Téma: Végtelen hit

10/10
Ivett_86 2009 aug. 16. - 15:03:07 10/10
(34/54)
bocsánat ez a film bemutató :) az elzõben csak azt mutatták hogyan készült
http://www.youtube.com/watch?v=K23hSajG2K8&feature=fvw
10/10
Ivett_86 2009 aug. 16. - 15:00:56 10/10
(33/54)
Csodálatos ez a film, meg ahogy Isten munkálkodik az emberekben :)
Van egy másik film, azt is szivesen ajánlom mindenkinek. A címe: Fireproof (sajnos magyar szinkronnal nincs meg, de van hozzá magyar felirat). Ez a film a házasság megmentésérõl szól és arról hogyan tér meg benne a fõszereplõ.

itt egy leírás a filmrõl (magyarul) + a film bemutatója:

http://www.magyarkurir.hu/?m_op=view&id=24156
http://www.youtube.com/watch?v=hL2TeRaHQBU
putyu15 2009 jún. 12. - 22:32:28
(32/54)
Nagyon jó! :P
végtelen hit 2009 ápr. 14. - 21:33:34
(31/54)
Hát ezzel a filmmel nem lehet betelni!!!Ez a legtutibb film!!Oda vagyok érte!!!I Love You Jesus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tuttttttiiiiiiii filmmmmmmm!!!(bocsánat a helyesírás miatt de nagyon boldog vagyok)klasssssssszzzzzzzz
biroattila 2009 febr. 16. - 07:49:02
(30/54)
Nekem nagyon tetszett ez a film, regota vagyom egy igazan jo filmre, felulmulta varakozasaimat. A szinkronban volt egy kis kifogasom nekem is, amikor a nagy meccs elott a regi edzo bemegy az oltozobe, ott teljesen monoton hangon (szerintem a hangsulyhordozassal van a baj) elmondja a szoveget, mint aki mar tul akar lenni az egeszen :)) Mint egy robot robi, ugy beszel. Tartalmilag nagyon jo film, amikor osszegyult minden problema, kereszteny csaladkent tudtak a jo Istenhez fordulni. En azt gondolom, hogy nagyon gyakran a mindennapi eletben is vannak ilyen helyzetek, sot, talan meg nehezebbek is, ahol az emberek ismetelten Istent valasztjak. Hirtelen apam jut eszembe, aki nem nezi meg a sci-fi-t, mert nem felel meg a valosagnak. Az en eletemben is voltak nehezsegek, Istenre biztam eletemet, es nem bantam meg. Nem baj, hogyha valaki vallasos maszlagnak tartja a filmet. Valoban nem itt van a vallasos vitak foruma, ezert nem is megyek jobban bele, annyit viszont elmondhatok, hogy ez a film sokakat elgondolkoztathat. Egy masik ilyen film volt a Minden6o, azt is lattam mar vagy 6x. Ugy gondolom, hogy napjainkban, amikor mar szinte nem nezhet az ember egy normalis filmet, hogy ne legyen benne spiritizmus, a gonosszal valo foglalkozas, eroszak nok es gyermekek ellen - gondolok a nyomozos filmekre is - nagyon jo kis helye van az ilyen temaju filmeknek, ahol a szeretet, az Istenbe vetett hit dominal. Dicsoseg az Urnak, amiert megszulethetett ez a film!
10/10
galmat 2009 jan. 20. - 01:47:00 10/10
(29/54)
Amúgy egyet azért sajnáltam a filmmel kapcsolatban, hogy elég hibás volt a szinkron, pedig ment az HBO-n is a film, nemcsak movies24 vagy hálózat tv-n adták. Fõleg az amerikai focis kifejezések voltak nagyon rosszul lefordítva. Nekem kicsit zavaró volt másodjára amikor szinkronosan láttam, mert szeretem a focit, és elég furcsa fordításokat hallottam. :D
Amúgy ez egy elég általános hiba az amerikai focis filmek szinkronjaival kapcsolatban itthon. Elég sok filmben rossz a fordítás. Ezért az ilyen témájú filmeket inkább feliratosan érdemes nézni. :D
10/10
galmat 2009 jan. 20. - 01:41:24 10/10
(28/54)
A helyesírási hibákért bocs. Kicsit álmosa írtam már. :D
10/10
galmat 2009 jan. 20. - 01:39:10 10/10
(27/54)
Nekem nagyon tetszett a film! Ez film nem az amerikai fociról szól, hanem arról, hogy Istennel semmi sem lehetetlen. És ez nem egy "keresztény maszlag" , ahogy fogalmaztak lentebb, hanem valóság. És én örülök mert már megtapasztalhattam ezt többször is.

Isten helyét a szívben sokmindennel meglehet próbálni betömni. Lehet 1. helyen az életedben a pénz, karrier, a saját érdeked. Vezérelheti ez az embereket. De amikor eljön az ember életében az a pillanat(ok)-amit naiv dolog lenne letagadni- amikor nehézség jön: a pénz nem pótolhat egy gyereknek egy elvált szülõt, a pénz nem gyógyíthat embereket, a pénz nem hozza rendbe az elromlott kapcsolatokat. De Krisztus képes erre! És ha elhiszed, akkor meg is teszi.
Persze, mindenkinek joga van azt hinni amit akar. Sajnos azû katolikus egyház sokszor tett olyat a történelemben ami nem Isten szerint való. De ha valaki a Bibliában lévõ dolgokat ismeri rájöhet arra, hogy Isten egyáltalán nem ilyen. Mert az Igazság nem a különbözõ egyházakban van, hanem a Istennél. És Benne nincs romlottság, önzés, gyûlölet. Amiért ilyeneket tesznek hívõk, az azért van mert nem Isten vezeti az életüket. Sokszor mondják a hívõkre, hogy olyanok mint a birkák, meg naivak. Tudod mennyi diplomás ember, tudós hisz Istenben? Szerinted õk buták, vagy naivak? Õszíntén kívánom, hogy találkozzatok hívõkkel is, nemcsak vallásos emberekkel.

"Mert a keresztrõl szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje."
/1Kor 1,18/

Az Úr áldjon meg Mindenkit!
1/10
sveta 2008 dec. 16. - 13:18:45 1/10
(26/54)
Ez a film...............................!!!!!!!!!!!!!!!
1/10
offtopic
tokfilko 2008 dec. 03. - 10:24:14 1/10 Előzmény aczeljanos
(25/54)
Köszönöm a (ki)oktatást, és örülök neki, hogy a bölcsek kövét õrzöd, viszont azt gondolom, itt a filmekrõl kell véleményt alkotni, a hitvitáknak nem ez a fóruma.
aczeljanos 2008 dec. 01. - 13:18:56 Előzmény tokfilko
(24/54)
Kizárólag az Istenbe vetett hit üdvözít. Az, hogy ez nem derül ki számodra itt a földön, az más dolog. Senki nem azt mondta, hogy nem lehet élni hit nélkül. Még azt sem, hogy nem lehet érvényesülni hit nélkül. Amit a hit ad, az a biztonság, nyugalom, és az Örök Élet. Na azt tényleg nem nyerheted el a hit nélkül. csak mire erre rájösz, esetleg már késõ..
Azt azonban a Biblia is megmondja, hogy nem jut be mindenki a mennybe. A döntés szabad, de a következményeket neked kell vállalni és elviselni.
offtopic
l30n1d45 2008 nov. 02. - 12:11:18
(23/54)
semmi mas miatt nem erdekelt ez a film, pusztan az amerikaifoci vegett. egyaltalan nem volt szimpatikus ez az istenes korites meg a tobbi vallasi maszlag. az a baj, hogy az emberek sosem fognak rajonni, hogy nincs isten. viszont, ahogyan az egyik hozzaszolo is mondta, hatalmas uzlet ez, rengeteg penz van benne.
10/10
offtopic
Tako1952 2008 nov. 01. - 11:33:15 10/10
(22/54)
Szerintem nincs semmi baj az Istenben való hittel. nekem az egyházzal meg a mindenféle hitgyülekezetekkel van bajom. Az embereknek nincs rájuk szükségük ahhoz, hogy eljussanak Istenhez. Csak lehúzzák az emberek pénzét, teljesen feleslegesek. Ráadásul az egyház politizál is. Ja és pedofilok is. Ilyen emberek ne mutassák nekem a helyes utat.
végtelen hit 2008 okt. 02. - 13:12:50
(21/54)
Tudod,mit én békén hagylak!!Nehogy utána ne merj feljönni ide mert "mindenki" téged piszkál!!:)De hallod ahogy tudsz irni elmehetnél írónak!!!Mindenre van válaszod igaz??Élvezed,hogy a másikat igy kifigurázhatod mi??Hát le a kalapom elötted!!Csak nehogy tulságosan belelendülj:)Még a végén te jössz ki rosszul:)Ja és már várom a kioktato visszajelzésedet:)Jo volt veled:)
UI:Agymosoda???Sztem te nem is tudod mi az:)De ajánlom,hogy keress fel egyet:)Pá
1/10
offtopic
tokfilko 2008 szept. 30. - 17:33:21 1/10 Előzmény végtelen hit
(20/54)
"Hé már megbocsásson a világ aranyom,de véletlenül nem te kezted el kritizálni a másikat??"
Hát nem. Olvass, értelmezz, tedd sebességbe az agyad, aztán írj... :-)
"És nem kell itt felkapni a vizet!!"
Egyáltalán nem vagyok ideges.
"Nem tetszik az igazság ugye??"
Muhaha! :-) A Te igazságod, vagy a valóság? Utóbbiról nem ejtettél szót.
"Én egyáltalán nem ugy értettem hogy nem kell itt véleményt nyilvánitanod"
Dehogynem.... Szánalmas.
"de ha itt piszkálsz mindenkit akkor minek kell ide feljönnöd?"
Nem piszkáltam mindenkit... Írtam egy véleményt a filmrõl, mire megtámadtak. Azóta csak védekezem. Hadd döntsem már el, hogy az interneten hova megyek....
"sz*r a film?Nézz másikat"
Ó igen, másikat nézek. Mondtam már, ez a film szerintem (érted...? szerintem) agymosoda. Látom, jól mos... :-)
végtelen hit 2008 szept. 30. - 16:15:10
(19/54)
Hé már megbocsásson a világ aranyom,de véletlenül nem te kezted el kritizálni a másikat??Elöbb nézd meg magad aztán papolj!!!És nem kell itt felkapni a vizet!!Nem tetszik az igazság ugye??Én egyáltalán nem ugy értettem hogy nem kell itt véleményt nyilvánitanod,de ha itt piszkálsz mindenkit akkor minek kell ide feljönnöd???Szar a film?Nézz másikat:)
1/10
tokfilko 2008 szept. 30. - 10:52:04 1/10 Előzmény végtelen hit
(18/54)
Oké. Ez a Te véleményed. Az enyém pedig alább olvasható. Épp annyira illene tiszteletben tartanod az enyémet, mint én a Tiédet. Nem...?
És mi az hogy nem kell idejönni véleményt mondani??? Csak pozitív vélemény létezhet? Csak azt szabad leírni? Kinek gondolod magad, hogy utasítasz?
ui: Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az értve olvasásról? Nem nézek én le senkit, ilyesmire utalás sem volt a hozzászólásomban. Nem ócsároltam senkit. Te "mellettük" vagy? Remek. Te dolgod. De nehogy már az legyen, hogy aki nem "mellettük" az ellenük? Ja, és ha már azt pedzegeted, hogy kinek mit kéne írni, nem kellene elgondolkodnod azon, hogy a filmrõl kellene hozzászólást írni, nem a hozzászólásról?
végtelen hit 2008 szept. 26. - 09:58:54
(17/54)
Rettentõ jó film!!És bárki mond bármit is én szerintem tanulhatna belõle az emberiség!!Jó lenne ha mindenki így tudna harcolni!!És nem kell itt azzal jönni,hogy jó neked ,hogy tudod mi az igazság!!Szerintem õ azért tudja mert tett is érte valamit!!!Ha nem tetszik a film akkor nem kell ide feljönni és véleményt mondani!!!Tartsd meg magadnak!!!Jó lenne ha ilyen történetekkel lenne tele a tv!!Elgondolkodtató film!!!Igy tovább!!!

Ui:És a hívõket sem kell lenézni!!Sokan nem tudják mi megy ott!!talán ha egyszer eljönnének azok akik ocsárolják õket akkor más lenne a véleményük!!!Én mellettük vagyok!!
1/10
tokfilko 2008 szept. 12. - 08:38:15 1/10 Előzmény Eni12
(16/54)
Kiscsillag, fel kéne fogni, hogy nem csak az létezik, és nem feltétlenül az az egyedül üdvözítõ út, amiben te hiszel.... ja, és örülök, hogy legalább Te tudod, mi az "igazság"... Javaslatom: szemet kinyitni, világra rácsodálkozni, elfogadni, hogy nem csak a saját igazságunk igazság, hanem másé is lehet az.
Eni12 2008 szept. 10. - 22:37:48 Előzmény tokfilko
(15/54)
Nagyon sajnálom, hogy te még nem ismerhetted meg azokat a csodás dolgokat amik a filmben is magukért beszélnek. Csak észre kellene venned, hogy ez az igazság!