Téma: Star Trek

olos123 2009 máj. 08. - 21:46:17
(46/346)
Hát ahhoz hogy a Mom parkban nézhessem még kb a jegy árának 10 szeresét elkölthettem volna utiköltségre. Amúgy meg azért néztem meg mert reménykedtem benne hogy jó lesz az szinkron illetve mert egy évben azt a 3-4-5 filmet amit annyira látványosnak tartok, hogy megéri moziban megnézni, arra elmegyek, és reménykedek:)

Korábbi hozzászólónak:
- A film megértésével nem lenne gond, ha tehetem mindig felirat nélkül nézek mindent eredeti nyelven mert már annyi filmet meg sorozatot láttam hogy megedzõdtem rajtuk:)Anglia meg kicsit messze van:)
Nafi 2009 máj. 08. - 21:30:00
(45/346)
Tegnap megnéztük a filmet, (én csak a férjem miatt). Sose láttam még egy részt sem, csak párperceket Nem igazán szeretem az ilyen sci-fi filmeket, de azért végig tudtam nézni. Ez a fiú, aki a fõszerepet játszotta, néha egész szimpatikus volt, néha meg nem. Hõsök Sylere, mint Spock kapitány teljesen jól állt neki a szerep, de nem szeretem ezt a színészt. Eric Bana viszont nagyon hatásos volt, tetszett.
10/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 08. - 21:10:13 10/10 Előzmény olos123
(44/346)
Helló:)

Ha ennyire ki nem állhatod a szinkronizált filmeket, miért nem a feliratos változatot nézted meg?:)
A Mom Park-ban adják eredeti nyelven, magyar felirattal;)
Fae 2009 máj. 08. - 17:22:51 Előzmény olos123
(43/346)
Szia!

minden star trekben fellelhetõ ûrhajónak van pajzsa. És sohase "mutatják" õket. Nem tudom, lehet hogy esetleg a legeslegelsõ, immáron 30 éves filmekben talán még mutattak valami effektet hozzá, azt nem vágom, a legelsõket nem láttam. De a hajó körül mindig van pajzs, és valóban létezik olyan torpedó, haderõ, ami egyetlen lövéssel kilõheti, általában a torpedók gyengébbek mint a pajzs - ergo több kell belõlük, hogy a pajzs teljesen megszûnjön. vagy, ha az ellenség rájön a pajzs frekvenciájára, akkor ki tudja kapcsolni.
De általában minden Star Trekes összeütközés lényege, hogy a pajzs egyre gyengébb és gyengébb, és vajon sikerül-e még idõben megoldást találni, hogy a hajó ne pusztuljon el (vagy esetleg fel kell adniuk magukat).
10/10
cseplekhegyi 2009 máj. 08. - 14:21:08 10/10
(42/346)
Nem igaz, hogy már szinte minden moziban megy, de a veszprémi cinema city még az lekövetkezõ egy héten se fogja játszani.
10/10
toshiba321 2009 máj. 08. - 12:57:46 10/10 Előzmény olos123
(41/346)
Szerintem nincs azzal semmi gond ha valamit leszinkronizálnak amúgy is utálom a feliratos filmeket. Az ember a film felét nem érti a másik felét meg nem látja mert nem gyõzz gyorsan olvasni mint a villám. Ha olvasni akarok veszek egy könyvet a filmet nézni kell és nem azt keresni hogy angolul ilyen magyarul meg milyen gagyi akkor menj ki Angliába vagy Amerikába és ott mindent angolul nézhetsz.
9/10
FICEK9 2009 máj. 08. - 12:27:27 9/10
(40/346)
Tegnap láttam a filmet, egész jól sikerült. Kicsit féltem hogy eltolják mint az Enterprise sorozatot, de annál sokkal jobb lett. Fõként az tetszett, hogy sikerült találniuk olyan fiatal szereplõket akik tényleg elképzelhetõk a régi sorozat szereplõinek fiatalkori énjükként. Ami leginkább nem tetszett, hogy a gonosz nagyon emlékeztetett az ezelõtti Star Trek film gonoszához.
Nem néztem még ugyan utána, de úgy a film 1/3-ától kezdve volt egy olyan érzésem hogy ezt a filmet lehet pilotnak is szánták egy Star Trek sorozat remakehez. Szerintem nem lenne rossz indulórész!
olos123 2009 máj. 08. - 11:14:11
(39/346)
Most jut eszembe, lenne egy kérdésem a star trek-et jobban ismerõkhöz!
A filmben többször is emlegetik hogy pajzs 30% megy 60%...De nincs is pajzsuk a hajóknak, vagy csak nem volt pénz erre az effektre?:) Meg furcsa módon miután már egy torpedó becsapódott még azután is volt pajzsuk...pedig gondolom annak ki kellett volna védenie, hisz azért hívják pajzsnak.
olos123 2009 máj. 08. - 11:08:08
(38/346)
Sziasztok!

Tegnap láttam a filmet, nagyon tetszett, elég pörgõs is volt szerintem és adnék is rá mondjuk 10/9-et ha nem szinkronos lett volna...Így mondjuk megért 10/6.5 -öt.

Elmondom miért, például végig zavart hogy amiket a trailerben hallottam angolul, az magyarul nagyon silányan hangzott. A szinkronszínészek egyszerûen nem képesek beleélni magukat a helyzetbe. Hogy csak egy példát említsek: Amikor a végén van az elkeseredett "Fire everything!!!" beordítás. Angolul, a trailerben érzõdik a hangján a végsõ elkeseredettség, a félelem. A szinkronos változatban pedig mintha csak odaordított volna valakinek jó hangosan...És sajnos ilyenekkel van tele a film és ez nagyon zavaró tud lenni! Spock hangjáról nem is beszélve, már megszoktam a hangját a Heroes-ból erre a magyar hangja valami hihetetlen gagyi, de ez igaz majdnem minden film minden szereplõjére.

Na szóval akit ez nem zavar annak nyugodt szívvel ajánlom mert magával a filmmel, a látvánnyal semmi gond nem volt, de akit az ilyen zavarni szokott az vagy feliratosan, vagy sehogy se nézze meg moziban, szerintem.

Remélem valakinek hasznára válik a véleményem.
10/10
gabe1989 2009 máj. 08. - 11:04:11 10/10
(37/346)
Én tegnap láttam a filmet és bevallom, hogy elõtte egy darab Star Trek filmet sem láttam, ennek ellenére nem unatkoztam, egy nagyon látványos , pörgõs akció sci-fit láttam.A karakterek nekem bejöttek(de lehet csak azért mert nem ismerem a régieket)a látvány az tényleg 10/10.Egy a lényeg, hogy én ajánlom mindenkinek mert szerintem unatkozni nem fog senki(kivéve ha utálja a sci-fiket:))Az biztos , hogy ezek után beszerzem a régi filmeket is.
moffancs 2009 máj. 08. - 09:31:29
(36/346)
Szerdán láttam a 0:05kor kezdõdõ vetítésen. A hangerõt nem sajnálták, a pörgõsebb jeleneteknél szinte elviselhetetlenül hangos volt. Hatalmas pozitívum, hogy végre valahára feliratos filmnél figyelembe vették a hátteret és a havas jelenetnél nem fehér betûk voltak, hanem barnás és így olvasható volt. Köszönjük!
A film nagyon jól kezdõdik, de a közepe felé ellaposik és ezért kicsit csalódás volt. Az ifjú Kirk kapitány stílusa szerintem idegesítõ, nekem valahogy nem illik a star trekhez ez a fajta laza, majd én megmutatom milyen f*sza gyerek vagyok stílus. A film elején van egy nagyon ütõs autós üldõzés, az nekem nagyon bejött. A látvány 10/10.
10/10
Nathan Petrelli 2009 máj. 08. - 08:18:49 10/10
(35/346)
Na, úgy látom, lassan összecsapnak az új rajongók a régi trekekkel :D
Ma megyek megnézni, én már nagyon várom :)
A sorozatokból csak 1-2 részt láttam, a filmekbõl az elsõ hatot (amiben még Kirk-ék voltak, a többi egyszerûen nem érdekelt nélkülük).
Az eddigi vélemények alapján azt hiszem, tetszeni fog:)
Mermaid. 2009 máj. 08. - 04:01:29
(34/346)
Tegnap láttam a filmet. Hát nekem nem tetszett!!!!!

Az film elõzetesében elnyomták az összes jó jelenetet...

Számomra nagyon vontatott és kissé elnagyolt volt a film. Végig olyan érzésem volt hogy sehol nem teljesedik ki. Sem a karakterek sem az egész cselekmény. Szerintem nem volt méltó a film a Star Trek nevéhez.
full moon 2009 máj. 08. - 01:50:15
(33/346)
A mûfaj kedvelõinek kötelezõ darab!Most néztem meg és azt kell mondjam,nagyon idõszerû volt,hogy elõrukkoltak végre egy jó sci-fi-vel,ami nem hogy csak jó,de egyenesen kiváló a maga nemében!(ezt annak ellenére mondom,hogy sosem voltam star trek fan)8-9p.-ra símán kategórizálnám a 10 pont-ból,úgy hogy szerintem 10 pontosat még nem is láttam soha!Bár lehet most hazudtam...;)A lényeg,hogy nézd meg,nem fogsz csalódni benne!Nagyon-nagyon sok minden fér bele,ebbe a két óra,tömény izgalomban!Lehet ,most sokáig nem lesz megint ilyen szép napjuk a sci-fi kedvelõknek!
10/10
idõjós1010 2009 máj. 07. - 23:24:11 10/10 Előzmény QWerty93
(32/346)
Engem nagyon meglepett az hogy 2009-re elkészült ez a film. Egyáltalán nem számítottam rá, hogy ismét foglalkoznak majd a Star Trek-el.
Még nem láttam, de kíváncsi vagyok milyen.
Remélem hogy jó, és hogy még készül belõle pár rész, vagy egy új sorozat, akár még animáció formájában is.
QWerty93 2009 máj. 07. - 12:39:47
(31/346)
Gyerekként külföldön éltem és 10 évesen láttam az eredeti Star Trek sorozatot (TOS) - az akkor nagyot ütött. Az ilyesmi olyan mélyen beépül a gyermeki lelki világba, hogy szerintem még a halálos ágyamon is ezek lesznek a hõseim. Mellesleg már két éve tûkön ülök, amióta képesek voltak a neten leadni azt a nyúlfarknyi trailert, ahol pár másodpercre megmutatták az ûrhajó CGI modelljét. Mintha gombokat nyomogattak volna bennem. Tekinthetjük ezt persze az ifjúkori agymosás eredményének is, de nekem a Pirx, a 4 páncélos + kutya és a tenkes kapitánya mindig egy rakás balfék maradnak, és ha már mossák az agyamat, akkor örülök ha ezt a Star Trekkel teszik. Én már nagyon vártam, hogy valaki új életet leheljen a sorozatba.
8/10
Adams88 2009 máj. 06. - 22:41:03 8/10
(30/346)
Soha nem voltam nagy Star Trek-fan, ezután sem leszek. Mindig kicsit debilnek találtam a karaktereket, a mozi mégis tetszett, sajnáltam, hogy szinkronos volt, eredeti nyelven talán még nagyobbat ütött volna.
SPOILER!
Igazán feszült részt a fúró platformján való 10 perces ugrándozásos közelharc.
10/10
chosette 2009 máj. 04. - 09:23:29 10/10
(29/346)
Köszönöm szépen.A premiere nem szóltam egy szót sem.:)
10/10
chosette 2009 máj. 03. - 13:06:17 10/10
(28/346)
Hát jó.Ha te a komentekre gondoltál akkor jó a link,de ha film elõzetesére, akkor majd ha lesz idõm, megkeresem és be linkelem. XO
algi 2009 máj. 03. - 02:13:39 Előzmény ffixer
(27/346)
Ha jól tudom, az AXN Sci-fin vetítik a régi epizódok felújított változatát. Én azt javaslom nézésre. Teljesen különállóak az egyes részek, bármilyen sorrendben nézhetõ, nincs szükség elõismeretre.

Meg, ami szerintem még nagyon jó, az az elsõ négy mozifilm. Az elsõ elég lassú, de nagyon sci-fis, a 2-3. inkább akció, a 4. pedig 100% humor.

Ez az új Star Trek teljesen más mint minden korábbi Star Trek, szóval ha van kedved, nézd meg, de semmit nem fogsz megtudni arról, hogy milyen is valójában.