a countryt, a swinget (ebbe is van neo swing (Brian Setzer) is és autentikus), a rock and rollt, az autentikus és a neo rockabillyt, a psychobillyt, a bluegrasst, a teddyboy zenét. Szóval elég tág ez a mûfaj. Viszont van aki csak egy félét szeret, azt én nem igazán tartom igazinak, csak "divatosnak". Egy ember akit megíndít ez a zene, ugyanúgy megdobban a szíve, ha egy "autót" meglát, vagy egy ruhát, a 40es 50es évekbõl. Én ilyen vagyok. :))))))
leopard26 2009 febr. 17. - 10:19:41
(79/329)
Táska?Tescos szatyor!
cherry baby 2009 febr. 17. - 09:32:43
(78/329)
hebehebehabahaba :DDDDDDDDDDDDDD
cherry baby 2009 febr. 17. - 09:29:46
(77/329)
A M.G. régen volt jó. Ma már... no comment. a többi privibe. nem publikus.
cherry baby 2009 febr. 17. - 09:28:47
(76/329)
Na de Fenyõ nem akarja. Mert nem a rockabillyknek játszik :((((((( ez a zene, amit most csinál.... :DDDDDDDDDDD
cherry baby 2009 febr. 17. - 08:27:44
(75/329)
csk kicsit már lejáratja a magyar rockabillyt... a hülyeségeivel...
cherry baby 2009 febr. 17. - 08:26:26
(74/329)
Novának még van haja :DDDDD
kornila 2009 febr. 16. - 22:08:46
(73/329)
és még annyi, hogy kevés olyan film van szerintem, amit rögtön egymás után meg tudnék nézni. ez már rajta van a listán. kijövet a moziból újra meg akartuk nézni. és újra és újra.:D
kornila 2009 febr. 16. - 22:06:30
(72/329)
Éreztem, hogy ezért érdemes elmenni a moziba és megnézni. Nem sûrûn megyek moziba, pláne nem magyar filmet nézni. De ezt tényleg mindenkinek ajánlom. Nem fárasztó viccek vannak benne, nem elcsépelt sztori, nem megszokott színészek (jójó, tudom, Fenyõ Iván, de akkor is). Eszméletlen jó a szereposztás, mindenkire rettenetesen illik a szerep, a karakter. Minden perce élvezet volt. A dalok miatt is megéri elmenni, de a történet is remek. Az pedig csak dobott a dolgon, hogy a 19 éves fejünkkel mi voltunk a legfiatalabbak, nagyrészt nyugdíjasok voltak velünk - egy átlagos napon.
Tényleg élmény volt, mindenki nézze meg. Újra hiszek a magyar filmekben.:)
Meadow 2009 febr. 15. - 21:45:16
(71/329)
nem vagy egyedül:)sztem majdenm mindenkinek bejön,szegény srác nem is sejti.sztem azt hitte mkinek a Fenyõ Iván fog bejönni
pansyparkinson 2009 febr. 15. - 21:31:44
(70/329)
szerelmes vagyok Szabó Kimmel Tamásba