Csonger 2009 márc. 26. - 18:37:59 Előzmény CTU
(144/484)
"az elsõ az ALAP, a kultusz megteremtõje, a másodiké a korona, a harmadik egy szórakoztató popcorn mozi"
Nagyon jól fogalmaztál; tökéletesen egyetértek.
8/10
dragahan1024 2009 márc. 23. - 17:45:16 8/10
(143/484)
Azért nem olyan rossz ez szerintem, bár kétségtelen, hogy a 2. rész folyékony terminátorját ûberelni nehéz lett volna... :-)
6/10
szabadsrac 2009 márc. 11. - 15:44:18 6/10
(142/484)
a közepesnél kicsit jobb, de az elsõ két részt meg sem közelíti 10/6
tobywong 2008 dec. 25. - 18:08:29
(141/484)
Nekem megvan az egész trilógia vágatlanul dvd-n, de a 3. rész annyira nem tetszett, de jó. Az elsõ 2 viszont nagyon jó, de inkább a 2. rész tetszett rohadtul.
9/10
Kari91 2008 dec. 24. - 16:18:47 9/10
(140/484)
Egyetértek veled. A 2. résznél Cameron elvarrta a szálakat, lezárta a sztorit, így a 3. részen dolgozó stábnak még ez is problémát okozhatott. Nem mondom, hogy az elsõ kettõvel kellene összemérni. Annak idején elõször a 3.-at láttam. Anyám azt mondta, nem jó film egyikse, mert semmi színészet nem kell hozzá, és hogy Schwarzenegger csak erre jó(hogy gonoszan nézzen, ennyi az õ "színészete"). Ennek ellenére a 3. rész tetszett, de nem dobtam el az agyam, és mikor kellett a VHS-en a hely más filmre, akkor letöröltük. Az 1. és 2. részeket mostanság vettem fel a TV adásokból, és így ezek talán tényleg jobban tetszettek.

Ugyanakkor ilyeneket állítani, hogy ki kellett volna hagyni ezt a részt és úgy folytassák a terminátort(ahogy csillagvirág mondja), azért talán nem igaz. Ez a rész új hangulatot, új színt vitt a sztoriba, elismerem máshogy, mint az elsõ kettõ tette, de ettõl még ez is jó film.
És még egy megjegyzés, ezt mindenkinek mondom: azon keseregni, hogy milyen xar lesz a 4. rész, szerintem fölösleges okoskodás, mivel az égvilágon semmi infót nem lehet tudni az egészrõl, és ha úgy is elkészül, akkor nem inkább a pozitív oldalát kell nézni, hiszen úgy sem "törölhetjük ki az emberek emlékezetébõl". Valamelyik hozzászólásban volt, hogy Christian Bale fogja játszani J.C.-t: én speciel megbízom benne, eddig igen jó filmjei voltak, és én a 4. részre is kiváncsi leszek.

Amúgy, most töltöm torrentrõl a 3. részt, hogy az is meglegyen:) Ti ébresztettétek fel bennem a vágyat a 3. rész után:)
9/10
Kari91 2008 dec. 23. - 16:05:15 9/10
(139/484)
Sziasztok!

Végigolvastam az összes kommentet, és ahogy nézem, a legtöbb hozzászólónak(vagy legalább is soknak) nem tetszik a 3. rész, és sokan elég kíméletlen jelzõket használtok, mint pl. trágya, xar, förtelem, stb. Mivel én a téli szünet óta nézegetem ismét a terminátor részeket(csak az elsõ kettõ van meg sajna, de a 3. részt is láttam régebben), így most én is benne vagyok ebbena témában. Lehet, hogy csak az idõ szépíti az emlékeimet, de a T3 akkor se volt olyan rossz. Úgy gondolom, fölösleges hasonlítgatnunk az elõzõ kettõvel - abban az ötletek java része kimerült, a terminátor elõbb volt halálosztó, aki megakarta ölni az épp hogy felnõttnek számító leendõ anyukát, a másodikban swarzi "istápolta" a (ha jól tudom)10 éves kamasz Johnt. Az elsõ részben swarzenegger tekintete egyet jelentett a kõkemény agresszióval, aki sosem áll meg, sosem lehet legyõzni... Ez a téma az 1. részben kimerült, így a 2.-ban szükségszerûen a terminátor végre megértette az élet értelmét és védelmezõvé lett - ahogy mondta Sarah Connor. Ebbõl kifolyólag az 1.-t és a 2.-t se tudom összehasonlítani(én), mivel teljesen más stílust képviselnek. Nyilván lehet mondani, hogy swarzi "bébiszitternek" vicces, vagy épp az 1. rész primitív és egyszerû volt(a terminátor megy és öl) - ha egymással hasonlítgatnánk. A 3.-ban ezeket az ötletek nem lehetett felhasználni a lehúzás veszélye nélkül, a készítõk mégis a 2. rész alaphelyzetéhez közelítettek. Nincs benne sztori - nos azt hiszem, a sztori hiányában az 1. rész a nyertes. Nyilván, hogy színesebbé tegyék a 3. részt, mesélhetett volna valaki többet a háborúról, vagy lehettek volna álomképek - csak ez megint másolás. Loken nem volt megfelelõ választás? Sehol sincs megszabva, hogy a terminátor csak férfi lehet - sõt, ezzel még jobban be lehetett csapni a célpontokat, hogyha férfira számítanak. Nem kell nagy színészet? Ez így igaz, a terminátorok rezzenéstelen arccal, a sorozatgyilkosok könyörtelen nyugalmával mozognak, ölnek, beszélnek, de itt ez is az elvárható. John connor figurája a 2. és 3. részben eltér, és a 3. részé a gyengébb? A 2. részben John épp "lelki válságban" lehetett - az anyját bolondnak tartotta, a nevelõszülei pedig "ritka nagy bunkók":). A 3. részben már tudja, hogy az anyjának igaza van, máshogy áll hozzá az élethez, az ítéletnapjához, a gépekhez, az emberekhez,a jövõhöz. És ne felejtsük el,hogy jó pár év eltelt a 2. és 3. rész története között, John a két rész között élte a kamaszkorát, sokat változhatott a személyisége. Tény, hogy ez nem ugyanaz a terminátor, amilyen a 2. vagy az 1. volt, de ez igaz a másik két részre is szerintem. Ami pedig még jobban fokozzá ezt az érzést, az az új stáb, rendezõ, forgatókönyvíró, stb. illetve az "abnormális" végeredmény a kettõhöz képest(nem happy end). De lényegében véve a terminátor 3 is ugyanolyan akciófilm mint az 1. és a 2. rész: tele van látványos jelenetekkel, a sztori inkább háttérbe szorul, és a humort sem nélkülözi, nem az a feladata, hogy valóságot tükrözzön. Akkor mi is a bajunk tulajdonképpen?
sandros5000 2008 okt. 06. - 20:33:45
(138/484)
Én nem igazán értettem azt hogy a hsz-eid egysíkúak, ezt inkább a gondolkodásmódra mondják, közvetetten talán van értelme, pedig már úgy elképzeltem hogy esetleg több síkon vagy akár dimenzióban 2-3-4-ben fogsz válaszolni, nagyon csalódott vagyok lehet hogy holnap nem is megyek dolgozni...:)
sandros5000 2008 okt. 05. - 20:40:27
(137/484)
én meg produkáltam élõben az egyenes vonalú szinuszritmust, annyira untatot az egész film, harmincperces akciójelenetnél a halál közelében kerültem.

Eszembe jutott az Igazából szerelem, mikor Bill Nighy mondja hogy észrevették-e mikor megprobáltunk belepaszírozni egy plusz szótagot a második versszakban, hogy ne legyen teljesen ugyanaz mint az eredeti.
Ez arról jutott eszembe, mikor a nõi terminator elkezdi nyírni a jövõ ellenállás lehetséges tábornokait. Ez kb ugyanaz, beleerõltettek egy plusz szálat, hogy ne legyen már teljesen pofátlanul ugyanaz a story mint eddig.
Megérdemli a standing ovation-t....:)
10/10
offtopic
Isti08 2008 okt. 05. - 20:14:37 10/10
(136/484)
Minden hszed egysíkú. Változtass a stílusodon de sürgõsen
CTU 2008 szept. 08. - 10:18:49 Előzmény serpos
(135/484)
gyatrának épp nem mondanám, de még felesleges folytatásnak sem... itt csak és kizárólag a forgatókönyvel van a baj + a színészekkel. az akciók nagyon hatásosak, a trükkök szintén. talán az elsõ és a második T közé kellett volna egy ilyen. mindenképpen a T2 a csúcs.:) kiskoromtól a mai napig megdobja a vérnyomásom ha nézem!!!:)az elsõ az ALAP, a kultusz megteremtõje, a másodiké a korona, a harmadik egy szórakoztató popcorn mozi. összességében a trilógia Nr.1
jamamura szadakó 2008 szept. 03. - 00:29:50
(134/484)
1/10
Thorne 2008 aug. 22. - 17:21:12 1/10
(133/484)
A részt én nem is tartom Terminátor filmnek!Látvány az jó,de a történet nulla...
killdoser 2008 aug. 13. - 20:39:40
(132/484)
silberman szerpel ebben is, a temetõs jelenetnéál próbálja nyugtatnia lányt, aztán meglátja a kormányzót és elrohan :D
4/10
serpos 2008 júl. 31. - 14:18:57 4/10
(131/484)
ez a leggyatrább rész szerintem
Guffy co. 2008 júl. 25. - 20:11:49
(130/484)
Tegnap megnéztem a T2-t, és abban nem nézik vissza a régi kihallgatásokról a felvételeket.
csak jutnék hozzá a 3. hoz...
zee944 2008 júl. 23. - 19:35:23
(129/484)
Alan Rickman-t mindenesetre nem írták ki a Die Hard III-ban.
Guffy co. 2008 júl. 23. - 18:57:25 Előzmény zee944
(128/484)
Srácok! Nekem most rémlett fel egy jelenet, mikor a zsaruk a régi kihallgatások felvételeit nézik vissza 2003-ban. Namost ha ezt a film készítésekor vették fel, akkor az illetõ színészóriás (Michael Biehn) játszik a filmben.

Valaki nézze már át a filmet a kedvemért. én még hetekig nem jutok hozzá, és kezd az agyamra menni a kérdés :-)
zee944 2008 júl. 22. - 11:21:39
(127/484)
Biztos, hogy tévedés, szerintem a 2. rész rendezõi változatára gondoltak eredetileg.
Blindmouse 2008 júl. 22. - 00:53:11
(126/484)
Ezt egyszerû kideríteni youtube keresõ: terminator 3 michael biehn
Guffy co. 2008 júl. 21. - 22:34:42
(125/484)
Szóval szerinted itt az oldalon tévedésbõl szerepel a stáblistán?
Én az odeon.hu-n néztem, ott sincs.
Most néztem az imdb-n név szerinti keresésben, asszerint az elsõ és második részben tûnik fel