brutus20 2008 márc. 04. - 17:48:21 Előzmény csirke
(44/124)
Én a hétvégén néztem meg a filmet Dvd-n. Úgy ültem le, hogy a címén kívül semmit nem tudtam, azt hittem vmi hajótöréses filmecske lesz a cím alapján... Szó mi szó, engem nagyon megfogott a film, teljesen a hatása alá kerültem.

----Spoiler----

Azt hittem a végén legalább az egyikük túléli, de mikor rájöttem, hogy gyakorlatilag az egész film a két szereplõ haláltusáját mutatja be, kicsit "megütött". Az a tudat, hogy a film megtörtént eseményen alapszik, még rátett egy lapáttal...

Egyszóval nekem tetszett, jó film volt (ha lehet ilyet mondani, egy ilyen tipusú történetre) !
csirke 2007 ápr. 22. - 01:20:25
(43/124)
És továbbra is kitartok amellett, hogy a film rossz. Pontosan amiatt, ahogy egy kiváló témát tönkretesznek. Egyetértek azokkal, akik más rendezõket emlegetnek, akik több, mint jól megcsinálták volna. Remélem, így már felfogható.
csirke 2007 ápr. 22. - 01:17:27 Előzmény fordord
(42/124)
Szerintem nem sok értelme van fórumba beírni azért, hogy a "baromság" szóval illesd más véleményét - ami neked nincs is.
kessy6 2007 ápr. 15. - 18:20:25
(41/124)
Gondoltam,hogy veluk szereted......:D:D:D
Szerintem mindenki...........:D:D:D:D
Es a dolog vege pedig,hogy hulyeseg az ujraszinkron....:D:D
Pont most olvastam a Nincs ketto negy nelkul hozzaszolasok kozott,hogy elcsepelt,es minek adjak annyit........hat nalam.......abszolut nyero.......es a nyaron vegre meg tudtam szerezni dvd-n......:D:D:D:D
Marvin02 2007 ápr. 15. - 18:15:00
(40/124)
Félreértettél. Én is Bujtor Istvánnal és Újréti Lászlóval szeretem, de Bujtor nagyon úgy tûnik nem válal már szerepeket, mert a TV2-nél is Kránitz-Újréti párossal szinkronizálták újra, a 2000-es Szél fiai pedig csak Újlaki Dénes-szinkronnal rendelkezik. De még õ is jobb, mint Kránitz.
kessy6 2007 ápr. 15. - 17:30:34
(39/124)
Lehet en vagyok.......de nekem BS Bujtor hangan beszeljen, TH meg Ujretien,kulonben nem nezem meg......:)
Bar szeretem Kranitz es Ratoti hangjat is,de ez az ujraszinkronizalas,akkor is egy baromsag,csupan a karika miatt meg foleg........:)
Foleg,hogy amit ezekben a filmekben hallanak a gyerekek kutyafule,ahhoz kepest,ahogy beszelnek az utcan.......
Szoval tovabbra sem fogok olyan BS-TH filmet nezni,ahol nem az eredeti a szinkronhang........:)
Marvin02 2007 ápr. 15. - 13:57:14
(38/124)
Kránitz még úgy ahogy elmegy ha mellette Terence Hill Újréti hangján szólal meg. Na de amikor BS Kránitz és TH Rátóti, azon sírni tudnék. Nem tudom mikor született meg az elsõ BS-Bujtor, TH-Újréti párosítás, de 15 éve már biztos így van, és csak az RTL követi el ezeket a bakikat. A TV2-nél mindig Újréti Lászlót hívják, BS-nek itt is Kránitz Lajos. :(, de ha nem Kránitz akkor Újlaki Dénes, véletlenül se Bujtor.
Zolkó 2007 ápr. 15. - 11:33:17
(37/124)
Ahá. Szóval a szinkronért külön kell fizetni. Még a magyar filmeknél is??? Akkor viszont ha már a spórolásnál tartunk, néhány filmnél igazán lemondhattak volna a szinkron költségeirõl (mert nagyon elcseszték vele), és, "óriási" költségen odabiggyeszthették volna a feliratot. Na jó, ez csak egy költõi eszmefuttatás volt, ilyet úgyse csinálnak.
Biztos van néhány színész, akit csak szinkronizálva hallottam, és csalódás lenne az eredeti hangján hallani:)
kessy6 2007 ápr. 14. - 22:49:53
(36/124)
Igazsag szerint mar foggalmam sincs melyik film volt ez,de tudom,hogy akkor mar regen lattam,es nagyon orultem,hogy lesz az RTL-en.
Majd elkezdodott a film......es mikor megszolt.......jezus.....komoly sokk volt....:D:D:D
Gyorsan el is kapcsoltam.......:D:D
Zolkó 2007 ápr. 14. - 22:37:39
(35/124)
Uramatyám:) Létezhet ez?? Akárki is a hangja, biztos felröhögtem volna, ha meghallom:)
Azért ezt végképp nem értem. A logikája stimmel, hogy az újraszinkront azért csinálják, hogy szalonképesebb szöveggel beleférjenek a 12-es karikába. Na de a Bud Spercer filmeknél ugyan mi a fenét találtak, ami ezt indokolta??? Röhej.
kessy6 2007 ápr. 14. - 19:46:16
(34/124)
Bar nem filmbe vag,de az ujraszinkronizalastol ki tudok akadni.......:D:D:D
Azt hiszem az sokkolt a legjobban,mikor Bud Spencer nem Bujtor hangjan szolalt meg......gyorsan el is kapcsoltam.......azt hiszem, az RTL csinalta ezt a "nagyon okos" dolgot........
Marvin02 2007 ápr. 14. - 19:04:38
(33/124)
Az Ace Ventura eleinte 14-essel ment, most már 12 évesek is megnézhetik, de a legérdekesebb a Sikoly. Elõször 14, aztán 16, mostanában 18-assal megy, holott évrõl évre durvább horrorok készülnek, a Sikoly semmi azokhoz képest, tehát lejjebb kéne csúsznia, nem a feljebb. A másik, hogy az X-akták még mindig 18-al megy, már amikor adják, és 10 után, pedig a Maffiózókban, Helyszínelõkben, Vészhelyzetben, Harmadik mûszakban durvább jelenetek vannak. Szóval átkéne gondolni az egész karikázgatós rendszert, és csak utána bevezetni. :) Mert ennek így semmi értelme.
StJust 2007 ápr. 14. - 10:57:28
(32/124)
Szerintem épp az adja a film varázsát és hitelességét,hogy amatõr jellegû,és ha egy "nagy formátumú rendezõ" piszkált volna bele csak elhollywoodiasodott volna a produkció,ez meg talán csak ez én perverzióm :-)
Marvin02 2007 ápr. 13. - 20:51:45
(31/124)
Akkor a legzavaróbb, mikor fekete-fehér film megy a tv-ben, színes karikával. :D
zszoltan 2007 ápr. 13. - 19:48:40
(30/124)
Ez szerintem háttértõl függ. Ezért is furcsa, hogy rá merik bízni egy ismeretlen háttérre (a film maga), amikor lehetne fix háttere is. Persze nekem nyolc...
Newcastle United 2007 ápr. 13. - 18:43:18
(29/124)
A piros szín jobban magára vonja a figyelmet, mint a sárga.
zszoltan 2007 ápr. 13. - 18:04:18
(28/124)
:) Javaslom a szorgalmas gyakorlást kínai evõpálcikákkal. :)
(Bocs, de olyan elemi erõvel urgott be a hasonlatra a Karate kid, hogy nem bírtam kihagyni.)
Marvin02 2007 ápr. 13. - 17:46:52
(27/124)
Még annyit: egy rajzfilm egyáltalán nem káros szerintem, max az amerikaiak az egyszerûségükkel. :)
Marvin02 2007 ápr. 13. - 17:45:54
(26/124)
Igen, de mindig azzal jönnek, hogy így-úgy a gyerek lelki világa. Sztem egy rajzfilm (mert azokat is vagdossák rendesen) semmivel se károsabb, mint mondjuk egy Híradó.
Marvin02 2007 ápr. 13. - 14:52:28
(25/124)
Én már hozzászoktam, észre se veszem, kivéve amikor rossz a kedvem, akkor kiszúrom, és nem tudom levenni róla a szemem, akkor egyre idegesebb leszek, és kikapcsolom a tv-t. :) Engem a vágások zavarnak inkább, amit írtatok, h. átszinkronizálják, meg kivagdossák a jeleneteket, de még is ott vírit a 18-as, ami sztem jobb, mert nem olyan vastag a karikája, mint a 16-osnak. :) Mint ha azt akarnák jelezni, vigyázz a 16-oas durvább, mint a 18-as. Ja meg azt nem értem, ha ezen 16 van kinn (jó, az elején meztelenül mutatják õket, na bumm, melyik 12 éves ne látott volna pucér embert, a meztelenségben még semmi rossz nincs, az aktusra meg nem került sor), szóval ha ezen 16 van, akkor a Mónikára, Balázsra, Gyõzikére, Híradókra kitenném a 18-at is. :) Fõleg a híradókra, mert ez film, az meg valóság.