9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 28. - 20:58:02 9/10
(437/577)
Nos, amikor kiadták egyszer olyan 2003 táján, akkor egybõl felháborodás volt, hogy hogy lehet ilyet kiadni, kb 1 hétig volt forgalomba, aztán betiltották. Szerintem most sincs legálisan forgalomban, Te sem legálisan olvastad. Ennyi. Nos elég jó tanár volt, elég tájékozott, elég napra kész, nem az a buta fajta. Igazi régi vágású pedagógus a szó jó értelmében. Nem kellett fegyelmeznie, egyszerûen volt tekintélye, egy mûszakis csak fiukból álló osztályban, és ez nagy eredmény.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 28. - 20:55:44 9/10
(436/577)
Kártevõnek a tisztességes magyar paraszt ember azt nevezi, ami a verejtékes munkával megtermelt gyümölcsét, vagy zöldségét tönkreteszi vagy megdézsmálja. Ezáltal az áldozatos kemény munka nem térül meg, hiszen az egész fáradozás kárba vész. Innen a kártevõ elnevezés.

Jelen esetben senki másra nem vonatkozik, csak arra a családra, aki a saját kisgyermekeit küldi zöldséget és gyümölcsöt lopni, amit aztán aluljárokban, fõutcákban, tereken olcsón értékesítenek. És hogy miért olcsón, mert nem kellett érte dolgozni, hiszen ellopták.

Ha szerinted ez normális magatartás, akkor igen komoly gondok vannak az erkölcsi értékrendeddel.

És ha szerinted gond a kerítésbe vezetett áram, akkor elárulom öszintén, hogy amerikában, a jog és az igazság hazájában nem kellene áramot vezetni, úgyanis, amikor az ilyen kártevõk belépnének a birtokomra, ott azonnal lelöhetném öket. Hiszen az én házam, az én váram.

De szerintem, északon délen, keleten nyugaton sincs az ilyesmibõl gond. Hiszen ott a lopás, az lopás, és nem pedig csenés, ahogyan a TV-ben fogalmaztak. Hiszen szerencsétlen kislányok csak gyümölcsöt akartak csenni. Ha jól láttam, nem panelban lakik a család, miért nem termelnek a saját kertjükben. Hogy miért nem, mert azzal már dolgozni kell. Ellopni egyszerûbb, és hogy miért lopják el, hát ugyan miért lop a tücsök, mert derogál neki a munka ellenben a hangyával.

És most kérlek alkos véleményt. Szerinted erkölcsös dolog-e lopni, és van-e az embernek joga megvédeni a magánbirtokát, a magántulajdonát a tolvajokkal és a betörökkel szemben. Amiért éveken, évtizedeken át dolgozol kemény verejtékes munkával, azt jogod van-e megvédeni, vagy egyszerûen nézd végig, ahogy percek pillanatok alatt ellopják ? :$

Ezen most sok múlik a Te megítélésed szempontjából. Tessék állást foglalni. Szabad-e lopni, vagy nem szabad lopni ? :$

Bün-e a rablás, betörés, birtok háborítás, vagy nyugod szívvel menjünk be a szomszédhoz, vegyük el a tv-jét, mert a miénk elromlott, vegyük el a gyereke számítógépét, mert az apja túlórázott, és vett egy jó gépet a fiának, vegyük el a festményeket a faljukról, mert a dédszülei szorgalmasan dolgoztak, és tudtak családi örökséget hagyni. Szóval csináljunk ilyeneket, vagy ne csináljun ilyeneket Kedves gyurka ?:$
1/10
kgyuri0 2009 szept. 28. - 20:25:00 1/10 Előzmény wukovsky
(435/577)
Ja, igen! Nekem is volt egy pár tanárom. Némelyik bizony tévedett is, pedig igazán szerettük. Hogy ne mondjam, tanár is mondhat orbitális baromságot!
Gondoltad volna?
1/10
kgyuri0 2009 szept. 28. - 20:22:34 1/10 Előzmény wukovsky
(434/577)
"Kártevõ irtásra igen is szükség van, az pedig, hogy ez vegyszerrel vagy árammal történik, az már csak módszertani kérdés!!!"

Na, hálistennek!
Csak kibuggyanik belõled az igaz keresztény!
Kire gondolsz, Wuki-muki?
Kik lennének a "kártevõk"?
Beszámolsz nekünk? Hadd tanuljunk!

Van gy sejtésem:_ a "kártevõk" a cigányok, jobb híján a zsidók (esetleg fordított preferenciális rendben)
Még fölmerül, hogy mire gondolsz a "villannyal"?
(Tippem: a napi hírre, hogy megkezdõdik a kerítésbe villanyt vezetõ magyarember pere!
- Igazam van, vagy igazam van?)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 28. - 10:07:53 9/10
(433/577)
2001-ben, amikor történelem órán a második vh-ról tanultunk, nos akkor a tanárnõnk azt mondta, hogy azt mindenkinek el kellene olvasni, de sajnos magyarországon tiltott könyv. Ki kell hogy ábrándítsalak, hogy volt amikor tiltott volt. Jelenleg nem tudom mi a történy állása, de akkor tilos volt.


Ha jobban szemügyre vesszük a dátumot, akkor jobboldali uralom alatt volt tilos, sõt akkoriban áprilisban a nagy vezér születésnapját sem volt szabad a szélsõjobb csöcseléknek megünnepelni, meg hasonlók!

Amióta bal lib uralom van, azóta van mesterségesen gerjesztve a söpredék legalja szélsõ jobbos mozgalmak, vajon miért?:$

Gyalázom az Anna Frank naplóját, egy hazug koholmány aljasságról mit lehet mondani. Kiderült, hogy csak egy regény, mondhatni bizonyos értelemben a fantázia szüleménye. Akkor innentõl nem fogok dícshímnuszt zengeni róla!!!


Vissza térve megnéztem volna, hogy ki olyan bátor, hogy 88-89 elõtt meinkampf-ot merjen otthon tartani, vagy csak egyáltalán olvasni :$


És a mai naphoz még csak annyit szeretnék hozzá füzni:

Kártevõ irtásra igen is szükség van, az pedig, hogy ez vegyszerrel vagy árammal történik, az már csak módszertani kérdés!!!
1/10
kgyuri0 2009 szept. 28. - 02:09:50 1/10 Előzmény wukovsky
(432/577)
Kedves Wukowsky!

Megigértem , hogy még foglalkozom a moráloddal is , 488-as hszban a logikátlanságod elintéztük. De ott azt is megigértem, hogy a hülyeségedddel is foglalkozva lesz. Ez a téma egyszerûbb, engedelmeddel ezzel kezdem.
„ÉN is szívesen olvasnám a meinkampf-ot, csak mint törvénytisztelõ magyar állampolgár, ellentétben veled, aki egy neonáci bünözõ vagy (úgyanis, aki a meinkampf-ot el akarja olvasni az az), szóval én nem juthatok hozzá legálisan, mert egy tiltott könyv…”

Ki kell ábrándítsalak, Magyarországon nem tilos sem olvasni, sem birtokolni a MeinKampfot, sõt, kapaszkodj nagyon erõsen, soha nem is volt, még a legvadabb rákosista diktatúrában sem. Persze az elõfordulhatott, hogy az ÁVO ha megtalálta nálad, hát nem dicsértek meg. Az igaz, hogy ez afféle schlendriánság volt, a tilalmak nem voltak világosan írásba(törvénybe) foglalva, (ezért volt az a rendszer nem jogállam - az egész jogrendszer egy összefüggõ nagy hézag volt. Olyan listák esetleg léteztek, hogy milyen könyveket nem lehetett átvinni a határon(nem jogszabály, de valszeg titkos utasítás), és természetesen, a mindent átható politika révén az intézkedõ elvtárs a jogkörébe tartozó döntéseket pontosan tudta, hogy hajtsa végre.

Meg kell kérdeznem,a „neonáci bûnözõ” kifejezést önállóan te találtad ki?
Ilyeneket két esetben írhatsz: 1. Neked magadnak ez a véleményed; 2. Úgy tudod, hogy ez a hivatalos irányonal, s azt fejted ki ellenszenvvel.
Azt föl se trételezem, hogy ez a saját véleményed lenne(akkor ui nem gyaláznád pofátlanul pl. AnnaFrankot).
Nem lehetsz annyira tájékozatlan és naív, hogy nem tudod, hogy a jelenlegi magyar jogrend éppenséggel túl engedékeny, ezt használjátok ki pofátlanul az esetek többségében.
Hogy a bolondgombaként szaporodó fasiszta könvesboltokban korlátlanul megkaphatod az emberi gondolkodás legmocskosabb legalját.
Hogy mást ne mondjak az interneten több helyen több nyelven olvashatod a MeinKampfot is.

Igaz az is, félelmeddel nem vagy egyedül, a mai magyar, (nem csak szélsõ) jobboldal imád rezegni, elképzel magának nem létezõ, a gaz ballib által hozott szigorú szabályokat, amelyeket nagy bátran megszeg és igen dicsõnek képzeli magát.

Még azt is írod, hogy

„Kérlek protezsálj a mein kampf mellett, hogy azt mindenkinek el kell olvasni, hogy tudja milyen volt egy örült mázóló torz agyszüleménye, hogy ebbõl tanuljunk.”

Na ez hosszú ideje az elsõ és egyetlen mondatod, amivel totálisan egyetértek.
1/10
kgyuri0 2009 szept. 28. - 02:08:09 1/10
(431/577)
Nicsak, ez több mint érdekes, a moderáció nem tûri, hogy Wukowsky barátunk ember alatti nézeteit érdeme szerint lekezeljem. Legalább is töröltetett 488 számú hsz-om, amiben sztem semmi durva nem volt, pusztán rámutattam Wuki logikai ellentmondásaira.Igaz, könyörtelenül.
Ez derék! Gratula!!!
Mindegy, rezzenéstelenül tovább lépek a lenini úton s kezelem Wuki-muki másik sebét is (Ugyanis nézetei ezer sebbõl véreznek.)
10/10
offtopic
A bosszú angyala 2009 szept. 25. - 22:46:18 10/10
(430/577)
Jesszusom, még mindig itt tartotok?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 25. - 21:29:54 9/10 Előzmény kgyuri0
(429/577)
Jah, azt elfeledtem, hogy a haza jötteknek kb annyira hiszek, mint anna frank naplójának :$
1/10
offtopic
kgyuri0 2009 szept. 24. - 16:48:02 1/10
(428/577)
Értettem!!!

Parancs!!!
1/10
offtopic
kgyuri0 2009 szept. 24. - 16:05:10 1/10
(427/577)
Az, hogy az olszok nem építettek haláltáborokat, annak az oka lehet, az olsz ipar korabeli fejletlensége a némethez képest, továbbá a német alaposság és precizitás(ld Eichmann).
1/10
offtopic
kgyuri0 2009 szept. 24. - 15:54:27 1/10
(426/577)
A fasizmus nácimus közötti történelmi különbségen rágódni "szarrágás",akár sztálin, akár nem, a világ összes nyelvén megértik , és úgy értik,ahogy értem.
De ismételten javaslom "fasisztoid" jelzõt, írjatok át minden "fasisztát" "fasisztoidra", ha tetszik.
A lényeg ugyanaz marad.

Mellesleg, finoman szólva az olasz fiszták sem csípték a zsidókat, ne hülyéskedjünk már!
1/10
offtopic
kgyuri0 2009 szept. 24. - 15:43:26 1/10 Előzmény wukovsky
(425/577)
Wukowsky!

A koncentrációs táborból hazajöttek tanúskodtak, de már közben is voltak megcsömörlött németek, (katonák, papok), akik elismerték, a perek folyamán egyébként a kivégzett fõbûnösök is.
Erre persze úgyis hamisítással fogsz vádaskodni – Te semmit sem hiszel el, amit a többi ember elédtár, mert nem akarsz hinni – és én miért higgyek neked?!

Te azt a nyilvánvaló tényt használod ki, hogy a munkatáborokban történt események a ma (átlag) emberének elképzelhetetlen , szinte természetfeletti gonoszságot sugallnak,amit nehéz racionális, átlagos, jõzan paraszti ésszel fölfogni. Ezért inkább azt ajánlod, hogy ne is higgyék el.
Maga ez a mentalitás részedrõl irracionálisan természetfelettien gonosz és cinikus, ezzel ugyanis a fasizmus irracionális, és univerzális aljasságával éppen mellette próbálsz érvelni. Hasonlóan ahhoz amondáshoz, amit SzentÁgostonnak tuljdonítanak(„Hiszem, mert hihetetlen” ) csakhogy õ ezt nem a maximálism emberi gonoszság mentegetésére mondta, hanem egy pozitívumra, Istenre és a vallásra.
Ez remekül mutatja a benned lévõ totális embertelenséget, s azt erõsíti, hogy börtönben lenne a helyed, esetleg egy megfelelõen kitalált múzeumban, ahol mutogathatnak.

Mint említettem, olvasgattam a MeinKampf-ot, az abban foglaltak természetes és logikus következménye a koncentrációs táborok és az azokban történt pusztítás
1/10
offtopic
kgyuri0 2009 szept. 24. - 15:00:04 1/10
(424/577)
Erre nézve lásd 433-ashsz 2 bekzdését("Mellesleg" kezdetût)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 24. - 14:04:50 9/10
(423/577)
Azért nem csak ebben különbõztek, még abban is, hogy a németek tényleg meg tudták csinálni a gazdasági terveiket, az olaszok meg maradtak álmodozó tészta zabálók :$


Görögországban is hitlernek kellett moussonlinit kihúzni a szarból!!!!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 24. - 13:15:29 9/10
(422/577)
MÁr megbeszéltük, hogy egzaktúl valóban nácizmus, de az európai gondolat körben ez a két dolog már össze mosódott.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 24. - 13:14:28 9/10
(421/577)
Akkor tisztázzuk. Németország hozott zsidó törvényeket. Ennek voltak bizonyos társadalmi okai. A háború kitörésekor elindultak deportálások, munkatáborok stb. Ezek tények. A háború végére rendkivül sokan halltak meg ezen táborokban, de sokan haza is jöttek.

Amiben az én verzióm eltér a tiédtõl, az az, hogy ezek munkatáborok voltak, az emberek az alultápláltságban, és tífuszban, vagy egyéb betegségekben halltak meg. Amit megtagadok, az a tervszerû, elgázosítással történõ ember irtás. Amire ezt alapozom, az az állítólagos gáz, amit a németek használtak, erre tökéletesen alkalmatlan, arra viszont, hogy a tífuszt és az egyéb betegségeket terszejtõ élõsködõket írtsák velük, tökéletesen megfeleltek.

1943 végétõl beszélnek a történészek errõl a népírtásról. Nos ezen mennyiségû ember megsemmisítéséhez, akkora mennyiségû stratégiai nyersanyagra lett volna szükség, amivel a németek a háború ezen idõszakában már nem rendelkeztek. A másik, ha a krematoriumok a nap 24 órájában üzelemtek volna 1,5 millió embernél többet akkor sem tudtak volna megsemmisíteni, ezen és még jó pár ok miatt én a tervszerû emberírtás tényét megtagadom, amit elismerek, azok a deportálások, a tífusz és legyengültség miatti halálok, valamit azok a borzalmas rémtettek, amiket, fiatal, tudatlan, vagy éppen idõsebb, megkeseredett tudatlan, de néha néha igen mûvelt, csak rosszul befolyásolt vadállatok követtek el. Tény, hogy az ss totenkopf hadosztály tagjai nem éppen elit katonák voltak, hanem pszichopata mészárosok, akik gátlásnélkül öltek megnõket és gyerekeket. Ellenben itt is egy éles volnalat kell húzni, mert a többi ss hadosztály az elit elitje volt, és nem lágerek örzésére használták, hanem a frontok legnehezebb csatáinak legvadabbul dúló harcaiban vettek részt.


Radnóti Miklós hogy is halt meg. Nem volt jó fizikai állapotban, ezért ott akarták hagyni (miért is, mert nem jó már semmire, nem tud árkot ásni, nem tud gyárban dolgozni, vagyis nem tudják munkára fogni), de a "barátai" valahogy mégis elintézték, hogy erõltetett menetben elindulhasson nyugat felé, hogy ne "szabadítsák" fel az oroszok. Aztán a menet során, kidölt, és meghalt. Azt hiszem ez egy ékes példája álláspontomnak.


És amíg nem építesz egy idõgépet, és nem tudsz engem vissza vinni egy gázkamrába, addig én ezt nem hiszem el, hiszen sem dachauban, sem auswitz-ban, sem sehol nincsenek eredeti épületek, hiszen mindent ledozeroltak az oroszok, és aztán az emlékmûveket késõbb építették. ÍGy azt építhettek, amit akartak.

Szóval csinálj egy idõgépet, utazzunk vissza, és aztán vagy hiszek neked, vagy óriási szégyenben maradsz. De egy biztos, egyikünkben össze omlik majd egy világ!!!
1/10
kgyuri0 2009 szept. 24. - 10:34:14 1/10
(420/577)
Nem, fasizmust írtam szándékosan, Wukowskyval sikerült tisztázni, hogy kultúrnyelvekben, így a magyarban, a nácizmus és fasizmus nemcsak rokonértelmûek, de lényeget tekintve azonosak. Bár ez a fõ lényeget tekintve mindegy is.
1/10
kgyuri0 2009 szept. 24. - 01:41:48 1/10 Előzmény wukovsky
(419/577)
Wukowky!

Nem igen foglak én téged meggyõzni, de eléggé érdekelsz, ezért megpróbálok válaszolni, valószínûleg mi ketten még levegõt is másként veszünk.
Azért kellene neked börtönben ülni, mert holokauszttagadóként sztem bûncselekményt követsz el(ezt én ahhoz hasonlítom, hogy valaki mondjuk a pedofilia, vagy az ürülékevés népszerûsítésére, vagy a szobatisztaság ellen gyújtó hatású szónoklatokat tartana, halálbünttésrõl nincsen szó(ócska és hamis demagógia, hogy azzal vádolsz, én vezetném be a fekete autók és markos fiatalemberek világát - pontosan a te kiindulásodból szokott bekövetkzni : pl a HJ-ben mgacélozott markos fiatalemberek léphetnek föl a renitensekkel szemben), de a társadalomnak ez ellen védekeznie kellene.
Én azt mondtam, hogy a fasiszták biológiai alapon tesznek különbséget az emberek között- szerintem ez az alapvetõ, kiinduló tévedésük, ennek folyománya a rasszizmus, a homofóbia, a nõk elnyomása, a fogyatékosok irtása, a gyerekekkel szembeni kegyetlenség – látod, mennyi féle látszólag össze sem függõ ügy!
Elõfordul, hogy a politikus politikai céljai érdekében eltagad tényeket, de ha ezek a politikai célok annyira elvetendõk, mint a fasizmuséi, akkor ez nem bocsánatos bûn egy ejnye-ejnyével. Ez a holokuszttagdás.
mulao 2009 szept. 23. - 12:16:27
(418/577)
Ennyire nem ismerem a történteket, de nem is érdekel, amikor történt felkapták az ügyet, ahogy szokták.Cozmát azért sajnálom.