8/10
kambekk 2009 febr. 10. - 12:42:28 8/10
(49/329)
A Szent István park tövében. Bauhaus kávéház. Néha fel-fel tûnik benne.
7/10
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 12:12:57 7/10
(48/329)
Az hol van? :)
Egyébként értem én,hogy mirõl beszéltek, a sláger rádiós háttér tényleg fura,de szerintem az,hogy egy koncerten énekel a végén, belefér
8/10
kambekk 2009 febr. 10. - 12:10:09 8/10
(47/329)
Hát ha nem is ott, de mondjuk a Dunaparkban.
7/10
CsengoZoli 2009 febr. 10. - 11:04:30 7/10
(46/329)
Nem tudom mi bajotok azzal,hogy a végén megjelenik Fenyõ.
Szerintem passzol a filmbe,hogy a végén megjelenik a fõszereplõ ma, és most mit csináljon, kávézzon a Gerbeaud-ban??
8/10
kambekk 2009 febr. 10. - 10:35:22 8/10 Előzmény oserenella
(45/329)
Egy-két snittbe valóban beszökött a jelen - rögtön az elején a reptér hátterében is elsuhan egy egyterû. De majd a DVD-verzióban kiretusálják a parabólaantennékat. :))) És addig lecserélhetik a Slágerrádiós koncert klipet is valami frappánsabbra. (És remélhetõleg az audiokommentár határtalan lehetõségeit is kihasználják majd - kortárs hírességek (Kern) angyalföldi visszaemlékezéseivel.)
lietta 2009 febr. 10. - 10:20:39
(44/329)
Élvezetes minden perce. ► Made is Hungária. Talán rumba?? Majd az elvtársak megmondják. Mesterhármas: Scherer, Hegedûs D., Bereményi, vigyázz, ez a sorrend a hierarchia is egyben.
Szabó Kimmel Tamás nevét ismertem, de most már ti is. Fenyõ Iván eredeti figurája nagyon jó, más, mint a szõke szépfiús szerepekben. A PSZICHOSZÍNHÁZ színészeként is remekül improvizál.
10/10
bambina 2009 febr. 09. - 23:32:42 10/10
(43/329)
Persze, hogy volt egy csomó hiba a filmben, én is fõleg a forgatókönyv gyengeségeit mondanám. A "Szia. Hazajöttél? - Hát nagyon úgy tûnik. - Aha. Szia." után majdnem kirohantam, de mondjuk az a csaj fejének is betudható... Meg persze volt néhány nagyon gagyi poén, de legalább nem akarta magát komolyan venni a film, ami elég nagy elõny. És Fenyõ Iván arcát nemtom felvarrták-e vagy mi, de elég ronda lett.
sandoreri 2009 febr. 09. - 22:09:57
(42/329)
Szerintem jo volt nagyon.Az a véleményem,hogy aki nem szereti Fenyõ zenéjét ugyan miért nézné meg... a másik meg aki azt figyelgeti h a háttérben van egy parabola antenna hát gratulálok.Elmondanám,h gyakorlatilag minden filmben vannak bakik, ennél jelentõsebbek is.Fenyõ Ivánnal sincs semmi gond szerintem azon kívül,hogy atomra elcsunyították.Jól játszik mindenki.Fenyõ Miklós meg ugyan miért nem jelenhetne meg a vége szöveg alatt??Hát végülis nem róla szólt az egész?
9/10
Tommaso1981 2009 febr. 09. - 21:47:49 9/10
(41/329)
Szerintem, mint minden filmnek ennek is voltak elõnyei meg hátrányai.

A legrosszabbnak nekem Fenyõ Iván alakítása tetszett. Túl "grimaszos" volt minden megmozdulása. Aztán elkezdtem gondolkodni... Travolta nem ilyen volt a Greaseben? Dehogynem. S mindenkinek tetszett. Így, ha épp magyar Grease-nek tekinteném a filmet idevaló lenne az állandó grimaszvágás, de amúgy nem jött be.
Ellenpélda színészi alakításban Scherer Péter és leginkább Hegedûs D. Géza. Mindketten kitûnõen alakították a szerepüket, fõleg Hegedûs, akire mintha egyenesen rászabták volna Miltényi elvtárs szerepét.
A zene egyértelmûen jó volt (tudom, akik nem szeretik Fenyõ Miklós zenéjét nem biztos, hogy ezen a véleményen vannak), a koreográfiára sem lehetett panasz, az is megér egy 10/10-et.
Végsõ osztályzatom mégsem 10-es pár apróság miatt.
Voltak nagyon idegesítõ párbeszédek a filmben. Hogy ne legyen túl nagy spoiler, inkább úgy írom körül, hogy az egyik ilyen magasröptû párbeszéd Miki és vagy Vera, vagy Marina között játszódik le az autójavítóban. Ekkora magasröptû dialógust talán az egyik tvcsatornán futó Vad csajok produkálnának.
Fenyõ Miklós a végén nem kellett volna a stáblistában. Mindenki tudja, hogy róla szól a film.
Egy-két Hungáriás dalt jobban is beleilleszthettek volna a filmbe. Hogy csak példa-ellenpéldát írjak: Az eszelõs szerelem és a Meghalok, hogy ha rám nézel pont történetileg is belekapcsolódott az egészbe. Viszont a Gyere gyere Juli! egy furcsa vágással került bele a filmbe. Ez egy kicsit zavart.
Összességében tekintve az elõzetes után még azt mondtam, hogy hú de elrontották, biztos elég rossz lesz, s egy nagyon pozitív csalódás ért engem. A kisebb hibák miatt 9/10.

U.i.: Érdemes megfigyelni Bigali és Maltényi elvtárs elsõ párbeszédénél a kamerabeállításokat, meg az apró részleteket, ahogy megpróbálja visszaadni az akkori Magyarországban egy fõnök és egy beosztottja beszélgetésének atmoszféráját. Zseniális.
1/10
oserenella 2009 febr. 09. - 18:52:17 1/10
(40/329)
Ja, amit elfelejtettem, a film semmi újat nem tud
nyújtani, mint ami az elõzetesben is össze van vágva!
Amiért talán még jó is lehetett volna a film azokat a
poénokat lelõtték! :(
1/10
oserenella 2009 febr. 09. - 18:40:59 1/10
(39/329)
Borzasztó gyenge film... :(
Ez a Fenyõ Iván mennyire pocsék egy „színész”.
A Miki-t alakító figura, a zenekar többi tagja és
a két fõszereplõ csaj jól játszott, de ez az Iván elcseszett
mindent. És a nagy öregek se voltak elemükben.

De kérem, ha már operatõr és a rendezõ figyelmét is elkerülte
az a parabola antenna a háttérben, akkor legalább annak a vak
vágónak (aki egyébként is gyalázatosan vágta meg a filmet)
kiszúrhatta volna a szemét és elküldi egy kis cgi-javításra
a snittet. Szégyelljék magukat!
Amatõr banda.

A díszletrõl árulkodott, hogy erõltetett, minden régi
kacatot eléjük dobtak.
A film zenéje (score-ja) az jó volt, bár egy kis Született
feleségek utánérzés van benne.

A stábnál az igazi Fenyõ Mikit miért kellet berakni?
Röhejes. Egyszerûen nem illik oda!!!!

Amúgy ha ez az Ivángyerek nincs benne, még kaphatott
volna akár 10-bõl 5 pontot is.
Moziba ne nézze meg senki, majd egy újság dvd
mellékleteként egyszer, valamikor.
De nem kell sietni…
50 év múlva lehet, hogy még jó is lesz, de csak azért,
mert már addigra ez is retró lesz.
9/10
Boszika001 2009 febr. 09. - 16:39:44 9/10
(38/329)
Nekem is tetszett:D Kellemesen csalódok mostanában a nagyar filmekben:)
Talise 2009 febr. 09. - 15:51:01
(37/329)
Nagyon kivancsi vagyok rá, pedig nem az én világom, inkább másféle filmeket szeretek. A kisfilmje alapján nagyon jó lehet, jó képek, élet van benne, végre új szineszek nem ugyanazok az arcok minden filmben, kis magyar pomádé :)))
És nagyon jó az idõzítés, ebbe a ronda szürke nedves télbe, a nyár a lendület a zene, a fiatalság a buli!!
10/10
bambina 2009 febr. 09. - 15:27:55 10/10
(36/329)
Hm, látom nemcsak nekem tetszett, ezt tökjó látni : ) Gyakorlatilag mindenkinek bejött.. Azon gondolkoztam, hogy ez a sztori külföldön is bejönne-e, mert egyrészt tipikusan magyar (ezeken a számokon elég sokan nõttek fel), másrészt viszont érdekes, hogy ide mekkora késéssel ért el rock'n'roll. És ha valaki csinál partit, én ott leszek : D
10/10
tettinger 2009 febr. 09. - 14:10:20 10/10
(35/329)
Ez igen!!! Hónapokon belül a harmadik igen jó közönség-film! Én ugyan a komoly art-stílust szeretem, de ilyen is kell nagyon és fõleg: hazai alkotóktól!!! Vesszen az amcsi limonádé-giccs! Olyan nekünk is van, de ez a Hungaria nem ilyen. Épkézláb a story, nyilván a József Attilá-s darab nyomán, pörgõs a rendezés, briliáns a vágás!!! És a zene éa a TÁNC!!! Tömegben, egyénileg szabdon és koreografálva: CSÚCS!
A színész-ifjak pedig szédületesek. A négy fiú, különösen a a bõgõs és a dobos, természetesen Elsõ Scherer Pepe, aki8 egy színészóriás, most bajkeverõ kiskáderként: remek!!! Valentine /így kell írni?/ Titánia csodaszép, hiteles, elegáns és szeretnivaló, Szabó Kimmel Tamás egyenesen óriási... Szegény Fenyõ Iván az intrikus-sorsot szívja, de nagyon jól játszik és énekel. Gyerekek!!! Menjünk és utána kellene egy Rock an' roll party a Corvin-Tetõn!
10/10
Katinka50 2009 febr. 08. - 22:27:36 10/10
(34/329)
10/10
10/10
Katinka50 2009 febr. 08. - 22:26:27 10/10
(33/329)
Na hali mindenkinek! Írtó jó a film, ha másért nem a zenéért!!!!!!! Menjetek el mindenképpen- Megnézni!!!!
Korhû dolgok, a fiatalságom!!!!!!!!! Látnotok kell!!!
10/10
barba0504 2009 febr. 08. - 20:35:25 10/10
(32/329)
Én sztem, sõt tuti hogy elfogok megint menni megnézni.
10/10
bopetra 2009 febr. 08. - 18:39:05 10/10
(31/329)
Húúúúú, most értem haza a moziból....fergeteges ez a film...nagyon érdemes megnézni!!!
Nálam 10/10
10/10
papayya55 2009 febr. 08. - 18:25:01 10/10
(30/329)
Isteni jó ez a film!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 napja láttam de azóta se tudom kiverni a fejembõl az egyes jeleneteket :D