10/10
párduckata 2008 jún. 04. - 10:27:58 10/10
(60/260)
Nekem ehhez a filmhez egy személyes élményem kapcsolódik. 2001 szeptemberében volt az elsõ randim a párommal, elhívott moziba és megkérdezte, milyen filmet szeretnék nézni. Valakitõl hallottam, hogy ez egy jó kis romantikus film, ezért mondtam a páromnak, hogy ezt, mert nagyon szeretem a romantikus filmeket. Ezzel szemben lett a filmben egy kb. 40 perces szédületes bombatámadás. Azóta is szokott ezzel ugratni, ha valamilyen látványos lövöldözés, bombázás van egy filmben, megjegyzi, hogy milyen romantikus ez a film :))))))Nekem 10 pontos!
eugénia22 2008 máj. 17. - 22:27:11 Előzmény Dantes
(59/260)
Szerintem, nagyon jó film,és profi...
trillárom 2008 máj. 17. - 21:12:46
(58/260)
Szeretem ezt a filmet.Nem mondom,hogy komoly mondandóval bír,de szórakoztató.Mikor Josh Hartnett és a Kate B.az ejtõernyõraktárban van..na szerintem az a filmek történetében az egyik legszebb szerelmes jelenet.
Dantes 2008 máj. 17. - 20:43:07
(57/260)
Hát jah, ez mondjuk igaz.
Dantes 2008 máj. 17. - 20:36:17
(56/260)
Persze én ezt tudom...de ilyesmi nem volt hogy hipp-hopp bombzó pilóta leszek...nem nagyon fordul elõ, már amennyire én tudom.

Decsak azért lovagolok ezen, mert nem hiteles így nekem, de nem ezért nem tetszik.
Dantes 2008 máj. 17. - 19:20:24
(55/260)
Nem akarok okoskodni, de persze, tudniuk, de nem vadászpilóták vezetnek bombázót! Minden pilóta elvezet minden félét...valahogy!

De nem arra kaptak kiképzést! A bombázás nem abból áll, hogy az ember szépfiú, és vadászgépet is tud vezetni.
10/10
buba66 2008 máj. 17. - 16:41:35 10/10
(54/260)
Elsõ nézésnél a film eleje nekem nagyon borzalmasnak tûnt, mármint nagyon sok volt a borzalom nagyon sok ideig. Aztán "kitisztult" a kép, és végignéztem...
Azóta még legalább ötször, mert éppen az eleje az, ami megadja a "hangulatát" a filmnek.
Szenzációsan megcsinálták, le a kalappal rendezõ és színészek elõtt egyaránt.
Dantes 2008 máj. 17. - 16:37:13
(53/260)
Hm..nagyon profi...két vadászpilóta hirtelenjében bombázó-pilóta lesz..mert az csak úgy megy...
eugénia22 2008 máj. 17. - 15:03:28
(52/260)
Szerintem,nagyon jó film.
Jól meg van csinálva.
Én érttem,hogy milyen érzéseket akar kifejezni,szóval nekem tetszett...
A színészi játékok se rosszak.
És ahogy a díj is mondja jó akció jelenetek vannak benne.
Elég profi film...
Nekem tetszett...
Nem azért tetszik,mert díjat kapott!
De nem véletlenûl kapta...
Többször nézhetõ, jó film...
goodboy 2008 febr. 20. - 15:19:15
(51/260)
Ez a film egy giccsparádé én egyszer láttam, de nincs az a pénz amiért mégegyszer megnézném.
2/10
luko 2008 febr. 20. - 14:58:32 2/10
(50/260)
Ez egy nagyon-nagyon gyenge Amerika-reklám. Ebben a filmben mindenki szuperhõs és nagy hazafi, nem is emberek, de a kedves készítõk azt elfelejtették, hogy az amerikaik provokálták ki a japán támadást. (megszüntették a kõolaj szállításokat, fegyverrel támogatták Angliát és Kínát, stb.)
8/10
kobax 2007 dec. 29. - 12:07:10 8/10
(49/260)
Bevallom õszintén, amikor elõször láttam, kifejezetten untatott és idegesített a film.
Azért, mert a beharangozás során abszolút azt hegyezték ki, hogy ez egy háborús film. Hát nem az.

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy aki igazi (legalábbis jó) háborús filmet akar, amin röhögni is lehet, az nézze meg a "Kelly hõsei"-t, vagy a "M.A.S.H."-t.
Ha meg nem akar röhögni, akkor nézze meg a "Dicsõség zászlaja"-t (ami kifejezetten szar), vagy a "Levelek Iwo Jima-ról"-t (ami meg, annak ellenére, hogy az elõzõ párja, szinte ugyanazzal a készítõi stábbal, kifejezetten jó), a klasszikusok közül meg a "Tora! Tora! Tora!" c. filmet.
Vagy ott van a "Ryan közlegény megmentése" (ami háborús környezetbe helyezett akciófilm), netán az "Örület határán" (ami egy dögunalom, és egyáltalán nem követi a könyvet, amibõl készült, annak ellenére, hogy a könyv nagyon király), esetleg a "Fegyverek szava" (John Woo azt hitte, hogy "hiteles" háborús filmet is úgy kell csinálni, mintha épp a Mission Impossible 2-t csinálná) hogy az újabb keletû filmeket (is) említsem.

Na jó, nem folytatom tovább a példálódzást és a filmek minõsítését, mert annak sose lenne vége, és esetleg valakinek úgy belegázolnék a lelki világába és a véleményébe, hogy még meg is köveznének.

Visszatérve erre a filmre: ez a film egy romantikus "dráma", csöpögõs, szirupos amerikai módra elõadva, némi történelmi közegbe helyezve, a 180 perc alatt kb 60 percnyi akcióval.

Ugyanakkor, amikor az ember már sokadszorra nézi meg (én vagy 3-4-szer láttam már), és úgy ül le elé, hogy tudja, mire számíthat, akkor már elviselhetõ.

Nem egy örök érvényû klasszikus, de azért a maga mûfajában nem rossz.
shikaka 2007 dec. 19. - 11:36:45
(48/260)
Ezzel a filmmel az a bajom, hogy mikor moziban megnéztem, egy háborús filmet vártam, és ez egy romantikus mozi.

Ez nem baj, csak az akkori közönség kábé felét beetették a jó kis 'égi háború' trailerekkel.


Egyszer meg lehet nézni, de annyi.



Apám mondta, hogy a Pearl Harbor-nak egy igazán jó oldala van, méghozzá az, hogy az emberek rájöttek, milyen jó film is a Tora! Tora! Tora!
csigabajnok 2007 dec. 18. - 21:34:53
(47/260)
Emberek, sztem mielõtt egymás torkának estek egy nyamvadt, "12 egy tucat" romantikus amcsi film hiteltelenségébõl kiindulva, álljatok meg és gondoljátok végig, hogy mirõl is beszéltek itt és minek.
1) Úgysem tudjátok kibogozni az Amerikai (vagy tulajdonképpen bármilyen) felsõ-vezetés igazi indítékait/eszközeit/módozatait, még akkor sem nagyon, ha egy könyvtárnyi könyvet olvastok el a témáról, ugyanis van a jó öreg mondás, hogy "A történelmet a gyõztesek írják" amiben, lássuk be, sok az igazság. Bárki írhat bármit, talán pont azzal a céllal, hogy félrevezessen titeket, és abba a hamis tudatba ringasson, hogy értetek a témához és mindent tudtok róla pontosan úgy, ahogy történt.
2) Nem éri meg itt arrõl vitázni, hogy kinek van igaza, pláne akkor, ha egyetértetek. :)
3) Ez egy film, szórakoztató célbõl készült, jól bejáratott eszközökkel megcsinált szerelmi történet. Aki háborús filmet akar, az nézzen dokumentumfilmeket, vagy a Kelly hõseit, avagy a MASH-t. Azokon lehet röhögni! ;)
Béke! (Amúgy nem akarok holmi döntõ/békebíró szerepben tetszelegni, csak véleményt írtam. Ha akarjátok, felõlem szétszapulhatjátok egymást bármikor! ;))
dark_angel 2007 dec. 18. - 21:28:46
(46/260)
egyik kedvenc háborús filmem,lehet hogy az elején kicsit sok a romantika ami egyeseknek nem tetszik,de attól még ez egy nagyon jó film:)
McL Team 2007 dec. 18. - 21:25:25
(45/260)
nem csak azok, az egész film elég jó!
10/10
Zajac 2007 dec. 18. - 17:34:16 10/10
(44/260)
A csatajelenetek nem rosszak :-)
Monalizi 2007 okt. 19. - 16:39:31
(43/260)
A legszebb mondat a filmben. ,, Ha egyetlen éjszaka lenne az élet azt veled szeretném tölteni".
Dorian Gray 2007 okt. 18. - 15:53:49
(42/260)
Nos igen:) errõl érdemes egy korábbi hozzászólásomat elolvasni (okt. 15. 19:57) a másik viszont hogy amenyire tudom az amcsik igen erõteljesne provokálták is a japánokat. Úgy tudom, hogy pl nem engedték át a japán hajókat a Panama csatornán, pedig ugye ez esteben meg kell kerülniük dél-amerikát.Meg a Hawaion élõ japánokat is piszkálgatták ahogy hallottam. És még valami nem tudom ki írta hogy a nép azt teszi amit fent modnanak neki:) hát egy darabig biztosan, de egy idõ után meugnták vietnamot is ugyebár, nyilván megunták volna ezt a háborút is szóval kellett valami nagyon komoly ok hogy folytatni lehessen.
efes 2007 okt. 17. - 17:42:53
(41/260)
hagyjuk ezt, öreg, két teljesen különbözõ malomban õrlünk. a linked egy tipikus antiszemita szenny, van belõle kismillió a neten, de nyomtatva is. mit mondjak még: nagy az isten állatkertje...