tombenko 2010 dec. 18. - 16:27:56 Előzmény Sherlock75
(59/259)
A windowsra miért csodálkozna? Az már 89-ben is volt, és azóta alig változott. Maximum méretre.
10/10
thomassd 2010 dec. 18. - 15:58:49 10/10
(58/259)
Ennyi negativ hozzaszolas utan nem nezem meg moziban kar kidobni erte a lovet az ablakon.
5/10
f0CuS 2010 dec. 18. - 15:00:57 5/10
(57/259)
Történet 8 ?! A története nagyjából 0. Egy 3 kockából álló Blikkes Garfieldnak nagyobb sztorija van. Amúgy egyszer nézhetõ kategória, de sokat nem szabad várni tõle :)
1/10
stevenso 2010 dec. 18. - 14:11:16 1/10
(56/259)
Egyszerûen szánalmas, unalmas, lapos. Egy 8 éves gyerek ennél sokkal fordulatosabb történetet ki tud találni. Ha lehetne visszakérném a mozijegy árát.
Ha nem kényszerítenek, NE menj el erre a filmre!
Értékelésem: 0 (nulla)
7/10
master90 2010 dec. 17. - 23:00:37 7/10
(55/259)
egyszer megnézhetõ, jobbra számítottam... látvány 6, történet 8, összességében 7/10
3/10
Sherlock75 2010 dec. 17. - 19:01:59 3/10
(54/259)
Csatlakozom az egyik elõttem szólóhoz. Az év legnagyobb csalódása! A 80-as években már cikkeket olvastam a filmrõl, láthattam képeket belõle, de magát a filmet csak jóval késõbb tudtam megnézni. Nagyon nagy volt az akkor és ott. Ma néztem meg az IMAX-ban, gondoltam erre a témára nagyon rá lehet vinni a látványt és a 3D-t. Hát nagy csalódás volt. Ha valaki meg is nézi, akkor nyugodtan nézheti 2D-ben is. A látvány is kevesebb volt a vártnál, a forgatókönyvrõl már ne is mondjak semmit.

SPOILER
A legszebb, hogy egy olyan rendszerben játszódik - legalábbis nekem így jött le -, ami történetesen el van zárva a külvilágtól, mert a 89-ben eltûnt apuci rácsodálkozik a wifi-re, de akár rácsodálkozhatna a Windowsra, Internetre, USB-re, Gigabyte-ra. Amiket várt volna az ember. De nincs semmi. Ja és egy hatalmas baki, már rögtön a történet beindításánál. Rácsipogtak a kollégára, egy 20 éve kikapcsolt számról. Holott a kibertérbõl ahogy az kiderült a filmbõl nem tudnak kapcsolatot teremteni a külvilággal. Akkor hogy is van ez?
7/10
szekfuandras 2010 dec. 17. - 18:22:04 7/10 Előzmény Bigpapa
(53/259)
Körülbelül én is így vagyok vele...
A zene nagyon jó, de sajnos tényleg nem mindenhol illik a jelenethez, a fiatal Bridges-t pedig ahhoz képest jól csinálták, hogy csak a feje volt meganimálva. Olivia Wilde tényleg gyönyörû, de én még kiemelném Beau Garrett(érdekesség, h a fõszereplõ srácnak is Garrett az egyik neve) színésznõt is(Gem), aki szintén nagyon szép :D A színészi játékkal nem volt probléma, a 3D sajnos nem volt annyira nagyszabású, mint az AVATARnál(vagy a Kaptár 4-nél)... Én arra számítottam, hogy nagyrészt arra fognak építeni.
Sokkal többre számítottam, nálam az év egyik csalódása...


SPOILER(lehet)

A néhány harcjelenet(motor is) viszont tökéletes volt! Különösképpen tetszett amikor a motor "kifejlõdött" abból a botból :D
6/10
bitor 2010 dec. 17. - 17:33:45 6/10 Előzmény f0CuS
(52/259)
Ha nekem címezted akkor fókuszálj :) jobban, mert nem 45 perc után mentem ki ,hanem egy dög unalmas 45 perc után, kb a fil 3/4-énél. Ott teljesen leült a sztori, gyak semmi sem történt. És 3d-ben nézni, ahogy emberek "beszélgetmek", hát köszönöm szépen! Ha nem, akkor nem szóltam. :)
A 3d önmagában még nem megváltás. Mindenki el van ájulva ettõl az IMAX-tõl, de azon a pár jeleneten kívül, amit 3d-re hegyeznek ki semmi pluszt nem nyújt. Ebbe a filmbe meg pont a 3d miatt több akciót illett volna tenni. Egyébként az Avatar vége 2d-ben is izgalmasabb egy fokkal, fõleg hogy a végén van a csúcs eksön.

Egyszer nézhetõ, szép de uncsi.
6/10
Bigpapa 2010 dec. 17. - 14:25:04 6/10
(51/259)
Amúgy a 3D szerintem nem veri ki a biztosítékot a filmben.Elõtte volt a Karib-tenger kalózai 4 bemutatója.na abban ütõs a 3D.Amikor Penelope átböki karddal az ajtót,Depp feje mellett és szinte"kijön a nézõtérre" a penge :)))))Én ezt várom egy 3D hatástól.
5/10
f0CuS 2010 dec. 17. - 12:59:26 5/10
(50/259)
Ez egy látványfilm. Története pont annyira nulla, mint anno az Avatarnak. Ha IMAX-ban nézed, akkor teljesen nézhetõ, sõt élvezetes. Nem egy otthoni laptopon nézõs 45 perc után kimegyek pisilni kategória...
6/10
Bigpapa 2010 dec. 17. - 08:44:45 6/10
(49/259)
És végig olyan Star Wars feelingem volt :)))

SPOILER

Clu az Uralkodó, Tron pedig Dart Vader,aki átáll a sötét oldalra...,de az utolsó pillanatban jó lesz.A repcsik úgy néznek ki,mint a teherszállító a Jedibõl,amivel a bolygóra mennek a pajzsot felrobbantani.Amikkel meg üldözik õket,tiszta X szárnyúak.Bakker,azért ennyi fantáziátlanságot ne már!
6/10
Bigpapa 2010 dec. 17. - 07:43:24 6/10
(48/259)
Amikor gyerekként megnéztem a Tron-t,ámultam rajta.Nem lett a kedvenc filmem,de 2-3 évente biztos megnéztem videón,aztán DVD-n.
Az új filmet is nagyon vártam,hiszen Jeff Bridges az egyik legkedvesebb színészem.Pár hete megnéztem újra az elsõ részt, hogy mindennel tisztába legyek,ha lesz utalás valamire az elsõ részbõl.
Hát....én baromira csalódtam.A film 3 pozitív dologgal rendelkezik.Az elsõ maga Bridges,bár ebben szánalmasan semmi szerepe sincs,mivel CGI a fiatal Bridges és a Clu is.A második a zene és a kép.Valaki írta,hogy néha a zene nincs összhangban azzal,amit látunk.Néha én is azt érzetem,hogy ugrott egyet a CD és nem vették észre így más más szám megy,mint amit akartak.De az tény,hogy ütõs kis muzsika :)) és a digi is szép nagyon.A harmadik és sajna a legkedvesebb elõnye a filmnek Olivia Wilde.Csodaszép az a nõ.Már a House-ban is imádom,de itt ezekkel a hatalmas szemeivel....wow.
126 perc a film,ebbõl 100-at biztos,hogy unatkoztam és fészkelõdtem.15 év alatt elmegy,de a fölött nem ad olyan élvezetet,hogy elcsöppenj.Az elsõ még mos is kenterbe veri,mert ennek szar a sztorija.És tele van olyan logikai bukfenccel,amit nem értek,miért nem hagytak ki.Így értelmetlen a film.

nálam 6/10
6/10
bitor 2010 dec. 17. - 01:15:51 6/10
(47/259)
Hogy mennyire unalmas néhol az is mutatja (számomra) , hogy soha nem megyek ki film alatt bármennyire erõszakosan hívjon is a természet. Azonban egy dög unalmas 45 perc után kockáztattam és dobtam egy sárgát csak hogy teljen az idõ. A többiek érdekében remélem, hogy ez alatt a 3 perc alatt valami isteni látványorgiáról maradtam le.
6/10
bitor 2010 dec. 17. - 01:04:45 6/10
(46/259)
Hatalmas csalódás ez a "film", de legalább igaz az alcím: "Ökörség".
Nomen est omen.

Nagyon vártam már és pár napja megnéztem az eredetit, ami még most is érdekesebb, hangulatosabb, IT-sebb csak a "grafika" xarabb.

Az eleje mozgalmasan kezdõdik de ennek ellenére már pár perc után az a balsejtelem kezdi gyötörni az embert, hogy ez nem lesz olyan ütõs, mint a "sarki fény.
Az elsõ fél óra látványos a kötelezõ körökkel (diszkoszvetés, lightos mocizás) és béna beköpésekkel. Után azonban a tömény unalom.
A látványvilág gyönyörû, hangulatos, igazi "tronos" fílingel de ezenkívül semmi. A késõbbiekben gyak. nincs akció, csak szép "díszletek" és banális unalmas párbeszédek 1-2 szánalmas poénkodással. A zenék jók, csak többször olyan érzésem volt, hogy nem a megfelelõ jelenet alá tették és rossz ütemben nyomták.

Az Avatar effektus itt még jobban érezhetõ, mivel itt nem sikerült a sztori hiányát elfedni látványos akció szekvenciákkal.

A fõhõs jellemfejlõdése viszont teljesen illeszkedik a digitális érába, jelesül, hogy 0 vagy 1, átmenet nincs.

Állítólag a gém is uncsi úgyhogy ezexerint ilyet akartak.

P***ába, pedig annyira vártam! :(
3/10
blade_ 2010 dec. 16. - 20:11:40 3/10 Előzmény daniell
(45/259)
...szóról szóra igaz! ...a Disney stúdió sajnos hajlamos túlzásba vinni a fantasy-t mint pl: Prince Of Persia!
...sajnos ezért ez a film is el lett b***va...
Hannibal Lecter 2010 dec. 16. - 17:20:01
(44/259)
"A félelmet nem ismerõ harcosnõ Quorra segítségével apa és fia nekivág az élet-halál útnak az elképesztõ kiber-univerzumban, amit Kevin saját maga alkotott."

Már megint a csak filmekben létezõ "harcosnõ" menti meg a jó pár éve valamiért totál töketlenné tett férfi karaktereket. Érdekes régen a nõt kellett megmenteni de most azért, hogy õk is egy szinten generálhassák a cselekményt a férfi karakterekkel, az alkotók hazudnak a karakter képességeirõl és mi nézõk meg hazudunk magunknak a nõ képességeirõl. Nem láttam a filmet de ez az egy mondtad már el is vette a kedvem, jó pár éve figyelem ugyanis ezt a tendenciát. Ez nem nõutálat, a nõ ugyanis nem férfi harcos, ez annak a katasztrofális irányzatnak az utálata ami a férfiakból béna vicces balekokat csinált, a nõkbõl pedig olyan szuper lényeket akik húsz kilós súllyal képesek négy méteres alakokat is a kocsma végébe ütni. Az utóbbi 5, max 10 év filmjeibõl lehet példákat találni bõven.
Scal 2010 dec. 15. - 17:55:24
(43/259)
azért ennyire nem rossz ez a film, de tény, hogy kicsit többet vártam tõle, egy szimpláén jó film, elkerülhetetlen a Mátrixal való összehasonlítás, a Star Warséval azért jó lett volna elkerülni, bár az inkább egy poén volt

a látvány és a zene miatt azonban egy audiovizuális élmény, ami a tv, szerintem még a egy fél milkás 3D-s sem ad vissza, én örülök, hogy moziban néztem
csinema 2010 dec. 15. - 01:10:08
(42/259)
én láttam a filmet premier elõtti vetítésen, de nem értem hogy itt már mindenki látta, hogy ennyien szavaztak? :)

sztem a 3d és a látvány mentette meg valamennyire a filmet
viszont nem tudom mikor láttam ennyire pocsék forgatókönyvet
tele van értelmetlen, logikátlan, idõnként nevetséges részekkel
a film vége már az elsõ fél óra után borítékolható annyi filmben volt már
nem igazán értettem a fõszereplõválasztást, nem volt valami nagy szám és valahogy annyira jellegtelen volt nekem...
a végére gyakorlatilag belefulladt a klisékbe
kár...
ja viszont plusz pont a zenéért, ami kifejezetten találó, bár idõnként elég erõsen emlékeztetett más filmekre, de amúgy jó volt a zene
Findzs 2010 dec. 14. - 20:43:40
(41/259)
úgy kellene mint az imdb-n
ha még nem mutatták be ne szavazzon már rá senki
tombenko 2010 dec. 12. - 22:55:35
(40/259)
Aha.