Téma: Pimasz úr

Vinogradov 2009 márc. 27. - 17:59:49
(10/70)
Na most, akkor:

1. Pimasz Úr jó kis elsõ adást hozott össze. A Viasat 3 produkciói eleve min tûrhetõre szoktak sikeredni, de sztem ez még ráadásul az igényesebb munkák közül is való (ami jelenleg a magyar szórakoztatási mûsorok csúcsát jelenti). Különösen izgatottan várom a jövõ heti, ellenõrös részt.

2. Nem tudom, miért várnak tõle egyesek szociografikus feltárást. Ez nem valami "Magyarország felfedezése" extralegújabb változat: sajnos a nagyszociográfiák ideje lejárt, mert a globális makróstruktúrák folyamatai a mikrostruktúrákban sokkal követhetõbben, a Haeckel-szabály pontosságával reprodukálódnak, mint akár csak két évtizeddel ezelõtt, így, ebben a viszonyrendszerben a szociografikus látásmód egyre inkább értelmét veszti - arról most nem is szólva, hogy ez egy bulvármûsor, ahol ilyesmit keresni nagyon súlyosan beszûkült látásmódra enged következtethetni.

3. A mûsor nagy hibája: amit itt látunk, az egy vékony rétege a fiatalságnak. Én csak tudom, mert 22 vok - talán ez elég fiatal kort jelent, vagy nem???

Elõször is:

Nem értem PG álláspontját.

Eleve hóttszánalmas az, hogy ha már egyszer hozzányúl egy ilyen témához, akkor annyi tájékozottságot ne mutasson benne, hogy terepmunkára már ne úgy menjen ki, hogy azt se tudja, mi az a "goth".

Aztán:

Mi az, hogy a fiatalokat csak egy meglehetõsen nyominger magát "goth"-nak nevezõ hülyegyerek, egy hip-hop-os irányultságú társaság (32000-es cipõ - hmm, érdekes...), az Antifittnesclub, vagy tököm tudja miféle viva által felfuttatott imószenekar képviseli...


Hol van a partik népe, a tüzes botot pörgetõ goások, a popimádók (akik csak egy-egy nagyobb koncerten nyilvánulnak meg igazán), a punkok és metálosok, vagy a hardrokkerek.

És hol vagyok ÉN??

Az egyetemi klubok és sörözõk, kávézók és egyéb létesítmények látogatója...

Meg aztán, hol van a jazzklubok népe, a csak a koncertekre és fesztiválokra kilátogató nem kevesek, a táncházak ifiúsága, az alternatív irányzatokat preferálók...

Hol vannak a klubokban lebzselõ újgazdagok, a talponállóban táncikáló húsz éves kõmûves-gyerekek...

Sehol...

Mert PG-nek pont ezek kellettek.

Mert PG nyilvánvalóan arra akart rávilágítani, hogy MI, MAI FIATALOK NEM TUDUNK SZÓRAKOZNI!

Ezt alátámasztandó válogatta össze a megfelelõ képsorokat, a megfelelõ szereplõkkel.

Arról nem is beszélve, hogy ehhez még hozzájárul a már-már szinte nevetségesen didaktikus felhang: "bezzeg az én generációm"...

Pedig azért Pajor Tamás (és rajongótábora) sem követendõ példa (attól függetlenül, hogy a Neurotic zseniális zenét tolt), és az Elsõ Emelet még mindig sokkal nyálasabb vont mint az AFC (akiktõl persze jómagam is nagyokat tudnék okádni) - ráadásul hatását tekintve sokkal "kártékonyabb" volt, mert jóval nagyobb tömegeket szólított meg, mint ahányan az imósok Mo-n manapság vannak...

És akkor ezek után jön a szöveg, hogy "nem dehogy, nem akarom az "ezek a mai fiatalok" szöveget lökni"...

Szánalmas...


4. Ennek ellenére PG mûsora nagyon ígéretesnek tûnik, a mai ellenõrös adás pedig több, mint várós - megvan a véleményem errõl a munkakörrõl, de még inkább azokról, akik azzá tették, ami ma Mo-n 2009-re lett...

6.5/10 - így elsõre nem rossz, hiszen új mûsorról van szó, egy viszonylag új arccal (akit eddig csak a Napló egy még csak nem is állandó rovatából ismerhettünk)
pozsizsuzsi 2009 márc. 27. - 11:54:38
(9/70)
Nem mindegy, kinek szólsz be. Egy ovist el lehet küldeni a bánatba, de egy kétajtós szekrény méretû õstahó, fõleg, ha a haverjai is ott vannak, elõbb-utóbb megteszi.
cherry baby 2009 márc. 27. - 10:49:03 Előzmény feketevipera
(8/70)
senki nem fogja pofán vágni.
egyébként én is rászólok az utcán az emberre: elejtettél valamit... mivel sokan csak úgy simán eldobálják a szemetet. azt bírom, amikor a csikket eldobja, és ott áll a szemetes mellett. felszedetem vele. zavarba jönnek az emberek és felveszik.
lehet rájuk hatni. meg a parkolóba is, ha hycomatos parkolóba áll és nem kéne neki, annak is beszólok :DDDDDDDDDDDDDD még engem sem vertek meg, pedig kamerám sincs.
cherry baby 2009 márc. 27. - 10:45:47
(7/70)
már volt belõle ??????
mindegy most megnézzük. a sok bliccelõ ráb@szik. mindegyikkel ezt csinálnám.
feketevipera 2009 márc. 26. - 19:52:18
(6/70)
"Szemtelen és provokatív." Aztán meg majd felháborodik, ha valaki jól pofán vágja. Akár jogosan, akár jogtalanul, de sztem elõbb-utóbb megagyalják a csókát, oszt' mehet vissza a Naplóba.
1/10
mooman 2009 márc. 26. - 10:33:16 1/10
(5/70)
ez mégis ki a fasznak képzeli magát.
a mûsor botrány.
komoly témák?
...te meg vidéki vagy.
7/10
zenka 2009 márc. 24. - 12:28:57 7/10
(4/70)
Véletlenül elcsíptem a múlt heti részt, és elég kellemesen csalódtam benne. Jó volt, ott tartott a képernyõ elõtt.
facsiga01 2009 márc. 22. - 19:40:42
(3/70)
belenéztem, nem volt rossz, de nem is volt olyan mélyfeltárásos, mint vártam.
a fiatalok buliznak, ökörködnek, isznak, kohéziót erõsítõ ruhadarabokat hordanak XD ennyi :)amin kiakadtam, az a gótos rész volt. leült megnézni, mi az :D meglepõdött azon, hogy van ilyen, pedig jópár éve az volt a divat, gótnak lenni. még szerencse, hogy az emostílushoz nem vett elõ valami netes szótárt:D

nagy újdonságokat nem mondott szerintem senkinek, csak a nagyon eltévedt, naiv szülõknek :)
de nézhetõ volt, nem úgy mint pl. néha a napló, ami hasonlóan valami feltárós dolog lenne. szerintem ez a viasatos verzió sokkal jobb, nézhetõbb.
ninilss 2009 márc. 22. - 17:31:56 Előzmény Mr.Somebody
(2/70)
Végre egy mûsor,ami kitálal!!!bírom ezt a pasit!komoly témák...
9/10
Mr.Somebody 2009 márc. 20. - 22:02:56 9/10
(1/70)
Az ajánló alapján ( http://video.viasat3.hu/page/pimasz_ur_4 ) iígéretesnek tûnik :)