Téma: Oppenheimer

2/10
Lámai Dala 2023 szept. 08. - 13:20:31 2/10
(207/307)
Te mondd, hogy szar lett az Oppenheimer, a te hangod mélyebb!
De viccet félretéve az eredeti teszt HD-ben.
https://www.youtube.com/watch?v=18ZFUCOT8Xc
és filmen:
https://www.youtube.com/watch?v=emVaK5MoPBg
3/10
Andriska07 2023 szept. 08. - 11:54:42 3/10
(206/307)
A film egyetlen pozitívuma Matt Damon volt, pedig őt messze hollywood legunalmasabb színészei között tartom számon.
3/10
Andriska07 2023 szept. 08. - 11:52:29 3/10
(205/307)
Ha a média nem értékeli jelentősen túl a filmet "az évszázad filmje" ...stb. szlogenekkel, talán sokkal kevesebb negatív visszhangot kapna most a nézőktől. Sosem olvasom el a film nézése előtt a kritikákat, hogy kialakíthassam a sajátomat, de sajnos az ilyen hangzatos címek automatikusan rögzülnek az olvasóban, szinte lehetetlen kikerülni őket. Biztos bennem van a hiba, de engem semennyire sem ragadott magával a film. A tudósokat nem lehet a tudomány iránti rajongás mögé bújtatni a felelősségük elől. Kurva nagy bombát készítenek, mérnöki bravúr, de a bomba által okozott pusztításához persze semmi közük... Ez a film egyszerre szerecsenmosdatás is volt. Egyébként Nolan akkor nőtt volna nagyot a szememben, ha legalább a film végén valamilyen módon bocsánatot kér a japánoktól, amire a politikai vezetőik '45 óta nem hajlandóak.
3/10
Kapucinus 2023 szept. 05. - 21:34:13 3/10
(204/307)
Jaj, meg a kedvencem, hogy úgy állítják be ezt az Oppenheimer embert, mint aki nem tudta volna már az elejétől fogva, hogy egy bomba lesz a végtermék és azt fel is fogják használni. "jaj hát én ezt nem is tudtam, hogy ilyen nagy bomba lesz és hogy a bombát azt nem múzeumba teszik, meg emberek halnak majd meg, jaj mi lesz, én ezt csak most tudtam meg..." lófsz meg esti fény! istenem, mekkora giccs...
3/10
Kapucinus 2023 szept. 05. - 21:28:52 3/10
(203/307)
Borzasztóan túlhájpolt, elsősorban Nolan és Murphy miatt. Kiváló mindkettőjük, de el kéne fogadni, hogy nem lehet minden film hiperszuper jó, amit Nolan rendezett, vagy amiben Murphy szerepel. Nagyon idegesítő ez a felesleges hájpolás.

1. Ezt a filmet nyugodtan meg lehet nézni otthon, "nagytévén" (de akár még laptopon is), nem kell moziba menni érte, hogy megkapja az ember azt az élményt, amit a moziban. Konkrétan 1 jelenet volt, ami látványos, és amilyenért az ember moziba megy. Az előzetes alapján azt hihette az ember, hogy 1-nél azért több lesz.

2. Túl élesen el volt választva a kutatási folyamatot taglaló rész, és a politkai rész (habár utóbbi a kutatási folyamatot is átszőtte részben). Nekem keveset mutatott a kutatási részből, az lett volna szerintem izgalmasabb, nem a politikai vergődés.

3. Rengeteg üres, hollywood-i párbeszéd. Ezek kivágásával 30 percet simán lehetett volna rövidíteni a filmen, ami indokolatlanul hosszú.

4. Oppenheimerről szólt, de valójában nem sokat tudtunk meg róla. Mind aki a kutatási, fizikát jobban taglaló rész, mind pedig az, aki a politikai rész miatt volt kíváncsi a filmre, úgy érzem, nem teljesen lehet elégedett.

5. Jó rendező a Nolan, de nála már inkább kényszeres az, hogy ugrál az idősíkok között. Itt semmit nem adott hozzá a filmhez. Könyörgöm, nem lesz izgalmasabb attól, hogy a néző agyát kicsit megtornásztatjuk. Mementoban fain volt, de itt nem éreztem hasznát.

6. Murphy nyilván eljátszotta, amit kellett, de néhol erőltetettnek éreztem, ez nem féltétlenül csak az ő hibája.

7. Meztelenkedésből szerintem nem volt annyira sok. Legalább a szexjelenetekkel nem húzták az időt.

5 pontot adnék rá, mert láttam már rosszabb filmeket, de inkább túlbuzgó vagyok és 3-at adok rá, ha már az előzetesben meg a hájppal elhitették, hogy ez mennyire fasza film lesz.
4/10
nick név 2023 szept. 04. - 11:14:24 4/10 Előzmény Zachariah
(202/307)
Nekem nincs bajom az ilyenfajta naturalista jelenetekkel, hiszen emberi pillanatok, azonban az röhejes volt, hogy egy 60-an pár kilós atomfizikus férfinak is kidolgozott mellkasizma van ezeken a snitteken, mert amerikai film és a hozzá tartozó szépségideál. A héroszoknak csak így lehet gondolom.
10/10
comedia 2023 szept. 01. - 22:43:30 10/10
(201/307)
Apja a Compañía-dombon volt Oppenheimerrel a Trinity atomkísérletnél. És Teller. Bethe. Lawrence. Feynman. Teller napolajat adott körbe. Védőszemüvegben és kesztyűben álltak. Mint a hegesztők. Oppenheimer láncdohányos volt krónikus köhögéssel és rossz fogakkal. Szeme feltűnően kék. Valamiféle akcentussal beszélt. Szinte írrel. Rendes ruhát viselt, de lógott rajta. Nem mérlegelt semmit. Groves azért alkalmazta, mert nem lehetett megfélemlíteni. Ennyi az egész. Egy csomó nagyon okos ember gondolta úgy, hogy valószínűleg ő a legokosabb ember, akit Isten valaha teremtett. Akik ismerték Einsteint, Diracot, Neumannt, azt mondták, ő a legokosabb ember, akivel találkoztak. ( Cormac McCarthy Az utas/Stella Maris)
6/10
tesz-vesz 2023 szept. 01. - 07:55:04 6/10 Előzmény Alfred White
(200/307)
Persze. Mint erv jogos. Csak japan gyozelemmel nem valoszinu h jobban jart volna a vilag
Zachariah 2023 szept. 01. - 02:14:16
(199/307)
Nekem tetszett a film, bár a naturalista jelenetek szerintem is feleslegesek voltak. Valóban nem Oppenheimer volt a tudósok között a legzseniálisabb, ő az összekötő kapocs volt a tudósok, a katonák és a politikusok között. S persze nem mindegy, mire teszi egy film a hangsúlyt (itt pl. Lewis Straussra meg a kommunista szálra). Szerintem Nolan hozta a formáját, ahogyan Göransson és a színészek is (na jó, Matt Damon tényleg kicsit fura volt ebben szerepben). Az idősíkok közötti ugrálás a rendező sajátossága, ezzel nem volt problémám. S tudott feszültséget teremteni (különösen az utolsó negyven percben), a Nolanre jellemző csavarok kíséretében.
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 31. - 08:01:44 6/10 Előzmény rekszem
(198/307)
Ja. De az nagyvonaluan kimaradt hogy Opi arra kerte Bohrt hogy beszeljen az elnokkel es gyozze meg hogy ossza meg a szovjetekkel az atombomba tervet. ....
Az elnok elkuldte Bohr Churchillhez. Hogy kerdezze meg ot is errol. Hat tippelhettek
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 30. - 15:11:40 6/10
(197/307)

Puzsérék meghívták Semegi Richárdot, a budapesti kutatóreaktorból, besugárzó-sugárvédelmi csoportból, sajnos csak 5 percre , ami miatt 6-ról inkább 5-re csökkentem a pontozásom.

Wigner Jenő 70-es évekbeli interjúját keresem: "nem tudomány a manhattan-projekt, csak mérnöki munka."
nincs a filmben, hogy meghalt valaki az építés közben!

"Oppenheimer olyan a tudományhoz, mint Bill Gates Alan Turinghoz. SZilárd, Neumann, Teller, Fermi nélkül Oppenheimer sehol nem lenne."

29. perctől, érdemes meghallgatni
https://youtu.be/peXx7W78kso?si=y5AhE38q1M2Mr3mx
8/10
Kram24 2023 aug. 30. - 15:02:06 8/10 Előzmény rotaklammer
(196/307)
Arra én is kiváncsi vagyok, nem is tudtam hogy van belőle film.
6/10
offtopic
tesz-vesz 2023 aug. 30. - 14:59:35 6/10 Előzmény Kram24
(195/307)
a tények kedvéért nem változtatod meg a sznob véleményed? ok.

azt ugye érted és nem vagy funk. anaflabéta, hogy most nem arról beszéltünk hogy kinek tetszett a film és kinek nem, hanem hogy belemagyaráztál olyat, ami nincs benne
8/10
Kram24 2023 aug. 30. - 12:34:57 8/10 Előzmény tesz-vesz
(194/307)
Hát én így láttam, ennyi a véleményemet senki kedvéért nem változtatom meg. Ha valakinek nem tetszik a film, az az ő véleménye. Én se akarom megváltoztatni másét, ennyi.
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 30. - 07:58:32 6/10 Előzmény rotaklammer
(193/307)
Azert erdemes megnezni
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 30. - 07:54:20 6/10 Előzmény Kram24
(192/307)
Nolan nem akarja erre felhivni a figyelmet. Mint egy ures vadaskodast. Ugy mutatja be Strauss monologjat. Ne magyarazz bele olyat ami nincs ott
rotaklammer 2023 aug. 28. - 20:16:29
(191/307)
Inkább neki se kezdek. Megnézzük a Pelikán ügyiratot.
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 27. - 20:26:14 6/10
(190/307)

Oppenheimerből lett főhős, pedig az oroszok birodalmát Teller mániája döntötte össze
Borbás Barna | 2023.07.25. | Kult

https://www.valaszonline.hu/2023/07/25/oppenheimer-teller-valosag-fikcio-film/
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 27. - 12:23:43 6/10
(189/307)
meg amikor az ügyész faggatja, nemcsak Downey ripacskodó hisztijénél, ott is röhejes már ez a feszültségteremtés. teljes aránytévesztés a témáról. ripacskodó rendező.
6/10
tesz-vesz 2023 aug. 27. - 12:18:54 6/10
(188/307)
Tudtam, milyen ez a rendező: kulturálatlan, civilizálatlan, tudománytalan, amit a Tenettel, Eredettel, és ezzel a filmmel is bebizonyított. (A Csillagok között viszont nagyon tetszett, kivéve a gyermeteg vége, hogy visszajön a feketelyukból, mert nem féreglyuk volt az)

Több tudományos magyarázat kellett volna, tanuljon is valamit az erre fogékony néző.
Gyakorlatilag nagyobb hangsúlyt kap a személyes bosszúja Downeynak, az intrikája, nagyobb feszültséget teremt vele a műveleten rendező, amikor kiakad downey, mint a népirtásos résszel. ott nem volt ilyen feszültség.. mint egy szappanoperában. teljes aránytévesztés. túl sok volt a szuperhősfilm mostanában neki.

vannak jó jelenetek a filmben, pl amikor kimegy tapsviharban és belelép egy szénné égett holttestbe, de mintha ezt láttam volna már valamelyik filmben.

mikor Trumannal beszél Opi, szintén ízléstelen és szappanoperás, ahogy a szánkba rágják, hogy "mégegyszer ne küldjék ide ezt a nyápicot", ott még dolgozhattak volna a dialaguson, dramaturgon, vagy legalább várják meg míg becsukódik az elnök ajtaja.

Einsteinnek "40 éve nincs eredeti gondolata", mégis mint egy messiáshoz mennek hozzá.

A legvége mondjuk tetszett, csak előtte Downey hisztijét kellett volna redukálni, meg a romantikus részeket, a másik hogy teljes viselkedésbeli kortévesztésben vannak, egy mai tudós se beszélne így, meg viselkedne ilyen lezseren, ahogy pl Teller a sorompónál a katonákkal. primitív ilyen gesztus tenni a primkó nézőknek. Matt Damon is túl elengedte magát, túl kizökkentő. a Róma pont ezért tökéletes sorozat, mert szinte olyan mint egy időutazás.

minden éremnek két oldala van, Tellernél is, meg kéne hallgatni a másik felet, ne feledjük, hogy Tellernek élőben kellett dönteni, nem szabad elítélni azonnal. és Tellernek volt igaza hosszútávon. ha a szovjetek fejlesztenek hidrogénbombát akkor nekik is kell.
hiába mondják ki a filmben, nem biztos hogy akkoriban felfogták az amerikai balosok, hogy a megvalósult szovjet kommunizmusnak sok köze nincs a marxi kommunizmushoz, szocializmushoz. tehát nem biztos hogy akkoriban ez tudatosult a szovjetbarát jenkiknél, Tellernek nem szabad felróni, hogy nem értetette meg Opi hirtelen fellépő pacifizmusát.
De a válasz online-on írtak róla hosszabban, remélhetőleg a valóságról, ugye mert a film nem biztos hogy mindenben követi a valóságot.

a szinkron jól sikerült amúgy, csak a legvégén borzalmasan kizökkentő volt, hogy valami béna hang bemondja a címet, a fegyverkezési versenyt talán mondhatták volna Einsteinnel, hogy mindenkinek leessen, hogy borítják lángra a világot, bár a sok rakéta is elég volt. most is milyen "kedvesek" az oroszok hogy atommal fenyegetőznek ukrajna kapcsán.