xy1000 2009 dec. 28. - 21:38:16
(16/36)
köszi, olyanom nincs................
xy1000 2009 dec. 28. - 21:36:46
(15/36)
én is!!!!
Nem is értem hogy karácsonykor miért nem volt a Poirot karácsonya?? Az egyik legjobb!
xy1000 2009 dec. 28. - 21:29:58
(14/36)
hol megy???
renlili 2009 dec. 28. - 21:26:31
(13/36)
renlili 2009 dec. 28. - 21:20:18 Előzmény garaiviktor
(12/36)
Ma éppen az Ustinov féle megy:)
Mia Farrow-val
garaiviktor 2009 ápr. 17. - 12:50:23
(11/36)
Érdeklõdnék, hogy valakinek megvan az Ustinov-féle Halál a Níluson címû film.
Ha igen, hogyan juthatok hozzá?
mulao 2009 ápr. 07. - 15:27:36
(10/36)
Nem rossz film.A regényt egyszer elkezdtem olvasni,de könyvtári volt,visszakelett vinnem.
David S. nagyon jól játssza Poirot-ot,valóban õ az igazi Poirot.Tényleg érdemel érte vamilyen díjat!
Úgy a többi színész is jó.A történet kicsit hasonlítónak nevezhetõ a Gyilkosság a paplakban c. Agatha mûhõz.
*****SPOILER******
Ott is két gyilkos van, egy szerelmespár, és elég csavaros a gyilkosság menete.(Olvastam, nem rossz.)

Mindent összevetve,szép táj, jó kis krimis film,Christie-rajongóknak.Nekem modernben feldolgozva, jobban tetszik.
eugénia22 2008 ápr. 23. - 14:50:57
(9/36)
Nem olvastam a regényt,de a film jó.David S.-é, nagyon jól játsza Poirot-ot.Õ az igazi Poirot.Viszonylag, az össze színész jó.A hajó ahol játszódik, nagyon találó.Maga a forgatókönyv,jó.És Agatha Christie-t ismerve, a regény is nagyszerû lehet.Jók a jelmezzek,és nem unalmas, jó a történet,és jó a film.Hogy ki/kik a gyilkos/gyilkossok,nagyon jól kitalált.Jó kis, Agatha regénybõl készûlt film ez.
FEmma 2007 máj. 03. - 23:43:26 Előzmény Maia
(8/36)
Egy héten belül sikerült megnéznem mindkét változatot és most olvasom újra sok év után a könyvet. MIndkét filmnek megvannak az elõnyei és a hátrányai természetesen: az Ustinovos nem annyira ragaszkodik a könyvhöz, jó sok szereplõt kihagy vagy összevon, néha túldramatizálja a helyzetet (ebben mindenkinek elõre jól bemutatott indoka van a gyilkosságra), kissé vontatott (10 percig mutogatja a templomnak ugyanazt a néhány oszlopát), szükségtelenül két órás. Ustinov jó, de nem az igazi Poirot. A többi szereplõ is jó, bár Jackiet nem olyannak képzelném, mint Mia Farrow (megint csak a könyv alapján). Összességében csináltak egy hatásos filmet hatásos szereplõkkel, csak a könyvhöz nincs annyi köze. A másik változat minden szempontból (cselekmény, szereplõk) hûebb a regényhez. Más régebbi Christie-feldolgozásnál is ezt tapasztaltam egyébként, mint ennél az Ustinovosnál (Nyaraló gyilkosok pl. szintén Ustinovval).
Maia 2007 ápr. 05. - 23:12:26
(7/36)
Eddig csak az Ustinov fele filmet lattam, de most megneztem ezt is. Szamomra egy kicsit gyengebb valtozat volt ez. Jobbak voltak a szineszek a masik filmben es a hajon lejatszodott reszek is jobbak voltak szerintem. Egyiptombol is tobbet lehetett latni, bar az nem olyan fontos... En egy kicsit csalodtam az utolso leleplezesnel. Christie mindig a legutolso alakalomkor szembesit mindenkit a gyilkossag gyanujaval ebbol a filmbol ez szamomra kimaradt, viszont az Ustinov fele valtozatban ott volt. Bar fuggetlen ettol ez sem volt rossz... Bar a konyvet kell mindenkeppen elolvasnak es annak megfeleloen donteni izles szerint.
Maia 2007 ápr. 05. - 17:39:46
(6/36)
lehet:)
kevinspéci 2007 ápr. 05. - 17:03:57
(5/36)
Ustinov kb. félidõben kiszállt a Spartacusból, ugyanis fölvágta az ereit. Tán ezér' nem emléxel rá. :)
Maia 2007 ápr. 05. - 16:28:19
(4/36)
Valoban!!:)
Ustinov nagyon jo Poirotkent! A halal a Niluson az egyik kedvencem! Utana pedig elkezdtem sorba olvasni a Poirot fele detektiv kisregenyeket, amikor az oreg holgy nyomoz, azt annyira nem szerettem, viszont Poirot stilusa es megjegyzesei roppant mulatsagosak! Legalabb is nekem... Ustinovot pedig a Quo Vadisban lattam eloszor es igazabol akkor kedveltem meg:) A regi Spartacus-bol en csak Kirk Douglas-ra emlekszen es a kis csurkajara:) Nem ...egy nagyszeru regi klasszikus az is!
kevinspéci 2007 ápr. 05. - 13:29:03
(3/36)
Ustinov a történelmi filmekben a legjobb szerintem: Spártakuss, Quo Vadis.

Ha valakit érdekel: az Autonómián nézhetõ a Derrick újraszinkronizálva! :)))
Stefán új szinkronhangját nem vágom (amúgy az is botrányos), de Harryé még sokkal-sokkal jobb: Besenczy Árpád...

Ha ettõl nem kezdi az ember a haját tépni s szálanként lenyelni, akkor semmitõl. :)
kevinspéci 2007 ápr. 05. - 12:14:11
(2/36)
Imádom ezt a kis köpcös manust, akinek 20 lépés a 10 yard. :)
S.Csaba 2007 jan. 07. - 15:54:58
(1/36)
Agatha Christie fórum:

<a target="_blank" href="http://agathaforum.proboards85.com" title="http://agathaforum.proboards85.com">agathaforum.proboards85.com</a>