10/10
Alassea 2008 júl. 19. - 20:32:48 10/10 Előzmény zee944
(9/109)
Kedves Zee!

Hogy lehet ez a film mai szemmel már elavult?

***SPOILER***

Igaz, ha jól emléxem nincsenek benne látványos autósüldözések, de egész jól szexjelenetek igen.
Nincsenek még látványosabb pirotechnikai effektusok, de fazékban fõlõ nyuszi és más egyéb emlékezetes jelenetek igen.

Ez a film a szexuális vágyról és speciális esetekben az egyes egyéneknél ezzel együtt járó, féltékenységrõl, birtoklási vágyról.

A film arról szól, hogy meddig mehet el egy ember tök mindegy, hogy nõ vagy férfi, ha beteges féltékenységi és birtoklási vágyban szenved. Mit jelenthet az a szó, hogy zaklatás, s meddig mehet el a zaklató fél büntetlenül. Mi az a határ, amikor már a rendõrség is beleavatkozik.
-------------------------------------------------
Ez olyan mint ha azt mondanád a 9 és fél hét híres sztriptíz jelenetére, hogy elavult.
Vagy Sharon Stone híres bugyi nélküli kihallgatására az Elemi ösztönben.
Ezek a filmek mindenféle effekt nélkül is odaszegezik a nézõket a tv elé, még a mai filmekben sokszor dramaturgiai szükségszerûség nélkül is robbannak autók,épületek, mert egyes rendezõk és producerek szerint csak így lehet ma fenntartani a nézõk érdeklõdését.

Ezzel ellentétben azonban egyik legkedvesebb színészemnek Belmondónak ma már valóban vannak elavult filmjei. Amelyeken 30-40 évvel ezelõtt lélegzet visszafolytva izgultak a szüleim, ma már inkább a színészi játékban gyönyörködöm, mert valóban ma már unalmasnak, kissé vontatottnak tûnnek.

De ugyanakkor Belmondónak rengeteg olyan filmje van, amelyet elõtt én is lélegzet visszafolytva ülök és csak azon csodálkozom, hogy Belmondóval ellentétben a többi színész és színésznõ mennyire megöregedett! :D:D
10/10
Laci911 2008 júl. 19. - 14:34:59 10/10
(8/109)
***SPOILER PÓTOLVA***
Sokan úgy emlékeztek a filmre:
"Az a film, amelyben megfõzték a nyuszit!"
10/10
Laci911 2008 júl. 19. - 14:34:03 10/10 Előzmény darmen
(7/109)
Énse fogom kihagyni, ez 100%. Glenn Close megérdemelte volna az Oscar-díjat!!!!!
darmen 2008 júl. 19. - 03:18:51
(6/109)
Szerintem félelmetesen jól sikerült film, amit a szereplõknek köszönhetünk. Tényleg hátborzongató az egész, a mûfajban alap film. Nagyon rég láttam, és régóta keresem, úgy hogy majd kiugrottam a bõrömbõl mikor láttam, hogy ma leadja a tv2. Az tuti hogy nem hagyom ki. :D
8/10
zee944 2008 febr. 29. - 19:51:59 8/10 Előzmény Zempy
(5/109)
Mai szemmel már elavult, de amúgy remek film, és a mûfajba alapmû (azóta sajnos túl sok hasonlót csináltak). Nemcsak Glenn Close, hanem Michael Douglas is remek benne, ez nagyon az õ karaktere.
Zempy 2008 febr. 29. - 18:42:36
(4/109)
Elég rég láttam már, nem volt egy könnyed film. De jól sikerült, Glenn Close-tól végig féltem, õ maradt számomra a legemlékezetesebb, profi teljesítményt nyújt. Nagyon izgalmasan alakul a film, hihetetlen feszült lesz a nézõ is. A végén a fürdõszobás jelenet nagyon durva, ott már tényleg kész voltam. Gyengébb idegzetûeknek biztos nem tetszene, ettõl eltekintve nekem emlékezetes és borzongató élményként maradt meg.
kevinspéci 2007 jan. 18. - 10:58:17
(3/109)
Glenn Close mindig nagyon hiteles. :)
Viva, CruElla!
7/10
Newcastle United 2007 jan. 18. - 10:48:54 7/10
(2/109)
Glenn Close tényleg nagyon hiteles, kivételes thriller.
barbieee 2007 jan. 17. - 23:04:47
(1/109)
má láttam eccer de ez a nõ (a szõke hajú) nagyon brutális...