kevinspéci 2007 ápr. 24. - 09:20:45
(11/31)
Valaki monnya má el, mé híjják ezeketet Dogma-filmeknek. :)
Newcastle United 2007 jan. 12. - 15:40:25
(10/31)
Szerintem meg Nikolaj Lie Kaas az egyik legtehetségesebb skandináv színész. Több jó alakítást láttam már tõle.
Athelas 2007 jan. 11. - 22:28:41
(9/31)
Nagyon nem tetszett. A fényképezés szép, de a sztori,ez az álom-ébrenlét-így is lehet-máshogy is vagy miafene most egyáltalán nem fogott meg. Túlzottan mûvészieskedõnek találtam, ráadásul a férfi fõszereplõ annyira unszimpatikus volt, hogy ez is teljesen rányomta a bélyegét a hangulatomra. Azért végignéztem, mert elvbõl nem szoktam filmet félbehagyni, adjunk esélyt a mûvészetnek alapon.
Viszont a Fred Asteire fõcímdal az egyik kedvencem, szóval az pozitívum és nagyon illet a film hangulatához.
Az egyik kritika szerint aki a Lé meg a Lolát szerette annak ez a film is tetszeni fog-nos, én kivétel vagyok.
Athelas 2007 jan. 11. - 00:32:32
(8/31)
Kváncsiságból megnézem, mivel nagyon szeretem a Dogma-filmeket, érdekel, hogy milyen ez a másik technika.
CDK 2006 aug. 19. - 19:41:59
(7/31)
Hát ez is egy bullshit a javából! Mér' kell a nézõvel "vágatni", talán túl szegényes a sztori :P? Öncélú, jól írta x-tro: elefántcsonttorony!
tetro 2006 ápr. 17. - 09:46:55
(6/31)
Nézzétek meg! kedvemért
tetro 2006 ápr. 15. - 14:09:47
(5/31)
He loses Amy.The last person that was left for him. The only one... Can their love survive? What will it take? A test.For him and for her. His love for her. Stupid? Maybe. If he steps back... (the girl's following him) if he doubts... she will disappear. (he does)
Newcastle United 2006 ápr. 12. - 14:48:33
(4/31)
Ahogy írtad a Dogma filmek lassan kezdenek kifulladni. A legutolsó a Hogy szeretsz volt, ami nagyon tetszett, de a Születésnap a legjobb az összes közül.
Nem csodálom, hogy több dán filmes is új utakat próbál keresni, hiszen a Dogma vonulat sem tart örökké, sajnos.
x-tro 2006 ápr. 09. - 10:07:18
(3/31)
A mai dán filmes hagyományok inkább a Lars von Trier-féle Dogmához köthetõek, bár ezek mára kifulladni látszanak.

Ezt a filmet készítõ Hr.Boe & Co. elnevezésû mûvésztársaság inkább különutas, szuverén tevékenységet folytat, mint megfelel valamiféle dán fimes fõsodornak. Útjuk véleményem szerint mellékvágány, és egy "elefántcsonttoronyba" vezet, szimpla blöffnek érzem ezt is, meg a következõ Allegro címût is. Csupán abban az értelemben hagyomány, hogy x fesztiválon y díjat nyert, ez azonban nézetem szerint csupán egy szûk, és ad hoc alapon döntõ elit elismerése. Akkor már túlkapásai és túlzott elismerése ellenére is a Dogma pártján állok.
Newcastle United 2006 ápr. 09. - 00:08:36
(2/31)
Egyetértek, remek film. A legjobb kortárs dán hagyományok szerint.
zedlyc 2006 ápr. 07. - 16:58:11
(1/31)
Engem megfogott, nagyon tetszikez a film!