Téma: Star Trek

Nyssa 2009 máj. 18. - 20:23:24
(106/346)
Nem vagyok ST-fanatikus, de láttam a régebbi filmeket is. Azok klasszikusok, ez meg friss és muris, bár néhány részletet jobban ki kellett volna dolgozni. Kissé tartottam Chris Pine-tól, de egész jól megoldotta a karakterét. Zach Quintot meg innen puszilom. :D
Tereus 2009 máj. 18. - 00:48:13
(105/346)
Az "alternatív valóságos" történet nem volt rossz - kicsit a jövõben (idõs Spock szemszögébõl), kicsit a múltban (a legújabb sorozatot leszámítva minden rész elõtt)... Bár én jobban örültem volna, ha ezt inkább valahogy temporális háborúsan oldják meg (és nem csak egy Archer admirálisos megjegyzéssel tesznek említést a legutóbb lezárt sorozatról).
Egy erõsen star trek fan haverommal néztük a filmet, és mindkettõnknek maradt hiányérzete a film után. Õ lehet túl sokat várt tõle, én simán csak picit többet (a végsõ gyõzelmet picit húzhatták volna - pl. egy hajó sem védte a földet...).

Lentebbi hozzászólásokban szerepelt egy olyan, hogy Star Wars az igazi sci-fi, ezért mást nem is nézett eddig a hozzászóló. Én abszolút egyetértek azzal, hogy Star Wars felülmúlhatatlan, de hogy lehet ilyet úgy állítani, hogy az ember mást meg sem néz? Csak úgy lehet valamirõl véleményt állítani, ha megnézzük, megtapasztaljuk. Már csak azért is, mert attól, hogy valami nem jobb SW-nál, még lehet nagy jó (Star Trek, Alien filmek, Függetlenség napja, Babylon 5, Ûrháború 2063, csak amik így számomre elsõre eszembe jutnak, mint vezetõ sci-fi-k)
10/10
liaboo2 2009 máj. 17. - 20:24:53 10/10
(104/346)
nagyon tuti film,érdemes megnézni nekem 10/10...:)))
BartMasters 2009 máj. 17. - 13:14:55
(103/346)
Én STrajongó vok, de mindig kritikus voltam a sorival. Nagyon jó volt,de rendkívûl vontatott.

Az új film, ezt megávltoztatta, de a részletekre itt sokszor nem figyeltek annyira.

De nekem is 10/10:D
10/10
sulu 2009 máj. 17. - 11:26:36 10/10
(102/346)
Részemrõl 10/10, nagyon ott volt, lehet mégegyszer megnézem!!
kismokus6 2009 máj. 17. - 00:04:07
(101/346)
Nekem is tetszett a film. Nehéz azért azt a régi jellegzetes stílust áthozni a mai közönségnek is, hogy megnézzék. Kicsit féltem is, hogy elszúrják és csak egy unalmas repkedõs scifi lesz, minden értelmes mondanivaló nélkül, ami érdekessé és értékessé tette a régi sorozatokat. De szerencsére összességében sikerült azért egy a mai mozikba is való színvonalas scifit összehozniuk, ami tán még a régi rajongóknak is emészthetõ. És jó volt újra látni ezt a különös világot a maga különös szereplõivel kicsit modernizálva. Minden scifi és nem túl kritikus ST rajongónak csak ajánlani tudom. :)
sipka 2009 máj. 16. - 22:20:59
(100/346)
A Star Trek egy filmtörténeti jelenség, amit kár lenne vitatni. Hipersebességgel érkezett a köztudat univerzumába, és nem hagyta el helyét sohasem. Volt hogy pihent egy kicsit, vagy nem szolgálta ki kellõen a nézõi figyelmet, de megjelenése óta stabil pozícióban díszeleg, és várja a további történéseket.
Ezidáig rengetegszer próbálták felfrissíteni ezt a kultstátuszú sci-fi gyöngyszemet (rajzfilmsori, filmek, új nemzedékek stb.), de csak mostanra érkeztünk el odáig, hogy ennek látszatja is van. Fenomenális gondolatnak tartom az elõzménybemutatás ötletét (ami csak részben az, de nem akarok semmit sem kifecsegni :).
Új életerõs szereplõk, sziporkázó dinamizmus, hiteles látványalkotás, és egy csipetnyi humor. Nagyjából ezek jellemeznék a 2009-es évjáratú Star Trek megvalósítását. Nagy szükség volt erre mindenképp! Hisz hiába nagyszerû a múlt, ha a jelen nem képes emlékeztetni. Így J.J.Abrams-nak minden elismerésem, mert sikerült átültetnie ezt a nehezen emészthetõ, ûrhajózási szakszavakkal telerámolt kalandot, amely végtelen hosszú eseménynaplójával nem igazán könnyítette meg a filmrevitel folyamatát.
Ám mielõtt még a dicsérethegyektõl magam alá csuriznék férfiúi izgalmamban, el kell mondanom hogy a film temérdek hibaponttal rendelkezik. Röviden le is írnám ezeket:
-Az alkotás hangulati hatását leginkább a Disney produkciókkal tudnám összevetni, mivel annyira alkalmazkodik a közönségigényekhez, hogy az valami félelmetes. 0-tól 100 éves korig akárki megnézheti, mivel az erõszak csak Disney szinten van jelen (legalábbis én így éreztem).
SPOILER
-Amikor Kirk-öt kilövik az Enterprise-ról egy jeges, hófedte bolygóra... S ott találkozik az öreg Spock-kal!!! Ezen a HATALMAS égitesten pont összefutnak!! Micsoda mázli!!! :D
-De a jeges bolygón nem csak az idõs Spock található meg, hanem még a transzportálást továbbfejlesztõ Scotty is itt állomásozik. Újból: Micsoda mázli!! :P
-A fináléban Scotty visszatudta transzportálni a mozgó Enterprise-ra a szintén mozgásban lévõ Romulán hajóról Kirk-öt és a kapitányt, illetve egy másik szintén mozgásban lévõ ûrjármûrõl Spock-ot. S MIND EZT EGYSZERRE!!! Ismételten: Micsoda mázli!! XD
SPOILER VÉGE
Viszont összességébe nézve ultra jó filmet láttam, amelyben a negatívumok mellett olyan momentumok emelik a színvonalat, mint Leonard Nimoy, az orosz gyerek, vagy a fiatal Kirk-Spock páros. Tehát igazán jöhetne az a második rész! :)
9/10
Lasagne 2009 máj. 15. - 14:04:50 9/10
(99/346)
Sosem voltam túlzottan Star Trek fan. Mikor kicsi voltam néztem.
No de a filmrõl. Már a bemutatója megfogott. Mondom hûû, milyen látványos, meg Lost rendezõje, meg váú.
Hozta azt amit vártam tõle! Akció volt benne elég, nem túl sok. Romantikából is épp elég. Látvány az ott volt. "Sylar" alakítása pedig tetszett. No lényeg, hogy sztem érdemes megnézni, nem idõ pazarlás:)
9/10
beo71 2009 máj. 15. - 13:40:10 9/10
(98/346)
Jaj...elfelejtettem lepontozni!
9/10.Tökéletes szórakozás,de a 10-es már foglalt a sci-fi-s univerzumban.(Star Wars)
9/10
beo71 2009 máj. 15. - 12:48:07 9/10
(97/346)
Nem vagyok Star Trek rajongó,mivel nem láttam egyetlen egy részt sem.Kicsit szégyellem is,hiszen a filmtörténet része,de valahogy Star Wars fanként nem érdekelt.Úgy 4-5 éve viszont már úgy gondoltam,meg kellene nézni néhány részt,hiszen annyit hallottam róla,rengeteg filmben utaltak rá illetve sok színész tartja kedvencének(C.Slater,W.Ryder)és már a kultúra része, még sem sikerült.Így tehát teljesen szûzként,elõítéletek nélkül néztem az új mozit.(Bár annyi elõítélet azért volt,hogy a Star Wars az isten és sajna azon kívûl nincsen is igazán jó sci-fi.)
Ezek után vagy éppen ezért nagyon tetszett a film.Igazán látványos,profin elkészített,izgalmas és vicces volt(ez számomra az egyik legjobb meglepetés,szerintem az igazán jó szórakozáshoz a humor elengedhetetlen).A cselekménnyel sem volt problémám,a színészek rendben voltak,sõt,Chris Pine elvitte a vállán az egész bulit.Szóval,tõlem jöhet a folytatás,kellemes filmes élmény volt.
kenny69 2009 máj. 13. - 19:55:38
(96/346)
Hali.

Én nagy ST fan vagyok, és nekem is tetszett a film, nagyon féltem tõle hogy elcseszik. Jó volt,de akkor lett volna igazán tökéletes ha figyelnek bizonyos alap dolgokra mint pl:
::::SPOILER::::
A térváltásnál villanás, a vulkáni köszönés, az erkölcsi dilemma, vagy az elmaradhatlan szar Spock-szivatós poén a végén :-D volt egy olyan is hogy amikor kilépnek a szubtérbõl egy roncsmezõre, fennt van a pajzs mégis végigkarcolja egy roncsdarab a hajót... tudom ez már nagyon kockaság de azért zavart. Ettõl függetlenül érdekes volt és jó. Én sem értem a Vulkánnal mi lesz, remélem rendbe hozzák az idõvonalat. :-(
vorta 2009 máj. 13. - 15:10:26
(95/346)
Helló! Nekem megvan az összes Star Trek sorozat és az összes Star Trek film is szinkronosan, DVD-n.
Ha érdekel, írj: cardassia@vipmail.hu
vorta 2009 máj. 13. - 15:09:53
(94/346)
Helló! Nekem megvan az összes Star Trek sorozat és az összes Star Trek film is szinkronosan, DVD-n.
Ha érdekel, írj: cardassia@vipmail.hu
10/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 12. - 19:36:47 10/10
(93/346)
Helló!

A Mom Park-ban adják a szinkronos változat mellett eredeti nyelven, felirattal is;)
9/10
schatz12 2009 máj. 12. - 18:46:25 9/10
(92/346)
Én se láttam soha egy részt sem és úgy voltam vele, hogy jó, hát nézzük... Aztán szinte végig leesett állal ültem, hogy te jó ég!!! ez meg milyen jó!
Sztem nagyon jól összerakták a sztorit is meg a kép- és hangvilágot is!
Remélem lesz folytatás!;)
10/10
offtopic
Noncsa 2009 máj. 12. - 16:22:23 10/10
(91/346)
Hihetetlen, hogy a premier után még min.2 héttel sem lehet megnézni moziban egy ilyen filmet pl. Szombathelyen!! áááá :@ :(

Én is látni akarooom!!
ida555 2009 máj. 12. - 15:54:15
(90/346)
Nem tudja valaki, melyik moziban megy eredeti nyelven?
9/10
Zsütz 2009 máj. 12. - 14:02:14 9/10
(89/346)
Nekem pozitív csalódás volt ahhoz képest, amit vártam. Elõször is: én az akciófilmeket jobban szeretem feliratosan, hallva a színészek reakcióját-játékát, és nem a gyakran elég ramaty szinkron. Most viszont TÖKÉLETES volt a szinkron. :)
Másodszor: életemben egyetlen Star Trek részt sem láttam, se filmet, se sorozatot, de nem is fogok. :D Ez annyira jó volt, hogy kár lenne elrontanom. :D Én valami elvont cuccra számítottam, de kaptam egy humoros, pörgõs, NAGYON látványos filmet, amiben a színészek is nagyon jók voltak.
SPOILER
Harmadszor: a történet meg a mindenféle idõutazás és reakció a saját övõbeli énre, meg ilyenek, az is nagyon ötletes volt, bár nem tudom, volt-e a sorozatban róla szó, de nekem tetszett az egész sztori, akkor is, ha már egy csomó filmben feldolgozták igazából...

Nálam 9/10. Ha lesz következõ, megnézem, az biztos. :) Nem volt olyan nagyon sci-fi. Nekem.
leopard26 2009 máj. 12. - 12:47:19
(88/346)
Hát szerintem pont nem kellene emlegetni azt a sorozatot,mert az a Star Trek szégyene
Valezius 2009 máj. 12. - 12:04:54
(87/346)
Még valami, amikor említik Archer kutyáját, akkor az Enterprise sorozat kapitányáról van szó?
Õ még élhet ekkor? Szegény kutya viszont már biztos új :)