Téma: Mezsgye

Janisch Attila 2007 febr. 10. - 03:15:58
(7/67)
Kedves Brutal!
Le vagyok maradva. Az ön által említett két filmet még nem láttam. Nincs valami tipp, hogyan pótolhatnám.
A Kör elsõ része valóban kivételnek számít.
És szerencsére még nem vetettek szemet a Tale of Two Sisters-re, ami szintén egy kiváló darab (azt hiszem Koreából).

A tégla eredetije valóban a Szigorúan piszkos ügyek volt.
És ahogyan D.SZ. említi, épp az a baj, hogy az amerikai feldolgozások többnyire csak másolatok, ahelyett, hogy - ha már muszáj átültetni (?!) - akkor tényleg jobb lenne, ha újrateremtenék az egészet és az eredetit csak ötletként használnák.
A remake-kekkel az is a baj, hogy amikor ezek kijönnek, akkor az régi eredetiek eltünnek a piacról.
Üdv:
Janisch Attila
Brutal 2007 febr. 09. - 20:47:24 Előzmény Janisch Attila
(6/67)
Maximálisan egyet értek önnel! Az ázsiai filmek ezerszer jobbak a REMAKE-eknél! Bár szerintem a Kör az egyetlen olyan feldolgozás, ahol a REMAKE elsõ része jobb mint a japán verzió, de ez is csak azért van, mert a japán verzió még eléggé kezdetleges, de elismerem hogy Hideo Nakata érti a dolgát!!:) De a Kört-t leszámítva mindig az eredeti a jobb!!!:)
Mert ott van bennük az a fajta filozófiai mondanivaló és az a fajta szépség, amit Amerika nem tud visszaadni! A Dark water REMAKE tényleg borzalmas volt! Fõleg hogy a végén kihagytak 1-2 dolgot! Mikor a japán verzióban a kislány megmozdult a liftben a nõ karjában, ott komolyan megkapaszkodtam a székemben!!:D Hisz alap szabély az ázsiai horroroknál hogy sötétben, egyedül és fülhallgatóval kell nézni és akkor nagyot ütnek!!:D
Fõleg a Ju-on 4 része(Takashi Shimizu)!! Egyik legzseniálisabb japán horror a One missed call-al(Takashi Miike) együtt!

És nekem is volt szerencsém Kiyoshi Kurosawa filmjéhez és húúú hát félelmetes volt és persze tele volt misztikummal és olyan dolgokkal, amit persze nem magyaráztak meg, hanem a nézõre hagyták a gondolatmenet tovább vezetését! Na ezért is jobbak az ázsiai alkotások! Nem rágják a dolgokat az ember szájába!!!:)

A Téglát még nem láttam, de az biztos hogy elõször az eredeti verziót nézem meg! Asszem annak az a címe hogy Szigorúan piszkos ügyek!:)
Most látom hogy szerepelt az Einstein mega Shotgun-ban!!! A film végén pár mp-re! Mikor láttam azt a jelenetet, gondolkodtam is hogy a fenébe is de ismerõs ez az arc!:D

Amúgy a Mezsgye annyira nem rossz cím! Lehetne sokkal rosszabb is!!:)

És emberek hallottátok hogy készül Amerikában az Ima ai ni yukimasu vagyis a Be with you REMAKE??? Jennifer Garner-el! Ez azér is érdekes mert õ egy szexbomba és szntem nehezen fogja eljátszani az aranyos kedves visszahúzódó feleséget!!!:D
Janisch Attila 2007 febr. 09. - 16:26:42
(5/67)
Amit arról írtam, hogy idegen mitológia jelképei között kutakodnak értetlen kézek, az nem Sorsese-re vonatkozott, hanem az ázsiából átszármaztatott misztikus filmekre (pl Fekete víz, hogy csak az egyik legjobban elrontottat említsem). Az amerikai változatokban muszáj volt felerõsíteni az effekteket, mert egész más a természetfelettihez való viszony az egyik kultúrában, mint a másikban.. Az eredeti egy sokkal organikusabb és mélyebb viszonyra épül, ezért aztán a kevesebb is sok. stb. Az effektek erõsítése viszont nem tudja hitelesíteni azt, amelyet az alkotó az amerikai film esetében nem filozófikus mélységgel ábrázól, hanem csupán a hatások végett.

A Tégla esetében épp az átültetés okán részemrõl elveszett az egésznek az izgalma, egy akicionáló amerikai film lett a sok hasonló között (még ha nem is a legrosszabbak közül való). A szituációk és a jellemek is kissé egyszerûsödni tûntek.
Amúgy pedig az már önmagában is elég nagy baj, hogy "'nincs benne semmi eredeti" (ahogy írod). Ha ez a megjegyzés igaz, akkor aligha lehet igazán "Scorsese-s" film, mert rá bizony a fénykorában eléggé jellemzõ volt az eredetiség, minadmelllet, hogy halálosan profi volt a filmek történetvezetése is.

De nincs ezzel semmi baj. Egyszerûen nekem csak jobban tetszett az eredeti (persze abból is csak az elsõ rész, mert egy-egy film folytatása is legalább akkora baromság, mint a remake. Kivéve, ha TV sorozatról van szó, de az meg arra van kiatlálva, hogy sohase érjen véget, sohase tudj meg semmit, vagyis az egész maga a folyamatos átverés lásd LOST és hasonlók (tisztelet ebben is a kivételnek).

Egyszer egy amerikai producerrel arról beszélgettünk, hogy igaz-e a terv: újraforgatják Bunuel remekmûvét, a NAP SZÉPE c. filmet?
- Hogyan lehetne jobb, mint az eredeti? - kérdeztem.
- Biztos, hogy rosszabb lesz - mondta az illetõ, viszont az eredetit Picollival a fõszerepben csak néhány százezeren nézik meg, az újat pedig valamilyen amerikai sztárral nhány millióan.

Szerencspére az egészbõl nem lett semmi.
Bunuel meguszta, nem úgy a többi európai és ázsiai finom és ízletes moziétek.
Üdv:
Janisch Attila
Janisch Attila 2007 febr. 08. - 10:36:49 Előzmény salyka
(4/67)
Az eredeti film címe Kairo (angol cím: Pulse). Rendezõ Kiyoshi Kurosawa, japán. 2001. Kiyoshi Kurosawa egyik legjobb filmje ez a Korei(Seance) és a Kyua (Cure) mellett.

Látva az eddigi elcseszett feldolgozásokat, nem sok reményt táplálok a remake-kel szemben.
Amúgy is utálom az újrázásokat, plána, ha olyan kultúra közegében kutászkodnak avatatlan kezek, amelyet nem is igazán értenek.
Scorseese Téglája is egy ügyetlen átirat, de most pedáloznak az akadémiai tagok, meg a többiek, hogy pótolják, amit eddig elmulasztottak. Valahogy mégis megpróbálják betuszkolni az Oscarig, amit már réges régen és többszörösen meg kellett volna kapnia.
Szóval az eredeti Kairo (Pullse) IMDB linkje ez:
<a target="_blank" href="http://us.imdb.com/title/tt0286751/" title="http://us.imdb.com/title/tt0286751/">us.imdb.com</a>
Üdv:
Janisch Attila
Rose-# 2007 febr. 07. - 13:25:46
(3/67)
A film címe pulse..ami jól hangzik..erre kitalálnak egy oylan ***címet mint h MEZSGYE???????esküszöm csak találkozzak az ienekkel akik ien címet találnak ki.....
larion83 2007 jan. 30. - 12:21:36
(2/67)
Én nem láttam az eredetit sajna, de ez a változat kimondottan tetszett. Végig izgalmas volt, a sztorija sem volt lapos, és nem sántított sehol. Érdemes megnézni!
salyka 2007 jan. 19. - 15:35:10
(1/67)
Biztosan érdekes film lesz. Valaki nem látta esetleg az eredetit? Csak hogy az mennyivel jobb, mint ez, azért érdekelne. :) Szerintem a japán Szem, Kör illetve Átok sokkal jobb, mint az amerikai, dehát, ízlések és pofonok persze.