10/10
10/10
spongya.tommy 2008 aug. 08. - 20:24:55 10/10 Előzmény Meeschka
(59/160)
Azt hiszem, itt valakivel igen csak elszaladt a ló.
Nézd meg ,hogy milyen dátum van rajta ,aztán utána szólogas be okés?
http://adrenalineendeuxroue.spaces.live.com/blog/cns!1061152D5113DB77!666.entry
9/10
csinema 2008 aug. 04. - 17:49:30 9/10
(58/160)
Jó kis film ez. Marion Cotillard miatt néztem meg és nagyon bejött. Érdekesek voltak a képi megoldások. És a vége is tetszik.
Meeschka 2008 aug. 01. - 20:39:18
(57/160)
Látom megjelent a sok filmkritikus. Eddig azt sem tudtátok ki az a M.C., mostmeg bíráljátok.
Olvassatok többet, és akkor nem lesztek annyira földhöz ragadtak... Egy kis látókör tágítás nem ártana, megértenétek hogy másképp is lehet élni, nemcsak a mai elnyûtt értékrendek szerint.
Inkább nézettek jó kis tucat, menõ hollywood-i filmeket,azt talán megértitek.
Meeschka 2008 aug. 01. - 20:35:50 Előzmény spongya.tommy
(56/160)
Mondd, te normális vagy? Ezt honnan másoltad? Annyi eszed sincs, hogy kiírd h SPOILER...
Ügyes vagy!
10/10
hippikutya 2008 júl. 28. - 17:47:59 10/10 Előzmény tekata5
(55/160)
Amikor kábé négy éve elõször láttam a filmet, hasonló fogalmazódott meg bennem is. Nagyon jó a film, de... spoiler!!!: a feleség+2 gyerek elhagyása erõs volt, rossz szájízt adott a végének... aztán eltelt 4 év, és abba a korba léptem, amikor az ember barátai már nem összejönnek és szakítanak, hanem megházasodnak és elválnak, miközben jönnek a gyerekek... akkor még nem volt ilyen ismerõsöm, most már van több is. Sajnos természetesen. Bár továbbra sem tetszik sem filmen, sem az életben, ha valaki lelép a családjától és mással kezd új életet, de látom, hogy ez van, megtörténik, viszonylag közeli ismerõseimmel is, és ezáltal némileg elfogadóbb lettem. (Még akkor is, ha nagyon remélem, hogy a saját életemben nem fog ilyesmi bekövetkezni.) És amikor azt a felet látod, az a fél a közelebbi barátod, aki éppen nagyon boldog az új párjával és sokkal jobb neki így, akkor örülsz nekik maradéktalanul, miközben tudod azt is, hogy van egy másik oldal is, akinek most pokoli rossz. Ez a nézõpont valóban nincs bemutatva, de ez a film most Sophie-ról és Julienrõl szólt, az õ szerelmükrõl, ezért így kellett történnie. S így most már maradéktalanul szeretem a filmet.
De tulajdonképpen vehetjük úgy is, hogy a film, ha nem is megmutatja, de utal rá, hogy a mennyire fontos, hogy jól, érzelmileg éretten hozd meg a párkapcsolati döntéseidet. Ha csak "játszol", ha elnyomsz magadban valamit, ha mondjuk úgy mész bele egy házasságba, hogy nem vagy teljesen tisztában saját magaddal, az érzéseiddel, akkor elõbb-utóbb az keményen visszaüt valahol, és komoly árat fizetve tudod csak helyrehozni a hibát, ha egyáltalán sikerül. Ilyen szemmel nézve még ez is a film (ha nem is Julien) pozitívumai közé tartozik.
10/10
Anett 2008 júl. 27. - 10:28:31 10/10
(54/160)
Tetszett a film,szinte végig.Jó és aktuális az üzenete...ha egy kicsit átfogalmazom,akkor:élj,ha mersz!A befejezést nem szerettem.Ha én rendeztem volna,leálltam volna a megöregedett férfi-nõ individum konvenciókra fütyülõ jeleneténél,ami ismételte,ezáltal megtartotta-visszahozta a gyerekkorit.
ciilike 2008 júl. 27. - 07:21:16
(53/160)
A sok jó kritika miatt néztem meg, de számomra nagyon idegesítõ volt. A saját anyja temetésén kacarászni a barátnõjével...és hasonló "jó mókák"? Mit csinálnátok, ha a ti gyereketek viselkedne így? Sokszor a saját és mások életével játszottak, ez nekem nem volt vicces. Sajnáltam a srác apját. Egyébként a francia filmeket csípem én is, de ez nem jött be.
tekata5 2008 júl. 27. - 00:00:59
(52/160)
Rendben. Jó a film. Nem tudom, tetszett-e. A vége miatt... Spoiler on:
nem a befalazásra gondolok, hanem hogy Julien lazán ott hagy két gyereket meg egy feleséget. nekem ez egy kicsit sok volt, érzékenyen érintett. valahogy ÕK kimaradtak, az, hogy õk ezt hogy élték meg. na persze nem róluk szólt a film.
Spoiler off
VADÓCFIU 2008 júl. 26. - 23:04:24 Előzmény spongya.tommy
(51/160)
EZ EGY komoly film volt!!! Fiu létemre is áttéltem ennek a romantikus filmnek az erejét-sava -borsát.....:) nagyon jól érzékelteti a film a kronológikus felépíttése miatt a múló idõt ahogyan az az életben is megtörténik.........az idõ múlik mi változunk felnövünk és már nem vagyunk gyerekek........nagyon jól lekötött a film!! nem csalódtam benne már az elején a képivilág és akameramunka is megfogott.....
8/10
magdinagy 2008 júl. 26. - 16:53:52 8/10 Előzmény spongya.tommy
(50/160)
Igen, a film valóban jó volt, végig lekötött és az életrõl szólt. De nekem azt is mondta, hogy bár az a jó, ha örök gyerekek maradunk, és "végigjátsszuk" az életünket, de vannak pillanatok, amiket komolyan kellene venni.
10/10
spongya.tommy 2008 júl. 26. - 11:35:38 10/10
(49/160)
***SPOILER PÓTOLVA***

Jó film. Elgondolkodtató és érdekes. Érdemes megnézni, én tuti, hogy többször is megnézem majd. Már egy héttel az adás elõtt kinéztem magamnak a filmet. Úgy gondoltam Marion Cotillard és Guillaume Canet neve garancia a jó filmre. Hál' Istennek nem csalódtam. Köztudottan nem szeretem a "hollywood-i lovestorys produkciókat". Nahát ez nem ilyen volt.
Az egész történetet egy gyerekes játék, a Mered vagy nem? ( avagy "Cap ou pas cap?) szövi át. Mindenki ismeri a játékot. Alapszabály : legyen egy feltétel, amit teljesíteni kell, és máris nálad a labda, jelenesetben a sütis doboz. Sophie és Julien mesterien ûzi, talán már az életüknél is fontosabb a játék. Az életükben fontos döntéseket is ez alapján hozzák meg -mersz-e nemet mondani a papnak, és stb.
A film a gyerekkoruktól végig kíséri a szereplõket a "halálukig". Sophie és Julien a játékba menekül az élet gondjai elõl. Ott élik a saját kis világukat, ahol nincs más csak õk és körhintát formázó "mágikus" doboz.
A gyerekcsínyek kezdenek elfajulni perverz játékokká. Lásd a vizsgás jelenetnél.
A film során többször is elszakadnak egymástól, hol saját hibából, hol az apai szigor miatt. Julien egyetemre, míg Sophie ágyról-ágyra jár. Talán a legszivatossabb jelenet amikor, a srác elhívja Sophie-t egy elegáns étterembe, és ad neki egy gyûrûs dobozkát. A nézõ várja a szokásos kérdést, de ehelyett teljesen más sül ki belõle. Az oltárnál végül is kútba esik az esküvõ. Ekkor Julien 25 éves. A sínre állítja Sophie-t, mint egy büntetésként. Majd 10 évre kettéválnak az útjaik.
Ez idõ alatt Julien élete látszólag révbe ért, építész lett és családot alapított.Meddig a srác fejében nem jár más mint a 10 éves határidõ lejárta.
Este játékra hívja Sophie Julien-t, aminek a következménye egy baleset lesz. Persze ebbõl is "Cap ou pas cap? " lesz.
A film vége szerintem többféle alternatívát is felkínál, egyik a minden jót és rosszat megörökítõ beton, míg a másik az öregkorig tartó játék.
10/10
Editthy 2008 júl. 25. - 23:25:44 10/10
(48/160)
Szupi kis film volt :) Könnyed, szórakoztató, engem végig lekötött. Csak ajánlani tudom :)
doloreshaze 2008 júl. 25. - 23:21:43
(47/160)
Des Yeux Qui Font Baisser Les Miens
Un Rire Qui Se Perd Sur Sa Bouche
Voila Le Portrait Sans Retouche
De L'homme Auguel J'appartiens
Quand Il Me Prend Dans Ses Bras,
Il Me Parle Tout Bas
Je Vois La Vie En Rose,
Il Me Dit Des Mots D'amour
Das Mots De Tous Les Jours,
Et Ca Me Fait Quelques Choses
Il Est Entre Dans Mon Coeur,
Une Part De Bonheur
Dont Je Connais La Cause, C'est Lui Pour
Moi, Moi Pour Lui Dans La Vie
Il Me L'a Dit, L'a Jure Pour La Vie,
Et Des Que Je L'apercois
Alors Je Sens En Moi, Mon Coeur Qui Bat...
Des Nuits D'amour A Plus Finir
Un Grand Bonheur Qui Prend Sa Place
Les Ennuis, Des Chagrins S'effacent
Heureux, Heureux A En Mourir
10/10
giuditta 2008 júl. 25. - 22:58:37 10/10
(46/160)
Így századszorra is szuper ez a film :)
10/10
Hannah_ 2008 júl. 25. - 15:55:42 10/10
(45/160)
Mi pont tegnap este néztük meg a párommal dvd-n, közben fogalmam sem volt, hogy egyszer még a Tv-ben is leadják ezt a vitathatalanul remek francia alkotást. :)

És meglepõ avagy sem, de a páromnak is nagyon tetszett a film, pedig ez nem igazán pasis film, de mégis, és sokat nevettünk, éreztünk alatta, s a végén a párom azt mondta, hogy a franciák mind õrültek (fõleg a film záró kockái miatt), de filmet azt tudnak csinálni, és hogy bár már több 1000 filmet látott, ilyet még egyet sem, mert ilyet se az amcsik, se az angolok nem tudnak csinálni!! :)

Különleges, szép, érzelmes, benne van minden az életen és az elmúláson át egészen az örök halhatatlanságig.
Mirõl szól? Az életrõl.
Mert önmaga torz valóságában az egész élet is csak egy soha véget nem érõ "Mered, vagy nem?" történet, játék. :)


Egy tipp:
Holdudvar KertMozi,
2008.augusztus 26., 21.00,
"Szerelem száll a szélben" (Életem a levegõben) /Ma vie en l'air/

avec Marion Cotillard
10/10
Kecsoo 2008 júl. 25. - 14:52:43 10/10
(44/160)
Osztom a véleményed, tényleg mindenkinek meg kellene néznie legalább 1x!
10/10
hippikutya 2008 júl. 25. - 14:41:30 10/10
(43/160)
Örök és megunhatatlan kedvencem ez a film... a cselekmény, a történetvezetés, a színészek, a rendezés, a képi világ, a zene, egyszerûen minden... ááá... belebizsergek, ha csak rágondolok...
Én kötelezõvé tenném!
greengirl1 2008 júl. 25. - 13:25:44
(42/160)
mindenképpen megnézem!még yó h megakadt rajta a szemem:D!!!
10/10
morzsa 2008 júl. 25. - 12:42:03 10/10
(41/160)
nézzétek nézzétek nézzétek!
mindenki.
pont.