Téma: Star Trek

6/10
Necros 2010 jan. 18. - 07:44:10 6/10 Előzmény zee944
(186/346)
Szerintem pedig egyáltalán nem jó irányba indultak el... Sõt, csapnivaló Star Trek filmnek tartom. Mint sci-fi nem rossz, de Trek rajongóként ennél többet vártam volna... Vérszegény forgatókönyv, SPOILER! Romulus és Vulcan elpusztítása megbocsáthatatlan, /SPOILER, túl futurisztikus dizájn, néhány dolog szerintem fölösleges megváltoztatása...
Meg alapvetõen az is a problémám, hogy lényegében csináltak egy rebootot, igaz alternatív univerzumban, de emiatt az esetleges következõ sorozat vagy ebben az univerzumban fog játszódni, amit nem lenne gyomrom nézni vagy SPOILER! a Romulus nélküli "rendes" univerzumban", amit vagy úgy hagynak vagy valami idõutazással helyrehoznak. Ez utóbbi tetszene jobban, mert akkor el lehetne törölni ezt a filmet. /SPOILER

Annak örülnék csak, ha a bevételek miatt esetleg folytatnák az Enterprise-t vagy csinálnának egy Deep Space Nine filmet is, akár DVD-re, akár minisorozat formájában TV-ben.
7/10
zee944 2010 jan. 16. - 16:28:16 7/10
(185/346)
Ez tényleg vicces, mert még eszemben is volt, hogy az ostoba Transformerst szembeállítsam vele. Sajnos az többet is hozott.
7/10
zee944 2010 jan. 16. - 16:05:37 7/10
(184/346)
Abszolút meglepett (nem is értem, miért kezdtem el nézni), de egészen jól sikerült ez a film. Van sztorija, forgatókönyve, karakterei. Alapvetõen rendben van az, ami a mai filmekbõl a legjobban hiányzik. Nagyon tetszett, hogy az idegen civilizációnak végre az emberi logikától eltérni igyekvõ, teljesen furcsa formájú és mintázatú ûrhajója volt - ritka, hogy ennyi intelligencia szorul a látványtervezõkbe (vagy a forgatókönyvírókba).

Persze lenne min javítani: pl. az akciójelenetek - bár végül követhetõek maradnak - túlságosan kézikamerás jellegûek és túl sok a vágás is, illetve SPOILER ON a két Spocknak nem kellett volna a végén találkoznia. Elõtte úgy örültem, hogy végre egy film megfelelõen kezeli a cameo-t, és egy régi szereplõt értelmesen, sztoriba tisztességgel beágyazva használ fel - aztán jött ez a végsõ jelenet. Nem kellett volna. SPOILER OFF

Minden más csak kötekedés. Jó úton indultak el az alkotók, remélhetõleg tovább is lépnek rajta.

7/10
10/10
idõjós1010 2010 jan. 12. - 22:04:01 10/10
(183/346)
Nem ér 10 pontot, de kevés a jó film, így tõlem most mégis megkapja :-)
Jobbra számítottam, de tetszett.
Am Picit belekezdtek az elején, azzal a kis drámai jelenettel.

sci-fi filmekben viszont jobb szeretem azokat melyek jó része nem pusztán egy meredek fantázia szüleménye, a logikát sem hanyagolja.
Pl ez a Nero féle ûrhajó hajmeresztõen nézett ki.
Totál logikátlan formát kapott.
10/10
Arkagyin 2010 jan. 06. - 15:37:28 10/10 Előzmény Protozoli
(182/346)
Az a Spock aki vissza tért a múltba, az az eredeti Spock volt a legelsõ sorozatból, illetve a 1-6 filmbõl.
Protozoli 2010 jan. 04. - 15:41:50
(181/346)
**Spoiler**

Aki visszajött az idõben, az nem is Spock volt? Mert mindaddig értettem a történetet, amíg a végén volt az a kis párbeszéd a két Spock között. Valaki felvilágosítana?

**Spoiler vége**
10/10
Jedrik 2010 jan. 01. - 22:25:47 10/10
(180/346)
Nem tudom mikor láttam utoljára ennyire zsír sci-fit. Egyszerûen nem találok benne kivetnivalót. Kerek sztori, remek dramaturggal, faja karakterekkel, tökéletes arányban adagolt humorral és feszültséggel, nem beszélve a nagyszerû látványról. Remekül szórakoztam, 10/10!!!
kybuck 2009 dec. 30. - 23:09:16 Előzmény Léli
(179/346)
Persze, a korábbi mozifilmeket pl. én is mind megnéztem! Emlékszem miután a tévé a késõ nyolcvanas években leadta az elsõ mozifilmet, szaladtam a videókölcsönzõbe a második részért, ami a nagyon hatásos "Khan haragja" volt, mert akkor videón azok már megjelentek.
Innentõl én is meg voltam véve, de én a nagy átlag magyar, idegen nyelveken nem beszélõ nézõkre gondolok, akik akkor max. németül vagy angolul tudtak Star Trek sorozatot nézni! Emiatt nem néztem én sem a sorozatokat mûholdas, külföldi csatornákon. Ha volt is pár sci-fi örült, akikbõl talán Star Trek örült (is) lett, vagy csak sima kíváncsiskodó legfõképp magyar nyelvû sorozat híján nem képviseltek akkora nézõszámot, hogy az alkalmanként megjelenõ mozifilmeknél általuk észrevehetõ érdeklõdésrõl lehessen beszélni! Ennek egyik bizonyítéka az itthoni Star Trek merchandisign teljes hiánya volt! De ahol látható is volt a sorozat sem volt mindig sikeres egy mozifilm.
Magyarországon azonban sokáig egyértelmûen "mostohagyerek" volt a Star Trek, sõt kicsit talán még most is az! Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a magyar Wikipédia "Star Trek" fejezetét, részletesen foglalkozik mindennel ami Star Trek, többek közt a magyarországi hatásokkal is!
kybuck 2009 dec. 30. - 23:05:26 Előzmény Léli
(178/346)
Persze, a korábbi mozifilmeket pl. én is mind megnéztem! Emlékszem miután a tévé a késõ nyolcvanas években leadta az elsõ mozifilmet, szaladtam a videókölcsönzõbe a második részért, ami a nagyon hatásos "Khan haragja" volt, mert akkor videón azok már megjelentek.
Innentõl én is meg voltam véve, de én a nagy átlag magyar, idegen nyelveken nem beszélõ nézõkre gondolok, akik akkor max. németül vagy angolul tudott Star Trek sorozatot nézni! Emiatt nem néztem én sem a sorozatokat mûholdas, külföldi csatornákon. Ha volt is pár sci-fi örült, akikbõl talán Star Trek örült (is) lett, vagy csak sima kíváncsiskodó legfõképp magyar nyelvû sorozat híján nem képviseltek akkora nézõszámot, hogy az alkalmanként megjelenõ mozifilmeknél általuk észrevehetõ érdeklõdésrõl lehessen beszélni! Ennek egyik bizonyítéka az itthoni Star Trek merchandisign teljes hiánya volt! De ahol látható is volt a sorozat sem volt mindig sikeres egy mozifilm.
Magyarországon azonban sokáig egyértelmûen "mostohagyerek" volt a Star Trek, sõt kicsit talán még most is az! Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a magyar Wikipédia "Star Trek" fejezetét, részletesen foglalkozik mindennel ami Star Trek, többek közt a magyarországi hatásokkal is!
9/10
Singaporeflash 2009 nov. 23. - 13:09:14 9/10
(177/346)
Szépen felvezetett, jól kigondolt történet. Jó érzés volt, hogy végig figyelni kellett, és nemcsak olyan fél szemmel nézõsre sikerült. Hasít, mint az Enterprise. Különösen Zachary Quinto alakítása tetszett, remek színész. Nekem bejött az új hi-tech környezet is - nemcsak mert alapból szeretem a hi-tech megjelenésû dolgokat, hanem mert szerintem helyesen tették az alkotók, hogy alkalmazkodtak a mához.
Privát vélemény, de egyedül Chris Pine alakítása nem jött be. Valahogy nem ide való volt érzésem szerint. Ezért 9/10.
10/10
Lympha 2009 nov. 22. - 22:55:50 10/10
(176/346)
Nem fogom végigolvasni az összes hozzászólást... Biztos vagyok benne, hogy aki minden áron negatív kritikát akar mondani, az meg is találja rá az okot. Örülök a filmnek, eltérõ is lett, mégis a régi kedvenceim bukkannak fel benne, jól megoldották.
Gyerekként a régi, eredeti sorozatot néztem (az újakból csak párat láttam). Én ragaszkodom az eredeti szereplõkhöz a sorozatból, még akkor is, ha felnõttként tudom, hogy egy-két részlet elég vicces és teljes képtelenség.
9/10
Léli 2009 nov. 04. - 16:02:44 9/10 Előzmény kybuck
(175/346)
Egy kicsit vitatkoznék azzal az állításoddal, hogy a korábbi filmekek csak azok szerethetik, akik korábban már látták a sorozatokat. Magyarországon ugyanis elõször két (vagy három?) film volt látható, még a sorozatok levetítése elõtt, és én már akkor beleszerettem a Star Trekbe (ekkortájt lehettem olyan 8 éves), szóval igenis szerethetõek a filmek a sorozatok nélkül is :) Persze elõny, ha láttad már korábban, de nem követelmény. Ez leginkább most ennél a filmnél jött ki. Akik semmit sem tudtak korábban a Star Trekrõl, azok többsége is pozitívan értékeli a filmet, viszont akik trekkerek már mióta, azok számára is tartogatott meglepetéseket. Gondolok itt Chekov akcentusára, McCoy jól ismert szófordulataira, az öreg Spock szavaira ("A barátod voltam, és maradok mindig." - konkrét idézet a korábbi filmekbõl), szóval megtalálták a készítõk az ideális egyensúlyt ezek között.
Egy dologra voltam rendkívül kíváncsi a film után: Mit csináltak Neroék azalatt a 25 év alatt, amíg várták az öreg Spock megérkezését? Nos, nem lövöm le a poént, akit érdekel, a DVD-k extráiban ott van a kimaradt jelenek között :)
5/10
kamisama 2009 okt. 26. - 19:59:53 5/10 Előzmény Atis88
(174/346)
Jahm...igaz! Nagyon jó filmet lehetett volna belõle csinálni de így csak egy átlag sci-fi lett. Kicsivel lehetett volna több benne az eksön.(szerintem) Maguk a jelenetek illetve az Enterprise nagyon szépen meg lettek csinálva, de egy kicsivel többet vártam.
6/10
Atis88 2009 okt. 25. - 13:47:36 6/10 Előzmény aa194545
(173/346)
Nem volt rossz, de szerintem nem kellett volna 2 órát ezzel a bosszúállás vonallal eltölteni.
10/10
aa194545 2009 okt. 24. - 02:41:54 10/10
(172/346)
Most hajnali fél 3-kor nincs kedvem végigolvasni az elõzõeket. Egyébként is rendre elütött a véleményem a többségtõl. Vagyis ki tudja itt mi a többség véleménye :) SZVSZ tök jó volt. Méltó folytatása az elõzõ szériának. Nálam 10/10
10/10
Arkagyin 2009 okt. 22. - 18:02:20 10/10
(171/346)
Végre jó látni és olvasni olyan hozzászólásokat, amik nem a filmet becsmérlik, hanem pozitívan vannak megírva. Az Origon is azt olvastam errõl a filmrõl, hogy nagy szar(hála a magyar filmkritikusoknak). A PC guru oldalán van egy seggfej fickó, Bad Sector, aki úgy szintén szarnak nevezte ezt a filmet. De szerintem ellentéte ez a film annak, amit a mi kedves kritikusaink írtak. Ez a film, ami durván 300 millió dolláros bevételt produkált, az nem lehet rossz, az csakis jó lehet. Örülök, hogy sokan vagyunk ugyanazon a véleményen, hogy ismét sikerült egy olyan filmet készíteni, ami biztos, hogy oda szögezi a nézõket a fotelokba, székekbe.
Nem kell nekünk kritikusoknak lennünk, hogy tudjuk, hogy mi a jó film. Nem kell nekünk csöpögõs dráma.
Szerintem aki rosszat ír egy olyan filmrõl, aminek múltja van, az elmehet a jó büdös...-ba.
10/10
norton15 2009 okt. 20. - 20:00:28 10/10 Előzmény Medvevölgyi
(170/346)
SPOILER

Ez egy totál új vonal.:) Kirk korábban sem volt az a ministránsfiú, viszont nem ilyen korán lett kapitány. Spock szülõbolygója sem pusztult el, a vulkániak sem veszélyeztetett faj.

Hisz már eleve úgy kezdõdik, hogy Néróék visszamennek véletlenül a múltba, és jól szétkavarják a dolgokat.:)
Medvevölgyi 2009 okt. 15. - 15:10:54
(169/346)
Üdv!

Kérem valaki segítsen evvel a filmmel kapcsolatban! MI VOLT EZ? Mármint a története...

***SPOILER***

Ez mindig így volt? Mármint a Star Treck világában? Kirk ilyen vagány suhancként gyakorlatilag önkényesen lesz kapitány? Spock teljes bolygója megsemmisül az õ jövõbeli malõrje miatt? Veszélyeztetett faj a vulkáni?
Nem értettem mit nem kell értenem a filmben.
Vagy ez egy teljesen új irányvonal amolyan vérátömlesztés?

***SPOILER VÉGE***

A segítséget elõre is köszönöm.
10/10
szagergo 2009 okt. 15. - 10:10:01 10/10
(168/346)
Hihetetlen. Nagyon jól megcsinálták, a szereplõk nagyon jól játszanak, az öreg Spok ( lehet rosszul írtam ) szerepeltetése remek ötlet volt. Nem voltam soha Star Trek fun, de most nagyon megjött hozzá a kedvem.

U.i.: A zene pedig 10-es skálán 11-es. Már hallgatom is... :)
shapee 2009 okt. 14. - 20:12:15
(167/346)
Csatlakozom! Eddig sosem láttam egy részt sem. De ez odakötött a fotelhez! Régóta vártam valami hasonló sci-fit.