Téma: Oppenheimer

SpencerBarnes_NEW 2023 dec. 14. - 00:19:55 Előzmény Ahoj poplacsek
(267/307)
:)
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 dec. 14. - 00:10:38 9/10 Előzmény SpencerBarnes_NEW
(266/307)
És akkor most próbáld elképzelni, hogy létezik odakinn egy világ a te dimenzióidon túl. IMDb RATING 8.4/10 545k
SpencerBarnes_NEW 2023 dec. 13. - 23:18:57
(265/307)
A film elnézést de sz@r... tudom most jön ide a szokásos duma hogy kevés vagyok, nézzek Marvelt stb... de én legalább bevallom, nem úgy mint egyesek hogy végig szenvedik a 3 órát, aztán még maguknak se vallják be hogy sz@r és elkezdik szapulni aki azt mondja nem jó, hogy azért mert nem érti... oké, meg az ilyen filmeknél mindig előbújnak a nagy emberek akik egyből úgy állítanak be, hogy aluliskolázott vagy, velük ellentétben, ezért nem jó Neked a film. A véleményem akkor is az, hogy elvesztegetett 3h az életemből, mondom ezt kb 8000 film megnézése után...Az ilyen filmek annyira réteg filmek hogy az hihetetlen, maga a rendező, forgatókönyv író is keresi a helyét, csapong, dokumentum filmnek nem az, blockbuster megint nem, popcorn mozi megint nem, szóval akkor mi?Oscar? Pfff. Ez ugyanolyan mint mondjuk ha a szakácsoknak akarnék filmet, és elkezdeném a hal útját onnan kezdve hogy kikel, aztán felnő, Jani bá elmegy kifogja, közben megiszik 2 sört, aztán megpucolják, és egy chef elkészíti egy órán át, mutatva milyen hőfokon stb kell, meg milyen a panír... persze, lesz ember akit érdekel, ezerből egy, aki chef-nek tanul... a többi 999 meg pont nem ezt akarná nézni 3 órán át... na ez az Oppenheimer film kb
6/10
Pantagruel59 2023 dec. 12. - 13:05:00 6/10
(264/307)
1970 februárjában megjelent a Van der Graaf Generator nevű brit formáció második lemeze,amely a The least we can do is wave to each other furcsa címet viseli,amely már önmagában is egy idézet John Minton-tól,aki szerint: ha már mindannyian a véróceán eme tengerében fürdünk,akkor az a legkevesebb,hogy legalább integessünk egymásnak.
De ez most a kevésbé fontos.
Eme lemez B oldalának a nyitó dala a Whatever would Robert have said című korai progrock zsenialitás,azaz: Bármit is mondana erre Rober (Oppenheimer).
S itt különböző változatai vannak a filmben is kétszer idézett Bhagavad Gíta mondatnak,ami szerint: I became Death,destroyer of the worlds,vagyis a Halállá lettem,világok elpusztítójává. Az,hogy Oppenheimer magára ismert ebben a szent szövegben,az nem is annyira a megvilágosodásának,hanem inkább a pszichózisának a jele.
Nos,ezt a súlyos elmebajt próbálja Peter Hammill ebben a dalban kissé kegyetlen módon ugyan,de azért meggyógyítani.
Eléggé sajnálatos,hogy nem tették bele a filmzenék közé,igencsak emelt volna a szinvonalon és talán kissé el is mélyítette s még árnyaltabbá tette volna a főhősünk szenvedéseit,őszinte és valódi megbánását annak,hogy mit szabadított a világra.
A film maga tűrhető és bőven nézhető alkotás,noha kicsit túl hosszú és néhol olyan teatrális,hogy éppen ezért nem lehet kellően komolyan venni.
Az Eredet és az Interstellar óta ez a Nolan úr egyre inkább csökkenő vagy legalábbis hullámzó szinvonalú tendenciát mutat,aminek a mélypontja a Tenet című förmedvény volt.
Talán visszaemelkedik még a valaha volt magas szinvonalára,mondom ezt én,whatever would Nolan have said...
9/10
danek87 2023 dec. 06. - 18:11:36 9/10 Előzmény capt.nemo
(263/307)
A felsoroltak közül Welles nekem is nagyobb favorit, ami nem jelenti azt, hogy jobb filmeket csinált de tőle több kedvencet tudnék felsorolni, meg ő a kamera másik oldalán is tevékenykedett, nem is akárhogy...
9/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 06. - 18:08:48 9/10 Előzmény capt.nemo
(262/307)
Jó hát nekem meg Kurosawa nem jön át, pedig van kedvenc japán íróm is, meg szoktam szeretni a japán filmeket is. De nem szoktam azt mondani hogy Kurosawa szar vagy semmi, stb.
9/10
danek87 2023 dec. 06. - 17:59:39 9/10 Előzmény capt.nemo
(261/307)
Az nem is baj, nem kell mindenbe művészi ambíció, nálam is van hogy 1-2 nonamebb cucc jobban betalál mint az ilyen 'sokak által várt' nagyszabású mozik....
9/10
danek87 2023 dec. 06. - 17:55:16 9/10 Előzmény capt.nemo
(260/307)
Kinek mi, odaírtam hogy "nálam"... 10-et sokallanék rá de ha 1-2 Oscart(majd) bezsebel én nem sajnálom tőle, független attól hogy ki milyen véleménnyel van róla látszik, hogy van mögötte profizmus, nem egy kóklermunka..
3/10
offtopic
capt.nemo 2023 dec. 06. - 17:42:35 3/10 Előzmény danek87
(259/307)
nálam meg a Kismenők lett az év legjobbja (legalábbis én idén láttam), pedig csak egy hülye gyerekfilm, minden nagyra törő művészi ambíciók nélkül.. :)
3/10
capt.nemo 2023 dec. 06. - 17:32:45 3/10 Előzmény danek87
(258/307)
hát elég sz@r évünk volt akkor.. de a díjeső legalább garantált.. 10 oscar minimum :DD
3/10
offtopic
capt.nemo 2023 dec. 06. - 17:26:48 3/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(257/307)
vagy csak simán nincs benne semmi olyan, mint amit itt bele akarsz misztifikálni :) "filmnyelv" meg lárifári.

továbbra is tartom amit korábban is írtam: ezen film értelmezéséhez nem kell semmi átlagon felüli műveltség avagy agykapacitás.. ez egy hollywoodi film, ami próbál úgy csinálni, mintha ennél több volna, pusztán mert szuperhősök helyett kivételesen valós eseményeket dolgoz fel némi moralizálgatással. sokaknak ez elég hogy az egekbe dicsérjék. de az, hogy párhuzamba vannak állítva idősíkok, meg színes/fekete-fehér, meg levetkőzve diskurál benne a szeretőjével fizikailag (avagy szimbolikusan), stb... ez még nem magasművészet, csak egy iparosmunka (ami nem lebecsülendő ha tisztességes), de se több se kevesebb, és nem hogy diploma nem kell hozzá, de kb. érettségi sem. elegendő ha az adott kor történéseit ismeri az ember hozzá.

szerintem a rendező önmagában is egy túlhájpolt valaki, mert szerintem semmivel nem kiemelkedőbb, mint akik az usában A kategóriás filmeket gyártanak manapság. de semmikép nem egy Welles, vagy Kubrick, Eizenstein, Tarkovszkij, Bergman, Kurosawa.. stb.. hiába is jössz itt Klimttel..
9/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 06. - 14:31:42 9/10 Előzmény capt.nemo
(256/307)
Most ez olyan volt, mintha a Tate-ben vagy a MOMA-ban kérdeznéd valakitől, hogy hát árulja már el, hogy mitől akkora szám ez a Kandinsky vagy Klimt? Mindezt lefitymálóan és nem a tanulás szándékával. Lehet, hogy találnál ehhez társalkodópartnert, nem kizárt. De ha odafigyelve olvastad amit írtam, én nem tartom szükségesnek senkinek se a megtérítését, szóval tudnod lehetett volna, hogy nem én leszek az a személy.
9/10
danek87 2023 dec. 06. - 13:27:20 9/10
(255/307)
A Dunkirk óta egyre jobban fikázzák itt a fórumon Nolan filmjeit, mondván hogy már az sem a régi Nolan, elveszett belőle valami..Ezt nem tudom megítélni, tervezem pótolni azt is de nálam az Opi az év egyik legjobbja.
3/10
capt.nemo 2023 dec. 06. - 11:21:53 3/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(254/307)
ugyan áruld már el konkrétan mik voltak azok a magasröptű/mélyenszántó filmnyelvi elemek ebben a filmben, amelyek dekódolásához olyan hihetetlen edukáció kell
9/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 05. - 15:47:09 9/10 Előzmény capt.nemo
(253/307)
Az edukáció olyan szempontból fontos, hogy segít a filmnyelv dekódolásában. Konkrétan a filmművészeti területen szerzett jártasság segít. Ugyanúgy, mint például a festmények értelmezésében is alapvető, hogy legyen az embernek fingja az ott használt szimbólumrendszerről, vagy a művész és a mű hátteréről. Anélkül is lát valamit, de a lényeget illetően vakon marad. Függetlenül attól, hogy amúgy esetleg borzasztóan intelligens az illető. Nyilván ezt se csupa olyan néző látta, akik értenek a filmekhez. Amivel nincs is baj, a galériában is sokan bámulnak képeket hozzá nem értő módon. Ez egy alapvető emberi jog. Sőt, az is, hogy a vakon néző utána azt mondja, hogy azért nem látott semmit, mert nem is volt ott semmi. Ez mind OK. Így megy ez a művészet minden területén, amióta létezik az emberiség.
3/10
offtopic
capt.nemo 2023 dec. 05. - 11:53:50 3/10
(252/307)
a lényeg hogy ez nem érv a film mellett, hanem a másik burkolt lehülyézése: nem tudja értékeli a filmet, mert nem elég edukált vagy entellektüel. nos ebben a filmben az égvilágon nem volt semmi, amihez kiemelkedő iskola, intellektus vagy intelligencia kellene, még akkor sem, ha egyébként vannak filmek amikhez még ennyire sincs szükség, sőt akár agy nélkül is nézhetőek (bizonyos gyerekfilmek, akció-, szuperhős-, primitív vígjátékok stb...) de az ilyen egyéneket valszeg már a cím is távol tartja a filmtől. és önmagában nem is ezen múlik hogy mennyire jó egy film (hogy mekkora agy kell a befogadásához). egyébként diploma és diploma között meg ég és föld lehet a különbség, mert vannak képzések ahol már az első félévben kibuknak az agyatlanok, és van, amit meg minden hülye el képes végezni. arról nem is beszélve hogy bizonyos együttállásoknál a több diplomával és egyéb fogyatékosságokkal élőknél inkább egyfajta értelmi elvakulás figyelhető meg, ami erősen kihat a való világhoz való viszonyukhoz oly negatív módon, amihez képest a szimpla józanparasztság is racionálisabb és életképesebb. ja és a kultúrsznobságról meg nem is szólva, amikor is azért tetszik olyan nagyon a film egyeseknek, mert okosabbnak tűnnek tőle.. pfff...:DD
9/10
Ahoj poplacsek 2023 dec. 05. - 06:07:12 9/10 Előzmény capt.nemo
(251/307)
Úgy látom, az utóbbi x hozzászólásban keveredett az iskolázottság és az intelligencia fogalma. Ez két különböző dolog, a kétségbevonhatatlan korreláció ellenére. Azt nyilván nincs értelme mondani, hogy valaki annyira ért egy filmet, amennyire sokat ült a gépészmérnöki vagy orvosi kar valamely szakán. De az intelligencia szerepe nyilvánvaló, ahogy a művészeti kifejezőeszközök értelmezésében szerzett gyakorlat is. Ezeket eltagadni szembemenne minden józan megfontolással.
3/10
capt.nemo 2023 dec. 04. - 21:16:57 3/10
(250/307)
ez mindig már a legalja amikor egy film értékelésekor előkerül az iskolázottság "ütőkártya".. pfff :DD nyilván csakis erre lehet visszavezetni, ha valaki képtelen értékelni eme opus nagyszerűségét.. na persze..
FilmExpert 2023 dec. 04. - 15:12:57
(249/307)
Annyit tennék hozzá ehhez a vitához, hogy nem is annyira az értelmi képesség itt a döntő, hanem hogy egy társadalom mennyire ért vagy nem ért a művészethez. Jól tudjuk mindannyian, hogy ezen a területen is vannak itthon gondok. Tény, hogy a tanulatlan emberek iskolázatlanságukból fakadóan művet sem igazán tudnak értelmezni általában, de én például ismerek olyan tanult embert (ráadásul magyar tanárt), akinek szintén nem mindig sikerül egy-egy művet befogadnia.
5/10
artad 2023 dec. 04. - 09:48:55 5/10 Előzmény Rotovics Kázmér
(248/307)
Az, hogy a népesség 99%-a idióta buta segg, annak semmi köze az iskolázottsághoz.