8/10
Babilon 2010 márc. 14. - 21:27:28 8/10
(40/160)
Én ma néztem meg a filmet, nekem tetszett. Nem mondom, hogy nagyon jó volt, mert az eleje és közepe kicsit nekem elhúzódott. Valamint azt sem értettem, miért kellett folyton hazudni és kifogásokkal élni. De Niro szerepe szerint szigorú volt ugyan, de szerintem vele is lehetett volna õszintén beszélni, ha a három gyerek esélyt ad rá. A vége valóban megható volt, mindenki kisírt szemmel jött ki a moziból. :)
A film 7-8 nálam, és bár volt két híres színésznõ benne, De Niro mellett ma este eltörpültek. Jól játszott az öreg, szép alakítás Roberto! :)
wnnb 2010 márc. 14. - 10:28:51
(39/160)
A téma valóban szívhez szóló és elgondolkoztató, azonban számomra a mind a karaktereket, mind a film egészét kidolgozatlannak, elnagyolt éreztem. De Niro ennél többre is képes és igen, a másik három karaktert (is) bárki eljátszhatta volna.
Valahogy azzal a megoldással sem tudtam azonosulni, ahogy az igazságra fény derül.
Nem rossz, de annyira nem is jó. 6 pont a 10-bõl
hugo22 2010 márc. 11. - 18:19:24 Előzmény tiadam
(38/160)
szép film volt érdemes moziban is megnézni, nem volt kicsit sem unalmas v vontatott
10/10
tiadam 2010 márc. 11. - 01:02:46 10/10
(37/160)
Nekem nagyon tetszett. Tényleg kicsit lazán indul és aztán lesz komolyabb, de én szeretem az ilyen filmeket. Nekem 10 es.
Andy Dufrane 2010 márc. 09. - 19:57:30
(36/160)
SPOILER! NAGY SPOILER!

Érdekes volt a hiányzó fiú "megoldása" a vége felé.
Ezért nagyon jó kifejezés a "kedves dráma".
Kicsit vígjáték szerûen kezd, majd átlép limonádéba, aztán következik egy kis dráma is. Különleges egyveleg lett, mely különlegesen is hat a nézõre.
Robert De Niro jó, mint mindig. A többi három színészt viszont bárki eljátszhatta volna, részükrõl könnyû megoldás volt egy ilyen alacsony költségvetésû filmben szerepelni 20 percet.
Ettõl függetlenül ajánlom bárkinek, mert tényleg különlegesen hat ( ha engedjük).
10/10
horipapa 2010 márc. 09. - 18:56:43 10/10
(35/160)
Épp most néztem meg a filmet! Nagyon, de nagyon tetszett!

Angolul néztem, egyrészt azért, mert eredeti nyelven valamiért jobban eltudok "merülni" a történetben. Ez szinte mindig így van! Másrészt pedig így szeretném gyakorolni a nyelvet - angol felirattal nézem õket. Bár, nem volt minden teljesen tiszta, ez csak az én hibám! Picit még fejlõdnöm kell. :)

Ilyen mindenki által leírt jellemzõit a filmnek nem szeretném mégegyszer leírni! Tanulságos, szívhez szóló film, mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg! :)
10/10
kriszti0005 2010 márc. 09. - 18:41:53 10/10
(34/160)
Nagyon szép film. Én is vígjátékra számítottam, úgy ültem neki, hogy most röhögök nagyokat. Aztán a végén meg majdnem elsírtam magam. Nagyon elgondolkodtató, mert tényleg csak a szépet és a jót mutatjuk mindenkinek, a bajról megfeledkezünk és úgy teszünk, mintha minden rendben lenne.
wgd 2010 márc. 08. - 23:37:10
(33/160)
Azt észrevette valaki, hogy amikor a Drew Barrymore-al vacsorázik DeNiro, hogy mikor kislánynak látja a lányát akkor bal kézzel eszik, mikor meg megint felnõtt a lánya, akkor meg jobb kézzel eszik. Ettõl még jó a film :)
haho75 2010 márc. 05. - 19:04:24
(32/160)
Nagyon szép film!
Brambilla 2010 márc. 04. - 00:14:03 Előzmény lbj
(31/160)
Nekem is a trailer alapján esett le, hogy remake, mikor visszakérdezett De Niro, hogy a csaj látni akarja-e az õ lábát. Még én sem láttam ezt a filmet, de remélem sikerült jól megcsinálni.
10/10
Balivet6 2010 márc. 03. - 23:45:23 10/10
(30/160)
ez egy nagyon tartalmas, szép film...
9/10
mermaid girl 2010 márc. 03. - 22:12:38 9/10
(29/160)
Én csak annyit szeretnék mondani, hogy bár több helyen is vígjátéknak tüntették fel, NEM AZ. Tehát, aki nem látta és vígjátékra vágyik, az ne ezt nézze meg.

Nekem egyébként tetszett a film, de Oscar díjjal azért nem jutalmaznám, mert tényleg elég felszínesen volt kidolgozva. De az tetszett benne, hogy nem akart mindenáron izgalmas lenni, nem értem manapaság miért gondolják azt a filmkészítõk, hogy minden percben sokkolni kell valamivel a nézõt, hogy fenntartsák a figyelmét, miközben egy teljesen hétköznapi történet is lehet érdekes és jó, anélkül, hogy teleerõltetnék buta obszcén viccekkel vagy percenként 20 robbanással és 3 világvégével.
10/10
Emyli 2010 márc. 01. - 13:27:01 10/10
(28/160)
Természetes, hogy mindenkinek más a véleménye. Számomra az Avatar egy hollywoodi látványfilm, aki ezt szereti, annak bejön. A férjemnek is tetszik, megnézte egy párszor. Az én meglátásom szerint viszont nem Oscar-díj jelölésre való film. Igaz, hogy nekem jobban tetszenek a mélyebb, valóban szívhez szóló, tartalmas filmek. Tiszteletben tartom akinek tetszik, nehogy ítéletnek vedd.
Magnolia1 2010 márc. 01. - 12:33:11 Előzmény Emyli
(27/160)
Bocsánat, értem én, hogy mire gondolsz, úgy nagy általánosságban, és ugyan még nem láttam ezt a filmet, de nagyon készülök rá, és elhiszem, hogy jelölni kellett volna ezt is, de azért azt nem lehet mondani az Avatar-ra, hogy semmit mondó. Nekem az is szép film volt, még ha mese, akkor is. Mondanivalója annak is volt, igaz, nem túl kellemes, mert megint tükröt tartott az emberi faj elé (fõleg az amerikai), de nem a semmirõl szólt.
gabja07 2010 márc. 01. - 11:13:47
(26/160)
Üdvözlet!
Most elõször írok ide. Olvastam a filmrõl és nekem is beugrott, hogy ismerõs. Talán Mastroianni utolsó filmje volt amire hasonlíthat, azt nem tudtam, hogy Tornatore rendezte. Szerintem az általam látott filmek egyik legviccesebb jelenete mikor a lánya M.-re bizza a kicsi unokát.A gyerek az etetõszékben ül és nézi a tévét.Sír, mert elment az adás. M. nem tudja megvigasztalni, ezért beülteti az elõltöltös mosógép elé, melybe a lánya szines ruhákat tett.Aranyos.
A filmet még nem láttam, de meg fogom nézni, már csak Niro miatt is.
Két szép filmet tudok ajánlani.A lélek útja, ill. Az ellenség nyelve.Az utóbbít tegnap láttam, nagyon szép, megható, és egyezik a véleményemmel a palesztin-zsidó konfliktus megoldásához vezetõ útról.Persze innét a kényelmes székbõl és hozzátartozóim halála nélkül.
10/10
Emyli 2010 febr. 28. - 03:38:21 10/10
(25/160)
Teljesen egyet értek veled! Azt nem tudom, hogy az Avatar miképpen került a legjobb filmek közé? Elég ha látványos, viszont semmitmondó? Szomorú.
10/10
Emyli 2010 febr. 28. - 03:36:02 10/10
(24/160)
Gyönyörû film! Még mindig a hatása alatt vagyok, ma néztem meg. 10-es!
10/10
viva la germany 2010 febr. 28. - 01:24:08 10/10
(23/160)
Ma láttam a filmet és nem találok szavakat. Egyszerûen szenzációs, egyetlen egy gondom van a filmmel: Miért nem jelölték egyetlen egy Oscarra sem? Simán lehetne legjobb film, forgatókönyv, férfi fõszereplõ nyertes. Azért mert nincsenek benne kék ûrlények és bombák? Mert nem káromkodnak benne? Mert a hétköznapi dolgokat ragadja meg és nem egy álomvilágot?Mert az érzelmeket, olyan hûen megragadja és játszik velük, hogy még én is megkönnyeztem? Fantasztikus film. Tele gondolattal, problémával, magát az életet ragadta meg a rendezõ. De Niro pedig a világ legjobb színésze...
Towner 2010 febr. 27. - 20:51:59
(22/160)
Az Éjszakai rohanás óta (talán 87-ben láthattam ha jó mlékszem) De Niro a kedvenc szinészem. Ritka az ilyen hosszú és sikeres pályafutás. Ezt is meg kell néznem...
10/10
stillwind 2010 febr. 27. - 14:20:20 10/10
(21/160)
Gyönyörû film.. Nálam 10-bõl 10-es..
Régen sírtam ennyit egy filmen.. De nem voltam vele egyedül, mert a moziban (fõleg a vége felé, nem írom mikor...) orrfújások sokasága hallatszott. Ilyet is rég láttam már moziban.
.. és Robert De Niro megint nagyott játszott!
Csak ajánlani tudom mindenkinek. Persze lehet nem mindenki érti meg a filmet. De ennyi érzés szerintem mindenkibe szorul, hogy értékelni tudja ezt a gyönyörû és egyben szomorkás filmet.