Téma: Ramona

8/10
napraforgó 2012 jan. 28. - 07:24:19 8/10 Előzmény barbi_112
(155/215)
Igen, itt már tart a sorozat nálam is.
Csak arra akartam utalni, hogy itt Pablo kifejezetten arról mesélt Alejandronak, hogy hogyan, miként találkozott ELÕSZÖR az ír férfival. A halála napján, Tehua halála napján.

Ezért mondom, hogy nem következetes a sztori, mert ha Tehua a törzsük tagja volt és épp azért zárták ki, mert összejött az írrel, akkor már tudnia kellett volna róla hamarabb is. Vagy teljesen látatlanban tiltották ki õket a törzsbõl? Ez nem volt jellemzõ az indiánokra, azok mindig is befogadó nép voltak.

Nyilván Pablonak látnia kellett a fehér férfit hamarabb is, bár rejtély, hogy miért is lettek kitiltva? Azt még inkább megérteném, hogy a férfi nem akart együtt élni a törzzsel és elvitte magával Tehuát is. Közben a gyerek is megszületett, szóval itt sántít ez a megismerkedéses történet (kocsmajelenet).
barbi_112 2012 jan. 27. - 16:50:19
(154/215)
Igen senki sem tudta hogy mi lett a gyerekkel (kivéve persze Ramona asszonyékat) mert Angus elment a "szeretteihez meghalni". Ami így valamennyire igaz is, mert Ramona asszony volt a szerelme, és az õ karjaiban halt meg, a halálos seb kapása után elment a birtokra, és rábízta a kislányt Ramona asszonyra, hogy gondoskodjon róla. Az azért túlzás hogy a szeretteihez, ez már akkor is gyanús volt, mert úgy hangzik mintha a szüleihez, testvéreihez stb. ment volna, de szerintem a fordításban lehet valami...
8/10
napraforgó 2012 jan. 27. - 16:37:04 8/10
(153/215)
A tegnap látott 16.-ban Pablo azt meséli a fiának, hogy õ temette el Tehuát, az ír meg eltûnt. Elment a szeretteihez meghalni. Mire Alejandro: Á, szóval ekkor ez a története a fa alá temetett embernek! De hová lett a gyerek? Pablo: Azt senkisem tudja.
barbi_112 2012 jan. 27. - 16:23:53 Előzmény napraforgó
(152/215)
Nem tudom kell-e SPOILER, de teszek azért, mert ez is késõbb derül majd ki:
Szóval SPOILER:

Tehua ki lett a törzsbõl zárva, mert egy fehér férfival összejött. A törzstagok nem nézték jó szemmel, ezért el kellett költözniük a faluból. Matea (az indián varázslónõ) az egyik részben elmeséli Ramonának, hogy csak õ az egyetlen aki látogatta Tehua sírját, mert a többi törzstag elfordult tõle. Ha jól emlékszem õ temette el, és talán Pablo, de ebben nem vagyok biztos.
barbi_112 2012 jan. 27. - 16:13:21 Előzmény napraforgó
(151/215)
Nagyon szívesen, legalább erre most fény derült :)

Egyébként engem meg az zavar ebben a sorozatban, hogy folyamatosan, apránként adagolják be a múlt történéseit. Mindig csak egy-egy apróság derül ki (mondjuk az egyik késõbbi részben azért összefoglalja majd valaki hogy mégis mi történt) de csak félinformációkat adnak elég sokáig...Jó, nyilván azért is van ez így mert fenntartják az érdeklõdést, "lesz miért várni a folytatást".

Az én mûsorújságom szerint is a 46. résznél tart, de a Story5 honlapja szerint meg már az 54. résznél. Már lassan vége lesz. :(
8/10
napraforgó 2012 jan. 27. - 08:40:02 8/10 Előzmény barbi_112
(150/215)
Melesleg anno ezer éve, amikor láttam én is a sorozatot, én is úgy emlékeztem, hogy Tehua is a Jahi törzs tagja. Ezért is feltételeztem, hogy az ír férfi velük, köztük élt. Épp ezért volt most furcsa, mikor Pablo a fiának beszélt az ír férfival való elsõ találkozásukról - abban a kocsmában. (Amikor Tehua meghalt, Angus meg halálos sebet kapott.) Tehua odakinn várta a férjét a gyerekkel. Ha a törzzsel éltek volna Pablo nem tudott volna róluk? Ne ismerte volna õket? Sõt, még ha külön is éltek valahol, kettesben Tehuával, ne lettek volna információi róluk a nõ családján keresztül?

Szóval ezért mondom, hogy itt néha még a múltat is alakítják....
8/10
napraforgó 2012 jan. 27. - 06:45:14 8/10 Előzmény barbi_112
(149/215)
Köszönöm, köszönöm!
Megvan a megoldás. Te azt írod, hogy a Story5-ön nézitek a sorozatot. Így már minden érthetõ.
Mert én meg a Story4-en. Nincs Story5-öm. És a történet a Story4-en még csak a 16. résznél tart. A Port.hu nem írja, hogy a Story5-ön hol, a TV-mûsorújságom szerint a 46.-nál. Hát ha 30 résszel elõbbre jár, akkor ott már nyilván sok minden kiderült, ami nálunk még nem. Szóval lehet, hogy nektek, illetve így mindenkinek igaza van.
(Mellékesen nem szeretem, ha egy történet nem következetes, hol ezt mondják, hol azt. Már pedig itt úgy tûnik menet közben alakul a múlt is ....)
Szóval elnézést mindenkitõl a "kötözködésért", nem volt szándékos, csak épp én még nem tartok ott a sztoriban, ahol a legtöbben.
barbi_112 2012 jan. 26. - 16:08:28
(148/215)
"Szerintem te túlságosan elõreszaladsz a történetben. Megzavar az, hogy elõre letöltöd, elõre nézed, olyasmit is látsz, tudsz, ahol, a Tv-sorozat még nem tart. "

Nem tudom szólhatok-e Dina helyében, de õ is ott tart ahol én (az írásai alapján legalábbis úgy veszem észre) tehát gondolom õ is a Story5-ön nézi, reggel 9:15-kor.

"Eddig gyakorlatilag azt hittem, hogy Tehua az õ törzsükbõl való volt és ott éltek együtt Angussal. (Merthogy annyit emlegették az indiánok is) De nem. Tehua ezek szerint máshonnan származott, csak annyi volt a kapcsolatuk, hogy Pablo temette el az indián asszonyt."

Nem nem. Tehua tényleg az õ törzsükbõl származott. Ez késõbb derül majd ki.
8/10
napraforgó 2012 jan. 26. - 08:29:02 8/10
(147/215)
Na és észrevettem más valamit is. Az a pisztoly, amit Dona Ramona elõszedeget és símogat bizony nem azonos azzal, ami Angusé volt. A kocsmai jelenetnél is látszik, de a halálakor is, amikor Juan Canito elveszi tõle, hogy annak a pisztolynak vagy 10 cm-rel hosszabb a csöve....
8/10
napraforgó 2012 jan. 26. - 08:20:44 8/10 Előzmény Dina1987
(146/215)
"egyszerûen már annyira eldöntötted hogy Dona Ramona egy szívtelen, rosszéletû, normális érzelmekre képtelen ember hogy elengedted a füled mellett a párbeszéd lényegét".

Még véletlenül sem gondoltam eddig úgy, hogy Dona Ramona szívtelen lenne, pláne rosszéletû! De nem mentes az emberi gyarlóságoktól, gyengeségektõl. Megkeseredett, szomorú asszony, aki legalábbis "elméletileg" jót akart a fiának - de gyakorlatilag nem, mert tudott a Ramona iránti érzelmeirõl, de nem tárta fel elõtte az igazságot. És nem igazán akarta, hogy "indián vér" is bekerüljön a családjába. (egy hangyányi rasszizmus)

"normális érzelmekre képtelen" - Nagyon is normálisak az érzelmei. Ha nem úgy gondolkodna, ahogy, vagyis mindenben engedne, akkor szentté kellene avatni.

Nem beszélve arról, hogy ha nem lenne konfliktus, akkor mirõl szólna a sorozat?
8/10
napraforgó 2012 jan. 26. - 08:10:40 8/10 Előzmény potifart
(145/215)
"Ramona nem azért haragszik, hogy Angus mást talált magának, hanem azért, mert Angus úgy járt oda, úgy igyekezett rávenni arra, hogy elszökjenek, hogy közben az indián nõvel élt. Tehát volt köztük egyfajta kapcsolat, ami Ramona felõl tisztázott volt, viszont Angus felõl nem. Ramona miután megtudja, hogy a férfi mással hál, elhagyja. Egyáltalán nem várta el, hogy csak õt szeresse, csak érte epekedjen, csak az övé legyen. Nem várt hûséget, õ õszinteséget akart, amit nem kapott meg."

Hát ezzel sem értek egyet. Te még túl fiatal vagy, talán ezért látod így.
Én idõsebb nõként izony inkább azt várom, hogy a szeretett férfi csak engem szeressen.
Dehogy várok én õszinteséget, ha az arról szól, hogy ki mindenki mással volt viszonya. Miért bántson meg, ha közben nincs szándékában elhagyni engem, És én hogyan bízhatnék benne az "ilyenfajta" õszinteség után?
Amirõl nem tudsz, az nem fáj - mondták a régi öregek.
És szerintem itt Dona Ramona sem az õszintétlenség miatt neheztelt meg, nem azért gondolta meg magát, hanem az indián nõ, meg a gyereke miatt. És ezt nagyon jól tudta Martha is, nyilván pont azért mondta el neki a döntõ pillanatban.
Sajnos a szívébõl továbbra sem tudta kivetni, valószínûleg épp a férfi halála miatt.
Ha a pasi életben marad, továbbra is az indián nõket hajkurássza, vagy elzüllik, stb.., biztos könnyebben túltette volna magát rajta. Na de egy halott... hát ott lehet ábrándozni.
8/10
napraforgó 2012 jan. 26. - 07:57:52 8/10 Előzmény Dina1987
(144/215)
Szerintem te túlságosan elõreszaladsz a történetben. Megzavar az, hogy elõre letöltöd, elõre nézed, olyasmit is látsz, tudsz, ahol, a Tv-sorozat még nem tart.
Én ilyet nem csinálok, éppen ezért pontosan emlékszem, hogy akkor, amikor Angus gyûrût húzott Ramona kezére, szökésrõl szó sem volt! Csak és kizárólag arról, hogy beszéljen az atyával. "De én ezt nem tettem, és Angus elment a háborúba", emlékszik vissza a nõ. Itt még szó se volt szökésrõl, gyerekrõl, összecsomagolásról, stb! Az majd nyilván jön valamikor, egy másik este, amikor az asszony újra emlékezik a régi dolgokra.

Mellesleg az is érdekes, ahogy most Pablo elmeséli, hogyan is találkozott az írrel. A kocsmában, ahol vita volt az ital körül.

Eddig gyakorlatilag azt hittem, hogy Tehua az õ törzsükbõl való volt és ott éltek együtt Angussal. (Merthogy annyit emlegették az indiánok is) De nem. Tehua ezek szerint máshonnan származott, csak annyi volt a kapcsolatuk, hogy Pablo temette el az indián asszonyt.
10/10
potifart 2012 jan. 25. - 13:28:12 10/10
(143/215)
Marta a sorozat remek asszonya és Pablo mindennek az okozója. :D
10/10
potifart 2012 jan. 25. - 13:20:27 10/10
(142/215)
Szerintem ezt nem jól értelmezed. Ramona nem azért haragszik, hogy Angus mást talált magának, hanem azért, mert Angus úgy járt oda, úgy igyekezett rávenni arra, hogy elszökjenek, hogy közben az indiánnõvel élt. Tehát volt köztük egy fajta kapcsolat, ami Ramona felõl tisztázott volt, viszont Angus felõl nem. Ramona miután megtudja, hogy a férfi mással hál,elhagyja. Egyáltalán nem várta el, hogy csak õt szeresse, csak érte epekedjen, csak az övé legyen. Nem várt hûséget, õ õszinteséget akart, amit nem kapott meg.
10/10
potifart 2012 jan. 25. - 13:15:17 10/10
(141/215)
Azért mondja mindezt, mert egyrészt így van, másrészt a kis Ramonát arra akarja rávenni, hogy hozzá menjen Fernandohoz. Ha a szerelmet támogatná, akkor a kis Ramona sosem menne férjhez olyan emberhez, akit õ választott ki. Mert ugye ez a kiválasztás még az 50-es években is élt, nem a fiatalok döntöttek arról, hogy kihez menjenek hozza, vagy kit vegyenek el. Így irányítani tudta a lánya életét, amivel biztonságos anyagi és társadalmi hátteret tudott volna neki biztosítani.
10/10
Dina1987 2012 jan. 25. - 12:57:36 10/10
(140/215)
Minden tiszteletem hogy megvan a saját véleményed, ahogy nekünk is. Azt hiszem most fogok ehhez utoljára bárminemû véleményt hozzáfûzni, mert teljesen feleslegesen nem jártatom rojtosra a számat. Nem látom értelmét. Minek ismételjem magam egy olyan dologról, amiben nem értünk egyet, teljesen más szemszögbõl közelítjük és értjük meg a karaktereket.

Tehát:

"A múltkor láthattuk, hogy Angus megkérte a fiatal Ramona kezét, és javasolta, hogy beszéljen Salvatieri atyával. A nõ nem tette. A férfi elment a háborúba."

Nem tudom mennyire figyeltél oda a szövegre, vagy egyszerûen már annyira eldöntötted hogy Dona Ramona egy szívtelen, rosszéletû, normális érzelmekre képtelen ember hogy elengedted a füled mellett a párbeszéd lényegét. Ami a következõ volt. Angus megkérte a kezét és elhatározták hogy összeházasodnak titokban és megszöknek. Az akkor még fiatal Ramona beszélt a pappal aki pont, hogy lebeszélte a házasságról és a szökésrõl, mondván nem teheti ki ennek a családját, nem így lett nevelve, mit fognak ehhez szólni az emberek stb.

"Majd késõbb jön, hogy amikor már a kisfia is megszületett, Angus szökésre biztatja. Itt már az atya is tud róla, érthetõen nem helyesli a szökést. Így a nõ nem vállalja be a szökést."

Na ez megint csak nem így volt. Angus megjelent a birtokon és Ramona kiszalad hozzá a fához. Kérte hogy menjen el mert a férje mindjárt hazaér és ha meglátja itt Angust mindkettõjüket megöli. Angus viszont azt felelte hogy semmi sem érdekli, kérte hogy Ramona szökjön el vele. Az sem érdekli hogy van egy fia, a sajátjaként fogja szeretni és nevelni. Erre Dona Ramona beleegyezett hogy megszökjenek. Persze azt Angus a happy boldog élethez elfelejtette hozzátoldani, hogy amúgy életem értelme én közben összefeküdtem egy indán nõcivel és gyerekem lesz, de ez téged egyáltalán ne zavarjon mert elhagyom miattad. Remek ember Angus Ophail komolyan. Szóval ezt nem mesélte el Dona Ramonanak csak a megszökünk, boldogok leszünk, felneveljük együtt a gyerekedet és szeretlek tiszta szívembõl részt adta be...még szép, hogy az asszony rögtön elkezdett csomagolni és nem érdekelte a birtok, semmi csak az látta maga elõtt hogy végre boldog lehet annak a férfinak az oldalán akit tiszta szívbõl szeret. Valóban ilyet egy érzõ ember nem tesz igaz? Elkezdett csomagolni, amikor Marta bejött és könyörögni kezdett az úrnõnek, hogy ne menjen el, ne tegye tönkre az életét és mi lesz így Felipével. Erre Dona Ramona felkapta a gyereket, hogy õt viszi magával, mert Felipe az övé. Ugye itt beszéltem arról, hogy milyen helyen van Dona Ramonanak a gyereke. A legeslegfontosabb helyen. Marta erre? Bevágta az éterbe, hogy Angus egy hazug mert összejött egy indián nõvel aki gyereket várt tõle. Ennél a pontnál Dona Ramonaban valami eltört. Teljesen jogosan mert milyen szerelemrõl beszél neki Angus ha közben meg már mással él? Ezek után döntött úgy hogy nem megy vele és megszakított minden kapcsolatot. Angus is tudta hogy nagy hibát követett el ezzel és ezért nem ment többet a birtokra. Eleget tett Ramona kérésének, hogy nem akarja látni és sosem bocsát meg neki, ha ez nem is volt igaz.

"Útálja az indián asszony gyerekét, ugyanakkor szereti a szerelme lányát. Az, hogy ez ugyanaz a személy, nehezíti a dolgot. Senki nem érti a viselkedését, a hozzáállását."

Szerintem pont azért lehet õt leginkább megérteni. Emiatt a kettõs érzetéért. Mert õ is csak egy ember. Nem tudja kizárni sem az érzelmeit, sem a gondolatait, sem azt a csalódást ami Angus miatt telepedett a szívére. Arról fõleg nem tud elfeledkezni mennyire szerette ezt a férfit. Ezért van ez a kettõsség ami harcol benne.
8/10
napraforgó 2012 jan. 25. - 07:51:24 8/10
(139/215)
javasoltam = javasolta.
Bocs, néha melléütök.
8/10
napraforgó 2012 jan. 25. - 07:50:10 8/10
(138/215)
A múltkor láthattuk, hogy Angus megkérte a fiatal Ramona kezét, és javasoltam, hogy beszéljen Salvatieri atyával. A nõ nem tette. A férfi elment a háborúba.

Aztán évek múlva visszatért. Akkor már a nõ más felesége, sõt gyermeket vár. (Idáig ugyan még nem jutott a történet, illetõleg a visszaemlékezés.) Majd késõbb jön, hogy amikor már a kisfia is megszületett, Angus szökésre biztatja. Itt már az atya is tud róla, érthetõen nem helyesli a szökést. Így a nõ nem vállalja be a szökést.

Nekem csak az nem tetszik a hozzáállásában, hogy õ ugyan nem tud, nem akar elmenni a szívszerelmével, de azért azt elvárná, hogy a férfi örökké érte epekedjen, na persze hûségesen. És amikor az gyengének bizonyul, meg van lepve. És nem rá haragszik, hanem szegény indián asszonyra, illetõleg az ivadékára.

És itt van a kettõsség megint. Útálja az indián asszony gyerekét, ugyanakkor szereti a szerelme lányát. Az, hogy ez ugyanaz a személy, nehezíti a dolgot. Senki nem érti a viselkedését, a hozzáállását.
8/10
napraforgó 2012 jan. 25. - 07:36:27 8/10
(137/215)
Visszatérve az épp aktuális történésekhez: Hát nem érdekes, amikor az ebédnél a szerelemrõl cserélnek eszmét? Dona Ramona szarkasztikusan megjegyzi, hogy Ranona milyen tájékozott a szolgák szerelmi életét illetõen, mikor az szót emel Norténoért és Margaritáért. Majd azt mondja, hogy a házaság lenne számukra a legjobb büntetés.
Ramona erre azt mondja, hogy a szerelem a szeretett emberrel nem büntetés, hanem isteni áldás. Mire az anyja: Butaságokat beszélsz, Ramona, a szenvedély gyorsan elmúlik. A legjobb házasságok a jó anyagi háttérbõl és a közös érdekekbõl születnek. Erre Ruy helyesel neki, Don Cesar meg ellentmond, és azt mondja, hogy a mai nepig szereti elhúnyt feleségét, nem múlik el nap, hogy ne gondolna rá.
Mi ez itt?
Ramona asszony ilyeneket mond, mikor minden este elõveszi az ezüst ládikáját, amelyben az Angustól kapott emlékeket õrzi???
Ugyanakkor VALÓBAN úgy döntött, hogy a jó anyagi háttér, meg a közös érdekek fontosabbak a szrelemnél. Csak titokban síránkozik azon, hogy mi volt, meg esetleg mi lehetett volna. Meglépni nem tudta, nem is akarta!!!

Nekem kicsit álszent ez az asszony. Mást mond, mást érez és mást tesz.
10/10
potifart 2012 jan. 24. - 19:28:13 10/10
(136/215)
Ejjj, egyik kedvenc képem. :)) Angus jól bírja, hogy még egyben vannak az ujjai. Amúgy egyedül az Alejandro gyerek volt idióta. Mennyit röhögtünk a minap is mire leesett neki, hogy a gyûrûn lévõ név Dona Ramonáé. De akkor mit keresett az ír férfi ujján? Pablo itt forgatta volna vissza az idõt, hogy miért nem a lóitatóban oltotta a szomját, akkor hülye kérdéseket nem tenne fel neki ez a gyerek?